آسیب رساندن به پستانک (تیتینا) برای نوزادان

آسیب رساندن به پستانک تیتینا برای نوزادان - آسیب رساندن به پستانک (تیتینا) برای نوزادان


آسیب رساندن به پستانک (تیتینا) برای نوزادان

آیا از خود می پرسید که پستانک هنگام معرفی آن به فرزندتان چه معایبی دارد؟ هنگامی که کودک شروع به گریه می کند ، مادر تمام تلاش خود را برای آرام کردن کودک انجام می دهد ، اما ممکن است همه تلاش ها بی فایده باشد و برخی از مادران برای جلوگیری از گریه ممکن است با قرار دادن پستانک (تیتینا) در دهان کودک به آرام کردن کودک خود متوسل شوند ، اما آنچه بسیاری از مادران متوجه آن نمی شوند این است که پستانک اثرات و تأثیرات منفی بسیاری برای کودک دارد که در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

چرا مادران به نوزادان خود پستانک می دهند؟

بسیاری از مادران تازه وارد شکایت دارند که فرزندانشان حتی اگر همه چیز را برای خواباندن آنها امتحان می کنند شب ها نمی خوابند ، بنابراین به استفاده از پستانک متوسل می شوند زیرا این کار به کودک کمک می کند تا بدون مزاحمت سریع بخوابد زیرا کودک حرکت مکیدن را دوست دارد و به او کمک می کند تا سریعتر آرام شود ، این باعث می شود که او دوست داشته باشد از پستانک استفاده کند تمام وقت برای داشتن عادت مکیدن.

آسیب رساندن به پستانک برای نوزادان:

1- آسیب به پستانک یا عفونت دهان:

پستانک کودک را در برابر عفونت و عفونت های دهانی آسیب پذیر می کند ، زیرا تماس مداوم دهانی با پستانک رشد میکروب ها و باکتری های دهان کودک را تسهیل می کند. بنابراین اگر هنوز می خواهید از پستانک برای کودک خود استفاده کنید ، باید مطمئن شوید که پستانک و دهان کودک را قبل و بعد از هر استفاده به خوبی تمیز کنید.

طولانی شدن موها با حنا و شنبلیله و فواید هر کدام

2- آسیب پستانک در هنگام بروز اختلالات در برنامه شیردهی:

اگر می خواهید به او شیر دهید و طبق یک برنامه منظم باشید ، پستانک ممکن است مانع این روال شود زیرا می تواند مدت زمان شیردهی را کوتاه کرده و در نتیجه بر میزان طبیعی رشد کودک تأثیر بگذارد.

3- پستانک بر پیوند مادر و فرزندش تأثیر می گذارد.

شیردهی راهی برای برقراری ارتباط عاطفی با کودک شما است و کودک می تواند به پستانک متصل شود که باعث کاهش پیوند طبیعی و عاطفی مادر و کودک می شود ، بنابراین توصیه می شود تا حد امکان استفاده از پستانک را به تعویق بیندازید.

4- آسیب به پستانک و ارتباط آن با مشکلات گفتاری:

پستانک همچنین ممکن است رشد و نمو دهان کودک را مختل کرده و مانع رشد دندان شود و منجر به مشکلات گفتاری ، مشکلات بلع ، مشکلات بلع ، ساختار دهان ، موقعیت زبان و خطر پوسیدگی دندان شود.

5- حساسیت از جمله آسیب های پستانک است:

پستانک ها می توانند حساسیت زیادی به کودک مانند گلو درد داشته باشند و در آینده بزرگ می شوند و منجر به مشکلات تنفسی می شوند. اگر از پستانک لاتکس استفاده می کنید ، ممکن است در نتیجه علائم آلرژی در کودک ایجاد شود. این علائم شامل تورم چشم و دهان و رینیت است.عادت های نامناسب تمیز کردن نیز می تواند آلرژی باشد.

6- اوتیت میانی:

استفاده از پستانک ممکن است احتمال ابتلا به اوتیت میانی را در کودک افزایش دهد و باعث درد و ناراحتی زیادی برای او شود.

بهترین مسواک موجود در بازار

7- خطر خفگی:

خفگی یکی از عوارض جانبی جدی است که زندگی کودک را تهدید می کند و در صورت جلوگیری به موقع ممکن است باعث مرگ شود و اگر پستانک به گردن کودک یا حتی دست او بسته شود ، پستانک می تواند کودک را خفه کند و کودکان می توانند با پستانک هایی که در نیمه راه بلعیده شده اند خفه شوند. اگر کودک شما از پستانک استفاده می کند باید همیشه مراقب او باشید.

8- پوسیدگی دندان و تغییر شکل دندان:

پستانک ها زمینه ای مناسب برای تولید مثل و رشد میکروب ها و باکتری هایی هستند که باعث عفونت ، عفونت ، دهان و پوسیدگی دندان می شوند و باید بدانید که مکیدن پستانک برای دندان های کودک از مکیدن انگشتان او بدتر است. همچنین استفاده طولانی مدت از پستانک می تواند منجر به بسیاری از مشکلات دندانی شود ، زیرا ممکن است دندان های جلوی بالای کودکان را به سمت بیرون متمایل کند.

آسیب رساندن به پستانک

آسیب رساندن به پستانک

چگونه جلوی عادت پستانک کودک خود را بگیریم:

  • اگر کودک شما شب پستانک را می مکد و در حالی که خوابیده است آن را دور می اندازد ، پستانک را دوباره در دهان او قرار ندهید.
  • سعی کنید کودک خود را آرام کنید و حواس او را با چیزهای دیگر مانند اسباب بازی های متحرک و رنگارنگ پرت کنید و او را با پستانک تنها نگذارید.
  • به آرامی و به طور پیوسته مشخص کنید که چه مدت از پستانک استفاده کنید و کودک شما عادت استفاده از پستانک را ترک خواهد کرد.
خونریزی لثه: علل ، علائم ، پیشگیری و درمان »مجله شما

نکاتی در هنگام استفاده از پستانک برای نوزادان:

اگر مادری تصمیم گرفت با وجود تمام آسیب ها و عوارض استفاده از پستانک برای کودک خود از پستانک استفاده کند ، باید این نکات و دستورالعمل هایی را که به شما در حفظ سلامت کودک کمک می کند دنبال کنید ، به شرح زیر:

  • استفاده از پستانک باید تا 6 ماهگی پس از تولد کودک تا زمان تسلط بر شیردهی و پیوند با مادر به تعویق بیفتد.
  • اولین باری که کودک گریه می کند نباید از پستانک استفاده شود و نباید آن را در تمام طول روز در دهان کودک بگذارید.
  • پستانک های ساخته شده از یک لایه سیلیکون باید به عنوان یک پستانک دو لایه استفاده شود ممکن است در معرض خفگی کودک شما قرار گیرد و پستانک های ساخته شده از لاتکس احتمال ابتلا به آلرژی در کودک را افزایش می دهند.
  • برای اطمینان از از بین رفتن باکتری ها یا میکروب های موجود در آن ، باید پستانک را عقیم کرده و مرتباً آن را با جوشاندن خوب در آب جوش تمیز کنید.
  • در صورت مشاهده تغییر رنگ یا شکل روی پستانک ، آن را تعویض کنید.
  • شما باید پستانک را به طور دوره ای عوض کنید ، با توجه به استفاده از اندازه مناسب برای سن کودک خود ، زیرا اندازه های مختلفی با توجه به سن نوزاد وجود دارد.

مطالب مرتبط

Leave a Comment

نه − 7 =