سه شنبه , فروردین 31 1400
آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که - آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که - آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

اگر کودک خود را با شیر مادر تغذیه می کنید ، چه مدت می توانید باردار شوید؟ من مجموعه ای از حقایق را برای شما گردآوری کرده ام که به شما نشان می دهد آیا می توانید هنگام شیردهی باردار شوید.

اگرچه شیردهی در دوران شیردهی خطر تخمک گذاری و بارداری را کاهش می دهد و هنوز برای بارداری دیگری آماده نیستید و فقط چند ماه از تولد فرزند خود می گذرد ، هیچ تضمینی وجود ندارد که بارداری مجدداً اتفاق نیفتد ، بنابراین بیایید برای روشن کردن این حقایق و شناختن شما از یک س importantال مهم با ما همراه باشید که این است: آیا می توانید هنگام شیردهی باردار شوید؟ و چه راههایی برای باردار شدن در این دوره وجود دارد؟

فهرست مطالب

آیا می توانید هنگام شیردهی باردار شوید

برای زنی که انتخاب نمی کند شیر دادن در تغذیه کودک خود ، به طور متوسط ​​10 هفته پس از تولد طول می کشد تا تخمک گذاری را شروع کند ، این بدان معنی است که قادر به تخمک گذاری است بارداری یک بار دیگر

اما به طور کلی ، بازگشت قاعدگی در زنان از زنی به زن دیگر متفاوت است و این زمان ممکن است از 6 هفته تا یک سال پس از تولد متغیر باشد ، زیرا در می یابیم که اکثر مادران شیرده که شیر می دهند چرخه قاعدگی دیررس دارند ، اما بیشتر آنها مادران در ماه پنجم یا ششم پس از زایمان قاعدگی می کنند.

ممکن است در طول مدت شیردهی تخمک گذاری نکنید ، اما حدود 10٪ از زنان شیرده 10 هفته پس از زایمان دوباره تخمک گذاری را شروع می کنند و حدود 50٪ از زنان بعد از 25 هفته پس از زایمان یا حدود شش ماه پس از تولد ، تخمک گذاری را شروع می کنند. عزیزم.

یک س importantال مهم وجود دارد: آیا می توانم به شیردهی به عنوان وسیله پیشگیری اعتماد کنم

بارداری؟

آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که - آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

شیردهی به خودی خود یک روش پیشگیری از بارداری نیست ، اما بسیاری از زنان در دوران شیردهی قادر به بچه دار شدن هستند و زنان زیادی هستند که در بارداری دوم شیردهی می کنند.

علاوه بر این ، زن باید این نکته را نیز در نظر بگیرد که احتمال بازگشت تخمک گذاری بسیار زیاد است ، اما باردار شدن غیرممکن است زیرا اولین مرحله از جسم زرد در تخمدان زن بسیار کوتاه است (مرحله لوتئال نامیده می شود که همان مرحله پس از تخمک گذاری و با ترشح بدن لازم برای تغذیه تخمک بارور شده مشخص می شود تا در دیواره رحم کاشته شود) ، و برای دانستن این موضوع باید آزمایش حرارتی را برای علائم انجام دهید یا به سادگی درجه حرارت خود را بگیرید اما باید توجه داشت که دما به تنهایی از دقت کمتری برخوردار است و بنابراین می تواند منجر به خطا شود.

سرانجام ، ما دریافتیم که حتی زنان شیرده با چرخه تخمک گذاری لوتئال میزان بارداری کمتری نسبت به زنان غیر شیرده دارند ، بنابراین در دوران شیردهی کاهش باروری کمی وجود دارد.

شیردهی یا بارداری؟

1614548811 353 آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که - آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

اکنون با داشتن این اطلاعات ، اگر خانم بخواهد هنگام شیردهی باردار شود چه کاری باید انجام دهد؟ این تصمیم بسیار شخصی است و تا حد زیادی به ارزشها و انگیزه های ما بستگی دارد.

اما بله ، باردار شدن در دوران شیردهی امکان پذیر است زیرا:

اگر فقط شیر می دهید ، احتمالاً قاعدگی شما حداقل در طی شش ماه اول پس از تولد نوزاد بر نمی گردد و در این دوره می توان از شیردهی به عنوان روش طبیعی پیشگیری از بارداری استفاده کرد ، که به آن روش یائسگی شیردهی می گویند.

با این حال ، اگر می خواهید بلافاصله باردار شوید ، می توانید نگران از دست دادن پریود خود باشید ، اما خوشبختانه می توانید هنگام شیردهی باردار شوید حتی اگر پریود مجدداً از طریق چندین روش دوباره روی ندهد:

عوارض احتمالی بالون معده بعد از عمل .. بین طبیعی و خطرناک

تغییر چرخه شیردهی:

شیردهی و ابراز شیر مادر گاهی از بارداری جلوگیری می کند و دلیل آن این است:

شیردهی باعث تحریک هورمون هایی می شود که شیر بیشتری تولید می کنند و تخمک گذاری را متوقف می کنند.

ابراز شیر می تواند سطح هورمون های تخمک گذاری مجدد را کاهش دهد.

بنابراین می توانید هنگام شیردهی با یک یا دو بار در روز شیر دادن دوباره باردار شوید تا زمانی که بتوانید تخمک گذاری را مجدداً شروع کنید زیرا پمپاژ شیر از این طریق می تواند به تخمک گذاری شما کمک کند.

این معمولاً بهترین گزینه است زیرا به شما این امکان را می دهد که کودک خود را طبق برنامه منظم خود ادامه دهید و تنها در صورت ترجیح دادن او به او شیر دهید.

شیردهی بدون پریود:

شیردهی بیش از 6 ساعت بین وعده های غذایی می تواند به شما در بارداری و شروع تخمک گذاری مجدد کمک کند.

اگر کودک هر 4 ساعت در روز و هر 6 ساعت در شب به کودک خود شیر دهد ، شیردهی می تواند در این دوره بارداری را به تعویق بیندازد ، زیرا اگر بیش از 6 ساعت به کودک خود شیر ندهید ، ممکن است دوباره تخمک گذاری کنید ، بنابراین بین جلسات شیردهی جدا باشید تا به مدت 6 ساعت به کودک خود شیر ندهید ساعتهای متوالی حداقل یک یا دو بار در روز.

به عنوان مثال: می توانید در ساعت 6:00 صبح ، 11:00 صبح ، 4:30 بعد از ظهر ، 8:30 عصر و 11:30 بعد از ظهر به کودک خود شیر دهید و به یاد داشته باشید که اگر کودک شما واقعاً گرسنه است ، این روش ممکن است بی اثر باشد. باید همیشه نیازهای خود را در اولویت قرار دهید.

روش دیگری برای باردار شدن در دوران شیردهی:

شیردهی کودک خود را یک شبه متوقف کنید زیرا بیشتر نوزادان به مدت چند ماه شبانه به شیر خود ادامه می دهند. اگرچه زمان مناسبی برای اتصال است ، اما همچنین ممکن است از تخمک گذاری شما جلوگیری کند بنابراین اگر می خواهید هنگام شیردهی باردار شوید ، فقط در طول روز به کودک خود شیر دهید. .

با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا می توان تغذیه شبانه را به طور کامل متوقف کرد یا خیر و اگر کودک شما شب گرسنه است ، می توانید شیر مادر را به روش صحیح یا شیر خشک تهیه کنید.

و آیا این را می دانستید؟ پرولاکتین (هورمون شیر) هورمونی است که بدن شما را برای تولید شیر ترغیب می کند ، این امر از بارداری در این دوره جلوگیری می کند زیرا باعث توقف تخمک گذاری می شود و به دلیل سطح بالای پرولاکتین در شب ، عدم شیردهی در این زمان می تواند به تخمک گذاری زودهنگام شما کمک کند و بنابراین به شما کمک می کند تا باردار شوید.

همچنین می توانید شیر یا شیر برنج کودک خود را تا زمانی که دوباره تخمک گذاری را شروع نکنید تغذیه کنید زیرا تنها ماندن در شیر مادر برای تغذیه کودک هورمون های تخمک گذاری را مختل می کند.

البته همه اینها تحت نظر پزشک است ، زیرا ممکن است تغذیه دیگر کودک شما برای او مناسب نباشد و برای تغذیه او باید شیردهی کنید.

با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین شیر خشک را برای کودک خود توصیه کند.

ایجاد تغییر در سبک زندگی خود:

1614548811 930 آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که - آیا امکان بارداری در دوران شیردهی وجود دارد؟ واقعیتی که شما را مجذوب خود می کند

رابطه جنسی با همسرتان هر 5 روز یکبار احتمال باردار شدن در دوران شیردهی را افزایش می دهد. ممکن است بارداری بسیار آسان به نظر برسد ، اما اغلب اینطور نیست.

برای باردار شدن در دوران شیردهی ، هنگام آزاد شدن تخمک سالم ، لازم است اسپرم زنده و سالم درون رحم داشته باشید و از طریق رابطه مکرر با شوهر ، در صورت آزاد شدن تخمک ، از وجود اسپرم در بدن اطمینان حاصل کنید. هنگامی که اسپرم حداکثر 5 روزه است باید حداقل هر 5 روز یکبار با شریک زندگی خود رابطه جنسی برقرار کنید.

چاق کردن صورت در 7 روز + روش های مختلف برای چاق شدن صورت در زمان کوتاه

توجه: اگر از روش IVF استفاده می کنید ، با پزشک خود مشورت کنید تا بفهمید چه موقع باید شروع به تلاش کنید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند صبر کنید تا زمان پریود برای اینکه فرصت باروری خود را از دست ندهید.

اگر عادت کرده اید:

ممکن است شما الان سیگار نکشید ، مخصوصاً وقتی که قصد باردار شدن دارید ، زیرا نیکوتین هنگام شیردهی می تواند وارد بدن کودک شما شود.

از طرف دیگر ، اگر عادت به سیگار کشیدن دارید ، بهتر است قبل از بارداری این کار را متوقف کنید زیرا سیگار کشیدن باعث کاهش سطح هورمون پروژسترون مورد نیاز بدن برای آماده سازی رحم می شود ، بنابراین اگر می خواهید باردار شوید ، از کشیدن سیگار خودداری کنید.

تغییر عادات غذایی:

غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 بخورید:

از آنجا که این اسیدها به طور طبیعی هورمون ها را متعادل می کنند و جریان خون را به اندام های تولید مثل تحریک می کنند ، می توانند به بهبود مخاط دهانه رحم و تخمک گذاری کمک کنند ، بنابراین غذاهای حاوی امگا 3 بخورید تا هنگام شیردهی باردار شوید.

برخی از منابع عالی اسیدهای چرب امگا 3 شامل ماهی های روغنی است و روغن کانولا روغن جگر ماهی ، گردو ، بادام هندی ، تخمه کدو ، بادام ، آووکادو ، تخمه آفتابگردان ، کنجد ، ذرت و زیتون.

مکمل های ژله رویال مصرف کنید:

زنبورها ژله رویال درست می کنند و این ماده می تواند به بهبود باروری کمک کند ، زیرا حاوی ویتامین B6 است که باعث تحریک سطح پروژسترون و همچنین اسیدهای چرب می شود که کیفیت تخمک گذاری را بهبود می بخشد. همچنین می تواند به تعادل هورمون ها و حفظ باکتری های روده برای تقویت کمک کند. باروری

بنابراین اگر پزشک توصیه می کند ژله رویال را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، روزانه یک مکمل مصرف کنید.

به طور کلی ، مکمل های غذایی بی خطر هستند ، اما برای همه مناسب نیست ، بنابراین با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید مصرف ژله رویال برای سلامتی شما مضر نیست.

ویتامین های قبل از تولد مصرف کنید:

تغذیه سالم می تواند به شما کمک کند تا هورمون های خود را متعادل کنید تا چرخه قاعدگی از سر گرفته شود و همچنین ممکن است به شما کمک کند باردار شوید و یک کودک سالم داشته باشید.

هر روز ویتامین های قبل از تولد مصرف کنید تا مواد مغذی مورد نیاز بدن برای شیردهی را در بدن تأمین کرده و احتمال بارداری را افزایش دهید.

همیشه قبل از مصرف هرگونه مکمل یا ویتامین با پزشک خود مشورت کنید.

پیگیری تخمک گذاری:

یک آزمایش تخمک گذاری انجام دهید ، و از آنجا که قاعدگی شما هنگامی اتفاق می افتد که بدن شما تخمک بارور نشده را از دست می دهد ، اولین تخمک گذاری قبل از قاعدگی دوباره اتفاق می افتد ، بنابراین ممکن است از قبل بارور باشید و از آن اطلاع نداشته باشید.

اگر می خواهید باروری خود را کنترل کنید ، یک بسته آزمایش تخمک گذاری از داروخانه خریداری کنید ، سپس دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید تا بفهمید تخمک گذاری می کنید یا خیر.

معمولاً باید چند قطره ادرار بر روی نوار آزمایش قرار دهید تا ببینید تخمک گذاری می کنید یا خیر و در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش ، ممکن است در آن روز باردار شوید.

نکته: فقط در صورت تخمک گذاری می توانید باردار شوید. تعیین تاریخ تخمک گذاری به شما کمک می کند تا زمان لقاح یا رابطه جنسی بهتری را انتخاب کنید تا شانس خود را افزایش دهید.

اشعار تبریک نیمه شعبان + مجموعه ویژه روز ولادت امام زمان (عج)

دمای پایه خود را کنترل کنید:

دمای شما در طی تخمک گذاری کمی افزایش می یابد ، بنابراین ردیابی درجه حرارت می تواند به شما کمک کند بارورترین زمان چرخه خود را کشف کنید.

قبل از بلند شدن از رختخواب ، از هر دماسنج مخصوص برای اندازه گیری درجه حرارت هر روز صبح و ردیابی داده های خود استفاده کنید تا بتوانید به دنبال کمی افزایش دمای بدن تا چند دهم درجه باشید و در صورت بروز این امر ، تخمک گذاری شما ممکن است عادت زنانه.

میانگین دمای بدن به طور کلی از 36.1 تا 36.4 درجه سانتی گراد است ، اما در طول تخمک گذاری می تواند به 36.4 تا 37.0 درجه سانتیگراد برسد.

دما می تواند از 0.2 درجه تا 0.5 درجه سانتیگراد متغیر باشد.

بررسی مایعات خارج شده از دهانه رحم:

مخاط خارج شده از دهانه رحم را هر روز بررسی کنید ، زیرا بافت مخاط گردن رحم در دوره قاعدگی نسبت به دوره تخمک گذاری متفاوت است و برای تأیید این موضوع ، دهانه واژن را قبل از ادرار پاک کنید و مقداری مایع بخورید یا چک کنید ترشحات موجود در لباس زیر و اگر ترشحات چسبناک و زرد یا سفید یا مایل به زرد باشد ، انگشت خود را مالش دهید ، این می تواند نشانه تخمک گذاری شما باشد و اگر احساس خیس نمی کنید ، ممکن است تخمک گذاری نکنید.

یادداشت برداری کنید تا به شما کمک کند تا چند بار دیگر تخمک گذاری کنید یا نه.

نکاتی هنگام بارداری هنگام شیردهی

از یک طرف:

این جنبه بسیار مهم است زیرا شما باید کودکی را که در حال حاضر با شیر مادر تغذیه می کند در نظر بگیرید:

باید بدانید که اگر در دوران شیردهی به بارداری فکر کنید ، این شیردهی فواید زیادی برای کودک شما دارد و این فواید در طول زندگی بعدی او تأثیر مثبتی خواهد داشت.

همچنین باید بدانید که از شیر گرفتن طبیعی برای کودک بهترین راه است.

علاوه بر این ، بیشتر پزشکان توصیه می کنند 18 ماه بین دو بارداری منتظر بمانند تا بدن مادر بتواند اقدامات احتیاطی خود را به طور مناسب انجام دهد.

همچنین برای کودک بزرگتر آسان تر است که هنگام ورود یکی از اعضای خانواده جدید ، بزرگ شود.

در نهایت هیچ تضمینی وجود ندارد که متوقف شدن شیردهی باعث بارداری سریعتر شود.

از سوی دیگر:

همه شرایط داشتن فرزند در کنار هم می تواند بهترین و مناسب ترین راه حل باشد. این زمان بین شیردهی به کودک و بارداری یا تصمیم به از شیر گرفتن کودک یا قطع شیردهی است که کودک به 3 ماهگی یا 15 ماهگی می رسد ، همه اینها با هم در هم آمیخته اند ، این همان چیزی است که مادر و پدر باید با هم موافقین و مخالفان را متعادل کنند. یک زن و شوهر و تصمیمی بگیرند که به نظر همه به نفع همه باشد (کودک ، جنین بعدی ، مادر و پدر).

بارداری در دوران شیردهی گاهی اوقات به صبر و حوصله نیاز دارد زیرا متاسفانه جایگزینی باروری زن تحت کنترل ما نیست و با شیردهی معمولاً فقط صبر تا بازگشت باروری است.

شاید با قطع شیردهی و تعیین حاملگی ، باروری برای زنان به این آسانی نباشد زیرا متغیرهای زیادی در زمینه باروری وجود دارد که گاهی اوقات فقط باید اعتماد کنید که همه چیز فقط در دست خداست ، هرچه شما باشید نظر یا تصمیم

سرانجام ….

شیردهی تا شش ماه اول پس از تولد از بارداری جلوگیری نمی کند زیرا بعد از این دوره شیردهی بی اثر می شود.

حتی در صورت شیردهی و پریود نشدن ، می توانید حدود 3 هفته پس از به دنیا آوردن کودک خود باردار شوید.

ادامه شیردهی در دوران بارداری بی خطر است.

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

نحوه استفاده از تونر صورت ترتیب و مراحل صحیح 310x165 - نحوه استفاده از تونر صورت ... ترتیب و مراحل صحیح

نحوه استفاده از تونر صورت … ترتیب و مراحل صحیح

تا همین اواخر ، تونر به عنوان دشمن پوست شناخته می شد که باعث خشکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =