سه شنبه , فروردین 31 1400
آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در - آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در حال شیر دادن مضر است »مجله شما

آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در حال شیر دادن مضر است »مجله شما

آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در - آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در حال شیر دادن مضر است »مجله شما

ما در بسیاری از موارد وقوع حاملگی در برخی از زنان در دوران شیردهی را می شنویم ، که معمول است و می تواند هورمون اکسی توسین را ترشح کند و باعث انقباض رحم و افزایش نیاز مادر به انرژی شود ، و عواقب احتمالی شیردهی در دوران بارداری بر روی کودک و بارداری هنوز ناشناخته است

در این مقاله ، با یک سوال بسیار مهم آشنا خواهیم شد ، اینکه آیا شیردهی در دوران بارداری به کودک آسیب می رساند؟ چه کودکی که از شیر مادر تغذیه می کند و چه کودکی که هنوز در رحم مادر است:

فهرست مطالب

آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک مضر است

بسیاری از عقاید اصلی و غیر قابل توضیح در مورد این موضوع در بین مردم وجود دارد. ما نظرات زیادی را در مورد آنها نشان خواهیم داد شیردهی در دوران بارداری و میزان آسیب به کودک ، چه نوزاد و چه جنین:

آیا شیردهی در دوران بارداری روی کودک تأثیر می گذارد؟

شیردهی یکی از طبیعی ترین اقداماتی است که باعث ایجاد قویترین پیوند بین نوزاد و مادر می شود و فواید شیردهی برای سلامتی مادر و رشد سالم کودک پرستار قابل بحث نیست.

متخصصان می گویند شیردهی به خصوص در شش ماه اول برای کودک بسیار مهم است.

همچنین ، شیردهی یک روش م ofثر پیشگیری از بارداری است ، اگرچه در میان اکثریت مردم عقیده عمومی وجود دارد که هورمون شیر مادر شیرده را از بارداری محافظت می کند ، اما این در همه موارد و با اکثر زنان شیرده درست نیست.

آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در - آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در حال شیر دادن مضر است »مجله شما

باید بدانید که حاملگی در دوران شیردهی همانطور که برخی معتقدند یک بیماری نادر نیست و همچنین اشاره شده است که حاملگی های بدون برنامه در دوران شیردهی معمولاً در نتیجه موارد زیر پایان می یابد:

 • یک مادر باردار نگران هر دو فرزند است.
 • یکی از دلایلی که مادران بارداری جدید خود را هنگام شیردهی خاتمه می دهند ، تمایل آنها برای ادامه شیردهی به کودک فعلی است.
 • این باور که شیردهی روی نوزاد در حال رشد در رحم تأثیر منفی می گذارد.
 • این باور که بارداری می تواند منجر به مسمومیت با شیر شود یا اینکه درصد و کیفیت آن کاهش می یابد.
 • این اعتقاد وجود دارد که شیردهی در دوران بارداری باعث سقط جنین و زایمان زودرس می شود ، زیرا ذکر شده است که عقاید رایج در مورد شیردهی در دوران بارداری در بین افراد وجود دارد که در اکثر افراد گسترش می یابد و توسط برخی پزشکان پشتیبانی می شود که اگر شیردهی بعد از بارداری به شیردهی ادامه دهد ، ممکن است باعث سقط جنین یا زایمان زودرس شود.
 • همچنین این عقیده وجود دارد که ادامه شیردهی در دوران بارداری ممکن است روی رشد جنین در رحم تأثیر منفی بگذارد زیرا تغذیه مادر برای سه نفر کافی نیست و تغذیه کودک پرستار کافی نخواهد بود و کیفیت شیر ​​ممکن است بدتر شده و یا منجر به مسمومیت کودک شیرخوار می شود ، بنابراین باید شیردهی را متوقف کرد.

اما در پاسخ به همه این س questionsالات و اعتقادات ، می گوییم:

آیا شیردهی در دوران بارداری باعث سقط جنین یا زایمان زودرس می شود؟

قابل توجه است که تحقیقات انجام شده در مورد شیردهی در دوران بارداری نشان می دهد که باور فوق الذکر نادرست است و بر این اساس عنوان شده است که “اکسی توسین“آنچه در دوران شیردهی ترشح می شود (که هورمونی است که باعث تقویت رابطه مادر با کودک در دوران شیردهی می شود و همچنین بر روابط صمیمانه بین زنان و مردان تأثیر می گذارد) دارای خاصیت تحریک کننده زایمان است که رحم را تحت تأثیر قرار داده و باعث انقباضات رحمی می شود ، اما این اتفاق نمی افتد مگر اینکه جنین و مادر از قبل برای زایمان آماده باشند. با این حال ، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که شیردهی در دوران بارداری مضر باشد ، اگرچه باعث انقباضات جزئی در رحم می شود ، اما هیچ نگرانی وجود ندارد و هیچ ضرری هم ندارد به زن باردار یا جنین و باعث زایمان زودرس یا سقط نمی شود.

همه چیز مربوط به درد شکم بین انواع ، علل و درمان »مجله شما

این ادعا که ممکن است بین شیردهی و سقط جنین ارتباط داشته باشد نیز نادرست است زیرا اگر بارداری به طور طبیعی پیش می رود شیردهی بر این روند تاثیری ندارد.

اگر مادر شیرده قبل از موعد به دنیا بیاید ، سقط کند یا سقط قبلی داشته باشد ، می تواند هنگام شیردهی سقط کند ، این احتمال وجود دارد و ممکن است در ادامه شیردهی اتفاق نیفتد.

آیا شیردهی در دوران بارداری برای جنین مضر است؟

گزارش شده است که این باور که شیردهی به کودک در دوران بارداری بر رشد کودک در رحم و حتی مسموم کردن او تأثیر منفی می گذارد کاملاً نادرست است و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد

همانطور که قبلاً گفتیم ، در دوران شیردهی ، هورمون اکسی توسین در نتیجه تحریک پستانک و توانایی آن در ایجاد زایمان نیز تحریک می شود.

اما در دوران شیردهی ، اکسی توسین کمتری ترشح می شود و رحم در دوران بارداری نسبت به اکسی توسین “حساس” نمی شود. یک مطالعه نشان داد که حتی در صورت تجویز دوزهای بالای اکسی توسین مصنوعی ، اگر تولد از قبل نرسیده باشد ، انقباضات شروع نمی شود ، به این معنی که جنین بی خطر است و هیچ آسیبی به او نمی رساند.

آیا شیردهی در دوران بارداری کودک شیرده را مسموم می کند؟

نظر دیگری که در میان اکثریت مردم بسیار رایج است این عقیده است که مادر شیرده در دوران بارداری می تواند کودک خود را که از شیر مادر تغذیه می کند با شیر مسموم کند اما این عقیده کاملاً غیر منطقی است زیرا مطالعات نشان داده است که درصدی از شیر مادر از مصونیت کودک پرستار حمایت می کند در دوران بارداری اندکی کاهش می یابد ، اما این میزان در سطحی نیست که بر سلامت کودک شما تأثیر سو بگذارد.

اگرچه در کیفیت و درصد شیردهی شیر مادر در دوران بارداری تا حدودی کاهش یافته است ، اما مشاهده شده است که شیر فعلی برای تأمین نیازهای نوزاد کافی است ، بنابراین هیچ جای نگرانی در مورد نوزاد وجود ندارد.

آیا شیردهی در دوران بارداری باعث اسهال کودک شیرخوار می شود؟

شیردهی در دوران بارداری تاثیری شناخته شده بر روی اسهال در کودکان ندارد. ممکن است به دلیل ماهیت شیر ​​یا دلایل مختلفی در کودک متوجه اسهال شوید. با این حال ، این احتمال در کودکانی که مادران غیر باردار در دوران شیردهی دارند ، به همان میزان است. .

مهمترین روشهای درمان پانکراتیت مزمن »مجله شما

آیا بارداری در دوران شیردهی باعث کاهش شیر مادر می شود؟

ممکن است در شیر مادران شیرده در دوران بارداری کاهش یابد و این کاهش معمولاً در ماه های دوم تا سوم مشاهده می شود.

در چنین شرایطی ، اگر کودک هنوز شروع به خوردن غذای کمکی نکرده است ، ممکن است به دلیل کمبود شیر ، سوrition تغذیه وجود داشته باشد ، بنابراین باید با پزشک متخصص اطفال مشورت شود و همچنین توصیه های پزشک در مورد شروع غذای اضافی برای نوزاد برای پر کردن کمبود آن باید انجام شود.

با این حال ، باید توجه داشت که هیچ داده قطعی وجود ندارد که نشان دهد هر زنی که در دوران بارداری به شیردهی ادامه می دهد ، در درصد شیر مادر خود کاهش خواهد یافت.

اما مادران شیرده در دوران بارداری باید توجه بیشتری به تغذیه خود داشته باشند تا از این مشکل جلوگیری کنند.

نظر علمی پذیرفته شده عمومی بیان می کند که اگر هیچ عامل خطر اضافی مانند خطر زایمان زودرس یا خطر سقط جنین وجود نداشته باشد و اگر مادر باردار بخواهد به شیردهی ادامه دهد ، می توان شیردهی را تا پایان بارداری مجاز دانست ، به شرطی که این برای هر سه مناسب است

و هنگامی که تغذیه کافی برای مادر در دسترس باشد ، هر دو نوزاد می توانند پس از تولد فرزند دوم به شیردهی ادامه دهند.

آیا می توانم در دوران بارداری به شیردهی ادامه دهم؟

1614543860 664 آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در - آیا شیردهی در دوران بارداری برای کودک یا جنین در حال شیر دادن مضر است »مجله شما

بیشتر سازمان های مراقبت از کودکان ، مادران را تشویق می کنند که شیردهی در دوران بارداری کاملاً ایمن و سالم باشد ، به خصوص اگر هیچ مشکلی در رابطه با بارداری نداشته باشید ، بنابراین می توانید به صورت سالم به کودک خود شیر دهید.

شیردهی طبیعی ترین و سالم ترین روش تغذیه کودک است و همچنین یک تجربه لازم برای برقراری ارتباط مادر و کودک با یکدیگر است تا کودک خود را از شیر و آغوش روزانه محروم نکنید فقط به این دلیل که برادرش فقط توجه می کند به موارد زیر:

 • از یک پزشک متخصص مشاوره پزشکی بگیرید و موافقت کنید که هیچ مشکلی در رابطه با بارداری نداشته باشید.
 • تغذیه ی خوب:

بنابراین خوب بخورید زیرا هنگام شیردهی ، بدن شما به 650 کالری اضافی در روز نیاز دارد و اگر کودک (که از شما شیر می دهد) از غذاهای دیگر تغذیه کند ، این مقدار به 500 کالری کاهش می یابد ، اما شما همچنان به کالری بیشتری نسبت به آنچه باید می خورید نیاز دارید وقتی هستی. باردار

برای جبران این مسئله ، باید حتما غذاهای سالم و با ارزش غذایی بالا بخورید و در صورت نیاز به کمک ، از مراجعه به پزشک یا مشاور تغذیه دریغ نکنید.

 • اگر بارداری دشواری دارید و در معرض خطر زایمان زودرس هستید ، ممکن است لازم باشد خود را فقط به شیردهی محدود کنید ، خصوصاً اگر پزشک به شما توصیه کرده است که از رابطه جنسی در دوران بارداری خودداری کنید زیرا هورمون اکسی توسین که در حین رابطه ترشح می شود نیز ترشح می شود در دوران شیردهی و همچنین این هورمون است که باعث زایمان می شود. اگر مشکلی دارید که از هورمون اکسی توسین اجتناب می کنید ، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • به غرایز خود گوش فرا دهید: شیر دادن به کودک خوب است و این برای او طبیعی و سالم است ، اما اگر احساس ناراحتی می کنید و شیردهی این مسئله را برای شما زیاد می کند ، به یاد داشته باشید که کاهش آن اشکالی ندارد.
 • خود را خسته نکنید: هنگام شیردهی به موقعیت خود و نحوه قرارگیری بدن در دوران شیردهی در حالت خوابیده یا هر حرکتی که مناسب شما باشد توجه داشته باشید و از حرکات و موقعیت هایی که دردناک هستند یا باعث افزایش خستگی و استرس می شوند خودداری کنید باردار هستید و همه موقعیت ها مناسب شما نیستند و همیشه مطمئن شوید که در موقعیتی که بیشتر به شما مناسب است شیر ​​می دهند و باعث آرامش شما می شوند.
 • یک وعده غذایی برای سه نفر: آنچه در مورد بارداری در دوران شیردهی نگران است این است که مادر برای ادامه تغذیه با شیر مادر و بارداری برای سه نفر غذا بخورد.
مولتیپل اسکلروزیس: علل ، علائم و روشهای درمانی »مجله شما

مهمترین نکته منفی برای بارداری در دوران شیردهی

متخصصان مهمترین جنبه های منفی شیردهی در دوران بارداری را ایجاد خستگی ، ضعف اضافی برای مادر و کاهش سطح انرژی وی عنوان می کنند ، زیرا ذکر شده است که مادر در این دوره به استراحت زیاد و همچنین تغذیه نیاز دارد. نیازهای او و کودکی که از شیر مادر تغذیه می کند و کودکی که در رحم او رشد می کند.

بنابراین توصیه می شود که مادر به رژیم غذایی خود ، ترجیحاً زیر نظر متخصص تغذیه ، توجه زیادی داشته باشد.

همچنین تأکید شده است که میزان کالری مورد نیاز روزانه نباید کمتر از کالری موردنیاز روزانه باشد که در این دوره به آن احتیاج دارید و از اهمیت مراقبت برای عدم افزایش وزن کنترل نشده در این دوره کمتر است.

سرانجام …

 • ادامه شیردهی در دوران بارداری تصمیم شخصی مادر است.
 • حتی اگر مادر باردار باشد ، شیردهی باید تا زمانی که به طور طبیعی به پایان برسد ، ادامه یابد.
 • اضطراب در مورد شیردهی در دوران بارداری مشکلی است که باید برطرف شود.به دلیل سو mis تفاهم و تعصبات ، تعداد بی شماری از نوزادان از شیر مادر خود محروم می شوند.
 • شیردهی خطر سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش نمی دهد و بر وزن هنگام تولد تأثیر نمی گذارد.
 • شیردهی در دوران بارداری مضر نیست و متخصصان مراقبت های بهداشتی توصیه نمی کنند در شرایطی که مادر می تواند بر نوزاد و جنین تأثیر منفی بگذارد ، از شیر گرفتن و در صورت اثرات منفی ، اقدامات احتیاطی باید انجام شود.
 • باید تشخیص داد که عواقب منفی احتمالی شیردهی جامع در دوران بارداری ، جنین ، مادر و سلامتی نوزاد مبتنی بر شواهد نیست.

برای همه این موارد:

اگر مادر به زایمان زودرس و سقط جنین تهدید نشود و شرایط خطرناک دیگری مانند جفت سرراهی وجود نداشته باشد و اگر مادر بخواهد به شیردهی ادامه دهد و شرایط تغذیه ای مناسب فراهم شود ، شیردهی می تواند تا پایان بارداری ادامه یابد. شیردهی طبیعی ترین و سالم ترین روش تغذیه کودک است.همچنین تنها راه برقراری ارتباط قوی بین مادر و کودک بنابراین تا زمانی که پزشک خلاف این را به شما نگوید ، می توانید شیردهی را در دوران بارداری ادامه دهید.

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

نحوه استفاده از تونر صورت ترتیب و مراحل صحیح 310x165 - نحوه استفاده از تونر صورت ... ترتیب و مراحل صحیح

نحوه استفاده از تونر صورت … ترتیب و مراحل صحیح

تا همین اواخر ، تونر به عنوان دشمن پوست شناخته می شد که باعث خشکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =