آیا می توان در دوران بارداری به کودک شیر داد »مجله شما

آیا می توان در دوران بارداری به کودک شیر داد - آیا می توان در دوران بارداری به کودک شیر داد »مجله شما


سوالات و افسانه های زیادی در مورد شیردهی در دوران بارداری وجود دارد ، برخی از افراد فکر می کنند که شیردهی ممکن است خطر سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش دهد. در حالی که برخی از افراد تصور می كنند كه شیردهی منجر به از بین رفتن مواد مغذی می شود ، این امر بر سلامت مادر و سلامت جنین نیز تأثیر منفی می گذارد. یا رشد جنین را کند کرده و ضعیف می کنید.

در پاسخ به همه این باورها ، در اینجا پاسخ این س isال وجود دارد ، حتی در طول نه ماه بارداری ، اگر مادر و کودک هر دو مادر بخواهند ، یک زن باردار می تواند به کودک خود شیر دهد. شیردهی خطر سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش نمی دهد و مادر یا جنین را از مواد مغذی محروم نمی کند.

آیا کودک می تواند در دوران بارداری شیردهی کند؟

شیردهی در دوران بارداری

برخی از پزشکان شیردهی را در طول 9 ماه بارداری “شیر دادن به پشت سر” می نامند. تمام نگرانی ها در مورد آن هیچ پایه علمی ندارد ، آنها فقط فرضیاتی هستند که برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی براساس برخی موارد در مورد آن صحبت می کنند.

تمام خطرات ادعایی شیردهی در دوران بارداری از طریق بررسی های طولانی بررسی و مستند شده است و هیچ یک از این ادعاها اثبات نشده است. در همه موارد ، زنان می توانند کودک را در حالی که با کودک دیگر باردار است شیر ​​دهند.

شیردهی مادر از مواد مغذی محروم نمی شود

درست است که در دوران بارداری نیاز به برخی مواد مغذی افزایش می یابد ، اما اگر مادر باردار خود را به روشی صحیح و متعادل تغذیه کند ، و از یک رژیم غذایی سالم و یکپارچه پیروی کند ، بدن او می تواند به راحتی هر دو تعهد را انجام دهد و مواد مغذی لازم را برای او فراهم کند بدون اینکه از مشکلات بهداشتی ، بیماری ها یا اختلالات ناشی از سو mal تغذیه رنج ببرید ، سالم بمانید.

تشخیص بیماری های ژنتیکی در جنین در دوران بارداری

جنین به طور طبیعی رشد می کند

بسیاری از افراد ترس دارند که جنین به دلیل مواد مغذی و موادی که برای تولید شیر تولید می شود رشد خوبی نخواهد داشت. این واقعیت بی اساس است ، اما اگر رژیم غذایی مادر کامل نباشد ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین ، یک زن باردار می تواند به او شیر بدهد کودک به شرطی که غذای سالم و کاملی دریافت کنید.

کودک شیرده نیز به خوبی رشد می کند

اگر مادر دوباره باردار شود ، به احتمال زیاد کودک وی بزرگ شده و حدوداً یک ساله است ، در این حالت ، شیر دادن تنها راه تغذیه ضربه نیست ، شیر مادر باید بخشی از رژیم غذایی متنوع و کامل باشد. ، که شامل غذاهای دیگری است که کودک می تواند در این عصر بخورد.

اگر شیر برای تغذیه نوزاد کافی نباشد مشکلی ندارد زیرا وی قادر خواهد بود غذاهای مناسب و مفید دیگری را نیز برای جبران کمبود مواد مغذی بخورد و بعد از مدتی فکر در مورد از شیر گرفتن کودک امکان پذیر می شود.

شیردهی خطر سقط جنین را افزایش نمی دهد

طبق بسیاری از عقاید ، مکیدن شیر از پستان کودک شیر خورده منجر به ترشح هورمون هایی می شود که می توانند بر روی عضلات رحم تأثیر بگذارند و باعث انقباضات می شوند و اگر مادر باردار باشد ، این انقباضات ممکن است منجر به سقط جنین شود. جنین

این باور نیز بی اساس است. در این راستا ، حتی یک مطالعه نشان نداده است که میزان سقط در زنان شیرده بیشتر از زنان باردار نیست.

انواع رنگ مو: نکات مهم برای استفاده

شیردهی خطر زایمان زودرس را افزایش نمی دهد

تصور غلط و باور غیرمستقیم دیگر ، شیردهی در دوران بارداری خطر زایمان زودرس را افزایش نمی دهد ، زیرا مکانیسم هایی که روند زایمان را تحریک می کنند بسیار زیاد است و هنوز کاملاً شناخته نشده است ، اما مسلم است که انگیزه ناشی از مکیدن پستان مادر برای تحریک روند زایمان زودرس پیچیده کافی نیست.

با این حال ، برای اینکه شما و جنین ایمن باشید ، بهتر است در سه ماهه سوم بارداری (سه ماه آخر بارداری) قطع شیر دادن به کودک را در نظر بگیرید. در این دوره ، انقباضات عضلات پستانی ممکن است تهدیدی برای جنین است و می تواند منجر به زایمان زودرس شود شما از تحریک بیشتر فعالیت سیستولیک که منجر به مکیدن کودک در پستان می شود ، اجتناب می کنید.

بعلاوه ، توصیه می شود در صورت حمل دوقلو ، در سه ماهه سوم بارداری شیردهی به کودک را متوقف کنید. بارداری با دوقلوها به دلیل فضای بیشتری که دو جنین در رحم اشغال می کنند ، می تواند احتمال زایمان زودرس را افزایش دهد. اما شیردهی به کودک در سه ماهه اول و دوم هیچ تأثیری ندارد و ادامه شیردهی کودک در سه ماهه اول و دوم هیچ منع مصرفی ندارد.

من شیر می دهم و باردار هستم ، چه کاری باید انجام دهم؟

این اتفاق اغلب می افتد ، برای زنی که تازه مادر شده است متوجه می شود که باردار شده است ، شما نباید از این موضوع ناراحت باشید ، اما باید با آرامش روبرو شوید و برای چالش های آینده آماده شوید ، به ویژه برای مراقبت و تغذیه کودک ، و برای حفظ جنین کوچک در رحم شما ، و مهمتر از همه همه ، حفظ سلامتی شما ، زیرا سلامتی شما برای اینکه بتوانید سلامت کودک و جنین را حفظ کنید ضروری است.

خستگی بارداری در ماه هفتم

شیردهی در دوران بارداری ، اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید و از هیچ بیماری یا مشکل بهداشتی رنج نمی برید ، باید جنبه روانشناختی را نیز متمرکز کنید و در انجام آن راحت باشید.

اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید ، تحت تأثیر نظرات دیگران قرار نگیرید و در صورت نگرانی ، با پزشک خود مشورت کنید تا تغییرات جسمی و وضعیت سلامتی خود را ارزیابی کرده و از ادامه شیردهی کودک خودداری کنید یا خیر.

شیردهی در دوران بارداری امکان پذیر است

در اینجا دلایل امکان شیردهی در دوران بارداری ذکر شده است:

  • جنین به خوبی و به طور طبیعی رشد می کند
  • نوزادی که از شیر مادر تغذیه می کند بدون مشکل و نقص رشد طبیعی خواهد کرد
  • هیچ مطالعه ای ثابت نکرده است که شیردهی خطر سقط جنین را افزایش می دهد
  • هیچ مطالعه ای ثابت نکرده است که شیردهی به دلیل تحریک انقباضات رحمی منجر به زایمان زودرس می شود
  • اگر مادر باردار سالم و تغذیه مناسب باشد ، شیردهی خطر سو mal تغذیه را افزایش نمی دهد
  • شیردهی منجر به عقب ماندگی رشد جنین در رحم نمی شود

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

13 − دوازده =