سه شنبه , اردیبهشت 21 1400
آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و 660x330 - آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و - آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

واریس مری در دیواره های مری بزرگ یا متورم است. در صورت باز شدن و پارگی رگهای واریسی می تواند زندگی را تهدید کند و منجر به خونریزی شود.

سرعت در درمان واریس مری با هدف جلوگیری از آسیب کبدی و همچنین جلوگیری از خونریزی رگهای واریسی در مری و کنترل خونریزی در صورت بروز آن است. در این مقاله با مهمترین نکته در این مبحث یعنی مری آشنا می شویم. واریس قابل درمان است ، بنابراین با ما همراه باشید تا در مورد این بیماری ، علل ، علائم و احتمال بهبودی از آن بیاموزید.

فهرست مطالب

بیماری واریس مری

اتفاق بیفتد یا رخ دهد بیماری واریس مری هنگامی که رگهای متورم در نیمه تحتانی مری پاره شده و خونریزی می کنند.

مری این یک لوله عضلانی است که دهان را به معده متصل می کند ، جایی که رگهای موجود در نیمه تحتانی مری در نزدیکی معده می توانند با کاهش جریان خون در کبد متورم شوند ، که ممکن است به دلیل بافت اسکار یا لخته شدن خون در داخل کبد باشد. .

این وریدها بسیار کوچک هستند و نمی توانند مقادیر زیادی خون را حمل کنند ، بنابراین این وریدها در اثر افزایش جریان خون گشاد می شوند و وریدهای متورم را واریس مری می نامند.

خون ممکن است از واریس مری نشت کند و در نهایت پاره شود ، که می تواند منجر به خونریزی شدید و عوارض تهدید کننده زندگی مانند مرگ شود ، در این صورت وضعیت نیاز به مداخله فوری دارد.

علل واریس مری

کبد مهمترین ارگان برای پاکسازی بدن از سموم مختلف است و واریس مری در افراد مبتلا به بیماری کبد اتفاق می افتد ، زیرا جریان خون از کبد کاهش می یابد و باعث فشار زیاد در ورید پورت می شود که باعث فشار خون به خون می شود. عروق اطراف آن ، از جمله رگ های خونی در مری که دیواره آن نازک و نزدیک به سطح است ، افزایش جریان خون باعث برجستگی و گشادی این رگ ها می شود.

 • اگر جریان خون زیاد باشد ، منجر به پارگی رگهای مری می شود و باعث خونریزی می شود که نیاز به درمان سریع دارد ، در غیر این صورت زندگی و مرگ را تهدید می کند.
 • هر نوع بیماری جدی کبدی می تواند باعث ایجاد واریس مری شود ، مانند سیروز ، که شایع ترین علت فشار خون وریدی است و سیروز آسیب جدی به کبد است که اغلب ناشی از مصرف بیش از حد الکل یا عفونت های شدید کبدی مانند هپاتیت است.
 • یکی دیگر از دلایل احتمالی فشار خون وریدی ، ترومبوز وریدی است که عارضه ای است که هنگام لخته شدن خون در داخل ورید اتفاق می افتد.
 • در بعضی موارد به دلیل فشار خون بالا ایجاد می شود ورید پورتال ناشناخته: به این بیماری فشار خون پورتال غیرقابل توضیح گفته می شود.
 • مصرف زیاد الکل ، مانند بیماران مبتلا به واریس مری به دلیل الکل ، ادامه نوشیدن خطر خونریزی را افزایش می دهد.
نکات خواندنی در مورد هواپیما و خطوط هوایی + دانستنی های جالب در مورد هواپیما

علائم واریس مری

آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و - آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

واریس مری احتمالاً علائمی ایجاد نمی کند مگر اینکه پاره شود. در این حالت علائم زیر ممکن است بروز کند:

 • استفراغ خونین.
 • درد شدید معده.
 • گیجی یا از دست دادن هوشیاری.
 • مدفوع سیاه در موارد شدید به دلیل وجود خون در آنها خون آلود می شود.
 • شوک (افت فشار خون شدید به دلیل از دست دادن خون که می تواند به اندام ها آسیب برساند).

اگر هر یک از علائم ذکر شده را تجربه کردید ، باید سریع به یک پزشک متخصص مراجعه کنید ، زیرا تشخیص و درمان به موقع نقش بسزایی در تسریع بهبودی دارد.

آیا واریس مری قابل درمان است؟ میزان موفقیت آن چقدر است؟

قبل از پاسخ به س (ال (آیا واریس مری قابل درمان است؟) ، شناخت صحیح این بیماری از طریق تشخیص صحیح ، آگاهی از علل ، علائم و روش های کنترل و درمان آن قبل از رسیدن به مرحله خونریزی که در آن درمان است ، ضروری است. دشوار است و وضعیت تهدید کننده زندگی است و ممکن است منجر به مرگ شود:

مهمترین نکته در درمان واریس مری ، درمان زودرس و کنترل وضعیت برای جلوگیری از خونریزی در رگهای مری است ، زیرا می توان از طریق داروها آن را درمان کرد و دستورالعمل های تجویز شده توسط متخصص را دنبال کرد و برخی از توصیه ها را در نظر گرفت. به تسکین علائم و بهبود آن کمک می کند.

در مورد خونریزی وریدها در واریس مری ، در اینجا مشکل در بهبودی کامل از این بیماری است یا نه ، زیرا شرایط دشوار شده است و نیاز به سرعت در درمان پرونده دارد تا منجر به شوک و مرگ سریع نشود ، و بنابراین تشخیص و درمان باید با کنترل خونریزی رخ داده تسریع شود.

نوریت بینایی از جمله دلایل ، علائم و روشهای درمانی آن است

چشم انداز طولانی مدت افراد مبتلا به خونریزی واریسی مری برای بهبود و بهبودی از این بیماری چیست؟

 • خونریزی واریسی مری یک وضعیت تهدید کننده زندگی است که می تواند برای حدود 50٪ از بیماران مبتلا به بیماری کشنده باشد زیرا افرادی که در دوره قبلی خونریزی از واریس مری داشته اند در معرض خطر خونریزی مجدد قرار دارند.
 • درمان بستن واریس: این نوع درمان برای کنترل دوره خونریزی در حدود 90٪ بیماران م effectiveثر است ، اما باید دانست که حدود نیمی از بیماران تحت درمان بستن واریس طی یک تا دو سال دچار یک دوره خونریزی دیگر می شوند ، اما داروها می تواند کمک کند تجویز شده توسط یک متخصص و تغییر سبک زندگی برای کاهش خطر عود این تشنج ها (عود خونریزی).
 • پیوند کبد: پیوند کبد همچنین گزینه درمانی مناسبی برای بیماران مبتلا به سیروز شدید یا از دوره های مکرر خونریزی واریسی است زیرا پیوند کبد فقط در مراکز خاصی در سراسر جهان انجام می شود که تا زمانی که آنها استانداردهای بسیار سختی را رعایت کنند نتایج خوبی می دهند.

روش رادیولوژی مداخله ای:

1619557057 276 آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و - آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

آیا واریس مری قابل درمان است؟ ما می توانیم با آگاهی از نوع ، درجه ، شدت و شدت این بیماری و عوارضی که در نتیجه عفونت با آن ایجاد شده است ، به این سال پاسخ دهیم. در صورت شناخته شدن این موارد ، می توان دانست که آیا امکان درمان وجود دارد واریس مری

راهی برای درمان این بیماری وجود دارد ، یعنی انجام یک عمل جراحی برای بیمار (رادیولوژی مداخله ای) یا روش رادیولوژی مداخله ای ، که بر اساس کاهش فشار در پورتال یا گردش خون جزئی با قرار دادن استنت بین ورید اجوف تحتانی و ورید پورتالی است که پزشک این استنت را با یک دهانه کوچک و بدون هیچ برش جراحی نصب می کند)

آیا می توان در دوران بارداری به کودک شیر داد »مجله شما

میزان موفقیت این روش حدود 90٪ است و بدون هیچ گونه مداخله جراحی است ، زیرا این عمل برای بیمار بی خطر تلقی می شود و نتایج خوبی در بهبودی از این بیماری دارد.

روند رادیولوژی مداخله ای ساده است و یک ساعت طول می کشد و پس از آن بیمار بدون نیاز به ماندن در بیمارستان و بدون هیچ گونه عارضه و عوارض جانبی به خانه برمی گردد.

راه های جلوگیری از خطر ابتلا به واریس مری

1619557057 863 آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و - آیا واریس مری قابل درمان است؟ علل ، علائم و روشهای درمان »مجله شما

بهترین راه برای جلوگیری از خطر واریس مری ، جستجوی علت اصلی آن است و اگر بیماری کبدی دارید ، باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا خطر ابتلا به واریس مری را کاهش دهید ، از جمله:

 • قبل از هر چیز باید بدانید که هدف اصلی درمان جلوگیری از پارگی و خونریزی واریس مری است.
 • شما باید یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید که کم نمک و سرشار از پروتئین ، غلات کامل و میوه ها و سبزیجات باشد.
 • از الکل دوری کنید.
 • وزن متعادل و سالمی داشته باشید.
 • با پیروی از روش های صحیح و دستورالعمل های بهداشتی استفاده از پاک کننده های خانگی و مواد شیمیایی و استفاده از آنها را محدود کنید.
 • کنترل فشار خون وریدی معمولاً اولین قدم در کاهش خطر خونریزی است.
 • با تمرین ایمن رابطه با شریک زندگی خود خطر ابتلا به هپاتیت را کاهش دهید تا سوزن یا تیغ مشترک نداشته باشید و از تماس با خون و سایر مایعات بدن فرد آلوده جلوگیری کنید.
 • ورزش منظم به تحریک گردش خون و بازیابی فعالیت و نشاط بدن کمک می کند.
 • در صورت عدم درمان واریس مری ، خونریزی ادامه خواهد داشت ، زیرا بدون درمان ، خونریزی از واریس مری می تواند کشنده باشد.
 • اگر مبتلا به واریس مری هستید ، مهم است که برنامه درمانی را دنبال کنید ، در قرارهای ملاقات منظم پزشک شرکت کنید و طبق برنامه پزشک معالج دارو مصرف کنید.

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ 310x165 - نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ چطور می تونی از اون استفاده کنی؟

نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ چطور می تونی از اون استفاده کنی؟

همه ما همیشه برای دستیابی به پوستی کامل ، روشن و بی عیب و نقص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =