اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است


لایه برداری فرآیندی است که از طریق آن ، به طور طبیعی یا به کمک زیبایی ، با از بین بردن سلول های مرده ، پوست بازسازی می شود.

این روند تمیز کردن پوست صورت یک مرحله مهم در مراقبت از پوست است ، به ویژه در قسمت هایی که بیشتر در معرض عوامل خارجی و داخلی مانند صورت ، بازوها و پاها یا در مناطق خشن مانند آرنج ، زانو و پاشنه قرار دارند ، اما توصیه می شود از این روش های درمانی سو abuse استفاده نکنید زیرا ممکن است تحریک و صدمات پوستی ایجاد شود و در مقاله ما ارائه خواهیم داد شما در حالی که در مورد فواید اسکراب و نحوه تهیه و قرار دادن آن بر روی پوست صورت خود صحبت می کنید ، بهترین اسکراب طبیعی را دارید ، بنابراین با ما همراه باشید:

اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

یک اسکراب طبیعی برای صورت

کمک می کند لایه برداری این ماده علاوه بر تمیز نگه داشتن صورت و سلامت پوست ، به از بین بردن سلول های مرده پوست و سایر آلودگی های باقی مانده روی پوست کمک می کند.

به طور کلی ، محصولات مختلفی از جمله اسکراب صورت در بازار وجود دارد و شرکت ها برای تهیه آنها رقابت می کنند ، اما بیشتر آنها شامل مواد شیمیایی و مواد دیگری است که می تواند واکنش آلرژیک به پوست ایجاد کند زیرا می تواند باعث ایجاد محصولات تجاری شامل پلاستیک ، مواد حساسیت زا و گلیسیرین شود. و پارابن فتالات ها و سایر مواد فعال می توانند به طور جدی به پوست حساس آسیب برسانند ، به همین دلیل روش های مختلفی برای تهیه لایه بردارهای طبیعی به شما پیشنهاد می دهیم که می توانید در خانه با مواد ساده و طبیعی تهیه کنید:

لایه برداری چگونه انجام می شود؟

1606855172 944 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

لایه برداری پس از آماده سازی مواد به روش صحیح با ماساژ سطحی و با حرکت دورانی برای تحریک گردش خون در ناحیه انتخاب شده پوست انجام می شود که به خلاص شدن از سلول های مرده و پاکسازی منافذ آلوده کمک می کند و در پایان ماساژ می توانید محصولات را با مقدار زیادی آب گرم یا با استفاده از صابون نوع پوست خود با آب پاک کنید. گرم

پس از این روش ، پوست برای درمان های بعدی آماده است ، بنابراین مرطوب کردن با یک محصول مناسب برای پوست توصیه می شود.

به همین ترتیب ، از آنجا که در طی روند لایه برداری صورت ، لایه کوچکی از سلول های پوستی برداشته می شود ، بنابراین باید از ضد آفتاب استفاده کنید و از پوست صورت در برابر نور خورشید محافظت کنید تا از ایجاد لک و رنگدانه در پوست جلوگیری شود.

بهترین اسکراب طبیعی صورت را دریابید

لایه برداری یکی از مراحل بسیار مفید برای پوست ، به ویژه صورت است ، زیرا به از بین بردن سلول های مرده ، تمیز کردن منافذ پوست ، کاهش خطوط ریز و یکسان سازی رنگ کمک می کند ، در اینجا این دستورالعمل ها آورده شده است تا بتوانید یک اسکراب طبیعی برای صورت درست کنید:

اسکراب را با جوش شیرین و لیمو برای پوست های چرب انجام دهید

1606855173 624 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

اگر پوست چربی دارید ، باید به خاطر داشته باشید که روغن ها و کرم ها باعث افزایش چربی پوست می شوند و برای از بین بردن این روغن ها استفاده از عناصر مرکبات برای خنثی سازی آن توصیه می شود.

این اسکراب بی کربنات و لیمو به شما کمک می کند پوستی کمتر براق اما سالم داشته باشید.

مواد تشکیل دهنده:

 • 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین.
 • یک قاشق آب لیمو.

آماده سازی لایه بردار:

مواد را مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید و بلافاصله استفاده کنید.

چاق کردن صورت در 7 روز + روش های مختلف برای چاق شدن صورت در زمان کوتاه

مواد را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید ، سپس با شستشوی صورت با آب گرم از شر آنها خلاص شوید ، سپس با استفاده از ژل خنک کننده درمان را مانند آلوئه ورا به پایان برسانید.

توجه: اگر پوست حساسی دارید ، مراقب این محصول باشید زیرا مرکبات و بی کربنات می توانند باعث تحریک شوند.

برای کاهش سایش ، می توانید جوش شیرین را جایگزین شکر کرده و به همان روش استفاده کنید.

اسکراب قهوه و شکر

اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

کافئین موجود در قهوه گردش خون را تحریک می کند و از تجمع چربی های زیر پوست جلوگیری می کند ، به همین دلیل قهوه یک ماده ایده آل برای لایه برداری صورت و همچنین برای لایه برداری کل بدن است.

قهوه همچنین یک لایه بردار عالی است که می توانید با سایر مواد از آن استفاده کنید ، به عنوان مثال افزودن قهوه آسیاب شده به مرطوب کننده شما به عنوان لایه بردار ساده و م effectiveثر است و گزینه دیگر تهیه مخلوطی از قهوه ، شکر و ماست ساده است.

برای موثرتر بودن درمان ، می توانید این کار را پس از گذراندن وقت در سونا یا حمام ترک انجام دهید تا پوست شما مواد اسکراب را بهتر جذب کند.

مواد تشکیل دهنده:

 • 200 گرم قهوه آسیاب شده.
 • 5 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای.
 • 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا کرم دست.

آماده سازی لایه بردار:

در یک کاسه ، همه مواد را مخلوط کنید تا یک خمیر نرم ایجاد شود.

لایه برداری حمام ، زیرا استفاده از اسکراب برای شما راحت تر و راحت تر است.

با نوک انگشتان خود را به صورت دورانی ماساژ دهید ، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بردارید.

مرطوب کننده و لایه بردار همزمان با عسل برای پوست خشک

1606855175 170 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

اگر پوست شما خشک است ، عسل یک ماده طبیعی است که به آن رطوبت می بخشد و به صافی آن کمک می کند و درخشش طبیعی آن را بازیابی می کند ، زیرا فواید زیادی دارد ، از آن استفاده کنید و به صورت خود روح تازه ای ببخشید.

مواد تشکیل دهنده:

 • 2 قاشق غذاخوری عسل.
 • 3 عدد بادام خرد شده.
 • آب نصف لیمو.

آماده سازی لایه بردار:

بادام را باید ریز خرد کرده و با عسل و آبلیمو ریز مخلوط کنید.

پس از آماده سازی صورت با شستن آن با آب گرم و صابون خنثی کننده pH ، این ترکیب را به پوست صورت خود بمالید و با حرکات دورانی ماساژ دهید.

اسکراب را به مدت 15 دقیقه بگذارید تا کار کند ، سپس آن را با آب گرم برداشته سپس صورت خود را خشک کرده و مرطوب کننده معمول خود را بمالید.

اسکراب صورت جو و عسل برای پوست خشک

1606855176 15 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

مواد تشکیل دهنده:

 • یک چهارم فنجان جو نپخته.
 • دو قاشق غذاخوری عسل.
 • دو قاشق غذاخوری روغن زیتون.

آماده سازی لایه بردار:

این اسکراب شبیه اسکراب عسل و جو دوسر است و برای پوست هایی که به رطوبت نیاز دارند بسیار عالی عمل می کند.

اسکراب سفید تخم مرغ برای از بین بردن جوش های سرسیاه

1606855177 428 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

جوش های سرسیاه آزار دهنده هنگام جمع شدن روغن و کثیفی در فولیکول ها و مسدود شدن منافذ پوست صورت ظاهر می شوند و هنگامی که سفت می شوند ، تا حدودی بافت ناخوشایندی ایجاد می کنند ، اما با استفاده از این ماسک می توانید در خانه پوست آنها را جدا کرده و بردارید.

سفید تخم مرغ حاوی مواد مغذی است که باعث صاف شدن پوست شما می شود ، علاوه بر این به شما در سفت شدن پوست کمک می کند و با استفاده از این ماده می توانید روح تازه ای به سلول های پوست خود ببخشید.

مواد تشکیل دهنده:

 • یک سفیده تخم مرغ.
 • دستمال کاغذی یا دستمال توالت.
اسید هیالورونیک در کجا یافت می شود؟ عملکرد و کاربردهای آن چیست

آماده سازی لایه بردار:

در یک کاسه ، سفیده تخم مرغ را با چنگال بزنید.

بعد از شستن صورت با آب ولرم برای باز شدن منافذ پوست و استفاده از برس ، یک لایه نازک بمالید و آن را روی تمام صورت بمالید ، روی نواحی تجمع روغن بیشتر مانند پیشانی ، بینی یا استخوان های گونه تمرکز کنید.

در بالای لایه سفید تخم مرغ ، دو ورق نازک از دستمال توالت یا دستمال کاغذی بگذارید و مراحل را تکرار کنید.

اسکراب را به مدت 30 دقیقه بگذارید و وقتی اسکراب کاملا خشک شد ، تکه های کاغذ را به سمت بالا برداشته ، صورت خود را با آب گرم بشویید و پوست خود را مرطوب کنید.

پوست پرتقال برای لایه برداری و روشن شدن پوست

1606855178 431 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و آلودگی ، رنگ پوست شما را تیره می کند ، به همین ترتیب سلول های مرده ای که از بین نرفته اند ، رنگ تیره تری به چهره می دهند.

پوست پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان است که به شما کمک می کند تا از رادیکال های آزاد پوست خلاص شوید ، باعث جوان تر ، سالم و روشنتر شدن آن می شود.

مواد تشکیل دهنده:

 • دو عدد پوست پرتقال.
 • 150 میلی لیتر شیر.

آماده سازی لایه بردار:

پوست پرتقال را در آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شود ، سپس آنها را در مخلوط کن خرد کنید تا خوب پودر شوند.

در یک کاسه ، پوست پرتقال را به شیر اضافه کنید تا به صورت خامه در بیاید و اسکراب آماده استفاده شود.

صورت خود را با آب گرم خوب بشویید ، اسکراب را بزنید ، بگذارید تا خشک شود ، سپس آن را با مقدار زیادی آب بردارید.

این روش را روزانه تکرار کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

اسکراب صورت با شکر و روغن

1606855179 260 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

شکر ماده اصلی اسکراب صورت است ، زیرا می توانید آن را با مواد مختلف مانند روغن زیتون مخلوط کنید.

سه قاشق غذاخوری شکر و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را مخلوط کنید و آن را روی صورت بمالید و بگذارید 10-15 دقیقه بماند ، سپس آن را با مقدار زیادی آب گرم بردارید.

اسکراب بلغور جو دوسر و عسل

1606855179 629 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

سایر محبوب ترین مواد برای تهیه اسکراب صورت با مواد موجود در آشپزخانه شما جو دوسر و عسل است. افزودن یک تخم مرغ تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری ماست به بلغور جو دوسر و یک قاشق غذاخوری عسل یک روش عالی برای لایه برداری پوست شما است.

همه مواد را با کمک مخلوط کن مخلوط کرده و آماده استفاده روی صورت می شود.

در صورت خشک بودن پوست می توانید چند قطره اسانس اسطوخودوس یا روغن ضروری درخت چای اضافه کنید.

عسل ، جو دوسر ، اسانس اسطوخودوس و اسانس درخت چای به علاوه لایه برداری به کاهش جوش و آکنه و مرطوب سازی پوست کمک می کند.

پس از استفاده از اسکراب روی صورت ، آن را به آرامی و با حرکت دورانی روی پوست خود ماساژ دهید و برای مدت 5 تا 10 دقیقه آن را روی پوست خود بگذارید ، سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

اسکراب ساده قند صورت

1606855180 883 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

مواد تشکیل دهنده:

 • یک قاشق چای خوری شکر دانه ریز.
 • دو قطره آب
 • یک یا دو قطره روغن اساسی لیمو ، پرتقال ، درخت چای یا اسطوخودوس (اختیاری).

آماده سازی لایه بردار:

همه مواد را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید ، سپس اسکراب را به آرامی و با نوک انگشتان روی پوست تمیز صورت ماساژ دهید.

مراقب باشید که اسکراب با چشم تماس نداشته باشد.

سپس پوست را با آب سرد بشویید و با حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

اسکیزوفرنی چیست؟ انواع و علائم آن چیست؟ مجله شما

پس از لایه برداری پوست ، در صورت لزوم ، از کمی روغن به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید.

اسکراب صورت و شکر و شکلات

1606855181 61 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

مواد تشکیل دهنده:

 • یک چهارم فنجان شکر قهوه ای.
 • 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون.
 • یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو.
 • یک چهارم قاشق چای خوری عصاره وانیل.

آماده سازی لایه بردار:

همه مواد را با هم در یک کاسه کوچک مخلوط کنید و سپس آن را به طور مساوی بر روی پوست تمیز صورت خود بمالید و به مدت 60 ثانیه به آرامی ماساژ دهید ، سپس 10 دقیقه بگذارید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

اسکراب ماست و توت فرنگی

1606855182 252 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

توت فرنگی به لطف دانه های ریز موجود ، ماده دیگری است که می توانید با آن اسکراب صورت خانگی تهیه کنید.

یک مشت توت فرنگی را خرد کرده و آن را با یک قاشق غذاخوری ماست طبیعی مخلوط کنید و ماسکی با قدرت لایه برداری دریافت خواهید کرد.

صورت را به صورت تمیز بمالید ، به آرامی ماساژ دهید ، 10 دقیقه بگذارید ، سپس آن را با آب بردارید.

اسکراب را با برنج و آب انجام دهید

1606855182 715 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

برای تهیه این اسکراب صورت به نصف فنجان برنج خام آغشته به کمی آب ، چند قطره روغن نارگیل و دو قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.

آماده سازی لایه بردار:

آب برنج خیس خورده را خوب له کرده ، سپس آب و روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و اکنون می توانید آن را به صورت خود بمالید و به آرامی و با حرکات دورانی ماساژ دهید.

بعد از چند دقیقه صورت خود را با آب گرم به خوبی بشویید.

فواید لایه برداری پوست

1606855183 902 اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و - اسکراب صورت خوشبو کننده طبیعی که با ترکیبات ساده و ساده تهیه شده است

اکنون می توانید یک اسکراب خانگی صورت طبیعی درست کنید که به شما کمک می کند پوست زیبایی داشته باشید و مهم است که قبل از انجام این مرحله برخی از جنبه های مهم را نیز در نظر بگیرید:

اگر پوست شما حساس یا تحت تأثیر نوعی بیماری مانند روزاسه ، درماتیت آتوپیک و آکنه است ، توصیه نمی کنیم از اسکراب خانگی استفاده کنید زیرا ممکن است بر عکس شما نتیجه معکوس بگذارد.

هنگام استفاده از لوازم آرایشی DIY به خاطر داشته باشید که محصول اضافی را پس انداز نکنید بلکه آن را دور بریزید.

ابتدا صورت خود را با آب گرم و یک صابون خنثی بشویید تا پوست آماده شود.

در مورد لایه برداری ، که مرحله مهمی برای از بین بردن سلولهای مرده است ، مهم است که در این کار زیاده روی نکنید و لایه برداری به صورت ملایم و به صورت دایره ای و با نوک انگشتان بدون فشار زیاد انجام شود.

با ادامه رطوبت صورت ، اسکراب را مالیده و روی پوست صورت ماساژ دهید.

توصیه می شود هفته ای یک بار صورت را لایه برداری کنید (و در مورد پوست چرب دو بار).

نکات:

قبل از انتخاب روش لایه برداری پوست و موادی که در تهیه آن استفاده می شود ، به یاد داشته باشید که نوع پوست شما خشک ، چرب ، مخلوط یا حساس است ، بنابراین شما باید روش لایه برداری متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید.

هنگام ماساژ دادن پوست با اسکراب ملایم باشید.

پس از استفاده از اسکراب از مرطوب کننده استفاده کنید ، زیرا لایه برداری باعث خشک شدن پوست می شود ، بنابراین بلافاصله پس از لایه برداری از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست شما سالم و مرطوب شود.

تعداد دفعات نیاز به لایه برداری از پوست شما به نوع و روش لایه برداری بستگی دارد ، بنابراین مراقب باشید پوست را به روش خشن لایه برداری نکنید زیرا منجر به قرمزی و تحریک پوست می شود.

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

19 − شانزده =