التهاب زخم طبیعی هنگام تولد – اطلاعات پزشکی هر روز

التهاب زخم طبیعی هنگام تولد اطلاعات پزشکی هر روز - التهاب زخم طبیعی هنگام تولد - اطلاعات پزشکی هر روز


التهاب زخم طبیعی هنگام تولدبرخی از خانمها ممکن است فکر کنند که مشکلات زخم هنگام تولد فقط به زایمان سزارین مربوط می شود ، اما این درست نیست ، زیرا یک زایمان طبیعی نیز باعث ایجاد زخم در ناحیه واژن می شود و این امر با هدف گسترش آن برای دفع ایمن جنین اتفاق می افتد ، در برخی موارد این زخم ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض عفونت یا عدم مراقبت صحیح از آن ، دچار عفونت شود. بنابراین ، با ما در مورد علل التهاب آشنا شوید زخم طبیعی هنگام تولد و چگونه می توان از آن مراقبت کرد.

زخم طبیعی هنگام تولد چیست و انواع آن چیست؟

در ابتدا باید توافق کنیم که وقوع زخم در هنگام زایمان طبیعی امری طبیعی است و جای نگرانی نیست و دو نوع دارد. یا به صورت طبیعی اتفاق می افتد ، یعنی پارگی پوست و بافت های عضلانی در واژن به چند دلیل اتفاق می افتد ، مهمترین آنها دشواری عبور کودک از دهانه باریک واژن به دلیل بزرگ بودن آن است ، به خصوص اگر این موارد بزرگ باشد اولین تولد یا زایمان و زایمان شما به طور ناگهانی و در مدت زمان کوتاهی اتفاق افتاد و بنابراین عضلات واژن و پوست زمان کافی برای کشش مناسب را نداشتند.

همچنین بخوانید: پارگی واژن در هنگام زایمان و میزان خطر آن

در مورد نوع دوم که یک زخم عمدی است ، در صورتی که پزشک در صورتی که باریک باشد و عبور از آن برای جنین دشوار باشد ، برش کوچکی در بافت واژن بین واژن و مقعد ایجاد می کند ، این روش ممکن است از پارگی واژن در هنگام زایمان طبیعی در هر دو مورد جلوگیری کند ، دکتر زخم را با بخیه و بخیه طبی که محلول هستند ببندید تا برای برداشتن آن نیازی به مراجعه مجدد به پزشک نباشد.

درمان سوختگی پای نوزاد و نکاتی که باید جدی بگیرید

علائم عفونت زخم طبیعی هنگام تولد

پس از تولد ، بهبود این زخم ممکن است حدود یک ماه طول بکشد و این به نوع و عمق زخم و همچنین بخیه های بسته شده برای بستن زخم بستگی دارد و هر دو نوع زخم طبیعی هنگام تولد نیاز به مراقبت خوب دارند زیرا در نتیجه ضعف سیستم ایمنی بدن مادر در معرض عفونت یا عفونت باکتریایی هستند. این دوره و عدم توانایی وی در مقاومت عادی در برابر عفونت ، یا در نتیجه سهل انگاری در بهداشت زخم ، و عفونت زخم ممکن است برخی از علائم زیر را ایجاد کند:

  • قرمزی شدید در اطراف ناحیه زخم.
  • بوی عجیبی از ناحیه واژن بیرون می آید.
  • توجه داشته باشید که چرک از زخم خارج می شود.
  • به ترشحات عجیب و غریب سبز توجه کنید.
  • درد در اطراف و در ناحیه زخم.

بنابراین ، وقتی هر یک از این علائم را مشاهده کردید ، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید ، تا درمان مناسب شرایط خود را دریافت کنید و از هرگونه عارضه ای که ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند ، جلوگیری کنید.

نحوه مراقبت از زخم طبیعی هنگام تولد

پس از اطلاع از عفونت زخم طبیعی هنگام تولد و علائم آن ، باید بدانید که آنچه بیشترین زخم را در معرض عفونت قرار می دهد عدم توجه به تمیزی زخم است ، بنابراین در اینجا چند دستورالعمل آورده شده است که باید در طول دوره بهبودی این زخم به آنها عمل کنید:

  • حتی اگر زخم در معرض عفونت نباشد ، ممکن است باعث درد و قرمزی به خصوص در اولین دوره قاعدگی شود و برای کاهش این تورم و قرمزی می توانید کمی کمپرس سرد را روی ناحیه زخم قرار دهید یا کیسه ای یخ را در یک حوله تمیز بپیچید و برای مدت زمان بیش از 10 دقیقه روی زخم قرار دهید ، و می تواند تکرار شود. درد را احساس کردی.
  • هنگام دفع ادرار به دستشویی ، باید محل زخم را با شستشوی خوب با آب گرم تمیز نگه دارید ، همچنین می توانید از صابون استفاده کنید ، اما به شرطی که معطر نباشد تا باعث تحریک پوست نشود.
  • اگر می خواهید اجابت مزاج داشته باشید ، از اعمال نیرو به خصوص در چند روز اول خودداری کنید تا باعث باز شدن مجدد زخم نشود و بهتر است هنگام مدفوع از نوار بهداشتی استفاده کنید و به آرامی بر روی محل زخم فشار دهید تا فشار وارد شده به زخم کاهش یابد.
  • مدتی نشستن در آب گرم می تواند درد را نیز تسکین دهد ، اما باید اطمینان حاصل کنید که ناحیه زخم را به خوبی و به آرامی خشک کنید.
فشار بارداری قبل از تولد - هر روز اطلاعات پزشکی

همچنین بخوانید: علائم ترمیم زخم هنگام تولد

حالا که مرا می شناسی التهاب زخم طبیعی هنگام تولد و انواع این زخم ، ما به شما مادر عزیز توصیه می کنیم قبل از تمیز کردن محل زخم ، با استفاده از صابون استریل یا ضد باکتری ، مطمئن شوید که دست های شما به خوبی تمیز شده است ، بنابراین در انتقال هر گونه عفونت از دست به این ناحیه کمک نمی کنید.

.

مطالب مرتبط

Leave a Comment

4 + شانزده =