اهمیت – انواع – روش – یادداشت ها – خسارات »مجله شما

اهمیت انواع روش یادداشت ها خسارات - اهمیت - انواع - روش - یادداشت ها - خسارات »مجله شما


باکتریها به دندانها ، لثه ها ، گونه ها و زبان شما می چسبند و باقی مانده و قسمت های غذا در جاهایی که برس به آنها نمی رسد مانند قسمت پشت دهان ، دندان ها ، ترک ها و فاصله های بین آنها گیر کرده و در اینجا نقش شستشو ظاهر می شود ، بنابراین همه چیز مربوط به آن است و همه چیزهایی که باید درباره نحوه استفاده از دهانشویه بدانید

یک مسواک و خمیر می تواند 25٪ تمیز کردن دهان را تضمین کند ، اما 75٪ باقی مانده چطور؟ به سادگی ، به نخ دندان ، دهان شویه و روش و روش صحیح استفاده از آن متکی است.

انواع دهان شویه ها

انواع دهان شویه ها

قبل از صحبت در مورد مراحل و نحوه استفاده از دهانشویه ، لازم است نوع مناسبی را که می توانید انتخاب کنید بدانید ، همه نوع دهان شویه ها یکسان نیستند ، انواع دیگری وجود دارد که از شر نفس آزار دهنده خلاص می شوند در حالی که انواع مختلفی برای پاک سازی دهان از باکتری ها و محافظت از آن در برابر عفونت وجود دارد ، بنابراین می توانید طبقه بندی کنید انواع لوسیون ها به شرح زیر است:

1 – دهانشویه ضد باکتری

این ماده معمولاً دارای موادی مانند: کلرهگزیدین – دی اکسید کلر … است و برای پاکسازی دهان و از بین بردن آن از باکتریهایی که باعث بوی بد دهان می شوند ، کار می کند و استفاده از آن به نسخه نیاز دارد و نباید به مدت طولانی به آن اعتماد کرد زیرا باعث ایجاد رنگدانه در دندانها و لکه های قهوه ای می شود.

2 – دهانشویه خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد

این دارو به نسخه نیاز ندارد و هر کسی می تواند از آن استفاده کند اما همیشه بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.

این یک لوسیون بسیار موثر در نظر گرفته می شود ، زیرا معمولاً شامل: منتول – تیمول – متیل سالیسیلات – اوکالیپتول است و این ترکیبات با هم روغنهایی با خاصیت پاک کنندگی تولید می کنند.

علاوه بر ترکیب الکل اتانول ، برای نفوذ به لایه پلاک روی دندان ها ، محافظت از آنها در برابر ایجاد تارتار ، و محافظت در برابر عفونت و مشکلات لثه ، (انواع حاوی الکل ترجیح داده می شود بیش از دو بار در روز استفاده نشود).

همچنین حاوی متیل فنیدیت است که دارای خواص ضد التهابی است که از لثه محافظت می کند.

بیشتر انواع آن حاوی فلوراید است که مهمترین جز to برای حمایت از مینای دندان ، تقویت ساختار دندان و محافظت از آن در برابر پوسیدگی و یک نمک قابض است که شما را از بوی بد دهان نجات می دهد ، علاوه بر این مواد سفید کننده مانند پراکسید است که برای سفید شدن دندان ها و لکه ها و لکه ها از بین می رود.

3 – دهان شویه دارویی (درمانی)

این یک شستشو است که با تجویز پزشک برای درمان یک بیماری سلامتی در دهان استفاده می شود ، به ویژه در این نوع شما باید بر روی مقدار مشخص شده تمرکز کنید و برای دوره تعیین شده توسط پزشک به آن اعتماد کنید.

4 – دهان شویه لوازم آرایشی و بهداشتی (دهان شویه منظم)

این رایج ترین و محبوب ترین نوع لوسیون است ، نیازی به نسخه پزشک ندارد ، مهمترین فوایدی که تضمین می کند از بین بردن بوی نامطبوع دهان و ایجاد نفس تازه کننده به شما است و معمولاً طعم های مختلفی دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

متأسفانه ، این نوع تأثیر قابل توجهی بر روی باکتری های دهان و پلاک ندارد و بنابراین شما باید از دندان های خود محافظت کرده و در هنگام استفاده از آنها بیشتر مراقبت کنید.

درمان گلودرد در کودکان ... 30 روش طبیعی و درمان های خانگی »مجله شما

شاید برایتان جالب باشد: بهترین نوع دهانشویه ها و اهمیت استفاده از آن

فواید استفاده از دهان شویه

فواید استفاده از دهان شویه

اگر فکر می کنید این لوسیون فقط یک مرحله اضافی است که می توانید از آن صرف نظر کنید ، پس از اطلاع از مزایای مهمی که برای فیلم شما دارد ، باید در مورد آن تجدید نظر کنید.

 • مهمترین مزیت شستشو ، رفع بوی بد دهان و ایجاد نفس تازه است و بیشتر انواع آن به ترکیباتی که از شر باکتریهای دهان خلاص می شوند بستگی دارد.
 • تمیز کردن عمیق دندان ها و دهان ، اطمینان از تمیز شدن مناطق ظریف و فضاهای باریکی که پروانه نمی تواند به آنها برسد و آنها را تمیز کند.
 • پلاک های دندان را از بین ببرید و از جمع شدن ، سفت شدن و تبدیل آن به تارتار جلوگیری کنید.
 • از دندانها و لثه ها در برابر عفونت ها و مشکلاتی که در نتیجه تجمع باکتری ها ، پلاک و تارتار در معرض آن قرار دارند ، محافظت کنید.
 • بعضی از انواع حاوی ترکیباتی هستند که برای سفید شدن دندان ها کار می کنند و اطمینان حاصل می کنند که شما لبخندی زیبا و روشن دارید.
 • بعضی از مارک ها حاوی ترکیبات ضد التهاب و تسکین دهنده درد هستند (برای استفاده از آنها به نسخه نیاز دارید).

نحوه استفاده از دهان شویه

نحوه استفاده از دهان شویه

بسیار آسان! ممکن است متوجه شوید که 10 قدم زیاد است ، اما باور کنید چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد ، اما در عوض دندان های سالم و تمیز شما را تضمین می کند.

1- نخ دندان کشیدن

نخ دندان کشیدن یک مرحله ضروری است که از بین بردن بقایای مواد غذایی و پلاک های جمع شده در مکان های دقیق دهان اطمینان حاصل می کند ، شما می توانید دندان های خود را روزانه یک یا دو بار بدون استفاده از سختی زیاد روی دندان ها و لثه ها نخ دندان بکشید تا به آنها آسیب نرساند.

2 – دندان ها را با آب بشویید

مهم است که شما پس از نخ دندان کشیدن دندان های خود را بشویید ، و بدون این مرحله تلاش شما برای استفاده از نخ دندان بدون هیچ فایده ای از بین می رود! زیرا شما باید تمام باقیمانده هایی را که آزاد کرده اید از بین ببرید و آنها را با استفاده از نخ دندان بکشید.

چند لحظه دهان خود را بشویید ، سپس آب را بیرون بریزید و در صورت نیاز دو بار یا بیشتر تکرار کنید.

3 – مسواک و خمیر

در حقیقت ، شما می توانید قبل از استفاده از نخ دندان مسواک بزنید ، اما این ترتیب برای اطمینان از حداکثر سود حاصل از فلوراید موجود در خمیردندان ترجیح داده می شود.

برس باید نرم باشد و علاوه بر تمیز کردن زبان و گونه ها از داخل ، آن را با زاویه 45 درجه از روی دندان عبور دهید.

شما باید حداقل دو بار در روز دندانهای خود را مسواک بزنید و بچسبانید (یک بار صبح و یک بار عصر).

4- دستورالعمل های موجود در بسته لوسیون را بخوانید

حتماً تمام دستورالعمل های پیوست شده به لوسیون را بخوانید زیرا این اطلاعات بسیار مهمی در نظر گرفته می شود که می توانید از طریق آن از مواد تشکیل دهنده ، مقدار مناسبی که باید استفاده کنید ، مدت زمان و تعداد دفعات و غیره … علاوه بر ضد استفاده و موارد احتیاطی که ممکن است شما را از عارضه ای که ممکن است خطرناک باشد هشدار داده و محافظت کند.

10 مورد از مهمترین مزایای حنا برای موهای خشک

5- مقدار مناسب لوسیون را اندازه بگیرید

بیشتر پاک کننده ها دارای یک ظرف اندازه گیری هستند بنابراین می توانید علاوه بر مقدار ذکر شده روی بسته بندی ، مقدار مورد نیاز خود را نیز مشخص کنید.

به طور کلی ، می توانید از 15-20 میلی لیتر از انواع معمولی ، معادل 4 قاشق چای خوری استفاده کنید و برای انواع حاوی فلوراید ، ترجیح داده می شود 10-15 میلی لیتر استفاده کنید.

6 – شستشو با لوسیون به مدت 30 ثانیه

پس از تعیین مقدار لوسیونی که باید استفاده کنید ، آن را کامل در دهان خود قرار دهید و شروع به شستشو کنید و به مدت 30 ثانیه ادامه دهید (دوره شستشو در دستورالعمل استفاده از لوسیون ذکر شده است و باید آن را محدود کنید).

7 – اطمینان حاصل کنید که تمام دندانهای شما به دهان رسیده است

شستشو با لوسیون مهمترین مرحله برای اطمینان از بهره مندی از آن است و بنابراین باید به درستی انجام شود.

یعنی در طی 30 ثانیه ای که با دهانشویه شستشو می دهید ، باید محلول شستشو به تمام قسمت های دهان و تمام دندان های شما برسد ، به طوری که از شر باکتری و پلاک کاملا خلاص می شوید.

8 – از بلعیدن خودداری کرده و لوسیون را کاملاً تف کنید

بعد از گذشت 30 ثانیه ، زمان شستشو به پایان رسیده است و اکنون باید لوسیون را بیرون بریزید و مطمئن شوید که مقداری از آن را قورت ندهید!

بلع دهان شویه می تواند علائم مسمومیت مانند اسهال و استفراغ را ایجاد کند ، به خصوص مواردی که حاوی فلوراید یا الکل هستند.

9 – به مدت 30 دقیقه از خوردن خودداری کنید

اثربخشی ترکیبات موجود در لوسیون پس از پایان استفاده از آن برای مدتی باقی می ماند ، بنابراین به منظور کسب حداکثر سود از آن و جلوگیری از بلعیدن این ترکیبات ، ترجیح داده می شود تا 30 دقیقه پس از شستن از خوردن و آشامیدن خودداری شود.

10 – به مدت 30 دقیقه از شستشوی دندان خودداری کنید

به همین دلیل قبلی ، لازم نیست از خوردن و آشامیدن خودداری کنید ، اما همچنین باید از شستشوی دهان با آب فراوان خودداری کنید تا ترکیبات مفید را برای بیشترین زمان ممکن حفظ کنید.

کافی است 30 دقیقه صبر کنید و سپس می توانید دهان خود را با آب بشویید یا آن را با برس و خمیر تمیز کنید …

نکاتی در مورد روش دهان شویه

نکاتی در مورد روش شستشوی دهان

مجموعه ای از یادداشت ها وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهید ، عبارتند از:

 • فرقی نمی کند که ابتدا از لوسیون استفاده کنید یا از برس و خمیر استفاده کنید ، این به خود شما بستگی دارد ، مخصوصاً اگر لوسیون حاوی فلوراید باشد.
 • حداقل تعداد مسواک زدن و خمیردندان دو بار در روز است و همچنین باید یکی دو بار از آن استفاده کنید ، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید و تعداد و کمیت آن را افزایش دهید!
 • برخی از انواع لوسیون ها باید رقیق شوند ، یعنی کمی آب به آنها اضافه کنید ، چنین اطلاعاتی علاوه بر درصد رقت که باید اتخاذ کنید ، روی بسته بندی نوشته خواهد شد.
 • به یاد داشته باشید که دهانشویه جایگزینی برای مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن نیست ، بلکه یک مرحله مکمل است که می تواند اطمینان حاصل کند که دهان شما کاملاً پخته شده و مکان های سخت دسترسی با مسواک زدن تمیز شده است.
 • یک دهانشویه برای همه اعضای خانواده کافی نیست ، آنچه برای کودکان در نظر گرفته شده است ، دارویی است که به نسخه نیاز دارد و یک ماده آرایشی وجود دارد که فقط بوی خوبی دارد ، بنابراین حتما لوسیون مناسب را انتخاب کنید و از هیچ لوسیونی استفاده نکنید.
 • به طور کلی ، لوسیون برای کودکان زیر 6 سال مناسب نیست و همیشه توصیه می شود قبل از استفاده توسط پزشک با پزشک مشورت کنید.
 • مراقب لوسیون بلع باشید ، زیرا دوزهای بیش از حد آن می تواند اثر سمی داشته باشد ، به ویژه مواردی که حاوی الکل یا فلوراید هستند. علائم اصلی که ممکن است ظاهر شوند عبارتند از: اسهال – خستگی – استفراغ – خستگی …
برای پاکسازی پوست مردان چرب چه باید کرد؟

گزینه های طبیعی برای دهان شویه

گزینه های طبیعی برای دهان شویه

برخی افراد ترجیح می دهند به درمان های طبیعی اعتماد کنند تا پاک کننده ها ، و خوشبختانه گزینه های زیادی دارید که می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید:

 • دهان را با آب و نمک بشویید.
 • آب بیشتری بنوشید.
 • جویدن میله های دارچین.
 • روغن های طبیعی مانند روغن نعنا ، روغن پرتقال ، روغن لیمو ، یا میخک …
 • برگ جعفری یا کاهو را بجوید …
 • دهان را با محلول رقیق سرکه سیب بشویید.
 • بذر رازیانه ، انیسون یا شوید بجوید …

معایب استفاده از دهان شویه

مضرات استفاده از دهان شویه

متأسفانه ، همه شستشوها ایمن نیستند ، به خصوص اگر به چگونگی استفاده از دهان شویه پایبند نباشید ، ترکیبات موجود در آنها می تواند عوارض جانبی داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

1 – کاهش میزان بزاق

بزاق اولین مانع دفاعی دندان در برابر باکتری ها است ، و همچنین یک مانع محافظتی بین آنها و اسیدهای تولید شده توسط آن باکتری ها و اسیدها و قندهایی که می خورید تشکیل می دهد ، علاوه بر نقش آن در هضم غذا ، به ویژه نشاسته ای که از قبل پخته شده است و آنزیم های گوارشی موجود در آن است.

استفاده بیش از حد از لوسیون های حاوی الکل می تواند باعث خشکی دهان و کمبود بزاق شود که منجر به مشکلات زیادی می شود که مهمترین آنها عبارتند از: اختلال در روند هضم غذا – رشد و تجمع باکتریها در دهان – ضعف مینا و تجزیه دندان – بوی بد دهان – پوسیدگی – رسوب و سخت شدن پلاک و تبدیل آن به آهک .

2 – سندرم سوزش دهان

این یک سندرم است که با علائم سوزش ، درد در دهان و ناراحتی مشخص می شود و از کمبود آب بدن و کمبود بزاق طبیعی ناشی می شود.

دندان ها همچنین بیشتر در معرض آلودگی و لک شدن مواد غذایی و نوشیدنی هایی هستند که می خورید ، علاوه بر این که دندان ها در اثر مینای دندان ضعیف و آسیب دیده حساسیت بیشتری به سرما و گرما دارند …

3 – آسیب مینای دندان و ضعیف بودن دندان ها

برخی از شستشوهای تجاری دارای خاصیت اسیدی با مقدار PH نزدیک به سرکه هستند ، این نوع انواع می توانند به لایه مینای دندان آسیب برسانند و لایه عاج را قابل مشاهده کنند ، این بدان معنی است که دندان های شما در برابر گرما ، سرما و فشار هنگام غذا خوردن حساس بوده و دردناک هستند و همچنین احتمال خراب شدن آنها وجود دارد.

دروغ کافی نیست! شما باید نوع مناسب را انتخاب کنید و نحوه استفاده از دهانشویه صحیح را اتخاذ کنید و از یادداشت ها اطمینان حاصل کنید تا از آسیب و عوارض جانبی جلوگیری کنید … به این ترتیب از دهان و دندان خود محافظت کرده و از تمیزی و سفیدی آنها اطمینان خواهید داشت.

منابع

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

چهار × چهار =