اهمیت و آسیب – مراحل – مهمترین یادداشتها و نکات »مجله شما

اهمیت و آسیب مراحل مهمترین یادداشتها و نکات - اهمیت و آسیب - مراحل - مهمترین یادداشتها و نکات »مجله شما


شوکه نشوید! اما مسواک کافی نیست و هر چقدر هم دقیق استفاده کنید ، حدود 35٪ از سطح دندان های شما ناپاک می مانند ، این خبر تعجب آور است ، به ویژه برای افرادی که نخ دندان را کاملاً نادیده می گیرند ، زیرا نخ دندان از این 35٪ بقیه مراقبت می کند.

اگر از نخ دندان استفاده نمی کنید ، یا از آن استفاده می کنید اما بدون قاعده مند بودن و به روشی نادرست ، یا به آن علاقه دارید و به آن تکیه می کنید ، یا اگر ارتودنسی می کنید و می خواهید نخ دندان بکشید ، در اینجا این راهنما در مورد همه چیز مربوط به نخ دندان است

چرا باید دندان هایتان را با نخ دندان بکشید؟

چرا باید دندان هایتان را با نخ دندان بکشید؟

نیازی نیست که در مورد اهمیت مسواک زدن و خمیردندان درست به شما بگویم! اما آیا می فهمید که برس ، هر چقدر ظریف و نرم باشد ، و روش تمیزکاری شما هرچقدر هم دقیق باشد ، نمی تواند به طور کامل به تمام سطوح دندان ها و فاصله بین آنها برسد و این حدود 35٪ آنها را تشکیل می دهد.

به عبارت دیگر ، بقایای سیاه و غذایی بین و روی قسمتهای دندان شما باقی مانده است و این باکتریهای موجود در پلاک از بقایای مواد غذایی تغذیه می کنند و اسیدهایی آزاد می کنند که لایه مینا را از بین می برد – لایه مینای دندان لایه سطحی دندان است – این آسیب با پوسیدگی پایان می یابد.

علاوه بر این ، خود پلاک ها اگر روی دندان ها باقی بمانند ، به یک ماده بتونی خشن ، خشن و زرد تبدیل می شوند که همان آهک است ، این ماده سخت و سرسخت است که به تنهایی نمی توانید با آن کنار بیایید و در عین حال دهان ، دندان ها و لثه ها را با خطر پوسیدگی ، عفونت ، آسیب ، بوی بد و غیره تهدید می کند.

آیا من در آنجا متوقف می شوم در حالی که هنوز علاقه ای به استفاده صحیح از نخ دندان ندارم! نخ دندان بقیه سطوح آن را تمیز کرده و پلاک و مواد غذایی را که برس از عهده آن بر نمی آید ، پاک می کند.

بدانید: دلایل تجمع تارتار بر روی دندان ها ، آسیب دیدن آن و نحوه مقابله با آن چیست؟

آسیب به نخ دندان

نخ دندان بسیار ایمن و مهم است ، اما استفاده از آنها به روش اشتباه می تواند آسیب هایی ایجاد کند!

اگر دندان های خود را با استفاده از نخ دندان محکم مسواک می زنید یا آن را روی لثه قرار می دهید ، این ممکن است شما را در معرض آسیب دندان ، لثه ، زخم ها و عفونت ها قرار دهد ، بنابراین انجام وظیفه تمیز کردن دندان ها با آرامش و آرام بودن ضروری است – منظور من این است که دندان ها را به طور کامل تمیز کنید و نه فقط با استفاده از نخ دندان – به منظور محافظت از دندان ها در برابر پلاک ، باکتری و آسیب احتمال دارد.

شاید برای شما جالب باشد: روش صحیح مسواک زدن

انواع نخ دندان

نخ های دندانی انواع مختلفی دارد که بسته به فاصله بین آنها ، وجود بریس ها ، ریشه ها و غیره ، می توانید از بین آنها متناسب با دندان های خود انتخاب کنید. برخی از انواع نخ دندان در فواصل وسیع بین دندان آسان تر است ، در حالی که انواع دیگر آن نرم و دقیق است به طوری که شما می توانید دندان های فشرده را به راحتی تمیز کنید … و بنابراین نخ دندان را می توان به این دسته بندی کرد:

درمان ترک پا با روش های خانگی و روش های پزشکی

1 – نوار دندانپزشکی

این نوع نخ دندان مسطح و پهن است ، مثلاً شبیه نوار است و در صورت فاصله یا فاصله بین دندان ها یا داشتن بریس ، نوع مناسب آن است …

2 – نخ دندان

معمولاً از نایلون ساخته می شود و به عنوان یک نخ ظریف و ظریف مشخص می شود – می تواند با طعم یا بدون عطر و طعم همراه باشد ، می توان آن را موم یا بدون آن کرد – و اگر دندان های شما نزدیک هم باشند و هیچ شکاف و شکافی بین آنها وجود نداشته باشد ، انتخاب مناسبی است.

انتخاب نازک ترین مواردی که موم می خورند باعث می شود که نخ بتواند به بهترین مکان ها بین دندان های شما برسد و آنها را تمیز کند.

3 – نخ دندان برتر

نخ دندان برتر برای افرادی که از بریس استفاده می کنند مناسب است ، زیرا از 3 جز consists تشکیل شده است: نوک سخت ، که برای تمیز کردن قسمت های بریس کار می کند ، نخ اسفنج برای تمیز کردن اطراف آن و قسمت معمولی که برای از بین بردن پلاک بین دندان ها و زیر خط لثه کار می کند.

ابزاری برای جایگزینی نخ دندان

گروهی از ابزارها وجود دارد که می تواند به عنوان جایگزین نخ دندان باشد ، مهمترین آنها عبارتند از:

 • نخ آب یا نخ الکتریکی ، ابزاری است که برای تمیز کردن دندانها و از بین بردن باقیمانده و پلاکهای بین دندانها و لثه ها و در مناطق صعب العبور به آب یا فشار متکی است.
 • خلال دندان های چوبی یا پلاستیکی که یکبار استفاده می شوند و روش خوبی برای تمیز کردن مکان های سخت دسترسی هستند.

چه موقع باید از نخ دندان استفاده شود و چند بار؟

چه موقع باید از نخ دندان استفاده شود و چند بار؟

حتماً اکنون به این فکر می کنید که چه موقع از نخ دندان استفاده کنید و هر چند وقت یکبار ممکن است ، و اینکه آیا بعد از هر وعده غذایی باید از آن استفاده کنید یا خیر ، و در اینجا جزئیات ذکر شده است.

ابتدا نخ دندان بکشید یا مسواک بزنید

در صورت اتخاذ روش تمیز نامناسب ، یکی از مهمترین نکاتی که می تواند تفاوت ایجاد کند ، اگر دهان خود را با استفاده از نخ دندان با آب بشویید ، تفاوتی بین شروع استفاده از نخ دندان یا مسواک زدن وجود ندارد.

نخ دندان باقیمانده را از بین می برد ، اما باید با آب یا برس دور شود.

به طور کلی ، ترجیح داده می شود که با استفاده از نخ دندان استفاده شود و سپس از برس و خمیر برای اطمینان از تمیز کردن حداکثر استفاده شود ، علاوه بر این که خمیردندان حاوی فلوراید است که برای دندانها مفید است و بنابراین ترجیح داده می شود آخرین مرحله (یعنی بعد از نخ دندان) باشد تا به طور کامل از دندان خارج نشود.

چند بار باید از نخ دندان استفاده شود؟

راحت تر از آن است که فکر می کنید. مجبورید حداقل یک بار نخ دندان بکشید که ترجیح می دهید. بعضی از افراد می خواهند روز خود را با تمیز بودن دندان شروع کنند ، بنابراین صبح نخ دندان می کشند و دیگران تمایل دارند که دندان هایشان در ساعات خواب تمیز باشد و شب ها آنها را با نخ دندان بکشید.

فواید شیر نارگیل برای مو و پوست سر

در عین حال ، نباید موضوع را زیاد بیان کرد ، زیرا کشیدن دندان با نخ دندان و مکرر باعث آسیب به آنها می شود ، بنابراین به طور خلاصه ، حداقل تعداد مسواک زدن دو بار با مسواک زدن و یک بار با استفاده از نخ دندان است و اگر در استفاده از آن مهارت دارید ، می توانید چندین بار این کار را انجام دهید.

روش نخ دندان کشیدن

روش نخ دندان کشیدن

ما به مهمترین قسمت رسیده ایم ، یعنی مراحلی که باید هنگام کشیدن نخ دندان انجام دهید تا بهترین نتیجه را از تمیز کردن بدون آسیب رساندن به لثه یا دندان حاصل کنید ، و اگر شما بریس ها را نگذارید یا آنها متفاوت باشد مراحل متفاوت است و در اینجا جزئیات آورده شده است.

روش نخ دندان – دندانهای بدون بریس

 • شما باید حدود 30 تا 40 سانتی متر نخ را ببرید.
 • برای اطمینان از پاک شدن تمام ناخالصی ها بدون ایجاد زخم در لثه ، باید جلوی آینه نخ دندان بکشید.
 • شما باید زمان کافی را به این مرحله اختصاص دهید و این کار را سریع انجام ندهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.
 • در ابتدا باید نخ را به روش صحیح بگیرید که این کار با پیچیدن بخشی از آن روی انگشت وسط هر دست انجام می شود و سپس با تکیه بر انگشت اشاره و انگشت شست هر دست نخ را نصب و کنترل می کنید.
 • دندانها را با دقت و آرام تمیز کنید و سعی کنید با استفاده از نخ دندان یک حرف U افقی ایجاد کنید تا دندانها از داخل و حرف U وارونه افقی تمیز شود. برای تمیز کردن دندانها از بیرون ، باید نخ دندان را از بین دندانها به بالا و پایین منتقل کرد تا تمام باقی مانده های لخته شده بین آنها نیز از بین برود.
 • در پایان باید دندان های خود را با آب بشویید تا آنچه را تمیز کرده اید پاک کنید یا با تکیه بر مسواک و خمیردندان.

روش نخ دندان کشیدن با بریس

 • شما باید حدود 30 تا 40 سانتی متر نخ را ببرید.
 • برای اطمینان از پاک شدن تمام ناخالصی ها بدون ایجاد صدمه به لثه ، باید جلوی آینه نخ دندان بکشید.
 • برای اطمینان از بهترین نتیجه باید این مرحله را انجام دهید و سریع انجام ندهید.
 • در ابتدا باید نخ را به روش صحیح بگیرید که این کار با پیچیدن بخشی از آن روی انگشت وسط هر دست انجام می شود و سپس با تکیه بر انگشت اشاره و انگشت شست هر دست نخ را نصب و کنترل می کنید.
 • بنابراین در اینجا همان مراحل روش مسواک زدن بدون بریس وجود دارد و اکنون تفاوت است.
 • باید نخ را بین سیم و دندان با آرامش و آرام عبور دهید و سپس آن را از روی دندان و بین آن و دندانهای کنار آن عبور دهید و اطمینان حاصل کنید که تمام ناخالصی های اطراف آن برداشته شده است.
 • ساخت U می تواند هنگام مسواک زدن دندان های فک بالا و U معکوس در هنگام مسواک زدن دندان های فک پایین کمک کند.
 • سپس نخ را از پشت سیم برداشته و با بقیه دندان ها این کار را تکرار کنید.
 • در پایان ، دهان باید با آب یا مسواک و خمیر تمیز شود و همچنین می توانید با استفاده از یک آبکشی ، دهان را به طور کامل از باکتری پاک کنید.
روشهای ترمیم ، ترمیم و تعویض غضروف زانو »مجله شما

شاید برای شما جالب باشد: 20 نکته در مورد حفظ دندان بعد از ارتودنسی و در اولین دوره نصب آن

نکات مهم مراقبت از دندان

نکات مهم مراقبت از دندان

برای سالم و سفید نگه داشتن دندان ها ، باید برخی از نکات و نکات مهم را بررسی کنید:

 • از مسواک نرم استفاده کنید زیرا روی دندان لطیف و دقیق است و حتی به ریزترین مکان ها نیز می رسد.
 • برای حمایت و تقویت لایه مینا از خمیر دندانهای حاوی فلوراید مناسب استفاده کنید.
 • حداقل دو بار در روز دندانها را با خمیر دندان مسواک بزنید (یک بار صبح و یک بار عصر).
 • فراموش نکنید که قسمت داخلی زبان و گونه ها را تمیز کنید.
 • استفاده از نخ دندان حداقل یکبار در روز.
 • استفاده از دهانشویه پس از مسواک زدن برای اطمینان از پاک شدن کامل دهان از باکتری ترجیح داده می شود.
 • از غذاهای غنی از قند و مواد نشاسته ای پرهیز کنید ، زیرا غذای ایده آل برای باکتری های دهان به حساب می آیند ، که باعث تحریک آنها در تولید اسیدهایی می شود که باعث آسیب و تخریب لایه مینای دندان می شوند و در پایان با پوسیدگی مواجه می شوند.
 • دندان های خود را بخاطر داشته باشید و حداقل دو یا سه بار در سال مرتباً یک معاینه جامع از پزشک انجام دهید.

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنید؟

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنید؟

به طور کلی ، شما باید سالانه چندین مرتبه به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید ، و به ویژه سالی دو بار مسواک بزنید (در این صورت ، اگر وجود داشته باشد ، تارتار ایجاد شده بین دندان ها را برطرف می کند).

اما این بدان معنا نیست که مراجعه به دندانپزشک محدود به همین موضوع است ، بلکه باید در صورت مواجه شدن با مشکلی در رابطه با دندان ، دهان یا زبان … به وی مراجعه کرده و معاینه مناسب را انجام دهید.

علائمی که شما را از نیاز به مراجعه به دندانپزشک آگاه می کنند عبارتند از:

 • درد در دندان ها ، زبان یا دهان.
 • لثه های قرمز یا متورم.
 • خونریزی مکرر لثه ، به ویژه پس از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن.
 • حساسیت دندان نسبت به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم.
 • وجود بوی بد در دهان در حالی که برای مدت طولانی باقی مانده است.
 • احساس لق شدن دندان ها.
 • رکود لثه و ظهور قسمت زیادی از دندان ها و حتی ریشه ها.
 • تب همراه با هر یک از علائم فوق می تواند التهاب یا عفونت را نشان دهد.

تمیز کردن دندان وظیفه ای است که در انتهای مسواک و خمیر دندان متوقف نمی شود ، لازم است که تمام باقی مانده های گیر کرده و همه ناخالصی ها و پلاک ها را پاک کنید تا دندان های شما در برابر مشکلاتی که ممکن است بسیار بزرگ باشد محافظت شود ، بنابراین حتما نخ دندان را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

پانزده + ده =