بعد از عمل بای پس معده … بین دستورالعمل ها و دستورالعمل ها و مواردی که باید بخورید و از آنها اجتناب کنید »مجله شما

بعد از عمل بای پس معده بین دستورالعمل ها و - بعد از عمل بای پس معده ... بین دستورالعمل ها و دستورالعمل ها و مواردی که باید بخورید و از آنها اجتناب کنید »مجله شما


اگر تاریخ را تعیین کرده اید ، عمل را انجام داده اید یا به آن فکر می کنید ، پس آنچه امروز بیشترین نگرانی شما را دارد بعد از جراحی بای پس معده است ، این دوره حساس است و نتایج را کنترل می کند ، بنابراین چه چیزی در انتظار شما بعد از جراحی بای پس معده؟ چه کاری باید انجام دهید و از چه چیزهایی باید خودداری کنید؟ غذای مناسب چیست؟

عمل برش معده برگشت ناپذیر است! اما خبر خوب این است که ، به طور متوسط ​​، حدود 90 پوند از وزن خود را از دست خواهید داد. این امر به طور کامل بر روی زندگی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به ویژه اگر از دیابت یا شرایطی مانند گرسنگی مداوم رنج می برید ، پرخوری و دیگران …

بعد از جراحی بای پس معده

تنويه: لا يمكن اعتبار المعلومات والإرشادات المذكورة هنا بديل عن استشارة الطبيب والتعليمات التي يوصي لك بها، فهو الأقدر على معرفة وتحديد ما يناسبك.

غذا و نوشیدنی بعد از جراحی بای پس معده

غذا و نوشیدنی بعد از جراحی بای پس معده

پس از جراحی بای پس معده ، لازم است که مایعات را شروع کنید و به تدریج به سمت غذاهای مایع و سپس غذاهای نرم و نرم بروید تا زمانی که به رژیم منظم برگردید.

در زیر غذاهایی را می بینید که در اولین دوره بعد از عمل باید روی آنها تمرکز کنید و به طور کلی ، یک متخصص تغذیه برنامه ای را برای غذاهایی که باید به آنها برنامه ریزی کنید مطابق با یک برنامه مناسب برای شما ارائه می دهد.

1 – در طول 24 – 48 ساعت اول عمل

در این دوره ، باید به مایعات شفاف اعتماد کنید ، به شرطی که در دمای اتاق و نسبتاً اسیدی باشند (7 = PH) و از هرگونه گرم یا سرد شدن خودداری کنید. به تدریج شروع کرده و یک فنجان مایعات از این قبیل را افزایش دهید تا به مقدار 8 برسید. حداقل روزانه فنجان.


2 – طی روزهای 3-7 بعد از جراحی بای پس معده

از روز سوم می توانید غذاهای مایع را همراه با مایعات شفاف وارد رژیم خود کنید از جمله مهمترین غذاهای توصیه شده: شیر – نوشیدنی های سویا – ماست شیرین نشده …


3- در طی هفته اول و دوم بعد از جراحی بای پس معده

در این مرحله می توانید به غذاهای خالص یا نرم و نرم روی بیاورید و از جمله مهمترین گزینه هایی که در دسترس شما قرار دارد: سوپ – ماهی پوره – میوه ها و سبزیجات پوست کنده و له شده – پنیر بدون چربی – شیر بدون چربی – می توانید پودر پروتئین اضافه کنید به شیر – دانه های نرم پخته شده مانند جو دو سر برنج و سایر … به عبارت دیگر ، فرنی.


4- در طی هفته سوم و چهارم بعد از جراحی بای پس معده

در این زمان ، شما می توانید علاوه بر معرفی غذاهای ترد ، به غذاهای نرم و نرم در رژیم غذایی خود اعتماد کنید و از جمله مهمترین نمونه های غذاهایی که در دسترس شماست: کوفته ها ، به شرطی که نرم باشند – تخم مرغ های آب پز یا تخم مرغ های خرد شده – پوست کنده و سبزیجات آب پز – میوه های نرم پوست کنده شده – غذاهای ترد و شکننده …

تمام آنچه در مورد حمله وحشت باید بدانید ... علل ، علائم و منشا عصبی آن »مجله شما

5- بعد از ماه اول جراحی بای پس معده

در این دوره ، می توانید به تدریج به رژیم متعادل و منظم خود که حاوی غذاهای جامد است برگردید و از جمله مهمترین گزینه های موجود برای شما عبارتند از: غذاهای غنی از پروتئین – محصولات سویا – تخم مرغ های مختلف – گوشت – حبوبات ، مهمترین آنها عدس – پنیر – سبزیجات و میوه ها – مکمل های پروتئینی …

دریافت پروتئین کافی از طریق غذا یا مکمل های پروتئینی علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی (طبق دستورالعمل پزشک) به دلیل کمبود ظرفیت جذب معده و گذشت یک دوره وابستگی به مایعات و در نتیجه کمبود پروتئین لازم است. عناصر لازم ممکن است در طول دوره بعد از عمل رخ دهد.

همچنین پرهیز از کربوهیدرات های ساده مانند قندها بسیار مهم است و به جای آنها ، پس از گذشت اولین ماه ، شما باید بر روی غذاهایی تمرکز کنید که حاوی کربوهیدرات های پیچیده (فیبر غذایی) باشند. رژیم های غذایی با مقدار کافی فیبر می توانند باعث تقویت کاهش وزن پس از بریدگی معده.

ارزش این را دارد که بهترین تلاش خود را انجام دهید ، فقط چند قدم با کاهش وزن و بدن لاغر مورد انتظار خود فاصله دارید و همه چیز به شما نیاز دارد تا به برخی دستورالعمل ها و دستورالعمل ها پایبند باشید.

شاید برایتان جالب باشد: کربوهیدرات ها چیست و چرا همه اختلافات وجود دارد؟ این خوب است یا بد؟


دستورالعمل ها و رفتارهای غذایی بعد از جراحی بای پس معده

دستورالعمل ها و رفتارهای غذایی بعد از جراحی بای پس معده

این مسئله در محدودیت غذاهایی که باید بخورید متوقف نمی شود ، بلکه بیشتر در نحوه خوردن خود غذا است که رعایت دستورالعمل های خاص در مورد آن و همچنین مجموعه ای از توصیه ها مهم است. توجه کنید و مهمترین نکاتی که باید روی آنها تمرکز کنید:

1 – 4-6 وعده غذایی در روز بخورید

به طور کلی ، به دلیل کوچک شدن اندازه معده ، مقداری که می توانید بخورید ناچیز خواهد بود و بنابراین باید از خوردن یک وعده غذایی بزرگ خودداری کنید ، بلکه باید غذای خود را در طول روز به 4 یا 6 وعده تقسیم کنید تا شما بهترین نتیجه را از طریق جراحی بای پس معده دریافت می کنید و فشار زیادی به معده خود وارد نمی کنید بعداً مشکلات بیشتری ایجاد کنید یا ممکن است با استفراغ خاتمه یابد.


2 – مطمئن شوید که غذا را به خوبی می جوید

در ابتدا غذایی که می توان آن را خورد می تواند نرم و نرم یا خالص باشد ، اما هنگامی که به مرحله ای رسیدید که می توانید به رژیم غذایی خود برگردید و غذاهای سخت بخورید ، در اینجا باید مطمئن شوید که غذا را خوب جویده اید.

اگر عادت ندارید سریع غذا بخورید ، در ابتدا این موضوع تا حدودی گیج کننده است ، اما اگر چندین بار این کار را انجام دهید بعداً به یک عادت تبدیل می شود ، می توانید با شمردن تا 30 همانطور که قبل از هر لقمه می جوید ، جویدن خوب را تمرین کنید قورتش کن

کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

3 – به محض احساس سیری از غذا خوردن دست بکشید

کوچک شدن اندازه معده شما به این معنی نیست که به شرط اطمینان از مقدار زیاد ، لاغر می شوید یا آن را حفظ می کنید! چرا؟ از آنجا که در صورت ادامه دادن وعده های غذایی بزرگ ، معده می تواند کشیده شود و بعداً به اندازه بزرگتری بازگردد ، بنابراین به محض احساس سیری ، حتماً غذا را قطع کنید!

این فقط برای معده و نتایجی است که بعد از عمل خواهید گرفت ، بلکه به منظور جلوگیری از استفراغ در نتیجه خوردن مقدار غذایی بیش از حد تحمل معده است.


4- برای سرگرمی یا از بین بردن استرس غذا نخورید

قطع احساس سیری کافی نیست! همچنین باید قبل از بررسی اینکه آیا واقعاً گرسنه اید ، از خود بپرسید؟

اگر می خواهید فقط برای سرگرمی و کاهش کسالت غذا بخورید ، یا اینکه احساس اضطراب یا استرس می کنید ، از غذا خوردن اجتناب کنید و غذا خوردن در این حالت فقط راهی برای تنفس آنچه که از آن رنج می برید است ، یعنی فقط وقتی بخورید شما واقعاً احساس گرسنگی می کنید


5- رژیم متعادل و غنی از پروتئین را تصویب کنید

پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی است که باید مطمئن شوید به طور کلی و نه تنها پس از جراحی بای پس معده ، مقدار کافی از آن را دریافت می کنید.

اما پس از عمل و در نتیجه کاهش مقدار غذاهایی که می خورید و عدم توانایی معده در جذب عناصر ، ممکن است نیاز بیشتری به تمرکز بر روی پروتئین ها ایجاد شود ، چه از مواد غذایی مانند: ماهی – حبوبات – گوشت … یا یک مکمل پروتئینی است اما تحت نظارت پزشکی.

البته اهمیت پروتئین به این معنی نیست که فقط بر خوردن آن تمرکز کنید! بلکه غذای شما باید متعادل باشد که پروتئین ، کربوهیدرات ، چربی های سالم را با هم ترکیب کند … و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز شما را تضمین کند.


6- ممکن است لازم باشد مکمل مصرف کنید

در طی دوره بعد از عمل ، رژیم شما به مایعات و غذاهای نرم یا مایع بستگی خواهد داشت ، علاوه بر این که مقادیر قابل قبولی نیز می توانید داشته باشید ، علاوه بر توانایی معده در جذب مواد مغذی کمتر ، همانطور که قبلا ذکر شد.

همه اینها به معنای احتمال کمبود عناصر مهمی است که بدن به آن نیاز دارد ، بنابراین ممکن است به مکمل های غذایی احتیاج داشته باشید که مهمترین آنها مکمل های ویتامین B12 است ، اما به یاد داشته باشید که این ماده باید تحت نظر متخصص تغذیه باشد.


7 – در طول روز به اندازه کافی آب بنوشید

برای اطمینان از اینکه شما نتیجه عمل مورد نظر خود را خواهید گرفت ، خواه فقط کاهش وزن باشد یا کاهش وزن و مقابله با یک بیماری دیگر مانند دیابت نوع 2 و دیگران … آب باید دوست صمیمی شما باشد.

بنابراین حتماً روزانه حدود یک لیتر و نیم آب بنوشید ، به طوری که در آن توزیع شود ، مانند نوشیدن یک فنجان صبح و یک فنجان سر هر ساعت از روز و اگر مشکلی دارید ، با چیزی برای یادآوری یا قبول نوشیدن آب ، در اینجا نحوه نوشیدن دو لیتر آب روزانه آورده شده است؟

حقیقت استفاده از شاهدانه و فواید روغن شاهدانه برای مو

8 – از مصرف مایعات بلافاصله بعد یا قبل از غذا خودداری کنید

علی رغم اهمیت نوشیدن آب برای کاهش وزن و به طور کلی سلامتی ، نه تنها بعد از جراحی بای پس معده ، نوشیدن آب و مایعات قبل یا بلافاصله بعد از غذا خوردن یا در حین آن باعث استفراغ می شود ، بنابراین بین خوردن غذا و آب آشامیدنی 15-30 دقیقه فاصله بگذارید و مایعات مختلف


9 – از غذاهای کم کالری پرهیز کنید

بله ، شما نمی توانید وعده های غذایی بزرگ بخورید و سریعتر از قبل احساس سیری خواهید کرد ، علاوه بر این هورمون گرسنگی با سرعت کمتری ترشح می شود ، اما اگر غذاهایی را مصرف کنید که کالری دارند یا حاوی کالری خالی هستند ، این امر تضمین می کنید بعد از عمل لاغر می شوید.

غذا همان است کالری خالی آنها غذاهایی هستند که برای یک وعده کوچک کالری زیادی دارند ، علاوه بر این هیچ یک از مواد مغذی مورد نیاز بدن را تأمین نمی کنند ، مانند: شیرینی ها – شیرینی ها – بستنی …. باید از مصرف این غذاها خودداری شود.

در مقابل ، غذاها یکسان هستند کالری متراکم با همان اصل قبلی ، یعنی حاوی کالری زیادی برای اندازه کمی است ، اما همچنین شامل بسیاری از مواد مغذی مانند: آجیل – آووکادو – میوه خشک … و در مورد چنین غذاهایی ، آنها باید کاهش یابد

شما ممکن است مراقبت کنید: 16 مرحله برای کاهش اعتیاد به قند و شیرینی


10 – از غذاهایی که شاخص گلیسمی بالایی دارند خودداری کنید

غذاهای با شاخص گلیسمی بالا یا غذاهای سرشار از قند ، غذاهایی هستند که به طور قابل توجهی بر سطح قند خون تأثیر می گذارند و باعث افزایش می شوند.

سطح بالای قند خون به معنی افزایش انسولین است که باعث تحریک ذخیره قند در سلولهای چربی می شود تا سطح قند خون را به حالت طبیعی برگرداند ، این اتفاق نه تنها باعث افزایش وزن در نتیجه تجمع توده چربی می شود ، بلکه باعث افزایش احساس گرسنگی در نتیجه افزایش سریع و کاهش سطح قند خون.

بنابراین حتماً از این غذاها مانند: قندها – شیرینی ها – نان سفید … و سایر غذاهایی که حاوی کربوهیدرات های ساده هستند خودداری کنید.


11 – حتما ورزش منظم داشته باشید

ورزش می تواند نتایج یک ورزش خوب در کاهش وزن را افزایش دهد علاوه بر این که پس از کاهش وزن کیلوگرم چسبیدن به آن راحت تر خواهد بود ، اما به شرط آنکه به اندازه کافی استراحت کرده باشید و همچنین با تمرینات ساده شروع کنید و سپس به تدریج می توانید پس از مشاوره با پزشک به فعالیت معمول خود برگردید.


کاهش سریع وزن و حفظ این نتیجه شگفت انگیز که به دست آوردید تنها به عمل بستگی ندارد و تمام شد ، این به عمل بای پس پس از معده ، از پیروی از دستورالعمل ها و دستورالعمل ها و پایبند بودن به رژیم غذایی مناسب بستگی دارد.

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

دو × 4 =