بهترین راه پیشگیری از بارداری چیست؟ مزایا و معایب پیشگیری از بارداری چیست؟ مجله شما

بهترین راه پیشگیری از بارداری چیست؟ مزایا و معایب پیشگیری - بهترین راه پیشگیری از بارداری چیست؟ مزایا و معایب پیشگیری از بارداری چیست؟ مجله شما


بهترین راه پیشگیری از بارداری چیست؟ روش های پیشگیری از بارداری چیست؟ گروهی از روش ها است که اجازه می دهد زنان باردار نشوند و همسران برای کنترل فرزندآوری. آنها با توجه به سن زن ، زندگی عاشقانه ، اقدامات جنسی و امکان نظارت بر درمان منظم در یک زمان خاص متفاوت هستند.

قبل از انتخاب روش پیشگیری از بارداری و استفاده از آن ، مهم است که با یک متخصص زنان مشورت کنید تا مناسب ترین گزینه را تعیین کنید ، زیرا مناسب ترین روش روشی است که متناسب با شرایط زنان و مردان مانند سن ، بیماری ها یا آلرژی ها و سیگار کشیدن باشد. از آنجا که جلوگیری از بارداری یک چیز یا ماده ای است که برای جلوگیری از بارداری در نظر گرفته شده است. پیشگیری از بارداری ترکیبی از تمام روشهای موقتی و برگشت پذیر پیشگیری از بارداری است.

بهترین روش پیشگیری از بارداری

قرص ضد بارداری بهترین روش پیشگیری از بارداری در نظر گرفته می شود

قرص ضد بارداری محبوب ترین روش هورمونی است. این ماده حاوی هورمون هایی است که برای جلوگیری از بارداری سیکل قاعدگی را کنترل می کند ، بسته به نوع محصول ، ممکن است دو جز hormone هورمون را ترکیب کند استروژن پروژسترون یا فقط حاوی یک پروژسترون است.

در صورت استفاده صحیح ، قرص ضد بارداری 99.7٪ م effectiveثر است و این امر را به یکی از بهترین و پرکاربردترین روشهای جلوگیری از بارداری تبدیل می کند. زنان 35-44 ساله از این روش برای تغییر سطح هورمونها و جلوگیری از ترشح تخمک از تخمدان استفاده می کنند.

انواع مختلف قرص های جلوگیری از بارداری

در میان این انواع:

 • تمام قرص ها حاوی اشکال مصنوعی هورمون های استروژن ، پروژسترون یا هر دو هستند. پروژسترون مصنوعی پروژستین نامیده می شود.
 • قرص های ترکیبی حاوی پروژستین و استروژن هستند.
 • قرص مینی فقط حاوی پروژستین است.
 • تمام قرص های مونوفازیک حاوی تعادل هورمونی یکسانی هستند.
 • با قرص های متافاز ، هر ماه دو یا سه نوع قرص مختلف می خورید که هرکدام تعادل هورمونی متفاوتی دارند.

مزایای قرص های جلوگیری از بارداری

 • به جلوگیری از بارداری کمک کنید.
 • می توان از آنها برای کاهش علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) استفاده کرد.
 • کاهش جریان قاعدگی و درد.
 • تنظیم چرخه قاعدگی.
 • درمان آکنه و افزایش مو.
 • در جلوگیری از کاهش وزن در صورت بیماری التهابی لگن ، کیست یا سرطان تخمدان کمک می کند.

معایب قرص های جلوگیری از بارداری

اگرچه این یک روش م andثر و تا حدودی ایمن است ، اما یک زن باید مسئولیت پذیر باشد و همزمان از قرص روزانه استفاده کند تا از بارداری جلوگیری کند.

عوارض جانبی احتمالی

از جمله عوارض شایع تر ، حالت تهوع ، درد پستان ، از دست دادن خون جزئی در خارج از قاعدگی ، کاهش جریان خون و علائم افسردگی است.

چگونه قرص های جلوگیری از بارداری را به درستی مصرف کنیم؟

در اکثر موارد ، شما باید روزانه 1 قرص ، همیشه در همان زمان ، به مدت 21 روز تا پایان قاعدگی و در پایان 7 روز استراحت ، یعنی زمانی که قاعدگی باید کاهش یابد و در همان زمان ، انجام دهید. روز هشتم باید صندوق جدیدی شروع شود.

خبر بارداری به همسر

برخی از موثرترین روشهای جلوگیری از بارداری

کاشت ضد بارداری

ایمپلنت پیشگیری از بارداری روشی است که به شما کمک می کند از طریق یک لوله پلاستیکی کوچک که توسط متخصص زنان در قسمت داخلی بازو ، زیر پوست قرار داده شده است ، جلوگیری کند ، زیرا این لوله به آرامی هورمون ها را در جریان خون آزاد می کند. این از تخمک گذاری جلوگیری می کند و ورود اسپرم به رحم زن را دشوار می کند.

این دستگاه می تواند تا 3 سال روی بازوی زن باقی بماند ، اما فقط می تواند توسط یک متخصص زنان وارد و خارج شود و پس از برداشتن ، باروری پس از یک ماه به حالت عادی برمی گردد.

مزایای

علاوه بر جلوگیری از بارداری:

 • می توان از آن برای کاهش درد شکم ناشی از پریود استفاده کرد.
 • کاشت در تماس جنسی یا شیردهی اختلال ایجاد نمی کند.
 • یک روش عالی برای زنانی که اغلب قرص خوردن را فراموش می کنند یا بیماری روانی یا مشکلات گوارشی دارند.

عیوب

این یک روش گران تر است و برای قرار دادن یک متخصص بهداشت در زیر پوست ، در برخی از کشورها این روش به صورت رایگان توسط سیستم بهداشت ملی ارائه می شود.

دستگاه داخل رحمی (IUD)

دستگاه داخل رحمی که به IUD معروف است ، پیشگیری از بارداری پلاستیکی به شکل T است که توسط متخصص زنان در رحم قرار داده می شود و می تواند 5 سال دوام داشته باشد و در عین حال اثربخشی خود را حفظ کند.

این روش پیشگیری از بارداری بسیار مثر است و هیچ گونه ناراحتی ایجاد نمی کند ، به دلیل تأثیر مس یا ترشح هورمون های سازنده از بارداری جلوگیری می کند کوددهی دشوار.

امکانات

این امر در عمل جنسی تداخل ایجاد نمی کند و یک روش خوب برای کسی است که فراموش می کند هر روز قرص مصرف کند و همزمان با آن ممکن است برای چندین سال در رحم باقی بماند.

عیوب

باید توسط یک متخصص بهداشت استفاده شود و در بعضی موارد باعث کم خونی می شود.

کاندوم زن و مرد

کاندوم علاوه بر اینکه تنها راه محافظت در برابر شیوع عفونتهای مقاربتی مانند ایدز یا سفلیس است ، یک روش عالی برای جلوگیری از بارداری است. با این حال ، برای تأثیرگذاری ، لازم است کاندوم قبل از هر رابطه جنسی به درستی قرار داده شود و از تماس مستقیم آلت تناسلی و واژن جلوگیری شود و از رسیدن اسپرم به رحم جلوگیری شود.

واکسیناسیون نوزادان مهمترین و مهمترین زمان است

مزایای

عموماً ارزان هستند ، کاربرد آنها آسان نیست ، هیچ تغییری در بدن ایجاد نمی کنند و از عفونتهای مقاربتی محافظت می کنند.

عیوب

برخی از افراد ممکن است به ماده ای که معمولاً کاندوم است حساسیت داشته باشند لاتکس. علاوه بر این ، کاندوم ها می توانند باعث ناراحتی یا پارگی در هنگام رابطه جنسی برای برخی از زوجین شوند ، که احتمال بارداری را افزایش می دهد.

کلاه دهانه رحم

کلاه دهانه رحم

این یک ضد بارداری حلقه ای لاستیکی است که از ورود اسپرم به رحم جلوگیری می کند و از لقاح تخمک جلوگیری می کند. برای م beثر بودن ، دستگاه باید حدود 30 دقیقه قبل از مقاربت جنسی قرار داده شود و 12 ساعت پس از مقاربت آمیز خارج شود.

قبل از هر تماس جنسی باید در محل قرار بگیرد ، در غیر این صورت موثر نخواهد بود. از کاندوم زنانه می توان به مدت چند سال چندین بار استفاده کرد ، بنابراین باید پس از استفاده شسته و در جای تمیز نگهداری شود.

مزایای

بر رابطه جنسی تاثیری ندارد و می توان آن را 24 ساعت قبل از آن قرار داد. علاوه بر این ، خطر ابتلا به بیماری التهابی لگن را کاهش می دهد.

عیوب

آنها باید بعد از هر بار استفاده به درستی ضد عفونی شوند ، می توانند باعث سوزش واژن شوند و در برابر بیشتر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کنند.

حلقه واژن

این وسیله ای حلقه ای شکل است که از سیلیکون انعطاف پذیر ساخته شده و توسط زنی به داخل واژن وارد می شود و موقعیت آن شبیه قرار دادن تامپون بهداشتی است. باید 3 هفته آن را بپوشید و سپس آن را درآورید ، سپس به مدت 7 روز تا شروع قاعدگی متوقف شوید تا حلقه جدید جایگزین شود.

مزایای

استفاده آسان ، در روابط جنسی اختلال ایجاد نمی کند ، روشی برگشت پذیر است و فلور واژن را تغییر نمی دهد.

عیوب

از بیماریهای مقاربتی محافظت نمی کند ، می تواند باعث افزایش وزن شود و در بعضی موارد مانند مشکلات کبدی یا فشار خون بالا قابل استفاده نیست.

عوارض جانبی احتمالی

در برخی از زنان ، می تواند باعث درد شکم ، حالت تهوع ، کاهش میل جنسی ، قاعدگی دردناک و افزایش خطر ابتلا به عفونت های واژن شود.

تزریق ضد بارداری

تزریق پیشگیری از بارداری باید ماهیانه یک بار توسط یک پرستار یا داروساز به عضله بازو یا پا انجام شود. این تزریق به آرامی هورمون هایی را که از تخمک گذاری جلوگیری می کنند ، آزاد می کند ، اما استفاده طولانی مدت می تواند باعث تاخیر در باروری و افزایش اشتها شود ، که ممکن است منجر به افزایش وزن و همچنین سردرد ، آکنه و ریزش مو شود.

این یک روش عالی برای زنان مبتلا به بیماری های روانی ، سل یا صرع است که نمی توانند قرص های ضد بارداری مصرف کنند و یا عفونت های واژن زیادی دارند و نمی توانند از حلقه یا آی یو دی استفاده کنند.

کم خونی از بارداری جلوگیری می کند - هر روز اطلاعات پزشکی

بستن شیپور

جراحی یک روش نهایی پیشگیری از بارداری است که از مادام العمر از بچه دار شدن زنان یا مردان جلوگیری می کند ، بنابراین در بیشتر موارد این روش تا زمانی که شما تصمیم به فرزندآوری بیشتر ندارید استفاده نمی شود و این روش در زنان و مردان بالای چهل سال بیشتر دیده می شود.

در مورد زنان ، این یک رویه است بستن شیپور تحت بیهوشی عمومی ، لوله های فالوپ ، دو لوله ای که تخمدان ها را به رحم متصل می کند ، بریده و بخیه می شود که از ملاقات اسپرم با تخمک جلوگیری می کند. عقیم سازی نهایی برای زن تقریباً دو روز در بیمارستان نیاز دارد و بهبودی معمولاً حدود دو هفته طول می کشد.

وازکتومی

این یک عمل جراحی است که برای مردان انجام می شود ، تحت بیهوشی عمومی و حدود 20 دقیقه طول می کشد ، جایی که لوله ای که اسپرم از آن عبور می کند و وزیکول منی را به بیضه ها متصل می کند بریده می شود. این روش به مرد اجازه می دهد که انزال خود را ادامه دهد ، فقط زمانی که اسپرم حاوی اسپرم باشد و ناتوانی جنسی ایجاد نکند.

آیا روش های طبیعی بهترین راه برای جلوگیری از بارداری هستند؟

برخی از خانمها تعجب می کنند که آیا روشهای طبیعی بهترین روش پیشگیری از بارداری است یا خیر. روشهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند به جلوگیری از بارداری کمک کند اما نباید به صورت جداگانه استفاده شود زیرا کاملاً مثر نیستند و بارداری ناخواسته ای اتفاق می افتد. برخی از این روشهای طبیعی عبارتند از:

روش تقویم

این روش نیاز به دانستن چگونگی محاسبه دوره باروری دارد ، با کم کردن 11 روز از طولانی ترین چرخه و 18 روز از کوتاهترین چرخه.

روش دمای پایه

دمای بدن بعد از تخمک گذاری بیشتر است ، بنابراین برای فهمیدن باروری بیشتر زن ، باید همیشه درجه حرارت را با یک دماسنج در همان مکان و همزمان بگیرید.

روش مخاط دهانه رحم

در بیشترین باروری ، ممکن است یک زن متوجه ضخیم تر شدن مخاط واژن ، مانند سفید تخم مرغ شود ، که نشان می دهد احتمال بارداری بیشتر است.

قطع رابطه جنسی

این روش شامل بیرون کشیدن آلت تناسلی مرد از داخل واژن است در حالی که مرد در شرف انزال است. با این حال ، نه ایمن است و نه بسیار موثر.

در پایان

با توجه به این روش ها ، جلوگیری از روابط جنسی در دوران باروری ، زمانی که زن بیشترین شانس بارداری را دارد ، ضروری است.

منابع:

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

14 + سیزده =