تمام آنچه در مورد گواهینامه حرفه ای PMP Project Management باید بدانید

تمام آنچه در مورد گواهینامه حرفه ای PMP Project Management - تمام آنچه در مورد گواهینامه حرفه ای PMP Project Management باید بدانید


گواهینامه حرفه ای ، معتبر در سطح بین المللی ، قادر است سالانه بیش از 1.2 میلیون فرصت شغلی را قبل از شما باز کند ، این گواهینامه PMP ، صدور گواهینامه مدیر پروژه حرفه ای است ، چه مواردی است و چه مزایایی به شما می دهد؟ در مورد امتحان ، شرایط آن چطور ، و چگونه می توانید برای آن آماده شوید ، آن را قبول کنید و موفقیت در آن را تضمین کنید؟ نگهداری گواهینامه و هزینه آن چطور؟

اگر شما علاقه مند به زمینه مدیریت ، به دست آوردن بهترین فرصت های شغلی و توسعه مهارت ها و تجارب مدیریتی خود هستید ، در اینجا همه چیز در مورد صدور گواهینامه PMP است.

گواهینامه حرفه ای PMP Project Management چیست؟

گواهینامه حرفه ای مدیریت پروژه PMP چیست؟

گواهینامه PMP یا صدور گواهینامه مدیر پروژه حرفه ای مهمترین و قوی ترین استاندارد در مدیریت پروژه است ، اگرچه در موقعیتهای اداری و موقعیتهای مختلف شرکت اجباری نیست ، اما گواهینامه PMP در بسیاری از کشورهای جهان به طور گسترده ای شناخته شده است.

این بهبود و اعتبار CV را که به آن اضافه می شود تضمین می کند ، این روش طلایی است که از طریق آن فرد می تواند توانایی های خود و تسلط بر کارهای اداری را ثابت کند.

گواهینامه PMP Professional Project Manager یک گواهینامه قبولی آزمون است که با توجه به سه محدودیت زمان - کیفیت - هزینه ، داشتن تمام دانش ، تجربه و مهارت های مورد نیاز در مدیریت موفق را اثبات می کند.

این گواهینامه توسط PMI در ایالات متحده آمریكا ، م Instituteسسه مدیریت پروژه ارائه می شود ، كه تنها آژانس مجاز بین المللی برای اعطای این گواهینامه است.


اهمیت PMP Certification Project Management Professional

اهمیت PMP Certification Project Management Professional

دریافت گواهینامه PMP ساعت ها مطالعه و مطالعه و صدها دلار زمان می برد ، اما آیا واقعاً ارزش آن را دارد؟ ویژگی ها و مزایای موجود در گواهینامه چیست؟ PMP می تواند 12 مزیت زیر را برای شما تضمین کند.

 1. گواهینامه PMP CV شما را از سایر CV متمایز می کند ، زیرا قادر است میزان تجربه ، تسلط و دانش لازم را برای شما نشان دهد که شما را واجد شرایط می کند و شما را به بهترین و شایسته ترین موقعیت شغلی تبدیل می کند.
 2. یک مدرک مدیر پروژه حرفه ای فرصت های زیادی را برای شما فراهم می کند و درهای مهمترین شرکتهایی را که دائما به دنبال کارمندان باتجربه و با تحصیلات عالی هستند باز می کند.
 3. گواهینامه PMP در سطح بین المللی معتبر است و نه تنها در ایالات متحده آمریکا ، بلکه یک گواهینامه است که از طریق آن یافتن فرصت شغلی در بسیاری از کشورها امکان پذیر است.
 4. از طریق PMP شما می توانید بهترین کمک را به شرکت خود ارائه دهید و بتوانید با یادگیری بهترین مهارت ها و فنون مدیریتی ، اهداف خود را در کمترین زمان ممکن تحقق بخشید و به آنها برسید.
 5. از طریق صدور گواهینامه PMP ، حقوق بهتری دریافت خواهید کرد. شرکت ها مایلند مبالغ زیادی را به افراد با تجربه ، دانش و توانایی پرداخت کنند ، چه این شخص کارمند شرکت باشد و چه مشاور خارجی. دریافت گواهینامه حداقل 20٪ حقوق شما را افزایش می دهد.
 6. آماده شدن برای امتحان با هدف اخذ گواهینامه مدیر پروژه حرفه ای به افزایش کارایی و توانایی های اداری شما کمک می کند. در جاده PMP چیزهای زیادی به دست می آورید و یاد می گیرید و هنگامی که آنچه را آموخته اید به کار می گیرید نتیجه را خواهید یافت.
 7. از طریق مهارت هایی که پس از قبولی در آزمون PMP کسب خواهید کرد ، قادر به ارزیابی اعضای تیم و کارمندان خود خواهید بود و می توانید نقاط قوت و ضعف آنها را بشناسید ، این امر شما را قادر به ایجاد یک تیم خوب می کند.
 8. شما توانایی بهتری در برقراری ارتباط با مشتریان و کارفرمایان خواهید داشت ، زیرا همان زبان ارتباطی آنها را در پیش خواهید گرفت.
 9. گواهینامه PMP می تواند به کارفرمایان و همکاران نشان دهد که چقدر در کار خود خوب و جدی هستید.
 10. شما سالانه بیش از 1.2 میلیون فرصت شغلی در دسترس خواهید داشت و این آمار توسطگروه اقتصادی اندرسون"
 11. از آخرین تغییرات و نوآوری ها در زمینه مدیریت مطلع و آگاه خواهید شد.
 12. به خود و توانایی های خود اعتماد زیادی خواهید داشت.
چگونه به استقلال مالی برسیم؟ فرمول 10 مرحله‌ای رسیدن به آزادی مالی

شرایط اخذ گواهینامه PMP

شرایط اخذ گواهینامه PMP

الزامات صدور گواهینامه PMP الزامات سختگیرانه ای است و ارزش صدور گواهینامه را از ابتدای تأسیس تا امروز حفظ می کند. هیچ کس مجاز به درخواست برای آزمون PMP نیست مگر اینکه یکی از دو مجموعه شرط اساسی برای اعمال برآورده شود:

 • متقاضی دارای مدرک دیپلم یا دبیرستان حداقل با 35 ساعت مطالعه ، یادگیری و حضور در دوره های مربوط به رشته های اداری باید حداقل 7500 ساعت تجربه در مدیریت بازرگانی کسب کند.
 • در مورد متقاضی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با مدیریت با دوره تحصیل کمتر از 4 سال است ، لازم است علاوه بر 35 ساعت مطالعه ، یادگیری و حضور در دوره های مربوط به رشته های اداری ، حداقل 4500 ساعت تجربه اداری داشته باشد.
 • شرکت در آزمون PMP برای شرکت در یک دوره آموزشی الزامی نیست و شما می توانید بدون شرط شرایط خود را برای شركت در این آزمون آماده كنید ، مگر اینکه شرایط اصلی درخواست را برآورده كنید.

آزمون PMP

آزمون PMP

آزمون PMP شامل 200 سوال انتخابی از چند پاسخ در عرض 4 ساعت است. این آزمون را می توان بصورت کاغذی یا آنلاین ارسال کرد ، اما این یک آزمون بسته است به این معنی که در هنگام تحصیل هیچ ماده و منابع علمی قابل استفاده نیست. در مورد سوالات آزمون ، آنها به 5 گروه تقسیم می شوند:

 • شروع پروژه با 13٪ کل س questionsالات.
 • برنامه ریزی پروژه با 24٪ از کل س questionsالات.
 • اجرای پروژه با 30٪ از کل س questionsالات.
 • نظارت و کنترل پروژه توسط 25٪ کل س questionsالات.
 • خاتمه پروژه با 8٪ از کل سالات.
اضطراب ذهنی چیست؟ علائم و انواع آن چیست؟

در مورد آزمون کاغذی ، این آزمون در دسترس افرادی است که در فاصله بیش از 150 مایل در مجاورت مرکز معتبر زندگی می کنند و آزمون آنلاین برای کسانی است که دور هستند و مسافرت برای آنها سنگین است.


مرجع آمادگی آزمون PMP

از آنجا که شما یک مدیر پروژه با درجه بالایی از حرفه ای هستید ، مطمئناً دانش خوبی در مورد نحوه مدیریت پروژه های مختلف و مواجهه با موارد منحصر به فرد هر پروژه و عملکرد مناسب در بسیاری از شرایط دارید.

اما این اهمیت بررسی منابع ، به ویژه مرجع PMBOK را که راهنمای پاسخ به سوالات آزمون صادر شده توسط موسسه مدیریت پروژه بین المللی در ایالات متحده آمریکا است ، نفی نمی کند ، زیرا سوالات آزمون بر اساس آن و مطالعه آن ، شانس موفقیت بیشتری را برای شما تضمین می کند و در اینجا ششمین مرجع دوره است:


آمادگی برای آزمون PMP

میانگین زمان لازم برای آمادگی برای آزمون PMP از 1 تا 3 ماه طول می کشد ، بنابراین شروع به ثبت نام در آزمون ایده خوبی است تا بتوانید کارهای خود را برنامه ریزی کنید ، زمان خود را سازماندهی کنید و برنامه مناسب را تنظیم کنید.

اما ترجیح داده می شود که برای آماده سازی مدت زیادی به خودتان نگذارید ، زیرا داشتن زمان بیشتر ممکن است شما را به تعویق بیندازد و به تعویق بیندازید تا زمان تمام شود و زمان کافی نداشته باشید.

در مورد روش آماده سازی ، این به 3 چیز بستگی دارد ، یعنی: منابع و کتابهایی که خواهید آموخت - دوره هایی که می توانید برای آمادگی در آزمون شرکت کنید - روش مطالعه مناسب شما ، خواه خواندن ، نوشتن ، گوش دادن ، بحث یا تکیه بر روی مرتبا باشد ...

بهترین کاری که می توانید در طول دوره آمادگی انجام دهید ، قبولی در آزمون های آزمایشی و آزمایش خود با آنها است ، زیرا دانش کاملی در مورد روش ، نوع و سبک سوالات به شما می دهد و علاوه بر این به شما در سازماندهی زمان تست کمک می کند تا 4 ساعت برای حل 200 سوال کافی باشد.


پاسخ سوالات آزمون PMP

پاسخ صحیح به هر 200 سوال آزمون PMP منجر به از دست دادن هیچ نمره اضافی نمی شود (یعنی فقط نمره پاسخ اشتباه را از دست می دهید) بنابراین مطمئن شوید که به تمام سوالات آزمون کاملاً پاسخ داده اید.

در صورت تردید یا تردید در مورد یک سوال خاص ، سعی کنید دامنه تحقیقات خود را با کنار گذاشتن ضعیف ترین پاسخ در بین آنها محدود کنید.این آزمون عمدتا به منظور آزمایش اعتماد به نفس و توانایی شما به عنوان یک مدیر است.


موفقیت در آزمون PMP

حداقل قبولی در آزمون و اخذ گواهینامه PMP دستیابی به 61٪ بود و این مربوط به سال 2006 بود ، پس از آن موسسه تعیین نمره را متوقف کرد و بنابراین حداقل نمره مشخص نیست ، اما به طور کلی برای موفقیت باید 70٪ تا 75٪ پاسخ صحیح همه سوالات را بدست آورید.

چگونه به دوستان خود «نه» بگوییم؟ نه گفتن به دیگران را یاد بگیرید

اگر نتوانید در آزمون PMP قبول شوید چه می کنید؟

شما می توانید 3 بار در سال امتحان را دوباره انجام دهید ، اما این کار برای شما وقت ، تلاش و هزینه زیادی خواهد داشت و موفقیت در اولین تلاش همه شما را پس انداز می کند.

اما در صورتی که برای اولین بار نتوانستید موفق شوید و در تلاش برای قبولی در آزمون دفعه بعدی هستید ، باید سوابق پاسخ و نمرات خود را برای آزمون اول مشاهده کنید و سوالات و قسمتهایی را که در آنها با مشکل روبرو شده اید را شناسایی کنید تا بتوانید بر آن غلبه کنید ، این بار احتمال موفقیت شما افزایش می یابد.


گواهینامه PMP را حفظ کنید

گواهینامه PMP را حفظ کنید

موضوع با محدودیت صدور گواهینامه PMP خاتمه نمی یابد ، زیرا برای همیشه گواهینامه باقی نمی ماند ، بلکه لازم است هر 3 سال به طور دوره ای گواهی شود.

صدور گواهینامه ، به نوبه خود ، شما را ملزم به تکمیل 60 واحد دانش حرفه ای در زمینه مدیریت می کند ، و واحدهای مختلف و متنوعی ، پولی و رایگان هستند ، زیرا مهمترین پیشنهادات واحدهای رایگان عبارتند از:

 • به مباحث تحقیق درباره مدیریت پروژه گوش دهید.
 • در کلاسهای انستیتوی بین المللی مدیریت پروژه در ایالات متحده آمریکا شرکت کنید.
 • خواندن در زمینه های اداری.
 • پیشنهاد دهید
 • به دوره های آنلاین بپیوندید.
 • داوطلب موسسه بین المللی مدیریت پروژه شوید.

هزینه گواهینامه PMP

گواهی هزینه PMP مدیر پروژه حرفه ای

شما برای به دست آوردن مدرک حرفه ای مدیر پروژه به تمام وقت ، تلاش و پول خود نیاز دارید ، اما این سرمایه گذاری به نفع شما است.

هزینه گواهینامه شامل: هزینه های ثبت نام در آزمون - راهنمای مطالعه - عضویت در موسسه - هزینه های 35 ساعت آموزش است. در مورد هزینه ها ، این موارد عبارتند از:

 • هزینه معاینه مقاله: 250 دلار برای اعضای م Instituteسسه بین المللی مدیریت پروژه - 400 دلار برای افراد غیر م membersسسه.
 • هزینه امتحان آنلاین: 405 دلار برای اعضای IIPM - 555 دلار برای افراد غیر م ofسسه.
 • هزینه 35 ساعت آموزش از 300 تا 5000 دلار است.

اگر شرایط لازم برای قبولی در آزمون را دارید و اگر می خواهید حرفه خود را در زمینه اداری متمرکز کنید ، باید جدی گرفتن مدرک PMP را در نظر بگیرید زیرا کسب مهارت های اداری در همه زمینه ها مهم و ضروری است.

اطلاعات بیشتر در مورد یک مدیر پروژه حرفه ای:

 • چگونه یک مدیر پروژه PMP حرفه ای باشیم و شرایط لازم برای آن چیست؟
 • مدرک مدیریت پروژه (PMP) روش شما برای کار به عنوان مدیر پروژه در زمینه شماست
 • 10 برنامه برتر کارشناسی ارشد آموزش از راه دور در مدیریت بازرگانی و مهندسی از دانشگاه های برتر

منابع

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

سه + 14 =