خطرات آستین معده بدون جراحی »مجله شما

خطرات آستین معده بدون جراحی مجله شما - خطرات آستین معده بدون جراحی »مجله شما


گاسترکتومی آستین غیر جراحی که به آن گاسترکتومی آستین عمودی نیز گفته می شود ، نوعی روش جراحی برای کاهش وزن است. این روش معمولاً به روش لاپاراسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی شکم است. در حین گاسترکتومی آستین ، تقریباً هشتاد درصد معده برداشته می شود.

این امر منجر به ایجاد شکمی لوله ای شکل ، از نظر اندازه و شکل شبیه به موز می شود. با محدود کردن اندازه معده ، میزان غذایی را که می توانید بخورید محدود می کند. علاوه بر این ، این عمل باعث می شود تغییرات هورمونی به کاهش وزن کمک کنید. همین تغییرات هورمونی همچنین به تسکین شرایط مربوط به افزایش وزن ، مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی کمک می کند.

گاسترکتومی آستین

چرا افراد بدون جراحی معده را آستین می کنند؟

گاسترکتومی آستین برای کمک به افراد چاق در کاهش وزن اضافی و کاهش خطر مشکلات سلامتی مرتبط با وزن به طور بالقوه تهدید کننده زندگی ، مانند موارد زیر انجام می شود:

چه زمانی باید معده بدون جراحی آستین شود؟

گاسترکتومی آستین فقط پس از تلاش های ناموفق برای کاهش وزن از طریق رژیم های غذایی و ورزش انجام می شود. به طور کلی ، گاسترکتومی آستین ممکن است در موارد زیر گزینه مناسبی باشد:

 • شاخص توده بدن (BMI) 40 یا بیشتر (چاقی مرضی).
 • اگر BMI بین 35 تا 39.9 باشد (چاقی).
 • شما یک مشکل جدی مرتبط با وزن دارید ، مانند دیابت نوع 2 ، فشار خون بالا ، یا آپنه خواب شدید.
 • در برخی موارد ، اگر BMI شما بین 30 تا 34 باشد و دارای مشکلات جدی بهداشتی در رابطه با وزن باشید ، ممکن است شرایط خاصی برای جراحی کاهش وزن را داشته باشید.
 • شما همچنین باید برای ایجاد تغییرات دائمی برای داشتن یک سبک زندگی سالم آماده باشید. ممکن است از شما خواسته شود در برنامه های پیگیری طولانی مدت شرکت کنید که شامل نظارت بر تغذیه ، رفتار ، سبک زندگی و شرایط شما است.
تجربه من با سوئیچ مسیر مینیاتوری مزایا و معایب چیست؟

خطرات گاسترکتومی آستین بدون جراحی

مانند هر عمل جراحی بزرگ ، گاسترکتومی آستین خطرات بالقوه سلامتی را در کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می کند. خطرات مربوط به گاسترکتومی آستین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خطرات و عوارض طولانی مدت گاسترکتومی آستین غیر جراحی

شامل موارد زیر است:

چگونه می توان بدون جراحی برای گاسترکتومی آستین آماده شد

اگر واجد شرایط گاسترکتومی آستین هستید ، تیم پزشکی شما را در مورد چگونگی آمادگی برای جراحی راهنمایی می کند. ممکن است قبل از جراحی به آزمایشات و معاینات آزمایشگاهی مختلفی نیاز داشته باشید.

آنچه می توانید انتظار داشته باشید عمل گاسترکتومی آستین در بیمارستان انجام می شود. بسته به دوران نقاهت ، ممکن است یک یا دو شب اقامت در بیمارستان ادامه یابد.

آستین معده بدون جراحی (لاپاراسکوپی) چگونه انجام می شود؟

مشخصات گاسترکتومی آستین به شرایط فرد و اقدامات بیمارستان یا پزشک بستگی دارد. برخی از اقدامات گاسترکتومی آستین از طریق یک برش سنتی (باز) بزرگ در شکم انجام می شود. با این حال ، گاسترکتومی آستین معمولاً به روش لاپاراسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی شکم است.

در مرحله بعد ، جراح با منگنه کردن عمودی معده و برداشتن قسمت بزرگتر و خمیده معده ، یک آستین باریک ایجاد می کند. ممکن است جراحی بین یک تا دو ساعت طول بکشد. و بعد از عمل جراحیبیمار از ترس عوارض احتمالی در اتاق بهبودی ، جایی که کادر پزشکی وی را تحت نظر دارند ، باقی می ماند.

روش هایی برای درمان خارش چشم با علل و نشانه های این مشکل »مجله شما

بعد از گاسترکتومی آستین بدون جراحی چه باید کرد؟

بعد از گاسترکتومی آستین:

 • رژیم غذایی طی هفت روز اول با مایعات بدون قند و بدون گاز آغاز می شود.
 • سپس با غذای پوره شده به مدت سه هفته ادامه می یابد.
 • حدود چهار هفته بعد از آستین معده ، غذاهای معمولی بخورید.
 • روزی دو بار از یک مولتی ویتامین و یک بار در روز از مکمل کلسیم استفاده کنید و در طول زندگی 12 بار در ماه به تزریق نیاز خواهید داشت.
 • شما برای کنترل سلامت خود در ماه های اول پس از جراحی کاهش وزن به بررسی های پزشکی مکرر نیاز دارید.
 • شما ممکن است به آزمایش های مختلف آزمایشگاهی ، آزمایش خون و آزمایشات نیاز داشته باشید.

تغییراتی که هنگام واکنش بدن نسبت به کاهش سریع وزن اتفاق می افتد

در سه تا شش ماه اول پس از گاسترکتومی اسلیو ، تغییرات به شرح زیر است:

هنگامی که گاسترکتومی آستین موفق به کاهش وزن نمی شود

ممکن است به اندازه کافی وزن کم نکنید ، یا بعد از جراحی کاهش وزن دوباره وزن خود را افزایش دهید. اگر تغییرات توصیه شده در سبک زندگی خود را اعمال نکنید ، این افزایش وزن می تواند رخ دهد. به عنوان مثال ، اگر مرتباً میان وعده های پرکالری می خورید ، ممکن است به درستی وزن کم نکنید.

برای جلوگیری از افزایش دوباره وزن ، باید برخی تغییرات سالم و دائمی را در رژیم غذایی و ورزش منظم و فعالیت بدنی ایجاد کنید. مهم نیست که هیچ یک از ویزیت های بعدی را بعد از گاسترکتومی آستین و کاهش وزن از دست ندهید ، تا پزشک بتواند پیشرفت شما را کنترل کند. اگر بعد از جراحی متوجه شدید که لاغر نمی شوید یا عوارضی دارید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

فواید اسکراب چیست و روش صحیح استفاده از اسکراب بدن چیست؟

نتایج پیش بینی شده از عملیات

گاسترکتومی آستین می تواند کاهش وزن را در طولانی مدت تسهیل کند ، اما وزنی که از دست می دهید به تغییراتی که در سبک زندگی ایجاد می کنید بستگی دارد. در طی دو سال ممکن است تقریباً 60 درصد (یا حتی بیشتر) از اضافه وزن خود را از دست دهید.

گاسترکتومی آستین علاوه بر کاهش وزن ، می تواند بیماری های مربوط به افزایش وزن را بهبود بخشد یا درمان کند. گاسترکتومی آستین همچنین می تواند توانایی شما را در انجام فعالیت های روزمره بهبود بخشد و به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

منبع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

15 + شش =