درمان سرفه ناشی از GERD و چقدر درمان موثر است؟ مجله شما

درمان سرفه ناشی از GERD و چقدر درمان موثر است؟ - درمان سرفه ناشی از GERD و چقدر درمان موثر است؟ مجله شما


GERD در بسیاری از کشورها یک بیماری شایع است. و برای درک پاتوفیزیولوژی این برای استفاده منطقی از روشهای تشخیصی و استفاده از درمان مناسب در هر شرایط بالینی از اهمیت اساسی برخوردار است.

سرفه همراه با بیماری ریفلاکس معده (GERD) در بزرگسالان مبتلا به سرفه مزمن شایع است. هدف این مقاله ارزیابی اثربخشی درمان GERD در کودکان و بزرگسالان مبتلا به GERD بود. سرفه طولانی مدت ، که با بیماری زمینه ای تنفسی ، یعنی سرفه مزمن و غیر اختصاصی همراه نیست.

GERD چگونه درمان می شود؟

موارد زیر استفاده شده است:

 • بازدارنده های پمپ پروتون با این وجود PPI ها سرفه را کاهش نمی دهند و نباید از آنها برای کودکان خردسال سرفه استفاده شود.
 • در بزرگسالان مبتلا به سرفه و ریفلاکس ، تفاوت معنی داری در درمان بالینی با مهارکننده های پمپ پروتون (PPI) مشاهده نشد. با استفاده از نتایج دیگر ، هیچ اختلاف معنی داری بین PPI و دارونما وجود نداشت.
 • همچنین ، اثر دارونما و اثر پریود می تواند راه حل طبیعی برای درمان سرفه مزمن باشد.
 • در بزرگسالان ، درمان با مهار کننده های پمپ پروتون برای سرفه همراه با GERD متناقض است و مزایای آن در حال تغییر است. داده ها برای نتیجه گیری در مورد وجود سایر روشهای درمانی سرفه مرتبط با GERD کافی نبودند.

برخی از نتیجه گیری های محققان

برخی از نتیجه گیری های محققان در مورد درمان سرفه ناشی از ضربه مغزی مری:

 • محققان دریافتند كه مهاركننده های پمپ پروتون برای سرفه های مرتبط با علائم GERD در كودكان بسیار كوچك (از جمله نوزادان) مثر نیستند و نباید از آنها برای درمان سرفه استفاده شود.
 • در مورد کودکان مسن اطلاعات کافی برای نتیجه گیری معتبر در مورد درمان سرفه GERD وجود ندارد.
 • شواهد کافی برای نتیجه گیری اینکه درمان PPI برای GERD از نظر جهانی برای سرفه GERD در بزرگسالان مفید است ، وجود ندارد.
 • پزشکان باید آگاه باشند که در مطالعات با استفاده از سرفه به عنوان یک نتیجه ، یک اثر زمانی (یک محلول طبیعی با گذشت زمان) و یک اثر دارونما وجود دارد.
 • مطالعات آینده نگر در کودکان و بزرگسالان باید دو ، تصادفی ، کنترل شده و موازی در طراحی ، با درمان های حداقل دو ماهه و نتایج سرفه عینی و ذهنی نشان داده شود ، و شامل تعیین زمان لازم برای رسیدن به پاسخ ، و همچنین ارزیابی ریفلاکس اسیدی یا غیر اسیدی.
درمان فضاهای مو به روش های مختلف ، کشف شده توسط!

درمان سرفه ناشی از GERD

سرفه ناشی از GERD در بزرگسالان
 • پیشنهاد می شود که در حداکثر 41٪ بزرگسالان مبتلا به سرفه مزمن ، عامل ایجاد کننده بیماری ریفلاکس معده (مری) باشد. درمان GERD شامل اقدامات زیر است:
 • تغییر در رژیم غذایی.
 • دارو درمانی (عوامل حرکتی یا حرکتی ، آنتاگونیست H2 و مهار کننده های پمپ پروتون (PPI)).

تشخیص سرفه GERD

ریفلاکس معده در 10 تا 40٪ موارد علت سرفه مزمن است که بستگی به معیارهای تشخیصی مورد استفاده دارد. GERD می تواند بر اساس وجود علائم معمولی GERD که در 20 تا 25٪ موارد ظاهر می شود ، مانند مواردی که در گوش ، بینی و گلو ظاهر می شود ، تشخیص داده شود.

بنابراین ، اکثریت قریب به اتفاق بیماران علائم معمولی ریفلاکس ریفلاکس را ندارند ، که به آزمایش اضافی نیاز دارد. آندوسکوپی می تواند ریفلاکس ریفلاکس را در موارد ریفلاکس معده تشخیص دهد.

سرفه مزمن غیر قابل توجیه ناشی از GERD

یک مطالعه نشان می دهد که در 66٪ بیماران پیش آگهی براساس:

 • نتایج اندازه گیری 24 ساعته pH مری در جمعیت مورد مطالعه ، یعنی مراقبت هایی که سایر عوامل محرک سرفه در آنها از بین رفته است.
 • حساسیت ، ویژگی و پیش بینی مثبت و منفی می تواند در بهترین نمونه های جمعیت انتخاب شده در محدوده 100٪ باشد.
 • بر خلاف تظاهرات گوش ، بینی و گلو ، می توان یک ارتباط زمانی بین سرفه و دوره های ریفلاکس ثبت شده در مقیاس ها ایجاد کرد. PH.
 • ارزیابی احتمال همراه با علائم SAP که اکنون با اکثر برنامه های اندازه گیری pH امکان پذیر است ، به ویژه هنگامی که علائم مکرر هستند برای رد احتمال همراه بودن علائم با خطر بسیار مفید است.
 • حدود یک سوم از بیماران با SAP قابل توجه ، ارتباط مثبت بین ریفلاکس و حملات سرفه را گواهی می دهند.
 • در یک مطالعه اخیر ، سرفه به جای استفاده از نشانگر رویداد که توسط بیمار فعال شده است ، توسط پرونده های مانومتری سرپایی ارزیابی شد.در حدود یک سوم بیماران مبتلا به SAP مثبت بیشتر دچار حملات سرفه به دلیل GERD بودند.
 • در همین مطالعه ، که همچنین یک مطالعه مقاومت در برابر pH دوگانه انجام داد ، یک سوم از دوره های سرفه با ریفلاکس اسید همراه بود و 14٪ از بیماران فقط SAP مثبت برای ریفلاکس غیر اسیدی داشتند.
علائم زایمان زودرس: علائم ، خطرات و درمان »مجله شما

تأثیر درمان های ضد سرفه برای GERD

اثربخشی درمان ضد رفلاکس نشان دهنده رابطه علیتی بین ریفلاکس و سرفه است ، اگرچه این موضوع قابل تأیید نیست. یک مطالعه تصادفی نشان داد که فقط 35٪ از بیماران مبتلا به ضربه مغزی پاتولوژیک در pH متر به درمان با دوز بالای امپرازول (80 میلی گرم در روز) پاسخ می دهند.

در مقابل ، هیچ یک از بیماران با مقیاس pH طبیعی به درمان پاسخ ندادند. در یک مطالعه متقاطع تصادفی دیگر ، بهبودی در علائم سرفه که تحت دارونما بهبود می یابد ، در بیمارانی که در ابتدا امپرازول مصرف می کردند مشاهده شد ، اما درمان باید در دوز دو برابر به مدت 2 تا 4 ماه انجام شود.

چگونه سرفه ناشی از ریفلاکس معده را بشناسیم؟

مشکل سرفه مزمن مانند مشکل تظاهرات گوش ، بینی و گلو است. اما بهتر است ما به جای آزمایش درمان با مهارکننده های پمپ پروتون ، و در صورت وجود GERD قوی ، پیشنهاد کنیم که GERD از طریق معاینات مناسب ، یعنی آندوسکوپی و اندازه گیری pH مری با تجزیه و تحلیل همبستگی علائم ، مستند شود. نقش ریفلاکس غیر اسیدی احتمالاً در آینده نزدیک بهتر ارزیابی می شود.

در پایان…

روابط بین GERD و ENT یا علائم تنفسی پیچیده و فهم آن دشوار است. هیچ داده ، علامت یا جنبه ای از لارنگوسکوپی برای ارزیابی نتیجه درمان های ضد رفلاکس وجود ندارد. مطالعات تصادفی انجام شده نسبتاً کمی وجود دارد.

منابع:

درمان ریفلاکس معده و روده برای سرفه غیر اختصاصی طولانی مدت در کودکان و بزرگسالان – کوکران
لارنژیت ، آسم و ریفلاکس معده: از کجا بیماری واقعی است؟ – fmcgastro

طرز تهیه ماسک زغالی برای پوست تازه و تمیز

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

2 + چهار =