دستورالعمل های پس از کاشت مو … دستورالعمل ها و دستورالعمل های اساسی طبق برنامه »مجله شما

دستورالعمل های پس از کاشت مو دستورالعمل ها و دستورالعمل - دستورالعمل های پس از کاشت مو ... دستورالعمل ها و دستورالعمل های اساسی طبق برنامه »مجله شما


متأسفانه پایان آن پایان کاشت مو نیست! اگرچه مهمترین و بزرگترین مرحله است ، اما اولین مرحله است و بدون رعایت دستورالعملهای کاشت مو پس از آنطور که باید ، نتیجه مورد انتظار را پیدا نخواهید کرد ، به این معنی که موفقیت در کاشت مو به دوره بعد از آن بستگی دارد.

اگر قصد پیوند مو دارید ، یا در شرف انجام این کار هستید یا قبلاً آن را به اتمام رسانده اید ، در اینجا دستورالعمل های اساسی پس از کاشت آورده شده است و این دستورالعمل ها طبق برنامه از تاریخ عمل تا 18 ماه پس از آن مطابقت دارد و بهترین نتیجه را برای شما تضمین می کند.

دستورالعمل های کاشت مو را ارسال کنید

دستورالعمل های کاشت مو را ارسال کنید

مرحله بعد از کاشت مو را می توان مهمترین مرحله دانست ، زیرا نادیده گرفتن مراقبت ها و دستورالعمل های صحیح و سالم باعث آسیب به فولیکول ها می شود و حتی ممکن است منجر به عفونت یا عفونت در ناحیه پیوند شود.

در زیر مهمترین دستورالعمل های پیوند مو بعد از مواردی را که باید در این مدت تأیید کنید ، پیدا خواهید کرد و بعداً طبق برنامه ، از دستورالعمل های آن مطلع خواهید شد.

1 – بخوابید

در روزهای اول برای جلوگیری از تورم و مالش سر با بالش ، باید خوابیده و سر خود را بخوابید ، بنابراین ترجیح داده می شود بیش از یک بالش استفاده کنید تا سر شما در زاویه 45 درجه قرار گیرد. همچنین می توانید به یک تخت قابل بلند شدن اعتماد کنید ، علاوه بر این از خوابیدن به پشت یا معده جلوگیری می کنید. به پهلو بخواب


2 – درد

در روزهای اول پس از کاشت مو می توانید علاوه بر ناراحتی یا گزگز احساس درد کنید و می توانید از طریق مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است مقابله کنید ، اما اگر درد شدید یا مداوم است ، در این صورت باید موضوع را مستقیماً با پزشک در میان بگذارید.


3 – داروها ، سیگار کشیدن و الکل

حدود 10 روز قبل از عمل کاشت مو و حدود 2-3 هفته بعد ، باید علاوه بر داروهای حاوی آسپرین ، از الکل ، استعمال دخانیات و همه مواد حاوی نیکوتین خودداری کنید ، زیرا علاوه بر افزایش احتمال خونریزی و سایر عوارض ، روند بهبود را به تأخیر می اندازد.


4- موها را بشویید

لازم است که در طول دوره پس از عمل پیوند ، موها را بشویید ، نادیده گرفتن این موضوع می تواند شما را در معرض شرایط جدی تری مانند فیستول مویرگی یا ایجاد جوش و تاول بر روی پوست سر قرار دهد ، اما از طرف دیگر باید مطمئن شوید که بدون آسیب رساندن به فولیکول ها ، آن را به درستی شسته اید. در مراحل زیر:

  • شما باید به شامپوی مناسب اعتماد کنید معمولاً پزشک با در نظر گرفتن PH شامپو با توجه به میزان چربی مو شامپو را برای شما تجویز می کند به طور کلی شامپوی کودک مناسب است.
  • ابتدا باید محلول را به سر بمالید و آن را به آرامی توزیع کنید و سپس حدود 20-30 دقیقه صبر کنید.
  • سپس می توانید شامپو را به آرامی روی موها قرار دهید و آن را مالش ندهید ، بلکه آن را با نرم و لطیف زدن مو پخش کنید.
  • از آب با فشار زیاد استفاده نکنید ، زیرا می تواند به فولیکول ها آسیب برساند ، اما شما باید شامپو را با استفاده از آب بدون فشار به آرامی پاک کنید.
  • با تکیه بر یک تکه پارچه تمیز ، نرم و استریل ، موها و سر را به آرامی خشک کنید ، اطمینان حاصل کنید که سر را مالش ندهید و از استفاده از سشوار جلوگیری کنید.
ورزش بعد از گاسترکتومی آستین .. چه زمانی می توان بعد از گاسترکتومی آستین ورزش کرد؟

5 – غذاهایی برای خوردن

رژیم غذایی شما هنگامی که به روند بهبود ، رشد مو و نتایج آن می رسد ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند ، بنابراین شما باید یک رژیم غذایی سالم و سرشار از عناصر اساسی مورد نیاز بدن از ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی های سالم داشته باشید در حالی که قندها و چربی های هیدروژنه را محدود می کند.

علاوه بر نوشیدن مقدار کافی آب و جلوگیری از مصرف هر دو قند و نوشیدنی های غنی از الکل ، علاوه بر سیگار کشیدن.


6 – تورم پوست سر و پیشانی

در مرحله اول پس از کاشت مو ، ممکن است حالت تورم در سر و پیشانی را تجربه کنید که می توانید با استفاده از کمپرس سرد با آرامش به مدت یک ربع یا یک سوم ساعت و تکرار دستور هر یک یا دو ساعت ، در حالی که دستورالعمل های پزشک را دنبال می کنید ، مقابله کنید.


7 – ورزش هوازی

در طی روزهای اول فرآیند پیوند ، شما باید کاملاً استراحت کنید و بنابراین باید از انجام تمرینات خودداری کنید ، پس از چند روز می توانید به تمرینات ساده بازگردید و سپس به تدریج به فعالیت ورزشی معمول خود برگردید.


8 – عوارض

به طور کلی ، عوارض را می توان با تورم ، قرمزی ، درد و خارش در پوست سر نشان داد. با مسکن مقابله می شود و خونریزی حداکثر طی 24 ساعت با استفاده از باند متوقف می شود.

در صورت بروز هرگونه عفونت یا درد شدید ، ناراحتی ، خارش یا خونریزی ، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.


دستورالعمل های کاشت مو پس از برنامه طبق برنامه

دستورالعمل های کاشت مو پس از برنامه طبق برنامه

در زیر دستورالعمل هایی را پیدا می کنید که باید به آنها عمل کنید و آنها را در دوره بعد از مراحل کاشت مو طبق برنامه از تاریخ عمل تا 18 ماه اعمال کنید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

1 – روز اول – روز کاشت مو

وضعیت روز اول به نوع کاشت مو بستگی دارد ، در صورت تکیه بر روش برداشت – در این روش قسمت پشت و پهلو تراشیده می شود – معمولاً زخم های کوچکی وجود دارد که در طی یک بازه زمانی بین 24 تا 48 ساعت پس از عمل بهبود می یابند.

در مورد روش اسلاید ، جایی که زخم طولانی است و بخیه جراحی وجود دارد ، شما به یک باند نیاز دارید که توسط پزشک برداشته می شود یا می توانید آن را در خانه انجام دهید – طبق دستورالعمل پزشک – در مورد بخیه ها ، مدت زمان لازم برای برداشتن بخیه است.

11 ماسک روشن کننده پوست و برنامه مراقبت روزانه شما

در روز اول عمل باید کاملاً استراحت کنید و از هرگونه اعمال جسمی اجتناب کنید ، علاوه بر این مسکن خورده اید و بنابراین باید از انجام کارهایی که به غلظت بالایی نیاز دارند مانند رانندگی با ماشین خودداری کنید.

می توانید روز بعد به محل کار خود برگردید ، اما ترجیح داده می شود تعطیلات طولانی تر ، از 4 تا 5 روز داشته باشید ، تا راحتی و محافظت از پوست سر و زخم های آن را تضمین کنید.


2 – از روز دوم تا روز چهارم

در طی روزهای اول پس از عمل ، درد کمتری ایجاد می شود ، اما تورم شروع به ظاهر شدن می کند تا جایی که در روز چهارم به اوج خود برسد ، و این تورم نیاز به قرار دادن کمپرس سرد بر روی آن دارد – طبق دستورالعمل پزشک – و معمولاً لازم است که کمپرس ها را به مدت 15-20 دقیقه در هر ساعت یا دو ساعت استفاده کنید.

در این دوره علاوه بر پرهیز از مصرف داروهای حاوی آسپیرین و جلوگیری از الکل ، در صورت احساس درد شدید یا مداوم که به مسکن ها پاسخ نمی دهد ، باید به خواب ادامه دهید و سر خود را بالا نگه دارید ، باید با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین ، در این دوره ، طبق دستورالعمل های ذکر شده قبلی ، می توانید موهای خود را بشویید ، بنابراین این کار بدون سر و صدا و بدون اعمال فشار بر روی پوست سر انجام می شود.


3 – از پنجم تا هفتم

در این زمان ، ایمپلنت ها (پیوند) با پوست سر سازگار می شوند و بنابراین در حال حاضر پایدارتر و دشوارتر است از بین بردن و برداشتن آن انجام شود ، علاوه بر این پوست در ناحیه اهدا کننده به حالت طبیعی خود باز می گردد ، اما بخیه ها هنوز وجود دارند و به زمان بیشتری نیاز دارند.

در این روزها ممکن است از قرمزی پوست سر ، شوره سر یا خارش رنج ببرید و خارش امری طبیعی است که نشان دهنده شروع بهبود است ، اما باید از مالیدن و خاراندن سر خودداری کنید تا باعث آسیب یا ضعف فولیکول ها نشود.

اگر می خواهید سر خود را بپوشانید تا با مناطق طاس بیرون نیاید ، می توانید از یک کلاه نرم راحت و گشاد استفاده کنید و ترجیح داده می شود قبل از این با پزشک در میان بگذارید تا احتمال این امر مشخص شود.


4 – از هفته دوم تا هفته چهارم

در طول دوره از هفته دوم تا هفته چهارم ، پوسته کاملاً یا تقریباً از بین می رود ، و همچنین پوست سر سر به رنگ صورتی متمایل می شود و در ابتدای هفته سوم زخم ها ترمیم می شوند و این برای روش اسلاید است و می توان بخیه ها را خارج کرد ، اما اگر پوسته باشد آنها هنوز وجود دارند ، بنابراین بهتر است بخیه ها را با پیگیری پزشک برای مدت زمان بیشتری نگه دارید.

درمان ریزش مو بعد از حنا بین حقیقت و توهم

می توانید مواردی از فولیکولیت مو یا فولیکولیت در دو ناحیه اهدا کننده و پیوند شده را جداگانه یا با هم تجربه کنید و این التهاب با وجود لکه های سیاه و دانه در ناحیه آسیب دیده نشان داده می شود و در این صورت باید مستقیماً به پزشک مراجعه کنید.

در طی اولین تا هشت هفته ، فولیکول های مو با استراحت موقت ، دچار ریزش موی ناگهانی می شوند اما به روشی سالم دوباره رشد می کنند.


5 – از ماه دوم تا ماه سوم

در این مرحله رشد مو به تدریج شروع می شود و در ابتدا مو بسیار نرم است و بعداً علاوه بر زخم ها و زخم هایی که شروع به ترمیم می کنند ، قویتر و ضخیم تر می شوند و موها ظرف 3 ماه به ضخامت نهایی خود می رسند.

در این دوره می توانید موهای خود را شانه بزنید ، اما در این زمینه توصیه می شود با پزشک مشورت کنید و شانه زدن باید بسیار آرام و با استفاده از یک شانه خوب انجام شود ، در حالی که همچنان از قرار گرفتن پوست در معرض فشار یا گرمای بیشتر خودداری کنید.


6 – از ماه چهارم تا ماه ششم

مو در این مرحله ضخیم تر ، بلندتر و محکم تر است و شما می توانید آن را به روش های مختلف حالت دهید ، زیرا ناحیه دهنده کاملاً بهبود یافته است و سرعت رشد مو به 60٪ می رسد و اگر دستورالعمل های پس از کاشت را به طور کامل دنبال کنید ، می توانید حتی موهای خود را رنگ کنید.

به طور کلی ، مراقبت از مو به طور کامل ادامه می یابد و در صورت تصمیم به رنگ آمیزی ، رنگ باید طبیعی باشد ، به دور از مواد شیمیایی و ترکیبات شیمیایی که ممکن است به آن آسیب برساند.


7 – از ماه هفتم تا ماه دوازدهم

اکنون می توان گفت که شما می توانید نتیجه روند کاشت مو و نتیجه عمل شما در مورد دستورالعمل های پس از کاشت مو را قضاوت کنید زیرا 90٪ مو رشد کرده و به ضخامت نهایی رسیده است و شما می توانید به طور کامل به فعالیت قبلی خود و روال معمول مراقبت از مو برگردید.


8 – از ماه دوازدهم تا ماه هجدهم

نتیجه نهایی کاشت مو قبلاً ظاهر شده است و شما می توانید در مورد موفقیت این عمل قضاوت کنید ، زیرا همه موها به طور کامل رشد کرده اند علاوه بر اینکه پوست سر به حالت طبیعی رسیده است.


دستورالعمل های کاشت مو پس از کاشت مو نیز اگر مهمترین نباشد ، به همان اندازه مهم هستند! این همان چیزی است که موفقیت یا عدم موفقیت در کاشت را تعیین می کند و این همان چیزی است که حفظ فولیکول ها را تضمین می کند یا باعث آسیب به آنها می شود ، بنابراین حتما آنها را دنبال کنید و آنها را در نظر بگیرید.

اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو:

منابع

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

سه × 5 =