راهنمای دستورالعمل بعد از سفید شدن دندان … 12 نکته برای اطمینان از دندانهای سفید سالم »مجله شما

راهنمای دستورالعمل بعد از سفید شدن دندان 12 نکته برای - راهنمای دستورالعمل بعد از سفید شدن دندان ... 12 نکته برای اطمینان از دندانهای سفید سالم »مجله شما


فکر نمی کنم بعد از سفید شدن دندان های واقعی بتوانید دیگر در آینه نگاه نکنید! مطمئناً اینها دندانهایی هستند که شما می خواهید و رویای آنها را می بینید ، اما به همان اندازه که انجام عمل سفید کردن به همان اندازه مهم بود که بعد از آن با دندانهایتان می کنید.

نگران نباش! این موضوع می تواند بسیار مهم باشد ، اما پیچیده و دشوار نیست ، بنابراین تنها 12 توصیه و راهنمایی است که باید در اولین دوره پس از سفید شدن دندان به آنها پایبند باشید تا دندان های سفید و سالم را برای طولانی ترین دوره ممکن تضمین کنید.

دندان های خود را از نزدیک بشناسید

دندان های خود را از نزدیک بشناسید

نگران نباش! من در مورد آن زیاد صحبت نخواهم کرد زیرا اکنون موضوع ما نیست ، اما درک دندان های شما و شناخت ساختار آنها کمک زیادی به ما خواهد کرد.

به طور کلی ، دندان ها از 3 قسمت تشکیل شده اند ، یعنی: تاج – گردن – ریشه ، و ما به جز جزئیات تاج به چیزی نخواهیم رفت ، چرا؟ زیرا این بخشی از دندان شما است که به عنوان قسمت قابل مشاهده دندان شما در بالای لثه در معرض سفید شدن قرار می گیرد و شامل موارد زیر است:

مینا

مینا لایه بیرونی است که بالای دندان را می پوشاند (یعنی تاج را می پوشاند) و مشخصه آن قوی ترین و سخت ترین قسمت است ، معمولاً به رنگ عاج که در محدوده رنگ (سفید کمرنگ تا زرد روشن) است و این دلیل سفیدتر بودن دندان های شخص است در حالی که دندان های شخص دیگری با وجود مراقبت های مناسب و اقدامات نظافتی زرد است.

نقش اصلی مینای دندان محافظت از قسمتهای دیگر دندان (قسمتهای داخلی) دندان است که حاوی اعصاب حسی است ، به این معنی که مینا مانند محافظی است که دندانهای شما را از غذاها و نوشیدنی هایی که می خورید محافظت می کند و بدون آن همه دردناک است.


عاج

این لایه بعدی است که مستقیماً بعد از مینا می آید ، اما دندان را با قسمتهای مختلف آن (تاج – ریشه – گردن) و همچنین تاج به اعصاب متصل می کند.

تاج با ساختار انعطاف پذیری مشخص می شود که از یک طرف دندان را محافظت می کند و از طرف دیگر مینای دندان را از ترک و ترک محافظت می کند ، اما در برابر باکتری ها آسیب پذیر است و از بین می رود بنابراین توسط مینای دندان محافظت می شود.

اگر لایه عاج تا حدی قابل مشاهده باشد ، یا اگر لایه مینای دندان نازک ، متخلخل یا ضعیف باشد ، این باعث ایجاد درد در هنگام مصرف غذاهای سرد یا گرم یا نوشیدنی می شود (اعصاب در برابر تحریک پذیری بسیار آسیب پذیر هستند).


اثرات سفید کننده دندان

اثرات سفید کننده دندان

البته قبلاً شنیده اید كه سفید كردن دندان آن را در معرض بسیاری از آسیب ها و خطرات قرار می دهد ، اما مطالعات نشان می دهد كه سفید شدن در صورت كاملاً بی خطر است و توسط یك متخصص انجام می شود و با وجود این ، پس از سفید كردن باید به خوبی از آن مراقبت كنید ، زیرا:

شکل ظاهری لایه عاج

بیشتر اوقات ، از “پراکسید هیدروژن” در سفید شدن دندان ها استفاده می شود ، به خصوص در مکان هایی که دچار لکه می شوند ، این باعث سفیدتر شدن آنها می شود ، اما از طرف دیگر ، لایه عاج می تواند کمی و به طور موقت در معرض دید قرار گیرد ، که باعث حساسیت بیشتر دندان ها می شود.

خمیر دندان کرست - کدام نوع بهتر است؟ مجله شما

همانطور که قبلاً ذکر شد ، عاج لایه ای است که بیشتر در معرض باکتری ، پوسیدگی و فرسایش قرار دارد ، بنابراین به حداکثر مراقبت نیاز دارد.


تحریک لثه

سفید شدن دندان ها می تواند باعث تحریک بافت های نرم لثه شود که آنها را ناراحت و دردناک می کند و برای حفظ خوب ، این وضعیت در اکثر افراد موقتی است و ظرف چند روز از بین می رود.

شاید برای شما جالب باشد: بیماری لثه چیست و چگونه می توان به درستی درمان کرد


دستورالعمل بعد از سفید شدن دندان

دستورالعمل بعد از سفید شدن دندان

در بعضی از دستورالعمل ها ، ممکن است لازم باشد عادت های خاص خود را تغییر دهید ، از خوردن غذا و نوشیدنی یا انجام کاری خودداری کنید.

اگرچه ممکن است این کار دشوار یا ناخوشایند باشد ، اما باید به یاد داشته باشید که فقط 48 ساعت طول می کشد که دندان های شما به مراقبت کامل احتیاج دارند و تنها برخی از نکات و دستورالعمل ها نشان می دهد که دندان های سفیدتری دارید.

1 – بعد از سفید شدن دندان ، نوشیدن ممنوع است

بله ، ما با موارد ممنوع بعد از سفید شدن دندان شروع خواهیم کرد. قانون اساسی که ما بر اساس آن عمل خواهیم کرد این است: “اگر پیراهن شما را لکه دار کند ، دندان های شما را لکه دار می کند” اما نگران نباشید ، نیازی به ریختن چیزی روی پیراهن خود نخواهید داشت!

  • قهوه: کنار گذاشتن آن ممکن است دشوار باشد ، بنابراین اگر می خواهید کمی از آن را بخورید ، ترجیح داده می شود به آن شیر اضافه کنید یا آن را با استفاده از نی مصرف کنید ، همچنین باید مقدار نوشیدنی خود را کاهش دهید ، هرچه مقدار آن بیشتر باشد اثر آن بیشتر است.
  • چای: به خصوص چای تیره هنگام استفاده از دستورالعمل ها پس از سفید شدن دندان ، بدترین حالت در نظر گرفته می شود ، بنابراین حتماً از مصرف آن خودداری کرده و به چای بی رنگ اعتماد کنید.
  • نوشیدنی های ترش: نوشیدنی های ترش مانند آب لیمو یا پرتقال می تواند به رنگ روشن باشد که باعث ایجاد لکه بر روی دندان ها نشود ، اما در مقابل ، این اسید در واقع مینای دندان را ضعیف می کند و این باعث تأثیر سایر غذاها بر روی آن می شود.
  • نوشابه: نوشابه 3 در یک است که همه چیزهایی را که پس از سفید شدن دندان از اسیدیته و قندها و پر رنگ بودن به شما آسیب می رساند ، جمع می کند.
  • نوشیدنی های سرد یا گرم: نوشیدنی ها فقط غذاها نیستند ، به دلیل حساسیت بیشتر باعث تحریک دندان می شوند.

2 – غذاهای خاصی که باید از آنها اجتناب کنید

پس از اطلاع از ساختار دندان ها و اینکه در هنگام سفید کردن چه کسانی را تحت آن قرار داده اید ، تهیه لیستی از غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید امکان پذیر است.

  • میوه: به همین دلیل با آب میوه ، اسیدیته است که به دندان آسیب می زند ، بنابراین باید از مصرف میوه های اسیدی مانند پرتقال – گریپ فروت – کیوی – لیمو …
  • ادویه های رنگارنگ: کاری – زردچوبه – فلفل قرمز … آیا تأثیر آنها بر روی ظروف و نحوه رنگ آمیزی آنها را بررسی کرده اید و می توانید تصور کنید که چه عواملی باعث دندان شما می شود.
  • غذاهای جویدنی: در بیشتر موارد ، غذاهای لاستیکی ، به ویژه پس از سفید شدن دندان ها ، در اثر جویدن سخت مضر هستند ، زیرا بخشی از آنها روی دندان ها و بین آنها گیر کرده و باعث آسیب به آنها می شود.
  • غذاهای دیگر: سس های رنگی (سس قرمز / سس سویا / سرکه بالزامیک …) – گوشت قرمز – سبزیجات رنگی (چغندر / سهم / گوجه فرنگی …) – شکلات تلخ – دسرهای رنگی …
فواید سلنیوم برای سلامتی 7 مورد است که آن را به یک ماده معدنی بسیار مهم تبدیل می کند

3 – خوردن مجاز بعد از سفید شدن دندان

اگر در مورد اینکه چه وقت بعد از سفید شدن دندان غذا بخورید یا مدت زمانی که باید صبر کنید تعجب می کنید ، این پاسخ این است: در ابتدا بسته به موادی که در سفید کردن استفاده می کند ، باید به دستورالعمل های دکتر اعتماد کنید ، اما به طور متوسط ​​باید چند ساعت صبر کنید.

تا کنون ، ما در مورد موارد منع مصرف زیادی پس از سفید کردن صحبت کرده ایم ، اما در مورد غذای مجاز بعد از سفید شدن دندان چه می کنید؟ بهتر است یک یا دو هفته به یک رژیم غذایی سفید و در میان غذاهایی که می توانید بخورید ، اعتماد کنید:

ماست ساده – غلات غیر رنگی – دکمه سفید – ماکارونی بدون مواد افزودنی یا سس رنگی – ماهی سفید – مرغ – سفید تخم مرغ – سیب زمینی – بادام – بادام هندی – گل کلم – نخود – پنیر بدون رنگ – بستنی با طعم وانیل – گلابی – موز – مرغ – پیاز نان سفید – فرنی …


4 – هر اتفاقی بیفتد … سیگار نکشید! سیگار نکش!

نه تنها برای سلامتی شما و نه فقط به دلیل اینکه سیگار به دهان آسیب می رساند ، سریعترین راه برای ایجاد رنگدانه دندان در نظر گرفته می شود.

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: اگر سیگار می کشید یا می خواهید شروع به کار کنید ، در اینجا فواید شگفت انگیز سیگار کشیدن آورده شده است


5- به آنچه برای دندانهای حساس در نظر گرفته شده بستگی داشته باشید

پس از سفید شدن ممکن است از حساسیت دندان رنج ببرید ، در نتیجه کمی لایه لایه عاج آشکار می شود و در روزهای اول پس از جلسات سفید کردن بسیار ناخوشایند است.

بنابراین ، برای کاهش این حساسیت ، ترجیح داده می شود به محصولات تخصصی مانند خمیر دندان ، لوسیون ، برس و … اعتماد کنید که برای تقویت سریع مینای دندان کار می کنند.


6 – از محصولات مراقبت از دندان رنگی خودداری کنید

مهم نیست که از استفاده از محصولات رنگی در روزهای اول پس از سفید شدن دندان خودداری کنید ، زیرا خمیر دندان می تواند باعث شستشوی سبز ، آبی ، قرمز یا بنفش شود … که باعث لک شدن دندانها بسیار سریعتر از اعتماد به محصولات سفید یا شفاف می شود.


7 – مقابله با درد دندان بعد از بلیچینگ

به دلیل حساسیت دندان پس از سفید شدن ، یا در نتیجه التهاب لثه ، یا در مواردی که شما نیاز به برداشتن تارتار از دندان قبل و غیره دارید … شما می توانید پس از سفید شدن از درد دندان رنج ببرید.

در بیشتر موارد درد خفیف یا متوسط ​​است و با توجه به دستورالعمل پزشک بسته به مسکن می توان با آن مقابله کرد ، اما اگر درد شدید است ، مراجعه مستقیم به پزشک ضروری است.

چگونه زیباترین رنگ های ارتودنسی را انتخاب کنم؟ 10 نکته ای که به شما پاسخ می دهند »مجله شما

8 – با دندان های خود خیلی آرام دست بزنید

در عین حال هنگامی که خوب تمیز کردن دندان مهمترین قسمت مراقبت از دندان است ، به خصوص پس از سفید کردن ، برخورد بسیار نرم با آنها و تمیز کردن آنها با آرامش از همان اهمیت برخوردار است ، اگر مهمترین نباشد!

با توجه به آنچه دندان های شما در طی روند سفید شدن در معرض آن قرار گرفته اند و به دلیل اینکه اکنون در این دوره حساسیت بیشتری دارند ، باید علاوه بر جلوگیری از غذاهای سخت ، همه این موارد را هنگام عبور مسواک روی آنها یا استفاده از نخ دندان در نظر بگیرید …


9 – برای سفید شدن منظم دندان ها آماده شوید

بعد از سفید شدن دندانها نتیجه ای بیش از شگفت انگیز خواهید گرفت ، این لبخندی است که مدتها منتظر آن بوده اید و آرزو داشته اید اما برای لحظه ای! مهم نیست که چقدر سفیدکاری کامل باشد و از مواد مرغوب نیز استفاده شود ، نتایج برای همیشه دوام نخواهند داشت ، خصوصاً اگر بعد از سفید شدن دستورالعمل ها ارزیابی نشوند.

بنابراین شما باید آماده باشید تا به طور منظم ، در دوره هایی از 6 ماه تا دو سال ، روند سفید شدن دندان را تکرار کنید.

شاید برایتان جالب باشد: سفید کردن دندان با لیزر .. آیا بهترین گزینه برای شماست؟


10 – در مسئله سفید شدن دندان اغراق نکنید

بله ، شما باید آماده بلیچینگ مکرر شوید اما این بدان معنا نیست که شما باید بیش از حد مجاز باشید! برخی از افراد ممکن است نتیجه را پس از 100٪ سفید نکردن دندان پیدا نکنند و خواهان سفید شدن بیشتر هستند و موضوع را مستقیماً برگردانند.

اما با این کار ، آنها دندانهای خود را در معرض خطر واقعی قرار می دهند ، زیرا در واقع به مینای دندان آسیب می رسانند که ممکن است در حال حاضر ضعیف باشد ، همراه با لثه های خسته در طی روزهای اول پس از سفید شدن ، بنابراین انتظار و ترک استراحت سفید و قوی بودن دندان شما را تضمین می کند.


11 – تمیز کردن مداوم دندان ها

مسواک زدن منظم دندان ها و روش صحیح آن ضروری است! این به هیچ یک از دستورالعمل های بعد از سفید شدن دندان مربوط نیست ، زیرا تمیز کردن آنها یک امر مسلم است.

شما باید دندان های خود را به طور مرتب روزانه 3 بار مسواک بزنید و بچسبانید (بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از خواب زمان اصلی است) ، علاوه بر نخ دندان و شستشو ، و معاینه منظم توسط پزشک.


12 – موضوع را با پزشک پیگیری کنید

از آنجا که بهتر است ایمن باشید و متأسف نیستید ، باید متعهد شوید که به طور مداوم پزشک را دنبال کنید ، به خصوص پس از سفید شدن دندان ، وی معاینه دندان های شما را انجام می دهد تا مطمئن شود که همه چیز درست است ، روند سفید شدن به اتمام رسیده است و مشکلی یا عارضه ای ندارد.


بدون شک سفید کردن امری عالی است که احساس شگفت انگیزی در شما ایجاد می کند ، همچنین دندان های سفید و روشن شما نیز به برخی مراقبت ها احتیاج دارند بنابراین مطمئن شوید که به درستی از آنها مراقبت می کنید.

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

پانزده − 6 =