راهنمای شما برای دانستن همه چیز مربوط به سرفه آلرژیک »مجله شما

راهنمای شما برای دانستن همه چیز مربوط به سرفه آلرژیک - راهنمای شما برای دانستن همه چیز مربوط به سرفه آلرژیک »مجله شما


سرفه آلرژیک

پزشکان می گویند اگر آسم ندارید و سیگار نمی کشید اما هنوز سرفه خشک یا آزار دهنده ای دارید که دارای آبریزش بینی است ، قطعاً سرفه آلرژیک دارید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با هم در مورد سرفه آلرژیک ، علل ، علائم و روش های مختلف درمان آن بیاموزیم:

سرفه آلرژیک

اگر سرفه خشک همراه با آبریزش بینی و علائم دیگری دارید که در نتیجه استنشاق هوای آلوده ظاهر می شود ، مبتلا هستید. با سرفه آلرژیک این بیشتر در ماه های زمستان است که دما کاهش می یابد و همچنین نتیجه آلودگی هوا با آلاینده ها و آلرژن های مختلف هوا است که باعث بیماری های مختلفی مانند آسم ، رینیت آلرژیک ، تنگی مجرای تنفسی و سایر اختلالات آلرژیک می شود ، ایجاد سرفه آزار دهنده

تعریف سرفه آلرژیک:

دلایل سرفه آلرژیک

سرفه به طور کلی بخشی از دفاع طبیعی سیستم ایمنی بدن است زیرا بلغم از سرفه خارج می شود ، در غیر این صورت ممکن است به قسمت های تحتانی ریه ها منتقل شود و منجر به عفونت های جدی از جمله ذات الریه شود.

سرفه به طور خودکار به محافظت و تصفیه بدن انسان از موادی که در سیستم تنفسی وجود دارد مانند خلط بیش از حد ، میکروب ها یا گرد و غبار که باعث تحریک دستگاه تنفسی و ریه ها می شود ، کمک می کند ، زیرا گلو ، مجاری تنفسی و نای فرد مجهز به اعصابی است که تشخیص می دهند مواد تحریک کننده و این اعصاب پس از تحریک و در پاسخ به آن سیگنالی به مغز ارسال می کنند.مغز سیگنالی را به عضلات قفسه سینه و شکم می فرستد تا به سرعت و عمیق نفس بکشد در حالی که سعی در از بین بردن مواد تحریک کننده سرفه دارد.

این پاسخ تقریباً فوری است و تأثیر آن بسیار زیاد است ، زیرا سرفه به دفع سریع سمومی که از بدن استنشاق می کنیم نیز کمک می کند ، و اگرچه وقتی فقط یک بار اتفاق می افتد ، یک واکنش طبیعی تلقی می شود ، سرفه مداومی که بسیار دردسرآفرین در طی فعالیتهای روزمره به بیماری تبدیل می شود که باید سریعاً درمان شود.این سرفه آلرژیک نامیده می شود.

سرفه آلرژیک ممکن است وضعیت خوبی نباشد ، اما معمولاً نشانه بیماری جدی نیست اما باید به سرعت درمان شود.

دلایل سرفه آلرژیک

سرفه آلرژیک التهاب مزمن مجاری تنفسی در نتیجه قرار گرفتن در معرض عواملی است که این آلرژی را ایجاد کرده اند ، مانند گرد و غبار ، آلودگی ، گرده گل ، دود سیگار و قرار گرفتن در معرض بخارات شیمیایی که علائم مختلفی از جمله سرفه آلرژیک را ایجاد می کنند:

 • همچنین اتفاق می افتد که فرد به دلیل قرار گرفتن در معرض ویروس یا باکتری یا به دلیل حساسیت به برخی از تأثیرات خارجی یا در نتیجه آلرژی های فصلی ، دچار برونشیت حاد شود و این همان چیزی است که ما آن را سرفه آلرژیک می نامیم.
 • ما اغلب به دلیل سرماخوردگی یا آنفولانزا دچار سرفه آلرژیک می شویم که می تواند با علائمی مانند آبریزش بینی ، تب ، گلودرد ، گوش درد و درد عمومی همراه باشد.
 • همچنین ، در سرفه های آلرژیک در فصل بهار و پاییز افزایش می یابد ، جایی که این وضعیت به عنوان آلرژی فصلی یا (تب یونجه) شناخته می شود ، زیرا وضعیت بیمار در دو فصل سرما ، رطوبت بیش از حد ، گرد و غبار ، گرده گل و گسترش گرده گل
 • یکی از دلایل سرفه آلرژیک قرار گرفتن مستقیم در معرض آلرژن هایی است که مجاری تنفسی را به سرعت تحریک می کند و از جمله این عوامل تحریک کننده و تحریک کننده این نوع سرفه است:

گسترش میکروب ها به دلیل تولید مثل کپک و قارچ.

گرده ای که در بهار پخش می شود.

گرد و غبار پرواز در جاده ها.

مو ، مو و پرهای حیوانات اهلی مانند سگ ، پرنده و گربه.

بنابراین وقتی این محرک ها از طریق سیستم تنفسی از طریق بینی وارد بدن می شوند ، غشاهای موجود در بینی تحریک می شوند و باعث ایجاد مخاط می شوند (که به عنوان کمکی برای از بین بردن این محرک های مضر در نظر گرفته می شود) و در این حالت مایع است بیش از اینکه چسبناک باشد و باعث ایجاد حرکات مزاحم در گلو شود و باعث سرفه همراه او شود.

برای پاکسازی پوست مردان چرب چه باید کرد؟

سرفه آلرژیک را تشخیص دهید

تشخیص سرفه

در آغاز ، هنگامی که فرد احساس سرفه آلرژیک می کند ، باید در مورد روش های درمان با پزشک متخصص مشورت شود ، زیرا پزشک با طرح چندین سوال از بیمار از قبیل س askingال در مورد سبک زندگی ، کارهایی که انجام می دهد و موارد دیگر را تشخیص می دهد. محیطی که وی در آن کار می کند و اگر مورد مشابهی قبلاً با او رخ داده باشد و مهمترین علائمی که همراه با سرفه آلرژیک است.

و از طریق معاینه بالینی بینی و گلو می تواند طبیعی یا آلرژیک بودن این سرفه را تشخیص دهد.

پس از معاینه فیزیکی ، ممکن است پزشک بسته به شرایط ، تعدادی آزمایش انجام دهد یا ممکن است این آزمایشات را ضروری نداند:

 • می توانید آزمایش آلرژی انجام دهید تا بفهمید چه نوع آلرژی دارید.
 • وی ممکن است درخواست اشعه ایکس از قفسه سینه کند.
 • وی ممکن است از نمونه گلو یا خلط برای تجزیه و تحلیل استفاده کند.
 • اسپیرومتری برای اندازه گیری کیفیت تنفس در هوا.
 • برونکوسکوپی با استفاده از دوربین خاصی که آن را به مجاری تنفسی وارد می کند.

علائم سرفه آلرژیک

 • در مورد سرفه به طور کلی ، سرفه باید حداکثر طی چند روز یا یک هفته برطرف شود ، اما در مورد سرفه آلرژیک ، مهمترین نشانه علائم آن تداوم سرفه برای چند هفته یا ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد و فرد از شر این سرفه خلاص نمی شود مگر با خلاص شدن از شر محرک هایی که باعث له شدن او شده است.
 • در یک سرفه آلرژیک ، می توانید احساس کنید که مخاط به پشت گلو تخلیه می شود ، به عنوان یک مایع غلیظ که به رنگ زرد یا سبز است.
 • از جمله علائم آن این است که ممکن است در زمان خاصی از سال در فصل پاییز یا بهار یا در فصول سرد همراه باشد.
 • آبریزش بینی و احتقان در قسمت تحتانی گلو.
 • خارش چشم با اشک ریزش.
 • سردرد ، حالت تهوع و حتی استفراغ.
 • گلو درد و گرفتگی صدا
 • ممکن است خسته باشید و انرژی کمتری برای انجام کارهای روزمره داشته باشید.
 • سرفه آلرژیک ممکن است با اوتیت میانی یا عفونت سینوسی همراه باشد.
 • این می تواند باعث ناامیدی ، عصبانیت ، اضطراب ، افسردگی و بی خوابی در شب شود.
 • این می تواند خوردن یا آشامیدن به طور معمول را دشوار کند.

سرفه آلرژیک ناشی از آلرژی های فصلی

آلرژی های فصلی

مکانیسم سرفه آلرژیک ناشی از آلرژی های فصلی:

گرده گیاهان و گلها بر روی غشای مخاطی گلو قرار می گیرد و از آنجا که به این محرک ها حساس هستیم ، با ورود گرده به بینی و التهاب مخاط بینی ، سیستم ایمنی بدن تحریک شده و منجر به سرفه آلرژیک می شود. تولید مقادیر زیادی از ترشحات بینی (مخاط) با افزایش و جریان این ترشحات از پشت بینی به گلو ، که باعث التهاب در این ناحیه و در نهایت سرفه آلرژیک خشک می شود.

چه موقع باید با پزشک مشورت کرد؟

اگر علائم زیر را دارید می توانید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • اگر در تنفس مشکل دارید یا سریعتر از حد معمول نفس می کشید.
 • هنگامی که لب ها ، صورت یا زبان شما تغییر رنگ داده یا تیره می شود.
 • دمای بالا (به خصوص اگر سرفه می کنید اما آبریزش بینی یا گرفتگی بینی ندارید).
 • اگر سرفه همراه یا با هر نفس باشد ، صدای خروس می آید.
 • خروپف هنگام تنفس (صدای گرفتگی).
 • وقتی نفس می کشید عطسه می کنید.
 • اگر احساس می کنید بدن از کمبود آب بدن رنج می برد.
 • علائم همچنین شامل سرگیجه ، خواب آلودگی ، خشکی دهان یا چسبندگی ، جوش ، اشک در چشم و کاهش ادرار است.

درمان سرفه آلرژیک با روش های طبیعی

درمان سرفه آلرژیک با گیاهان دارویی

اگر فکر می کنید سرفه شما ناشی از آلرژی است ، می توانید مواد زیر را برای درمان بیماری خود در نظر بگیرید:

چای گیاهی دارویی با آویشن و (گل):

نوشیدن چای گیاهی دارویی که از آویشن و چند گل مختلف تهیه شده است برای آرام کردن سرفه آلرژیک توصیه می شود زیرا چای گیاهی با آویشن اضافه شده این گیاه مفید است که فواید زیادی برای تسکین گلو درد و کاهش حملات سرفه دارد.

علل انبساط معده بعد از لثه زدن .. چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

از برگهای آویشن برای درمان مشکلات تنفسی استفاده می شود زیرا حاوی آنها است فلاونوئیدها آنها عضلات گردن و گلو را که هنگام سرفه درگیر هستند شل کرده و التهاب را کاهش می دهند.

کافی است نصف قاشق چای خوری آویشن را با یک قاشق چای خوری گل خشک در یک فنجان آب جوش به مدت 10 تا 15 دقیقه خیس کنید ، آن را با یک قاشق چای خوری عسل شیرین کرده و 3 بار در روز بنوشید.

گیاه چنار:

گیاه چنار

این یک گیاه دارویی است که نتایج بسیار خوبی می دهد زیرا حاوی یک اثر ضد اسپاسم برای کاهش حملات سرفه و آنتی هیستامین است ، به خصوص اگر سرفه به واکنش آلرژیک مربوط باشد.

وقتی با عسل مخلوط شود ، در درمان بسیاری از بیماری های تنفسی مانند گلودرد ، آسم ، برونشیت و سرفه های آلرژیک مفید است.

آناناس:

اگر فکر نمی کنید آناناس در رفع سرفه های آلرژیک خشک مفید است ، اشتباه می کنید زیرا در مورد آنزیم بروملین چیزی نشنیده اید ، این آنزیمی که در ریشه آناناس و میوه وجود دارد در درمان آلرژی نقش دارد. سرفه زیرا نرم کننده مخاط گلو است و بر سینوزیت ناشی از آلرژی که باعث سرفه می شود تأثیر دارد.

می توانید روزی سه بار یک قطعه از این میوه بخورید یا آب آناناس بنوشید.

چای نعنا:

این یک داروی سریع برای سرفه آلرژیک است ، نعناع فلفلی به دلیل خواص درمانی آن معروف است و منتول موجود در نعناع فلفلی را تسکین می دهد ، گرفتگی را برطرف می کند و غشای مخاطی گلو را نرم می کند.

چای دارچین:

چای دارچین به تسکین سرفه و تسکین دهنده مبارزه کمک می کند. چوب دارچین را به مدت دو دقیقه در آب یا در آبلیموی رقیق شده با آب بجوشانید ، سپس بگذارید سرد شود و آرام بنوشید.

پیازها:

پیاز حاوی ترکیبات تحریک کننده ای است که منجر به سرفه می شود ، اما در عین حال باعث از بین رفتن مخاط می شود ، بنابراین کافی است پیاز را در یک قابلمه آب بجوشانید و آب آن را بنوشید.

عسل و لیمو:

عسل و لیمو برای سرفه

لوزی های عسل و لیمو به تسکین سرفه کمک می کنند ، اگر از سرفه خشک آلرژیک رنج می برید می توانید یک فنجان آب لیمو با آب به نسبت دو قاشق غذاخوری آب لیمو به یک فنجان آب تهیه کرده و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. .

عسل مسئول آرامش و محافظت از بافت های تحریک شده است ، در حالی که آب لیمو به سیستم ایمنی بدن کمک کمی می کند ، تحریک گلو را تسکین می دهد ، به طور موقت سرفه را کاهش می دهد ، و همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده برای جلوگیری از رشد یا بدتر شدن عفونت عمل می کند ، که باعث بهبود سریعتر می شود.

آب و عسل:

نوشیدن آب گرم با عسل در کاهش گلودرد م effectiveثر است و بنابراین سرفه آلرژیک را تا حدی کاهش می دهد.

آب آشامیدنی:

هرچه آب بیشتری بنوشید سریعتر سرفه آلرژیک برطرف می شود ، زیرا آب به مایع شدن و رقیق شدن مخاط کمک می کند.

به طور کلی ، نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات بسیار مهم است زیرا در صورت وجود آب کافی در بدن ، نه تنها احتمال کمبود آب و رینولارنژیت بیشتر می شود ، بلکه ترشحات بدن نیز غشای مخاطی بینی و گلو را از مواد آلرژی زا (مانند گرده ، گرد و غبار و غیره) و از تشدید التهاب جلوگیری می کند.

نکاتی برای درمان سرفه آلرژیک

غرغره با آب:

آب نمک بهترین درمان برای سرفه های مختلف ، به ویژه سرفه های آلرژیک است ، زیرا غرغره گلو تحریک شده را آرام می کند و گلو تحریک شده را تمیز می کند.

می توانید 1 قاشق چایخوری نمک را در 230 میلی لیتر آب گرم حل کنید.

آب را در بدن خود نگه دارید:

عفونت های تنفسی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا می تواند باعث سینوزیت شود ، جایی که ترشحات زیاد باعث خشک شدن گلو و تحریک آن و سپس سرفه می شود.

نوشیدن مایعات به مرطوب نگه داشتن مخاط سینوس کمک می کند و این حتی در زمستان های سرد هنگام خشک شدن هوا نیز م effectiveثر است ، بنابراین مایعات بیشتری بنوشید و هیدراته بمانید.

بیماری های ارتوپدی چیست؟ علل آن چیست؟ مجله شما

یک دوش آب گرم بگیر:

استحمام در آب گرم با کاهش ترشحات بینی به رفع سرفه آلرژیک و حتی درمان سرفه حاد کمک می کند ، زیرا این روش نه تنها سرفه ناشی از سرماخوردگی را تسکین می دهد ، بلکه باعث تسکین سرفه ناشی از آلرژی می شود زیرا کمبود آب بدن به دلیل ترشحات زیاد بینی آزار دهنده است.

در چنین محیط های آلرژیک ، رطوبت ساز مفید است و هوای مرطوب در رفع سرفه آلرژیک م effectiveثر است ، به شرط جلوگیری از رطوبت اضافی.

از شر تحریک کننده هایی که باعث سرفه شما می شوند خلاص شوید:

عطرها و دئودورانت ها معمولاً بی ضرر هستند ، اما در بعضی از افراد باعث التهاب مزمن سینوس ها می شوند و مخاط بیش از حد ایجاد می کند که باعث سرفه می شود ، بنابراین در حالی که سرفه آلرژیک دارید مراقب محصولات معطر باشید.

شاید بدترین تحریک کننده های هوا دود سیگار باشد ، زیرا افراد اطراف افراد سیگاری اغلب از برخی از عفونت های تنفسی رنج می برند و بهترین راه حل ترک سیگار یا دوری از مکان هایی است که افراد سیگاری دارند.

همچنین می توانید از حیواناتی که باعث آلرژی می شوند دوری کنید.

از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خودداری کنید:

اگر شغل شما مستلزم کار با مواد شیمیایی است و یا به نوعی در معرض این مواد قرار دارید ، توصیه می کنیم از آنها اجتناب کنید و یا با پوشیدن ماسک و عینک محافظ از خود محافظت کنید تا در معرض مستقیم آنها قرار نگیرد.

اتاق خواب خود را مرطوب کنید:

برای کاهش سرفه ، به خصوص در شب ، اطمینان حاصل کنید که هوای اتاق خواب شما مرطوب است و به گرما توجه کنید زیرا وقتی دمای اتاق بسیار بالا باشد ، هوا خشک می شود.

انجام موارد زیر در خانه می تواند سرفه آلرژیک را کاهش دهد:

از هوای آلوده ، دود تنباکو یا دود ناشی از سایر منابع صنعتی که باعث افزایش التهاب بینی و گلو می شوند و درمان سرفه آلرژیک را به تأخیر می اندازند ، خودداری کنید.

هوای خشک سرفه آلرژیک را افزایش می دهد ، بنابراین مرطوب نگه داشتن هوا در خانه یا محل کار به کاهش سرفه و ورم مخاط کمک می کند.

آیا سرفه آلرژیک مسری است؟

سرفه خود مسری نیست ، اما ممکن است در صورت ایجاد عفونت از طریق هوا مسری باشد ، اما برای جلوگیری از عفونت یا انتقال این بیماری به دیگران:

 • از بیرون رفتن و انتقال آن به دیگران خودداری کنید.
 • در حالی که سرفه می کنید ، جلوگیری از مراجعه به مکان های عمومی و جلوگیری از لرزش دست در هنگام آسیب ضروری است.
 • دست ها باید به مدت 15 تا 20 ثانیه با آب گرم و صابون شسته شوند.
 • دهان و بینی باید با یک دستمال مخصوص پوشانده شده و بلافاصله بعد از آن دفع شود.
 • هنگام سرفه از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.

سرفه آلرژیک چه مدت طول می کشد؟

سرفه معمولاً چند روز یا چند هفته طول می کشد و به پایان می رسد ، اما اگر سرفه بیش از یک هفته طول بکشد و از یک ماه فراتر رود ، این یک سرفه آلرژیک است و ممکن است لازم باشد پزشک برای تعیین علل دیگر و کمتر شایع برخی آزمایشات را تعیین کند. از سرفه شما

آیا داروهای معمولی می توانند در درمان کمک کنند؟

درمان سرفه با دارو

اگر سرفه آلرژیک دارید ، برای کاهش واکنش شما به مواد حساسیت زا مانند گرده و سایر موارد ، پزشک داروهای ضد هیستامین را توصیه می کند.

اما طبق دستورالعمل پزشک ، باید از ضد حساسیت برای مدت مشخصی استفاده شود تا بدن به آنها عادت نکند.

قبل از مصرف هر دارویی برای سرفه آلرژیک باید با یک متخصص پزشکی مشورت کنید و می توانید دارویی را سفارش دهید که باعث خواب آلودگی نشود.

انواع مختلفی از داروهای سرفه و شربت در بازار وجود دارد ، اما شما نباید هیچ دارویی را به تنهایی مصرف کنید ، زیرا باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

یازده − 9 =