شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است

شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است - شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است


بسیاری از افراد حداقل یک بار شکست در زندگی را تجربه می کنند ، زیرا تأثیرات این شکست گاهی ممکن است برای مدت طولانی در ذهن ما باقی بماند و برای سالها سد ذهنی ایجاد کند و غلبه بر آنها را برای ما دشوار کند و ما را مجبور به پیشرفت در آینده کند.

پیشرفت به همین ترتیب باعث می شود که شکست در تمام مراحل زندگی شما تأثیر نگذارد و شما در آینده نتوانید پیشرفت کنید ، بنابراین بهتر است با خواندن این مقاله روشهای غلبه بر شکست زندگی را بیاموزید که در آن تعریف شکست در زندگی ، مهمترین علل آن و روشهایی را که بدون هیچ گونه اثری به غلبه بر آن کمک می کند ، توضیح خواهیم داد. بد به ما ، با ما بیا:

شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است - شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است

شکست در زندگی

این واقعیت است که موفقیت همیشه با شکست آغاز می شود یا اینکه شکست باید قبل از رسیدن به هدف رخ دهد.

اگر از نزدیک به برخی از موفق ترین افرادی که تاکنون زندگی کرده اند نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که همه آنها چندین بار شکست خورده اند. برخی از این افراد در زندگی خود شکست های بسیاری داشته اند ، اما همه آنها موفق شده اند همه چیز را تغییر دهند.

مانند شیمی دانانی که شکست را به موفقیت تبدیل کردند ، اما چگونه آنها این کار را انجام دادند؟ آنها علل شکست را کشف کردند ، درسهای مهمی از آن آموختند و طرز فکر آنها درباره شکست را تغییر دادند.

همه ما شکست می خوریم که نمی توان جلوی این را گرفت اما ما همیشه این امکان را داریم که از این تجربیات (اغلب دردناک) برای دستیابی به رشد قوی تر در آینده استفاده کنیم.

هر فردی در زندگی خود سعی می کند از شکست جلوگیری کند. پیروی از برخی عادت ها در زندگی ممکن است منجر به شکست شود و مانع موفقیت شود. به این عادت های بد نگاه کنید و سعی کنید از آنها در دفعات قبلی خودداری کنید.

هنگامی که شکست می خوریم ، ابتدا همه جنبه های منفی را که با آن روبرو هستیم می بینیم ، اما باید بدانید که هر شکست فرصتی برای قوی تر شدن فراهم می کند ، جایی که شکست فرصتی برای بازگشت شما را قوی تر ، عاقل تر و باهوش تر ایجاد می کند ، به شرطی که از این فرصت به طور فعال استفاده شود و اگر این کار را نکنیم ، شکست باعث نابودی ما خواهد شد

مرحله شکست در زندگی

1603657548 584 شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است - شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است

ابتدا اهمیت شکست را درک کنید:

برای دستیابی به اهداف خود در هنگام شکست ، فکر می کنیم و به دنبال راه حل های جدید می گردیم ، زیرا دستیابی به اهداف مهمترین بخش زندگی ماست بدون در نظر گرفتن میزان استدلال ما درباره اهمیت شکست در زندگی در صورت عدم موفقیت در زندگی ، زیرا درگیر مشکلات مختلفی در این زندگی هستیم تا حدی که به سختی می توان فواید وجود آنها را دید. .

وقتی همه چیزهایی که در مورد شکست می بینیم و درک می کنیم ، درد و شکنجه ای است که برای ما اتفاق افتاده است ، رسیدن به شکست و جست و خیز در مرحله آن برای دستیابی به هر یک از اهداف و آرزوها دشوار می شود.

علل شکست در زندگی و کار

1603657548 509 شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است - شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است

بی انضباطی فردی:

موفقیت نیاز به نظم و انضباط دارد و بنابراین اعمال خودکنترلی پیش شرط موفقیت است.

اگر سیستم شخصی ندارید ، در صورت بروز مشکلات ، خیلی زود تسلیم می شوید ، اما اگر منظم باشید ، جلوگیری از خرابی برای شما آسان تر خواهد بود.

خود کنترلی به شما کمک می کند تا اهداف خود را متمرکز کنید ، حتی اگر به معنای فداکاری و رنج موقتی باشد ، بنابراین برای پیشرفت تدریجی و افزایش نظم و انضباط خود تلاش کنید.

استقامت:

شما می توانید باهوش و با استعداد باشید ، اما اگر این دو را به علاوه پشتکار ترکیب نکنید ، سرانجام شکست خواهید خورد و به مانع اصلی موفقیت تبدیل خواهید شد.

افراد با استعداد و باهوش بسیاری وجود دارند که وقت خود را از دست نمی دهند زیرا وابستگی زیادی به استعداد آنها دارند ، بنابراین هر چقدر هم شرایط سخت باشد باید نتایج را تحمل کنید.

شنا در برابر جزر و مد:

شنا از طریق جریان همیشه راحت تر است اما شما را به جایی که دیگران می روند می رساند. نتایج مشابه دیگران است و جامعه طوری طراحی شده است که با جریان آب شنا کند حتی اگر در این کار مهارت نداشته باشید.

روش های مختلف درمان کولسیستیت »مجله شما

و پیگیری عظمت با حرکت خلاف یا مخالف جریان ، مطمئناً موانع زیادی را در این راه ایجاد خواهد کرد.

سعی نکنید باورهای مشترک را به چالش بکشید ، و اگر چالشی می خواهید ، باید شهامت داشته باشید و تصمیماتی را بگیرید که با اعتقادات شما مغایرت داشته باشد و این فعالیت ها را که با نقاط قوت و استعدادهای ذاتی شما مطابقت دارد دنبال کنید و از نتایج هرگز تعجب نکنید.

عدم برنامه ریزی:

اگر برنامه درستی نداشته باشید ، بعید به نظر می رسد در زندگی موفق شوید.

مهم نیست که برنامه ناقص باشد یا کارها دقیقاً طبق برنامه پیش نرود زیرا تنها چیزی که مهم است داشتن یک برنامه است این به شما کمک می کند تمام فعالیت های خود را به یک سمت هدایت کنید.

بدون داشتن یک برنامه مشخص ، شما احتمالاً به چپ ، راست ، عقب و جلو حرکت خواهید کرد ، اما هرگز به اهداف خود نزدیک نخواهید شد.

بعلاوه ، اهمیت برنامه ریزی توسط تحقیقات علمی تأیید می شود که تأیید می کند در صورت ارائه طرحی ، بعید است که شکست بخورند.

ترس از شکست:

دلیل دیگر شکست در زندگی ترس از شکست است که ما را تهدید می کند.

از شکست نترسید و از نداشتن شهامت تلاش نترسید زیرا مهم است که بدانید ترس از شکست مانع اصلی موفقیت است ، اما با غلبه بر آن می توانید گام مهمی در مسیر درست بردارید.

فقط با برداشتن یک قدم همزمان می توان پیشرفت کرد.

عدم اعتماد به نفس:

یکی از دلایل شکست در زندگی عدم اعتماد به نفس است.

هوشمندی و استعداد لزوماً چیزی نیست که افراد موفق و بازنده را از هم جدا می کند ، اما تفاوت اصلی در این واقعیت است که افراد موفق به خود اعتماد دارند و معتقدند که می توانند به اهدافی که برای خود تعیین کرده اند ، برسند و به توانایی خود در یافتن راه حل برای چالش هایی که با آن روبرو هستند اطمینان دارند.

اعتقاد راسخ آنها به توانایی درک همه چیز در حین کار ، آنها را ترغیب می کند از فرصت هایی استفاده کنند که در ابتدا تصور آنها برایشان خیلی زیاد است.

افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را که روبرو می شوند کنترل می کنند و این اعتماد به نفس است که منجر به موفقیت می شود.

عدم فروتنی:

افراد موفق تواضع و فروتنی را کلید مهم موفقیت می دانند که حتی برخی آن را موفق می دانند.

علاوه بر این ، فروتنی فواید دیگری نیز دارد زیرا به شما در کاهش تفکر در مورد خود کمک می کند و تواضع به شما کمک می کند تا نقاط قوت ، ضعف و محدودیت خود را ارزیابی کنید و این به شما کمک می کند بفهمید چیزهای زیادی وجود دارد که شما نمی دانید.

عدم تمایل به برقراری ارتباط:

اگر وقت خود را برای ایجاد روابط قوی با کسانی که می توانند به شما کمک کنند سرمایه گذاری نکنید ، برخی فرصت ها را از دست خواهید داد.

روابط ما می تواند به ما کمک کند و دیگران را متقاعد کنیم تا با ما کار کنند ، نه علیه ما.

همچنین به ما کمک می کند یک رابطه حرفه ای ایجاد کنیم و با همان افرادی که علایق آنها با ما مطابقت دارد دیدار کنیم.

ایجاد بهانه ها:

اگر دیگران را به خاطر اشتباهات و مشکلات خود مقصر بدانید ، محکوم به شکست خواهید بود ، در عین حال همه ما با مشکلاتی روبرو هستیم که ما را از مسیر درست خارج می کند.

افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند زیرا متوجه می شوند که بهانه گیری آنها را به جایی نمی رساند و منجر به شکست و عدم موفقیت می شود.

عدم تمایل به پذیرش مسئولیت بسیار به بهانه هایی مرتبط است که یکی از مواردی است که منجر به شکست در زندگی می شود زیرا عدم مسئولیت به عنوان بی نظمی در داشتن بهانه برای همه چیز شناخته می شود.

برای رفع مشکلات زندگی خود باید بر این مشکلات اختیار داشته باشید زیرا نمی توانید جنبه هایی از زندگی خود را کنترل کنید مگر اینکه مسئولیت آنها را بر عهده بگیرید.

چگونه می توان رنگ های مناسب رنگ مو را که 100٪ مناسب شما باشد انتخاب کرد؟

بنابراین اگر مسئولیت آنچه برای شما اتفاق می افتد را به عهده نگیرید ، شکست می خورید و هرگز بهانه نمی آورید.

تمایل به تسلیم شدن:

تسلیم خودکار منجر به شکست می شود و افراد شکست خورده به راحتی منصرف می شوند و همیشه شکست می خورند زیرا تلاش کافی نمی کنند زیرا می خواهند بدون تلاش زیاد موفق شوند.

تسلیم شدن دلیل دیگری برای شکست در کار است. اگر پافشاری نکنید ، نگاه کنید ، شکست بخورید و دوباره امتحان کنید ، ممکن است در کار یا زندگی خود موفق نشوید.

فقط هنگام روبرو شدن با مشکلات شدید تسلیم شوید ، فرقی نمی کند زمین بخورید گاهی اوقات مسئله مهم این است که سعی کنید راهی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید.

پذیرش مشاوره:

برخی از افراد شکست می خورند زیرا نظرات و توصیه های ارزشمند را قبول نمی کنند و در عوض به دنبال دلایل مختلفی می گردند تا درباره این که چرا چنین می کنند بحث کنند.

امتناع از یادگیری از اشتباهات گذشته:

افراد ناموفق عمیقا تحت تأثیر اشتباهات و شکست های خود قرار می گیرند و در نتیجه آنها تلاش می کنند تا این تجربیات آسیب زا را به سرعت فراموش کنند.

اما مشکل این وضعیت این است که انجام این کار همچنین باعث می شود که درس ها و ایده های مهمی که با این خطاها به وجود می آید ، دفن شود.

عدم توانایی کنار آمدن با حواس پرتی:

توانایی نادیده گرفتن عوامل حواس پرتی می تواند رمز موفقیت باشد زیرا عدم دانستن نحوه برخورد با حواس پرتی می تواند موفقیت شما را مختل یا نابود کند.

به تعویق انداختن

آنچه افراد موفق را مشخص می کند توانایی آنها در جلوگیری از تعلل است - این ویژگی مهمی است که به آنها کمک می کند تا سطح بالایی از بهره وری را حفظ کنند.

در مورد اهمال کاری دو چالش وجود دارد:

  • اولین مشکلی که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند این است که نمی توانند شروع کنند.
  • مشکل دوم این است که آنها تعلل می کنند یا سعی می کنند به تعویق بیندازند ، که این مسئله با بروز مشکلات به وجود می آید.

عدم تجربه:

کمبود تجربه یکی از دلایل شکست در تجارت است.

اگر بی تجربه هستید یا مبتدی احتمالاً تجارت شما با شکست روبرو می شود ، بنابراین در هنگام راه اندازی مشاغل جدید توصیه می شود از خدمات افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

شما شکست می خورید زیرا فکر نمی کنید همه چیز ممکن است:

افرادی که آنچه را که می توانند انجام دهند بیش از حد ارزیابی می کنند ، احتمالاً اهداف خود را رها می کنند و تلاش می کنند زیرا وقتی سعی کنید و از شکست های خود درس بگیرید ، در نهایت خواهید توانست خود را به موفقیت برساند.

بنابراین کمی توهم از عظمت تا حد زیادی پیش می رود.

شکست بخورید ، زیرا در اعماق خود فکر نمی کنید لیاقت آنچه می خواهید (عدم عزت نفس) باشید:

اعتقاد به اینکه شما لیاقت آنچه می خواهید نیست چیزی است که منجر به شکست در زندگی می شود زیرا بسیاری از ما در هسته اصلی خود باورها و احساساتی را دفن کرده ایم که فکر می کردیم ارزش آنها را ندارند.

شاید هنگام بزرگ شدن بسیار مورد آزار و اذیت ما قرار بگیریم ، یا والدین و معلمین به ما گفتند که چیزی نخواهیم گرفت ، یا به دلیل هوشمند بودن توسط هم سن و سالانمان مجازات شدیم که منجر به شکست در زندگی شد.

هر اتفاقی بیفتد ، چیزی در درون ما وجود دارد که باعث می شود از ایده انجام بسیاری از کارهای بزرگ احساس ناراحتی نکنیم و لیاقت آن را داریم تا زمانی که هدف ما رسیدن به آن دقیقاً مانند بقیه باشد.

نکاتی برای غلبه بر شکست در زندگی

1603657548 333 شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است - شکست در زندگی یک تجربه مسیر موفقیت آن است

این نکات را بیاموزید که می توانید برای غلبه بر شکست در زندگی و رسیدن به اهداف خود استفاده کنید:

تلاش و پشتکار برای رسیدن به موفقیت:

همه ما دوست داریم بدون تأخیر به آنچه می خواهیم برسیم و به طور فزاینده ای نسبت به هر چیزی در این دنیا که می تواند مانع راه ما شود و تحمل ناراحتی می کنیم ، تحمل نمی کنیم.

برای رسیدن به یک هدف مهم به کار طولانی ، تلاش و پشتکار نیاز داریم ، اما متأسفانه ما عادت کرده ایم به نتایج فوری برسیم و نمی فهمیم که رسیدن به مقصد زمان بر است.

فواید روغن مارولا برای پوست و مو و نحوه استفاده از آن به بهترین روش؟

زمان و مسیری که برای رسیدن به هدف طی می کنیم شخصیت ما را می سازد و دانش جدیدی به دست می آورد.

از افراد منفی دور باشید:

بخشی از درد و رنج ناکامی در زندگی مربوط به تمسخر افراد منفی دیگری است که در کنارتان ایستاده اند و با تمام توان از دیدگاه شما انتقاد می کنند و شما را عامل شکست و عدم موفقیت خود می کنند.

برای اینکه بتوانید شکست خود را به عنوان یک تجربه ارزشمند در زندگی خود مشاهده کنید ، به سخنان و غر زدن آنها گوش ندهید و از تماس با این افراد خودداری کنید.

از طرف دیگر ، افرادی وجود دارند که از شکست ها و ناکامی های شما خوشحال هستند ، اما دوستان واقعی از پیروزی های شما خوشحال هستند و با تشویق و ایستادن در کنار شما برای برخاستن دوباره به شما انگیزه می دهند تا به هدف برسید ، بنابراین بهتر است از طرز تفکر مثبت تری استفاده کنید.

یک مدل موفقیت پیدا کنید:

در هر زمینه ای که می خواهید هدف داشته باشید ، افراد موفق را پیدا کنید ، موفقیت آنها را الگوی خود قرار دهید ، بفهمید که افراد موفق چه کاری انجام داده اند ، چه مدت طول کشیده است تا به مقصد برسند و چند بار شکست می خورند.

بدانید که بیشتر افراد موفق بارها شکست را تجربه کرده اند ، اما هرگز تسلیم نشوید و از روحیه مقاومت و استقامت بالایی برخوردار باشید.

آنها را پیدا کنید ، از آنها بیاموزید و برای زندگی و تجربیات خود مثالی مثبت بگذارید.

شکست را به عنوان یک فرصت ببینید:

گاهی اوقات مردم از شکست نمی ترسند بلکه ترس از خود شکست است که مانع از اقدام آنها می شود.

شکست خود را فرصتی ببینید تا بتوانید ترس از تلاش برای انجام این آزمایش را پشت سر بگذارید ، حتی اگر در این کار به شکست برسید ، این یک فرصت است.

از شکست تجربه کسب کنید:

برای به دست آوردن تجربه باید از شکستهای گذشته خود درس بگیریم و با این تجربه و دانش باید مهارتی کسب کنیم که ما را به جلو سوق دهد.

روش های زیادی برای یادگیری از شکست های ما وجود دارد که نیاز به نگاه بی طرفانه و واقع بینانه به شکست های ما دارد.

دلیل شکست خود را بیابید و به اقدامات مختلف دیگری فکر کنید که می توانستید انجام دهید که به دلیل برنامه شما و غفلت از برخی مشکلات شکست خورده است.

واقع بین بودن به شما کمک می کند هنگام استفاده از این درس و آگاهی برای پیشرفت خود و تلاش مجدد ، آنچه اتفاق می افتد را یاد بگیرید.

برای غلبه بر شکست و رسیدن به هدف خود هرگز کار را متوقف نکنید.

اهداف خود را برای موفقیت بازنویسی کنید:

برای موفقیت ، وقت بگذارید و اهداف خود را یادداشت کنید تا بدانید دقیقاً چه می خواهید و در مورد آنچه می توانید انجام دهید فکر کنید و به اهداف خود نزدیک شوید و به موفقیتی که می خواهید برسید.

خود را با دیگران مقایسه نکنید:

باید بدانید که هر شخصی که زندگی خود را طی می کند با افراد دیگر متفاوت است.

زندگی افراد از بیرون و از دیدگاه ما ممکن است خوب و ایده آل به نظر برسد ، اما ما در مورد نگرانی های او و آنچه در ذهن او می گذرد و مشکلاتی که بر سر راه آنها قرار دارد اصلاً نمی دانیم و شاید زندگی آنها به آن زیبایی که تصور می کردیم ، نباشد.

بنابراین ما باید بدون دستیابی به مقایسه با دیگران ، در دستیابی به اهداف خود و استفاده از موفقیت دیگران فقط برای ایجاد انگیزه در ما تمرکز كنیم.

سرانجام ….

شما در زندگی شکست می خورید زیرا به اندازه کافی پشتکار ندارید.

شکست می خورید زیرا می ترسید یک حرکت جسورانه انجام دهید.

شکست می خورد زیرا شما نمی توانید با دیگران روابط محکم برقرار کنید.

شکست بخورید زیرا شما ترجیح می دهید بر مشاوره بحث کنید.

شکست بخاطر اینکه خیلی حواس شما پرت شده است.

شما شکست می خورید زیرا مسئولیت آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد را به عهده نمی گیرید.

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

17 + چهارده =