شیر در رژیم کتوژنیک است … آیا می توانید شیر داشته باشید یا باید از آن خودداری کنید؟

شیر در رژیم کتوژنیک است آیا می توانید شیر داشته - شیر در رژیم کتوژنیک است ... آیا می توانید شیر داشته باشید یا باید از آن خودداری کنید؟


این شیر ممکن است شما را فریب دهد و فکر کنید برای یک ketio مناسب است ، اما صبر کنید! همه اینها به این دلیل نیست که مصرف شیر در رژیم کتو چیزی است که باید از شما تأمل کند ، زیرا همه انواع شیر برابر نیستند و همه آنها غنی از چربی و پروتئین و کربوهیدرات کم نیستند ، به این معنی که همه آنها نیستند همانطور که فکر کردید کتو دوستانه است!

این بدان معنی است که شما باید نوع شیر مصرفی خود را از نزدیک بررسی کنید و یک سوال بسیار مهم از خود بپرسید: آیا این شیر کتو دوستانه است؟ آیا داشتن شیر در رژیم کتو مشکلی ندارد؟ آیا می توانید آن را بخورید و چگونه بدون ترک کتو این کار را انجام دهید؟

شیر در رژیم کتوژنیک است ... آیا می توانید شیر داشته باشید یا باید از آن خودداری کنید؟
 • رژیم کتوژنیک یا رژیم کتوژنیک
 • شیر ، چربی ها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها
  • محصولات لبنی
 • کربوهیدرات در انواع مختلف شیر
  • بهترین شیر در رژیم کتو
  • بدترین شیر در رژیم کتو
 • شیر در رژیم کتوژنیک است
  • اثرات منفی مصرف شیر و فرآورده های شیر بر رژیم کتو
   • 1 - برخی از انواع و محصولات شیر ​​باعث افزایش قند خون می شود
   • 2- شیر و لبنیات می توانند اعتیاد آور باشند
   • 3 - شیر و لبنیات می توانند کاهش وزن را متوقف یا به تأخیر بیندازند
   • 4- افرادی که به گزش لاکتوز حساسیت دارند
   • 5- شیر می تواند شما را از کتوز خارج کند
  • آیا با رژیم کتو می توان شیر خورد؟

رژیم کتوژنیک یا رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک یا رژیم کتوژنیک

نگران نباشید ، من زیاد در مورد رژیم کتو صحبت نخواهم کرد ، اما قبل از تعیین رابطه شیر با آن و مجاز یا ممنوع بودن آن ، باید آن را درک کرد!

رژیم کتو یا رژیم کتو رژیمی است که فواید بسیاری برای بدن و ذهن تضمین می کند و مبتنی بر کاهش کربوهیدرات به حداقل و تکیه بر خوردن چربی و مقدار متوسط ​​پروتئین است و این همان چیزی است که بدن را به مصرف چربی تحریک می کند. به عنوان منبع انرژی ، اما چگونه؟

شما می دانید که کربوهیدرات ها (قندها - گلوکز) مهمترین و آسانترین منبع انرژی برای بدن هستند و بنابراین چربی ذخیره می شود و کربوهیدرات مصرف می شود ، از طرف دیگر رژیم کتوژنیک به تغییر وضعیت بستگی دارد ، بنابراین میزان کپور ماهی شما کاهش می یابد get بدین معنی است که قند کافی در بدن وجود ندارد و بنابراین این بدان معناست که شما مجبور هستید چربی ها را به جای آن مصرف کنید و به این حالت کتوز (دریافت انرژی از چربی) می گویند.

معمولاً کربوهیدرات ها به 25 تا 30 گرم کربوهیدرات خالص کاهش می یابند (خالص به معنای کربوهیدرات های فاقد فیبر است).


شیر ، چربی ها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها

شیر ، چربی ها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها

شیر یکی از غذاهای غنی از مواد مغذی ضروری - چربی ، پروتئین و کربوهیدرات ها - همراه با طیف وسیعی از مواد معدنی و ویتامین ها است. به طور متوسط ​​، انواع مختلف شیر حیوانات حاوی:

 • پروتئین ها: شیر به طور عمده حاوی دو نوع پروتئین است: کازئین - آب پنیر ، تا 80٪ کازئین و 20٪ محتوای پروتئین آب پنیر است.
 • چربی ها: حدود 70٪ چربی های موجود در شیر حیوانات را چربی های اشباع تشکیل می دهند که 25٪ آنها چربی های اشباع نشده تک و 2.5٪ چربی های اشباع نشده نیستند و مابقی یا 2.5٪ چربی های ترانس هستند.
 • کربوهیدرات ها: آنها لاکتوز هستند (لاکتوز قند شیر است ، نوعی کپور موجود در شیر حیوانات). به طور کلی ، در سیستم گوارش به گلوکز و گالاکتوز تجزیه می شود ، بنابراین گلوکز وارد جریان خون می شود و باعث افزایش سطح قند خون
فواید شیر بادام ، نحوه کار در خانه و مضرات آن

محصولات لبنی

محتوای پروتئین ، چربی و کربوهیدرات سایر محصولات لبنی بسته به روش ساخت و مواد مورد استفاده متفاوت است.

محصولات تخمیر شده حاوی کربوهیدرات کمتری نسبت به محصولات غیر تخمیر هستند ، زیرا این محصولات (مانند پنیر ، ماست ...) از مراحل تولید خود در یک مرحله درمان باکتریایی عبور می کنند که در آن لاکتوز (که همان قند شیر است) تخمیر شده و به لاکتیک تبدیل می شود. اسید ، به این معنی که فرآیند از بین بردن مقدار زیادی کپور موجود در شیر.

علاوه بر تخمیر لاکتوز ، شیر از سرم مایع فیلتر می شود و بنابراین پروتئین های باقیمانده در نهایت کازئین خالص هستند.

بنابراین ، میزان کپور در محصولات لبنی به زمان اختصاص داده شده برای تخمیر لاکتوز بستگی دارد ، بنابراین هرچه این زمان بیشتر شود ، کربوهیدرات کمتری باقی می ماند و این محصول بیشتر کتو دوستانه است و بنابراین:

 • بیشترین درصد کربوهیدرات: شیر - ماست - ماست با طعم و شیرین ...
 • نسبت متوسط ​​کربوهیدرات ها: پنیر فتا و پارمسان - خامه سبک - خامه ترش - پنیر کوکتی - نصف و نیم خامه - ماست پرچرب - کفیر - پنیر ریکوتا - پنیر خامه ای ...
 • درصد کمی از کپور ماهی: کره - مارگارین - پنیر - پنیر سفت - پنیر سفت متوسط ​​- ماست یونانی - خامه سنگین ...

کربوهیدرات در انواع مختلف شیر

کربوهیدرات در انواع مختلف شیر

در مورد انواع شیرهای رژیم کتو چطور؟ انتخاب بین آنها به میزان کربوهیدرات در هر کدام بستگی دارد ، بنابراین بهترین و بدترین انواع رژیم کتو عبارتند از:

بهترین شیر در رژیم کتو

 • شیر بادام حاوی 1 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر نارگیل حاوی 5 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر مغز ماکادمیا حاوی 1 گرم کربوهیدرات پیچیده (فیبر غذایی) و 0 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر کتان حاوی 1 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان و همچنین سرشار از چربی های سالم (امگا 3) و همچنین ضدالتهاب است.
 • شیر سویا شیرین نشده حاوی 1 گرم کربوهیدرات پیچیده (فیبرهای غذایی) و 3 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان به علاوه 7 گرم پروتئین است.
 • شیر بادام هندی حاوی 2 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر نخود حاوی 2 گرم کربوهیدرات خالص به علاوه 8 گرم پروتئین در هر فنجان است.
 • این کرم سنگین حاوی 2 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر بز شامل 4.5 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.

بدترین شیر در رژیم کتو

 • شیر گاو حاوی 12 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر جو دو سر حاوی 17 گرم کربوهیدرات خالص برای یک فنجان است.
 • شیر برنج حاوی 21 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر تغلیظ شده شیرین شده حاوی 165 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.
 • شیر بز شامل 11 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان است.

شیر در رژیم کتوژنیک است

شیر در رژیم کتوژنیک است

ما به مهمترین نکته رسیده ایم ، یعنی کشف اینکه آیا می توان در رژیم کتو ، شیر و فرآورده های شیر را مصرف کرد یا باید از آن خودداری کرد ، و موضوع به شرح زیر است:

چه زمانی شیر در هنگام بارداری تشکیل می شود

اثرات منفی مصرف شیر و فرآورده های شیر بر رژیم کتو

مانند هر مورد دیگری ، تأثیرات منفی وجود دارد که می تواند ظاهر شود و بنابراین باید بررسی شود تا مشخص شود آیا شیر می تواند در رژیم کتو قرار گیرد ، یعنی:

1 - برخی از انواع و محصولات شیر ​​باعث افزایش قند خون می شود

داستان به شرح زیر است: لاکتوز در بدن به گالاکتوز تبدیل می شود و گلوکز> گلوکز وارد جریان خون می شود و سطح قند خون را بالا می برد> سطح بالای قند به معنی تحریک لوزالمعده برای ترشح انسولین بیشتر است.

در حد کربوهیدرات متوقف نمی شود! حتی پروتئین ها ، و به طور خاص اسیدهای آمینه ، می توانند باعث افزایش سطح انسولین شوند. در طی هضم ، پروتئین به اسید آمینه تجزیه می شود> وارد جریان خون می شود> سطح انسولین را بالا می برد تا به راحتی به عضلات برسد.

توجه: بیشتر غذاهایی که دارای پروتئین هستند باعث افزایش سطح انسولین می شوند ، اما به نسبت های مختلف و می توان آنها را از کمتر به کمتر مرتب کرد ، به عنوان مثال به شرح زیر است: شیر و فرآورده های آن> تخم مرغ> ماهی و گوشت ... و البته پروتئین ها انسولین را در سطح بسیار کمتری نسبت به کربوهیدرات ها افزایش می دهند.


2- شیر و لبنیات می توانند اعتیاد آور باشند

این ممکن است برای همه اتفاق نیفتد اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا نمی توانید یک قطعه پنیر دیگر را متوقف کنید یا این میل مرموز به خوردن بیشتر ، اعتیاد است ، دوست من!

اگرچه تحقیقات در مورد این موضوع هنوز محدود است ، محصولات لبنی می توانند اعتیاد آور باشند علاوه بر این ، افزایش سریع و پایین آمدن قند خون می تواند باعث گرسنگی سریع و تمایل به خوردن کربوهیدرات بیشتر شود.

شاید برایتان جالب باشد: 18 ماده غذایی که باعث گرسنگی می شوند و ما همیشه می خوریم


3 - شیر و لبنیات می توانند کاهش وزن را متوقف یا به تأخیر بیندازند

در صورتی که آنچه بدنبال آن هستید کاهش کیلوگرم است ، باید به طور جدی در مورد مسئله محدود کردن و کاهش شیر و لبنیاتی که می خورید فکر کنید!

به دلیل محتوای بالای کربوهیدرات و کالری آنها ، و همچنین اثرات اعتیاد آور آنها و سهولت غرق شدن در خوردن مقدار زیادی از آنها ، در نهایت می تواند آهسته باشد یا کاهش وزن را متوقف کند.

آنچه لازم است این نیست که شما به طور کامل از آن پرهیز کنید بلکه این است که مقدار خورده خود را محدود کرده و در حد مجاز بمانید.

ممکن است شما را نگران کند: ثبات وزن هنگام رژیم ... وقتی وزن شما متوقف می شود بدون اینکه رژیم را متوقف کنید


4- افرادی که به گزش لاکتوز حساسیت دارند

لاکتوز قند شیر است ، یعنی قندی است که به طور خاص در شیر حیوانات یافت می شود - یعنی شیر گیاهی بی خطر است - و برخی از افراد به آلرژی به آن رنج می برند! این حساسیت با مشکلات در سطح دستگاه گوارش نشان داده می شود و هنگامی رخ می دهد که فردی از کمبود یا کمبود آنزیم لاکتاز رنج می برد.

کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

لاکتاز آنزیمی است که باعث هضم لاکتوز می شود ، بنابراین بدون آن لاکتوز هضم نشده باقی می ماند ، به این معنی که در جریان خون جذب نمی شود بلکه به روده بزرگ (روده بزرگ) می رسد و مشکلاتی از جمله: نفخ شکم - درد - حالت تهوع - گاز ایجاد می کند. ..

بنابراین ، این حساسیت نسبت به لاکتوز اتفاق می افتد و این بدان معناست که افرادی که از آن رنج می برند قادر به خوردن لبنیات تخمیر شده هستند که حاوی مقدار کمی لاکتوز است.همچنین می توان آلرژی به نوعی پروتئین موجود در شیر را مشاهده کرد.


5- شیر می تواند شما را از کتوز خارج کند

به همین سادگی نیست و البته یک فنجان از هر نوع شیر این کار را نمی کند ، اما به یاد داشته باشید که مقدار مشخصی کربوهیدرات وجود دارد که نمی توان روزانه بیش از حد از آن استفاده کرد و از 25 گرم تا 30 گرم کربوهیدرات ساده (یعنی بدون فیبر).

بنابراین خوردن چندین فنجان شیر ، به ویژه شیر گاو و بز ، یا مقدار لبنیات غیر تخمیر شده ، همراه با مقدار کربوهیدرات هایی که از بقیه غذاهایی که می خورید دریافت می کنید ... این می تواند به معنای بیش از حد مجاز باشد ، یعنی تأمین مقدار زیادی قند برای بدن ، که به جای چربی برای انرژی استفاده می کند ، به این معنی که دیگر از کتوز یا کتوز خارج شده اید.


آیا با رژیم کتو می توان شیر خورد؟

همانطور که در بیشتر غذاهای بحث برانگیز در مورد مجاز یا ممنوعیت کتو وجود دارد ، مسئله شیر و محصولات آن این است که کاملاً یا مجاز نیست! بستگی به نوع و مقدار آن دارد.

 • انواع شیر مانند شیر گاو و بز و فرآورده های لبنی که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند را می توان در رژیم کتو ممنوع دانست اما شما می توانید مقادیر کمی از آنها را با توجه به مقدار کپور بخورید.
 • لبنیات حاوی مقدار متوسط ​​کپور را می توان به مقدار کم در طول روز مصرف کرد.
 • لبنیات و لبنیات فقیر کپور از مهمترین غذاهای رژیم کتو هستند ، بنابراین می توانید آنها را به مقدار زیاد بخورید.
 • اطمینان حاصل کنید که میزان کربوهیدرات دریافتی از شیر و لبنیات را با آنچه در طول روز می خورید متعادل کنید ، تا از مقدار مجاز بیشتر نشوید.
 • اگر به لاکتوز یا انواع پروتئین موجود در شیر حساسیت دارید ، مجبورید مصرف شیر حیوانات و محصولات غیر تخمیر شده را محدود کنید.

فقط به این دلیل که رژیم کتو دارید لازم نیست کاملاً شیر را کنار بگذارید و آن را به گذشته تبدیل کنید ، می توانید آن را به مقدار کافی بخورید و به شیرهای کتو پسند اعتماد کنید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات را نمی توان جایگزین مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه دانست.

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

18 − چهار =