شنبه , مرداد 2 1400
صابون ذغال سیاه برای پوست 12 فواید و 8 آسیب 660x330 - صابون ذغال سیاه برای پوست ... 12 فواید و 8 آسیب احتمالی

صابون ذغال سیاه برای پوست … 12 فواید و 8 آسیب احتمالی

این زغال چوبی متفاوت از ذغالی است که شما برای کباب کردن گوشت استفاده می کنید! این در تمام بخشهای لوازم آرایشی ، مراقبت از پوست ، مو و حتی دندانها است ، در ماسک های صورت وجود دارد - لوسیون. از همه مهمتر ، صابون ذغالی ، اما چرا؟ فواید صابون ذغالی برای پوست چیست؟ استفاده از آن چطور است؟ آیا خسارتی وارد شده است؟

زغال فعال که در صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست و همچنین در داروها استفاده می شود ... با فرآوری ماده ای با محتوای زیاد زغال ساخته می شود ، مانند: چوب - پوست نارگیل - پوست بامبو .... با قرار گرفتن در معرض هوای گرم یا بخار حرارت داده می شود و دوباره احیا می شود.

از این رو جادوی سیاه آغاز می شود! از آنجا که این ذغال فعال با تخلخل زیاد مشخص می شود ، بیشتر شبیه اسفنج است و دقیقاً مانند یک آهنربا کار می کند ، ناخالصی ها ، خاک ، روغن ، سلول های مرده و غیره را به خود جلب می کند ... و آن را از روی پوست شما پاک می کند.

فهرست مطالب

فواید صابون ذغالی برای پوست

| مجله زنان ایران

صابون سیاه ذغال ... این ترکیب غیرمعمول صابون و زغال فعال ، می تواند 12 مزیت برای پوست شما تضمین کند!

1 - از پوست در برابر چروک های زودرس محافظت کنید

زغال چوب دارای خواصی است که باعث استحکام پوست می شود ، همراه با تحریک سلول های پوستی برای بازسازی ، همراه با محافظت از کلاژن در پوست.

همه اینها باعث می شود صابون ذغالی روشی باشد که به وسیله آن می توان با چین و چروک ها و خطوط ظریف موجود و کسانی که هنوز به نظر نرسیده اند ، پیری پوست را به تأخیر انداخت.

شاید برایتان جالب باشد: چین و چروک های اولیه پوست ... وقتی چین و چروک ها در اوج وحشت شما هستند

2 - صابون ذغالی برای پوست چرب

حوصله شما از بارهای بی شماری است که سعی کرده اید با پوست چرب و مشکلات آن کنار بیایید ، صدها داروی آماده سازی و دستور العمل هایی که به نتیجه دلخواه شما نرسیدند و بدترین قسمت این است که این مشکلات تحت تأثیر فصول سال قرار دارند و افزایش می یابند. به خصوص در تابستان ، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با تکیه بر صابون ذغال او برخورد کند؟

زغال چوب می تواند مقدار اضافی روغن هایی که به طور طبیعی ترشح می شوند را جذب کند و همچنین پوست شما را از تمام آلودگی ها ، آلودگی ها ، سلول های مرده و باقی مانده لوسیون پاک کند.

همه اینها به شما چهره ای می دهد که به دور از روغنهای براق آزار دهنده است!

3 - پوست را عمیق تمیز کنید

آیا تصور می کنید که زغال چوب می تواند از بیشتر پاک کننده ها و صابون های صورت که فکر می کنید به آنها اعتماد کنید ، بهتر عمل کند! این به راحتی پوست شما را به عنوان یک آهنربا تمیز می کند.

نکات خواندنی در مورد هواپیما و خطوط هوایی + دانستنی های جالب در مورد هواپیما

ذغال سنگ به روشی شبیه آهنربا کار می کند ، زیرا باعث جذب ناخالصی ها ، آلودگی ها ، عرق ، سلول های مرده و ... می شود. ناخالصی ها با آن.

4- منافذ پوستی کوچکتر

تمیز کردن عمیق پوست باعث می شود که منافذ از ناخالصی های موجود در آنها آزاد شوند ، این فقط ظاهر نیست ، بلکه برای پوست بسیار معنی دارد!

منافذ دروازه هایی هستند که پوست از طریق آنها سموم آزاد می کند ، اما در عین حال می توانند به دروازه های عبور ناخالصی ها و کثیفی هایی تبدیل شوند که در آنجا قرار می گیرند و انواع دیگری از مشکلات پوستی را از جوش ها گرفته تا عفونت ها و موارد دیگر ایجاد می کنند.

ممکن است شما را مورد علاقه قرار دهد: مراحل برای خلاص شدن از منافذ بزرگ شده که پوست شما را می پوشاند

5- مقابله با آکنه

صابون ذغالی قادر است پوست را به صورت عمیق تمیز کند + منافذ پوست را از آلودگی های معلق پاک کند + میزان روغن های طبیعی پوست را کنترل کرده و بیش از حد آنها را جذب کند .... آیا همه اینها شما را به فکر انداخته است؟

بله ، این بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد جوش و جوش های سرسیاه در پوست است ، علاوه بر این برای درمان و مقابله با آن و علائمی که بر جای می گذارد.

6 - صابون سیاه ذغالی و انواع پوست آن

انتخاب محصولات مناسب با نوع پوست می تواند جای نگرانی باشد و شما باید احساس کنید در مورد صابون ذغالی هم همینطور است!

اما جای نگرانی نیست زیرا زغال چوب برای انواع پوست مناسب است ، علاوه بر محافظت از پوست حساس در برابر عواملی که باعث حساسیت و تحریک آن می شوند ، از مشکلات پوست چرب نیز مقابله می کند.

و وقتی صحبت از تأثیر صابون ذغالی برای خشکی پوست می شود ، مطمئن باشید که دارای خاصیت مرطوب کنندگی عمیق است و البته این باعث می شود که صابونی مناسب برای پوست ترکیبی نیز باشد.

ممکن است برای شما جالب باشد: از کجا نوع پوست خود را می شناسم ، بنابراین بدون مشخص کردن نوع آن نمی توانم با آن کنار بیایم

7 - درمان انواع بیماریهای پوستی

نقش زغال در نقطه مراقبت و زیبایی پوست شما متوقف نمی شود ، اما به دلیل خواص منحصر به فرد خود که مهمترین آن لایه برداری است ، قادر است بسیاری از مشکلات و بیماری های پوستی را درمان کند ، زیرا پوست را از بین می برد سلولها و تحریک آن برای بازسازی.

این همان چیزی است که باعث می شود بتواند با شرایطی مانند: پسوریازیس - اگزما - خشکی و لایه برداری پوست ...

توجه: در چنین مواردی ، توصیه می شود قبل از استفاده از صابون ذغال به عنوان درمان ، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

8 - برخورد با شوره سر

به سادگی و به همان روشی که صابون ذغال سیاه با پوست شما سر و کار دارد ، پوست سر را از چربی ، ناخالصی ها ، سبوم تجمع یافته و ... پاک می کند.

این اطمینان می دهد که از بسیاری از شرایط محافظت می شود ، مهمترین آن التهاب است که می تواند توسط شوره سر نمایش داده شود.

9 - افزایش اثر بخشی آماده سازی پس از

این طبیعی است! استفاده از هر محصولی روی پوستی سالم و تمیز ، بدون آلودگی و بدون مشکل ، محصول خود را موثرتر کرده و نتایج بسیار بهتری را تضمین می کند.

با استفاده از صابون ذغالی به عنوان یک قسمت اساسی از برنامه های مراقبت از پوست ، این امر را می توان تضمین کرد.

چگونه یبوست در نوزادان را به طور موثر درمان کنیم

10 - پوست خود را ناز کنید!

اکثر صابون های زغالی فرمول منحصر به فردی دارند که ترکیبی از صابون و زغال است ، از جمله خاصیت مرطوب کنندگی و پاک کنندگی.

شما می توانید پوست خود را با این کف غنی که معنی آن بسیار زیاد است ، مهمان کنید!

11- یک لایه برداری ملایم و هوشمندانه

استفاده از صابون زغال فعال مانند هیچ لایه برداری نیست که روی پوست خود انجام دهید ، یکباره ملایم و هوشمندانه است! این ماده پوست شما را از آلودگی ها ، آلودگی ها ، عرق ، سبوم و از همه مهمتر سلول های مرده با فناوری مغناطیسی پاک می کند.

شاید برایتان جالب باشد: چگونه صورت را لایه برداری کنیم ... مراحلی که وقتی هیچ راه حلی برای مشکلات پوستی وجود ندارد ، مقدار زیادی تضمین می کند

12 - از پوست بدن خود مراقبت کنید

چه کسی گفته است که فواید صابون ذغالی محدود به پوست صورت است! از سر تا پا کاملاً از پوست شما مراقبت می کند.

شامل: پاکسازی عمیق - مرطوب کننده - پاک سازی آلودگی های پوست ... و از همه مهمتر ، محافظت از پوست در برابر تحریک و حساسیتی است که ممکن است پس از حذف موهای زائد داشته باشید.


آسیب صابون ذغال سنگ سیاه

| مجله زنان ایران

صابون ذغالی را می توان ایمن و مناسب برای انواع پوست دانست ، اما تعداد زیادی آسیب و عوارض جانبی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید!

1 - حساسیت

زغال چوب برای انواع پوست مناسب است ، اما برای برخی از افراد می تواند باعث واکنش آلرژیک به بدن شود ، که ممکن است با علائمی مانند: خارش - ناراحتی - قرمزی - بثورات همراه باشد ... اگر آلرژی پیدا کنید و متوجه شوید به دلیل ذغال سنگ به طور خاص ، شما باید استفاده از آن را محدود کنید.

توجه: آلرژی می تواند توسط مواد دیگر موجود در صابون ایجاد شود.

2- ذغال فعال

حتی وقتی ذغال از راه خوراکی به دست می آید ، می تواند یک بیماری آلرژیک ایجاد کند ، که ممکن است بثورات ، خارش و قرمزی پوست باشد و منجر به حالت تهوع و استفراغ شود ...

توجه: در چنین مواردی باید کمک پزشکی مناسب صورت گیرد.

شاید برای شما جالب باشد: داروی گاز دانه های ذغال و سایر موارد شگفت آور

3- تحقیقات پزشکی

اگرچه امروزه زغال فعال در تمام بخشهای مراقبت از پوست ، مو و دندان یافت می شود ... و علی رغم مزایایی که تضمین می کند ، تحقیقات پزشکی در مورد آن هنوز محدود و نامشخص است.

4 - PH پوست

PH پوست ، PH یا PH طبیعی پوست باید در محدوده 5-6 باشد ، اما متأسفانه زغال چوب می تواند روی آن درجه تأثیر بگذارد ، با این تفاوت که مربوط به خود صابون ذغال نیست ، انواع مختلفی از لوسیون ها وجود دارد که همان کار را می کنند و در اینجا نقش تونر ظاهر می شود.

ممکن است برای شما مهم باشد: نحوه استفاده از تونر ... پوست شما بعد از استفاده از تونر مانند گذشته نیست

5- حساسیت چشم

هنگام استفاده از صابون ذغال باید بسیار مراقب باشید ، زیرا قرار گرفتن آن در چشم می تواند باعث تحریک ، حساسیت و حتی عفونت شود.

توجه: در صورت وارد شدن ذغال به داخل چشم ، باید آن را مستقیماً با آب خالص تمیز کنید و در موارد شدیدتر لازم است که به پزشک توجه کنید.

6 - ذغال چوب فرق نمی گذارد

زغال چوب با تکنولوژی مغناطیسی خود متمایز است ، اما تمایز آن را تشخیص نمی دهد! در مورد پوست ، این ساده تر است ، اما متأسفانه در صورت استفاده بیش از حد ، ممکن است رطوبت طبیعی آن را از بین ببرد.

آب پرتقال چه فوایدی برای پوست دارد؟ پاسخ در 14 چیز است

اما مهمترین مشکل مربوط به ذغالی است که خورده می شود ، زیرا ممکن است مواد مغذی مهمی را که لازم دارید افزایش دهد و مانع از جذب آن شود ، بنابراین لازم نیست بدون مشورت با پزشک و پیروی از دستورالعمل هایی که وی توصیه می کند ، از قرصهای ذغال استفاده نکنید.

7 - تحریک پوست

این مربوط به خود صابون ذغالی نیست ، بلکه در مورد همه و همه محصولات صدق می کند ... هرچیزی که بیش از حد استفاده کنید ممکن است به ضد شما تبدیل شود!

استفاده بیش از حد از صابون ذغالی می تواند باعث تحریک پوست شود ، بنابراین استفاده از آن فقط یک بار در روز حداکثر و 3 بار در هفته حداقل توصیه می شود.

8 - انواع غیر قابل اعتماد

ممکن است مشکل از صابون ذغالی و آنچه که ذغال فعال انجام می دهد نباشد ، بلکه مشکل از صابونهای تقلیدی یا غیر قابل اعتماد است که ممکن است حاوی ترکیبات نامناسب باشند.


نحوه استفاده از صابون ذغالی

| مجله زنان ایران

به مهمترین قسمت رسیدیم! مراحل استفاده از صابون ذغالی را دنبال کنید.

تفاوت بین صابون ذغالی اصلی و تقلیدی

در ابتدا ، شما باید تفاوت بین صابون ذغال اصلی و تقلید را درک کنید ، و نکات زیر می تواند شما را راهنمایی کند:

 • اطمینان حاصل کنید که یک مارک معتبر و غیر جعلی را در پیش بگیرید.
 • به طور کلی ، صابون ذغالی ارزان است ، اما با این وجود ، از صابون های زغالی که بسیار ارزان هستند ، توجه داشته باشید.
 • رنگ صابون ذغالی سیاه تیره است و کف آن به صورت خاکستری تیره شروع می شود و می تواند به تدریج روشن شود.
 • توضیحاتی که همراه با صابون است را حتما بخوانید و مواد تشکیل دهنده را یادداشت کنید - تاریخ تولید و ماندگاری ...

نحوه استفاده از صابون ذغالی

این بسیار ساده است زیرا به مراحل زیر بستگی دارد:

 • ابتدا پوست خود را با کمی آب خیس کنید.
 • صابون ذغال را با کمی آب در دست مالید تا کف آن ظاهر شود.
 • کف را به خوبی بر روی پوست خود بمالید و اگر پوست شما خشک یا حساس است 30 تا 60 ثانیه به مالش ادامه دهید ، در حالی که اگر پوست شما چرب یا مستعد آکنه است باید آن را برای مدت زمان 1-2 دقیقه بمالید.
 • پوست خود را با آب گرم تمیز کنید و سپس آن را با آب سرد دنبال کنید تا بیشترین سود را ببرید.
 • پوست خود را با یک حوله نخی و نرم خشک کنید.
 • تونر بزنید.

یادداشت های مهم

علاوه بر روش استفاده از صابون ذغالی ، گروهی از نکات وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 • شما باید پوست خود را به آرامی مالش دهید.
 • بیش از حد از صابون استفاده نکنید ، حداقل 3 بار در هفته و 7 برابر بیشتر از صابون است (این به طبیعت پوست شما بستگی دارد).
 • در استفاده از صابون ذغالی برای پوست سر یا به طور کلی بدن می توانید به همان مراحل اعتماد کنید.
 • ابتدا باید صابون را روی ناحیه کوچکی از پوست خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید و از حساسیت برخوردار نیست.

این چیزی فراتر از یک صابون معمولی است ، این یک قطعه سیاه است که می تواند از پوست شما مراقبت کند ، آن را از مشکلات خلاص کند و زیبایی آن را بیشتر کند.

سلب مسئولیت: اطلاعات ذکر شده را نمی توان جایگزین مشاوره با یک متخصص پوست در پذیرش ، تغییر یا ترک درمان دانست.

منابع

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

آیا پروتئین مو باعث سرطان می شود؟ این همان چیزی 310x165 - آیا پروتئین مو باعث سرطان می شود؟ این همان چیزی است که محققان می گویند »مجله شما

آیا پروتئین مو باعث سرطان می شود؟ این همان چیزی است که محققان می گویند »مجله شما

آیا پروتئین مو باعث سرطان می شود؟ این همان چیزی است که محققان می گویند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =