سه شنبه , اردیبهشت 21 1400
علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم مجله - علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

آیا شما باردار هستید؟ اگر این اولین تجربه بارداری شماست ، آیا در مورد علائم زایمان چیزی می دانید؟ و اگر قبل از این زمان بارداری داشته اید ، آیا می دانید علائم و انقباضات معروف زایمان یا زایمان چگونه کم کم ظاهر می شود؟

و قبل از حمل کیسه زایمان و مراجعه به بیمارستان ، بد نیست که علائم رایج زایمان را بدانید و در صورت لزوم با پزشک خود تماس بگیرید. در مقاله ما ، علائم و نشانه های زایمان را برجسته می کنیم تا از آنها آگاهی داشته باشید و از آنها تعجب نکنید و کاملا آماده باشید تا بدون نگرانی به بیمارستان بروید ، بنابراین با ما در این زمینه همراه باشید. دور:

علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم مجله - علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

علائم زایمان

علائم زایمان و زایمان اغلب با درد و انقباضات رحمی مشخص می شود زیرا زمان زایمان (زایمان) از زن به زن دیگر متفاوت است و تعیین دقیق زمان شروع زایمان امکان پذیر نیست.

در بسیاری از موارد ، زنان باردار به دلیل کمبود اطلاعات مناسب در مورد علائم تولد ، به شدت تحت فشار روانی قرار می گیرند ، زیرا این فشارها می تواند بر سلامتی مادر و کودک تأثیر منفی بگذارد.

زایمان فرآیندی است که با شروع درد آغاز می شود و تا زمانی که کودک رحم مادر را به سلامت ترک می کند ادامه دارد.

زایمان علائم مختلفی دارد که شایع ترین آنها درد است که مهمترین آن درد است ، بنابراین چه اولین تجربه بارداری شما باشد و چه حتی قبلاً زایمان کرده باشید ، قادر به تشخیص دقیق علائم زایمان نخواهید بود و این به این دلیل است که بسیاری از این علائم گاهی اوقات مبهم هستند و یکسان نیستند و می توانند متفاوت تفسیر شوند.

به عنوان مثال ، مشخص نیست که انقباضاتی که تجربه می کنید همان انقباضات طبیعی است یا نشانه زایمان است ، زیرا در این حالت ممکن است غذایی را که شب گذشته خورده اید ایجاد کند یا مایعی است که در نتیجه پارگی کیسه آمنیون ترشح می شود یا مقدار کمی ادرار است که خارج می شود از بدنت

بنابراین ، برای دانستن علائم زایمان ، با ما همراه باشید:

1600895308 581 علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم مجله - علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

پارگی کیسه آمنیوتیک:

همه زنان باردار به عنوان علامت زایمان دچار پارگی حوضه آبخیز نمی شوند و فقط تعداد کمی از زنان بدون انقباضات قبلی به این بیماری دچار می شوند.

کیسه آمنیوتیک کیسه ای در داخل جنین است ، جایی که آن را احاطه کرده و از آن محافظت می کند و با یک مایع تغذیه ای پر از آب ، کربوهیدرات ، چربی ، پروتئین و الکترولیت پر می شود که به رشد جنین کمک می کند و حرکت آن را در رحم تسهیل می کند.

پارگی کیسه آمنیوتیک یکی از علائم زایمان است ، زیرا آب از واژن خارج می شود و با نزدیک شدن به تاریخ زایمان قطره های متناوب یا مداوم به بیرون ترشح می کند ، پس از آن حدود 80٪ از زنان در طی 12 ساعت از مشاهده این علائم زایمان می کنند.

پس از پاره شدن کیسه آب مادر ، زنانی که آماده زایمان نیستند نیز باید آمادگی لازم را برای گذراندن این روند و تلاش برای زایمان داشته باشند ، در غیر این صورت خطر وجود دارد.

ممکن است یک زن باردار گیج شود ، چه نوع این مایعات خارج می شود ادرار یا مایع آمنیوتیک است ، بنابراین وقتی تاریخ زایمان نزدیک می شود و او این آب را می بیند ، باید با متخصص زنان مشورت کند و سریعاً به مرکز زایمان مراجعه کند تا پزشک بررسی کند که آیا زایمان می کند یا نه؟

احساس انقباضات شدید و منظم:

یکی دیگر از علائم زایمان ، انقباض است ، زیرا انقباضات یکی از علائم اصلی زایمان است ، اما اکثر زنان نمی توانند بگویند که در هفته های آخر زایمان از انقباضات نهایی چه انقباضات طبیعی را تجربه می کنند.

10 نکته برای اطمینان از یادگیری آسان زبان انگلیسی ... بله ، خیلی ساده است

انقباضات بندرت منظم و شدید می شوند و معمولاً به سرعت برطرف می شوند.

انقباضات طبیعی نیز به دلایلی مانند گرسنگی و کم آبی اتفاق می افتد ، اما گرفتگی عضله که نشانه زایمان است ، به راحتی از بین نمی رود و تا زمان تولد کودک نزد مادر باقی می ماند.

به عبارت دیگر ، این نوع انقباضات شدید و مداوم است و برای دانستن این انقباضات ، به عنوان مثال: انقباضات 10 دقیقه طول می کشد ، سپس برای یک دوره 8 دقیقه ای ، سپس 5 دقیقه طول می کشد ، و در آخر ، دوره بین هر انقباض 3 دقیقه می شود ، به این معنی که انقباضات به طور مداوم و در فواصل مختلف رخ می دهد.

این انقباضات اغلب به صورت یک باند باریک شروع می شوند که از کمر تا جلوی شکم تا حالب گسترش می یابد.

ترشحات واژن:

در دوران بارداری ، دهانه رحم به دلیل وجود مخاط بسته می ماند و این یک روش طبیعی برای محافظت از جنین در برابر عفونت است ، اما با نزدیک شدن به موعد مقرر ، دهانه رحم باز می شود و مخاط جمع شده در آن به تدریج تخلیه می شود.

این مخاط مقدار کمی است که به صورت ترشح حباب مانند از بدن مادر دفع می شود.

نظارت بر چنین ترشحی افزایش یافته نشان می دهد که در چند ساعت و روزهای آینده و احتمالاً هفته ها زایمان رخ می دهد.

در هر صورت ، این علامت نشان دهنده باز شدن دهانه رحم و آمادگی برای زایمان است.

اسهال داشته باشید:

در آستانه تولد ، بدن شروع به دفع می کند پروستاگلاندین ها (آنها مواد چربی هستند که به سرعت زایمان کمک می کنند) این مواد شبیه هورمون ها هستند و باعث انقباضات رحم می شوند و در نتیجه به نرم شدن حرکت و باز شدن دهانه رحم کمک می کنند.

البته ، این مواد باعث تحریک در روده ، احساس ترشحات و گاهی اوقات اسهال می شوند.

یک زن باردار ممکن است با نزدیک شدن به موعد مقرر از ناراحتی معده شکایت کند ، به عبارت دیگر ، یک زن باردار ممکن است قبل از زایمان دچار یبوست یا اسهال شود.

کمردرد شدید:

بیشتر زنان باردار در ماه های متوالی بارداری از کمردرد رنج می برند ، اما اگر درد تشدید شود ، این یک علامت و نشانه زایمان است.

کمردردی که معمولاً در ناحیه کمر یک خانم باردار احساس می کنید ، ممکن است مداوم یا متناوب باشد ، اما درد کم نمی شود و پایان نمی یابد.

کودک معمولاً در شکم مادر قرار می گیرد و صورت کودک رو به ستون فقرات مادر است ، اما در برخی موارد صورت کودک رو به شکم مادر است و کانال زایمان را در موقعیتی قرار می دهد که سر رو به ستون فقرات مادر باشد.

در این حالت ، درد مداوم در شکم وجود دارد ، که کمر مادر را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ، با این حال ، وضعیت کودک طبیعی یا غیرطبیعی باشد ، کمر درد شدید نشانه زایمان است.

احساس انرژی زیاد:

اگرچه بارداری با خستگی زیادی همراه است ، اما در هفته های منتهی به زایمان ، بسیاری از خانم ها انرژی زیادی کسب می کنند و تمایل به فعالیت دارند.

در این حالت ، زن نیاز مبرمی به ترتیب و سازماندهی کارهای مختلف از جمله کارهای مربوط به زایمان دارد.

این را می توان آماده سازی برای ورود کودک نامید ، زیرا متوجه شده است که زن باردار از نزدیک به آمادگی برای ورود کودک کاملاً آگاه است ، با وجود شرایط جسمی شکننده او ، در تزئین خانه مشارکت می کند و شروع به جمع آوری لوازم کودک می کند.

مرطوب کننده پوست چرب ... آیا پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارد؟

نازک شدن دهانه رحم:

علاوه بر گشاد شدن دهانه رحم ، این قسمت از بدن مادر در هفته های منتهی به زایمان نیز لاغر می شود ، زیرا دهانه رحم نازک به باز شدن بیشتر آن برای زایمان کمک می کند.

این علائم باید توسط پزشک در این منطقه تأیید شود.

حرکت رو به پایین کودک:

وقتی تاریخ موعد نزدیک می شود ، کودک شروع به حرکت به سمت لگن ، در پایین رحم می کند.

این نشانه دیگری از زایمان با تغییر موقعیت جنین در رحم است ، یعنی هنگامی که سر کودک به سمت پایین لگن مادر متمایل می شود ، زیرا این اتفاق در برخی از زنان باردار دو هفته قبل از تولد رخ می دهد و دیگران هرگز آن را احساس نمی کنند.

نوسانات احساسی:

یک زن باردار می تواند به طور ناگهانی در زمان زایمان بسیار احساساتی شود زیرا روحیه او می تواند دائما تغییر کند و ممکن است تحریک پذیر شود.

همه این علائم به دلیل تغییر در هورمون ها قبل از تولد کودک ظاهر می شوند ، بنابراین هنگامی که این علائم شروع می شوند ، باید درک کنیم که این علائم در زمان تولد است و این یک علامت از یک تولد نزدیک است.

زیاد خوابیدن:

یک زن باردار با نزدیک شدن به موعد مقرر می تواند زیاد بخوابد زیرا ممکن است احساس ضعف نیز کند.

در این مدت زنان باردار سعی می کنند بارها و بارها بخوابند اما به دلیل بی خوابی مشکل خوابیدن دارند.

مفاصل و عضلات را سفت کنید:

یک زن باردار ممکن است با نزدیک شدن به موعد مقرر در عضلات و مفاصل خود احساس تنگی کند.

افزایش وزن:

یک زن باردار ممکن است با نزدیک شدن به موعد مقرر به طور ناگهانی وزن خود را افزایش یا کاهش دهد ، و این امری عادی است و بر وزن کودک تأثیر نمی گذارد.

افزایش احساس ادرار:

وجود سر کودک در لگن مادر باعث می شود مادر بیش از حد معمول ادرار کند زیرا موقعیت سر کودک در این حالت به مثانه فشار وارد می کند و زن باردار تمایل به دفع ادرار را احساس می کند.

زن باردار او را زیر نظر دارد

1600895308 676 علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم مجله - علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

معمولاً پزشکان از قبل به زن باردار اطلاعات می دهند که در صورت احساس درد زایمان ، چه کاری باید انجام دهد.

در عین حال ، در صورت نزدیک شدن به موعد مقرر و مشاهده یا مشاهده علائم قبلی توسط خانم باردار ، توصیه می شود سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

بنابراین مهمترین سوالات در مورد علائم زایمان که بسیاری از زنان باردار را نگران می کند چیست:

زنان باردار با بروز علائم زایمان چه می کنند؟

اگر یک زن باردار علائم زایمان را در خانه مشاهده کرد ، دیگر نیازی به وحشت و نگرانی نیست زیرا او باید با کنترل خود به امور زیر رسیدگی کند:

 • یک زن باردار باید بدن خود را مرطوب نگه دارد ، بنابراین باید مقدار زیادی آب یا آب بنوشد ، زیرا این امر در مقاومت در برابر درد زایمان کمک می کند.
 • در این مدت می توانید کمی حرکت کنید.
 • وقتی علائم زایمان شروع می شود ، زن باردار باید به پهلو بخوابد و سعی کند نفس بکشد.
 • اگر زن باردار در خانه تنها باشد ، هنگام بروز علائم تولد باید با اعضای خانواده خود تماس بگیرد.
 • یک زن باردار باید به محض شروع علائم تولد ، با کمک دیگران آماده شود تا به بیمارستان برود.
 • زن باردار باید آرام باشد و خود را در معرض استرس زیاد قرار ندهد.

وقتی علائم تولد ظاهر می شود ، چگونه می توانید بر استرس غلبه کنید؟

بیش از حد فکر کردن در مورد زایمان می تواند باعث ایجاد استرس شود و زنانی که اولین مادر هستند در معرض این استرس قرار دارند زیرا استرس بیش از حد می تواند بر سلامت مادر و کودک تأثیر منفی بگذارد.

دلایل کم تحرکی و راههای درمان این مشکل

در چنین شرایطی مهم است که یک زن باردار از نظر روحی و جسمی برای زایمان آماده شود. در زیر برخی از نکاتی را ارائه می دهیم که می تواند به شما کمک کند یک خانم باردار را تحمل کند تا علائم زایمان را قبل از زایمان با آرامش تحمل کند:

 • یک زن باردار باید مراقبه کند.
 • یک زن باردار باید در حالی که آرام است نفس بکشد.
 • برای تأمین راحتی تمام قسمت های بدن ، یک زن باردار باید به طور مرتب بدن خود را ماساژ دهد.
 • یک زن باردار باید از افکار منفی دور شود و همیشه عادت داشته باشد که به چیزهای مثبت فکر کند زیرا انجام این کار می تواند به او کمک کند تا از نظر ذهنی برای زایمان آماده شود.
 • مطمئناً زایمان یک روند دردناک است اما یک زن باردار باید سعی کند آن را با لذت مادر شدن ترکیب کند زیرا با تغییر دیدگاه خود یک زن باردار می تواند ترس از درد زایمان را کاملا از بین ببرد.

آیا کاهش اشتها نشانه ای از زایمان و زایمان است؟

بله ، به دلیل تغییراتی که در بدن زن باردار قبل از شروع دردهای زایمان رخ می دهد ، انرژی خود را از دست می دهد و احساس گرسنگی کمتری می کند.

در این مدت ، کاهش اشتها نسبت به غذا بسیار معمول است ، اما در چنین حالتی ، برای حفظ سطح مناسب انرژی در بدن ، خوردن غذاهایی که هضم آسانی دارند توصیه می شود.

آیا سردرد و حالت تهوع نشانه شروع زایمان است؟

احساس سردرد و حالت تهوع یک یا دو روز قبل از زایمان طبیعی است و در این زمان ممکن است یک زن باردار احساس بدی کند.

اگر شرایط شدید است ، توصیه می شود بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

بخاطر داشته باشید که سردرد همچنین می تواند ناشی از فشار خون باشد.

آیا دمای بدن زن باردار قبل از زایمان افزایش می یابد؟

بله ، دمای بدن یک زن باردار با نزدیک شدن به تاریخ موعد ممکن است یک درجه یا بیشتر شود.

آیا فشار واژن از علائم زایمان یا زایمان است؟

بله ، این بدان معنی است که فشار واژن می تواند نشانه ای از شروع علائم زایمان باشد ، زیرا در واقعیت و بلافاصله قبل از تولد ، کودک به واژن نزدیکتر می لغزد و در نتیجه ، یک زن باردار ممکن است به واژن فشار وارد کند.

نتیجه نهایی:

1600895308 787 علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم مجله - علائم زایمان و حقایق مهم در مورد زایمان سالم »مجله شما

هنگامی که زایمان نزدیک می شود ، یک زن باردار علائم زایمان را چند ساعت قبل از تولد خود دارد ، زیرا زن باردار علائم زیر را دارد:

 • نیاز مبرم به ادرار مکرر.
 • احساس انرژی و انرژی زیاد.
 • انقباضات دردناک می شوند و مدت و فراوانی آنها شدیدتر است.
 • یک زن باردار اسهال یا حالت تهوع دارد.
 • سردرد شدید ، تاری دید ، درد در قسمت فوقانی شکم یا تورم بدن.
 • کاهش حرکت جنین در رحم.
 • شکل شکم زن باردار با پایین آمدن جنین به داخل لگن تغییر می کند.
 • تنفس خانم باردار افزایش می یابد.

سرانجام …

امیدواریم که شما به تمام س questionsالات مهم مربوط به علائم زایمان پاسخ داده باشید ، بنابراین درد شکم در دوران بارداری به خصوص در ماههای اخیر نباید به راحتی گرفته شود و در چنین شرایطی باید با پزشک خود مشورت کنید.

این مقاله یک اطلاعات کلی است و نمی تواند به عنوان یک توصیه پزشکی در نظر گرفته شود ، بنابراین شما باید در اولین احساس علامت تولد سالم و سالم برای خود و نوزاد با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ 310x165 - نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ چطور می تونی از اون استفاده کنی؟

نیاسین آمید برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟ چطور می تونی از اون استفاده کنی؟

همه ما همیشه برای دستیابی به پوستی کامل ، روشن و بی عیب و نقص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نه =