علائم هورمون بارداری بالا – هر روز اطلاعات پزشکی

علائم هورمون بارداری بالا هر روز اطلاعات پزشکی - علائم هورمون بارداری بالا - هر روز اطلاعات پزشکی


علائم هورمون بارداری بالاهورمون بارداری یا hCG ، هورمونی است که در زنان در دوران بارداری ظاهر می شود و با آزاد سازی انرژی در سلولهای چربی اضافی در بدن مادر ، به تأمین مواد مغذی به جنین کمک می کند و سطح بالای هورمون به طور غیرمعمول می تواند یکی از موارد مختلف را نشان دهد ، از جمله در این مورد ، ناهنجاری های بارداری و اشتباهات در محاسبه سن جنین ، و ما شما را در این مقاله ارائه خواهیم داد علائم هورمون بارداری بالا با دانستن دلایل و چگونگی مواجهه با این مشکل؟ ادامه مطالعه این مقاله با ما

اصول هورمون بارداری

  • طبق گفته انجمن بارداری آمریکا ، HCG در دوران بارداری در سلولهای جفت تولید می شود و پزشك شما می تواند این تست هورمون را در آزمایش خون تقریباً 11 روز پس از شروع بارداری تشخیص دهد و همچنین حدود 12 تا 14 روز پس از شروع بارداری می تواند در ادرار تشخیص داده شود.
  • در اکثریت قریب به اتفاق زنان ، میزان هورمون بارداری تقریباً هر 48 تا 72 ساعت دو برابر می شود ، تا زمانی که در هفته های هشتم تا یازدهم بارداری به حداکثر میزان خود برسند و پس از این اوج ، سطح hCG شما به تدریج تا زمان زایمان کاهش می یابد.

تست HCG

پزشک با دو آزمایش خون می تواند هورمون را تشخیص دهد.

  • در آزمون کیفی، شما فقط به دنبال هر نشانه ای از hCG در جریان خون خود هستید.
  • در آزمون کمیسپس ، مقادیر خاصی از hCG را در خون اندازه گیری می کنید تا بارداری خود را کنترل کرده و علائم مشکلات احتمالی را جستجو کنید.
  • در بیشتر موارد ، پزشک با استفاده از یک تست hCG تنها مشکلات احتمالی را تشخیص نمی دهد. در عوض ، شما چندین آزمایش با فاصله زمانی حدوداً دو روز برای بررسی علائم هورمون بارداری بالا انجام خواهید داد
نقاشی های زیبا و آسان فصل زمستان برای کودکان

ما را بشناسید: بارداری چه زمانی در خون ظاهر می شود؟ از اینجا.

علائم و دلایل هورمون بارداری بالا

علل شایع

در برخی موارد ، به نظر می رسد سطح بالای آزمایش hCG از محاسبه غلط سن حاملگی نشان داده شود و از آنجا که مقادیر hCG در افراد بسیار متفاوت است ، پزشک معمولاً محاسبات بارداری شما را فقط بر اساس hCG انجام نمی دهد ، با این حال ، حتی ممکن است اشتباه کنند هنگام استفاده از اشکال دیگر تأیید بارداری. در برخی موارد ، hCG بالا می تواند توسط چندین جنین ایجاد شود.

بارداری مولار

اگر نوع نادر رشد توده ای در رحم داشته باشید ، مقادیر غیرطبیعی hCG نیز می تواند تولید شود و طبق انجمن بارداری آمریکا ، این نوع توده ها در صورت رشد زیاد بافت هایی که باید بخشی از جفت باشند ، تشکیل می شوند. در بعضی موارد ممکن است دچار حاملگی جزئی شوید که منجر به درجاتی از رشد جنین و رشد غیرطبیعی جفت می شود و در موارد دیگر ممکن است دچار حاملگی مولار یا مولار کامل شوید که مشخصه آن وجود جفت غیرطبیعی و عدم وجود کامل جنین است.

همچنین در مورد ما بخوانید: هورمون بارداری بالا بدون بارداری از اینجا.

علائم هورمون بارداری بالا و درمان آن

علائم هورمون بارداری بالا

  • علائم بارداری مولار ، که شامل خونریزی واژن در سه ماهه اول بارداری ، حالت تهوع و استفراغ شدید است.
  • رشد غیر طبیعی بیش از حد یا کم رحم.
  • علائم غده تیروئید غیر طبیعی بالا ، که ضربان قلب سریع ، بی قراری و عدم تحمل گرما است.

درمان هورمون بارداری بالا

  • در مورد حاملگی مولار ، پزشک ممکن است برای خاتمه دادن حاملگی مولار خلا recommend را به شما توصیه کند ، در صورت بروز این امر حداقل به مدت شش ماه از باردار شدن خودداری کنید.
  • در صورت اختلال در عملکرد غده تیروئید ، پزشک برخی از روش های درمانی مناسب را برای بیماری شما تعیین می کند.
آشنایی با رژیم باروری و فواید و ویژگی های آن

همچنین بدانید: دلیل ضعف هورمون بارداری چیست؟ از اینجا.

در پایان مقاله ، پس از اطلاع از این موضوع علائم هورمون بارداری بالا سطح بالای هورمون چه چیزی را نشان می دهد؟ چگونه می توان مشکل را حل کرد؟ شما باید همیشه به پزشک مراجعه کنید تا سطح هورمون های خود را کنترل کند ، و علل اختلالات را زود کشف کنید تا درمان مناسب را کشف کنید.

.

مطالب مرتبط

Leave a Comment

سه × 3 =