عوارض جانبی و عوارض جراحی بای پس معده »مجله شما

عوارض جانبی و عوارض جراحی بای پس معده مجله شما - عوارض جانبی و عوارض جراحی بای پس معده »مجله شما


عمل بای پس معده

مشکل وزن ناشی از یک رژیم غذایی نامنظم ، خوردن غذاهای چرب و ورزش نکردن امروزه به یک مشکل جدی تبدیل شده است ، زیرا روش کاهش وزن که افراد سعی می کنند ، چه از طریق ورزش و چه از طریق رژیم غذایی و بسیاری از روش های کاهش وزن ، همیشه نمی تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد ، بنابراین ما شاهد اکثر موارد استفاده از روش های پزشکی از جمله برش معده هستیم.

قطع معده ، به عنوان یکی از روش های کاهش وزن ، عوارض جانبی خود را دارد و در مقاله ما در مورد این عمل ، افرادی که برای انجام آن آماده هستند ، و مهمترین عوارض و عوارض ناشی از آن یاد خواهیم گرفت. آن ، پس با ما بیا:

فهرست مطالب

عمل بای پس معده

به این عمل جراحی نیز گفته می شود با جراحی لوله معده از آنجا که معده در حین جراحی به لوله ای تبدیل می شود ، جایی که 80٪ معده به روش لاپاراسکوپی برداشته می شود ، یعنی یک عمل جراحی بسته است و بدین ترتیب معده کوچکتر می شود و توانایی فرد در خوردن مقدار زیادی غذا کاهش می یابد و مدت زمان عمل بین یک ساعت و یک ساعت و نیم است.

افرادی که تحت عمل بای پس معده قرار می گیرند چه کسانی هستند؟

تشخیص پزشک

جراحی بای پس معده یا کاهش معده در بیماران چاق اعمال می شود:

 • کسانی که BMI بالای 40 کیلوگرم در مترمربع دارند (یعنی افراد چاق).
 • افراد با BMI 35 تا 40 با دیابت نوع 2 ارتباط دارند.
 • افرادی که از مشکلات بیماری مانند فشار خون بالا یا کلسترول بالا و آپنه خواب رنج می برند ، علاوه بر این از چاقی رنج می برند (چاقی شدید).
 • عمل بای پس معده در افراد 18 تا 65 سال انجام می شود.
 • جراحی های چاقی فقط برای اهداف زیبایی انجام نمی شود زیرا افراد می خواهند با وزن کمتری خوش تیپ به نظر برسند.
 • همچنین ممکن است فردی تحت عمل بای پس معده قرار گیرد یا آن را کاهش دهد ، زیرا چاقی مشکلات سلامتی زیادی برای او ایجاد می کند.
 • اگر جراحی بای پس معده بعد از مدت ها اثر خود را از دست بدهد و بیمار دوباره وزن خود را افزایش دهد.

عوارض جانبی جراحی بای پس معده

عوارض جراحی بای پس معده

از آنجا که گاسترکتومی به یک عمل جراحی احتیاج دارد ، کسانی که مایل به انجام آن هستند تصمیم گیری قطعی برای آنها دشوار است ، بنابراین شما می بینید که آنها به دنبال همه چیز مربوط به این فرآیند هستند ، از روش های آماده سازی قبل و بعد از عمل تا تحقیق در مورد خطرات این عمل تا عوارض جانبی ممکن است هنگام انجام آن رخ دهد.

سوالاتی که این افراد می توانند بپرسند به شرح زیر است:

 • خطرات جراحی بای پس معده چیست؟
 • عوارض جانبی جراحی بای پس معده چیست؟
 • چه عواملی می تواند در نتیجه سو can تغذیه بعد از جراحی بای پس معده رخ دهد؟

و بسیاری از س questionsالات دیگر که آنها را از گرفتن آنها ترس می دهد ، بنابراین با ما همراه باشید تا پاسخ همه این مفاهیم را پیدا کنید:

عوارض جانبی و عوارض جراحی بای پس معده

عمل بای پس معده

دفع اسیدها و مواد از معده به داخل شکم (تزریق):

هنگام انجام گاسترکتومی ، بخشی از معده بریده و دفع می شود و برای اتصال بقیه معده و روده ، دو اندام به هم بخیه می شوند تا بتوانند بدن را تغذیه کنند و مواد مغذی را جذب کنند.

این ترسناک ترین وضعیت در عمل بای پس معده است که خطر نشت محتویات معده از معده کوچک در شکم است ، که به آن نشت می گویند زیرا بخیه ها ممکن است گاهی روده را به خوبی به معده ببندند و یک شکاف و شکاف ایجاد کنند. شکاف در بخیه های معده و روده ممکن است منجر به نشت اسید معده و همچنین مواد معده و روده به داخل شکم شود ، که این امر را به یکی از خطرناک ترین عوارض جراحی بای پس معده تبدیل می کند.

چه زمانی علائم تولد در ماه نهم آغاز می شود »مجله شما

علائم و نشانه های این عارضه شامل درد شدید ، افزایش ضربان قلب و درجه حرارت بالا است.

اگر این عوارض به موقع تشخیص داده شود ، می توان با تغذیه بیمار با درمان مناسب و همچنین استراحت دادن به معده ، آن را برطرف کرد ، اما اگر شدید باشد ، برای جلوگیری از نشت شدید ، جراحی ضروری است ، زیرا اگر درمان صحیح نباشد اعمال می شود ، ممکن است منجر به عواقب جدی شود.

انسداد:

خطر دوم انسداد است ، به عبارت دیگر ، هنگامی که لخته خون ایجاد می شود و در نتیجه لخته خون ، لخته رگ موجود در اندام حیاتی مانند ریه ها را مسدود می کند.

بنابراین پزشک از بیمار می خواهد 5 تا 6 ساعت بعد از عمل پیاده روی کند تا از لخته شدن خون جلوگیری کند.

برای جلوگیری از انسداد پس از جراحی بای پس معده ، بیمار باید یک روز قبل از عمل با تزریق رقیق کننده خون تحت درمان قرار گیرد ، زیرا این درمان باید یک ماه دیگر پس از عمل ادامه یابد.

انسداد روده کوچک:

یکی دیگر از عوارض جراحی بای پس معده انسداد روده کوچک است که ممکن است به زودی پس از جراحی یا حداکثر یک سال پس از جراحی رخ دهد.

علائم آن شامل درد شکم ، تورم و استفراغ است.

برای درمان این بیماری ، پزشک از اشعه ایکس برای تشخیص این بیماری استفاده می کند و معمولاً برای درمان آن به جراحی نیاز است.

حالت تهوع:

حالت تهوع یکی از رایج ترین عوارض جراحی بای پس معده است که در بسیاری از افراد رخ می دهد.

این عوارض اغلب به دلیل عدم رعایت توصیه ها و توصیه های مهم پزشک در مورد تغذیه و نوع غذایی که بیمار بعد از عمل مصرف می کند ، رخ می دهد و توجه به تغذیه و نحوه خوردن می تواند به رفع این عوارض کمک کند.

خشکسالی:

معمولاً پس از حالت تهوع ، در نتیجه از دست دادن مایعات زیاد ، کمبود آب بدن ایجاد می شود و بدن مایعات زیادی را از دست می دهد.

برای جلوگیری از این مشکل ، می توانید مقدار زیادی آب و مایعات مختلف را در طول روز و شب ، به مدت یک هفته پس از عمل مصرف کنید ، که بسیار مهم است.

سوi هاضمه:

سوges هاضمه معمولاً به دلیل خوردن غذاهای چرب ایجاد می شود (این همان چیزی است که بیمار ممنوع است) ، اما در بیمارانی که اخیراً تحت عمل جراحی معده قرار گرفته اند ، حساسیت این بیماری افزایش می یابد.

سوi هاضمه معمولاً در قسمت فوقانی شکم اتفاق می افتد و برای از بین بردن آن کافی است فقط برای مدت زمان مشخصی از مایعات استفاده شود و از خوردن مواد چرب خودداری شود.

اگر بیمار قادر به خلاص شدن از شر این مشکل نباشد ، می توان از داروهای ضد اسید زیر نظر پزشک استفاده کرد.

عفونت محل بخیه:

عفونت رشته ای یکی دیگر از عوارض جراحی بای پس معده است که ممکن است در برخی افراد رخ دهد و معمولاً در محل اتصال معده و روده رخ می دهد.

در صورت بروز این مشکل و شروع درمان به موقع ، این عوارض تنها با استفاده از آنتی بیوتیک برطرف می شوند.

زخم:

پس از جراحی بای پس معده ، خطر ابتلا به زخم برای بسیاری از افراد ، به ویژه کسانی که از داروهای خاصی استفاده می کنند یا روزانه سیگار می کشند ، بسیار زیاد است.

دستورالعمل های پس از کاشت مو ... دستورالعمل ها و دستورالعمل های اساسی طبق برنامه »مجله شما

همچنین ، استفاده از داروهایی مانند ایبوپروفن ، اکسیدرین و پپتوپیسمول می تواند باعث ایجاد زخم شود.

احساس درد خفیف:

جراحی لاپاراسکوپی برای برش یا کاهش معده اکنون انجام می شود ، یعنی با ایجاد یک سوراخ در شکم و استفاده از برش های میلی متر. این روش (جراحی بسته) نامیده می شود. این روشی است که می تواند با جراحی رباتیک انجام شود ، این روش جراحی پزشک بازوهای ربات را کنترل می کند و بدون هیچ برش جراحی عمل را انجام می دهد. و از آنجا که این جراحی با برش های کوچک (سوراخ) انجام می شود ، ممکن است بعد از عمل درد ایجاد شود ، اما از آنجا که عضلات و غشای شکم بریده نشده است ، درد خطرناک نیست و زیاد نیست ، زیرا زخم های برش در طی چند ماه از بین می روند و کاملاً نامرئی می شوند ، و پس از عمل بای پس معده بیمار می تواند در هنگام عصر عمل بایستد و راه برود.

سوnut تغذیه پس از جراحی بای پس معده:

سوnutتغذیه ای که ممکن است بعد از جراحی بای پس معده ایجاد شود عملکرد سیستم ایمنی بدن را مختل کرده و کمبود ویتامین هایی مانند تیامین من بیمار را دارم

اشتهای بیمار کاهش می یابد و مقاومت به انسولین حتی قبل از کاهش وزن کاهش می یابد.

پس از عمل ، فرد شروع به خوردن غذای بسیار کم می کند ، اما پس از یک دوره طولانی کاهش وزن ، این روند اثر خود را از دست می دهد ، و با خوردن غذای بیشتر ، معده دوباره رشد می کند. بنابراین ، به طوری که معده رشد نکند و معده دوباره رشد می کند و بعد از از دست دادن دوباره مانع افزایش وزن می شویم بیمار مراقب است در طول روز بیش از حد غذا نخورد و با کاهش وزن مواد مغذی ویتامین ها و مواد معدنی را به صورت متعادل بخورد.

آیا بعد از جراحی بای پس معده وزن افزایش می یابد؟

گاستریککتومی به شما کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهید ، اما به خودی خود جواب نمی دهد زیرا پس از عمل ، شما باید یک رژیم غذایی و تمرینات خاصی را که پزشک به طور منظم ارائه می دهد دنبال کنید.

شما همچنین باید سبک زندگی خود را با توجه به رژیم غذایی و ورزش ارائه شده توسط پزشک تغییر دهید.

همچنین باید بپذیرید که اکنون مجبورید اینگونه زندگی کنید زیرا کاهش وزن کند اما سالم است.

تفکر در مورد چاق شدن مجدد پس از جراحی بای پس معده بیشترین نگرانی و کنجکاوی بیشتر بیماران است ، زیرا افزایش وزن بعد از جراحی بای پس معده در بیماران مختلف و نوع جراحی متفاوت است (به عنوان مثال اگر قسمت کوچکی از معده بریده شود) و بخش وسیع تری در حین جراحی بای پس معده باقی مانده است ، بنابراین امکان پذیر نیست. رسیدن به وزن مورد نیاز با وجود وجود کاهش وزن پس از عمل و در نتیجه ، افزایش وزن دوباره شروع می شود).

و اگر این عمل با موفقیت انجام شود ، افزایش وزن در دوره بعد از عمل به بیمار بستگی دارد زیرا بعد از یک دوره طولانی اثر عمل جراحی ناپدید می شود ، اما افزایش وزن یا عدم افزایش شما کاملاً به خود شما بستگی دارد ، بنابراین شما باید برنامه تغذیه ارائه شده توسط متخصص تغذیه را دنبال کنید و از خوردن قند و چربی و غذاهای حاوی کربوهیدرات و غیره شروع به چاق شدن کنید.

همچنین اگر رژیم خود را به هم بزنید و غذای بیشتری بخورید ، معده بزرگتر می شود و با رشد معده بیشتر به خوردن ادامه می دهید که باعث افزایش وزن می شود.

نارکولپسی ... وقتی ناگهان در هر زمان و هر مکان به خواب می روید. ”مجله شما

سایر عوارض جراحی بای پس معده

معده را برید

اگر در مورد عوارض جانبی جراحی بای پس معده صحبت کنیم ، هیچ عارضه جانبی جدی وجود ندارد ، اما سایر عوارض احتمالی این عمل عبارتند از:

 • تنگی نفس.
 • ایسکمی بافتی.
 • فتق داخلی.
 • ریفلاکس معده.
 • صرف نظر از این خطرات ، خونریزی و عفونت زخم ممکن است رخ دهد ، اما این امر حیاتی نیست زیرا این عمل توسط پزشکی با تجربه و تخصص در این زمینه و در حرفه خود موفق انجام می شود که تمام خطرات را به حداقل می رساند.
 • به طور کلی ، استفراغ با خوردن غذای جامد در طی سه ماه اول پس از جراحی معده مشاهده شده است ، بنابراین غذاهای با کیفیت بالا که باعث استفراغ مکرر می شوند ، نباید مصرف شوند.
 • اختلالات جذب ویتامین های A ، D ، E و K به دلیل جراحی.
 • در بعضی از جراحی ها که بر روی اثنی عشر و به دلیل کمبود انجام می شود آنزیم لیپاز چربی ها قبل از تجزیه کافی در روده کوچک عبور می کنند و وقتی چربی های هضم نشده به روده بزرگ برسند باعث استئاتوره می شوند و گازهای بدبویی تولید می کنند.
 • معده نیاز به ترشح اسید و آنزیمی به نام دارد پپسین برای هضم پروتئین ها ، از آنجا که بیشتر معده پس از جراحی برداشته می شود ، هم ترشح اسید و هم ترشح پپسین کاهش می یابد.
 • جذب پروتئین در سالهای بعد از عمل 50٪ کاهش می یابد و کمبود جدی پروتئین وجود خواهد داشت و علائم کم خونی و کمبود هورمون در برخی از بیماران ظاهر می شود.

چگونه می توان از افزایش وزن پس از جراحی بای پس معده جلوگیری کرد؟

اگرچه سالها از عمل جراحی می گذرد ، برای جلوگیری از چنین اثراتی باید موارد زیر را دنبال کنید:

در نتیجه جراحی بای پس معده ، خوردن غذاهای جامد مانند نان ، برنج ، بلغور ، ماکارونی ، گوشت و مرغ در شش ماه اول بعد از عمل ممکن نیست و بیمار در این دوره معمولاً مجبور است غذا بخورد. غذاهای مایع

انتقال از غذای مایع به غذای جامد به تدریج اتفاق می افتد و می توان به جای خوردن میوه به عنوان جامد ، آن را به عنوان آب میوه مصرف کرد.

همچنین ، نوشیدنی های اسیدی مانند کولا و سودا نباید مصرف شوند.

به رژیم غذایی خود که رعایت می کنید توجه کنید ، زیرا باید مقادیر کمتری را بخورید زیرا به این ترتیب از رشد و گسترش مجدد معده جلوگیری خواهید کرد و از مصرف غذاهایی که حاوی چربی ، کربوهیدرات و شکر هستند ، و از مصرف پروتئین خودداری کنید. تغذیه بر اساس بسیار مورد نیاز است.

انجام تمریناتی متناسب با شرایط شما برای یک زندگی سالم ضروری است و علاوه بر رژیم غذایی که برای شما اهمیت بیشتری دارد ، به همین دلیل شما باید تمرینات غیر سنگین مانند پیاده روی ، شنا و دوچرخه سواری را ادامه دهید.

نتیجه….

به عبارت دیگر ، شما باید سبک زندگی خود را پس از جراحی تغییر دهید و پس از عمل باید صبور باشید و سبک زندگی جدیدی را دنبال کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.

علاوه بر این ، باید بدانید که این تغییر کوتاه مدت نخواهد بود و اگر زندگی خود را با این ترتیب ادامه دهید ، با مشکل افزایش وزن روبرو نخواهید شد.

بعد از مدت زمان طولانی عمل ، جراحی از بین می رود و اگر به موارد ذکر شده توجه نکنید ، دوباره وزن اضافی اضافه می کنید و باید دوباره تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

سه + شش =