شنبه , فروردین 21 1400
فواید کره بادام 10 فایده ای که شما را به 660x330 - فواید کره بادام ... 10 فایده ای که شما را به یک طرفدار کره بادام تبدیل می کند

فواید کره بادام … 10 فایده ای که شما را به یک طرفدار کره بادام تبدیل می کند

در صورتی که قبلاً آن را نخورده باشید ، بسیاری از فواید کره بادام را از دست داده اید ... خوشمزه ، شیرین و سالم است و عناصر مورد نیاز بدن را به شما تضمین می کند ، بنابراین در اینجا 10 فایده ای که مفید خواهد بود را ذکر می کنیم: شما یکی از طرفداران کره بادام همراه با نحوه خوردن آن و عوارض جانبی هستید که باید از آن مراقب باشید ... خلاصه ، شما همه چیز کره بادام مرتبط را دارید!

فهرست مطالب

کره بادام

| مجله زنان ایران

از نام آن نوعی کره مغز گردو است که پایه آن بادام است و حاوی بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله مواد معدنی ، ویتامین ها ، پروتئین ها و چربی های سالم علاوه بر فیبرهای غذایی ...

کره بادام با طعم شیرین و خوشمزه آن مشخص می شود و می توان آن را با تکیه بر بادام خام یا بادام بو داده تهیه کرد ، اما وقتی صحبت از نحوه خوردن آن می شود ، از توزیع چند قطعه بر روی یک برش نان تا غذاها و شیرینی هایی که به آن بستگی دارد.


فواید کره بادام

| مجله زنان ایران

شما باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید و به آن وابسته باشید! شما به فواید کره بادام احتیاج دارید ... آن را رها نکنید.

10 - کره بادام از مغز شما محافظت می کند

کره بادام یکی از غنی ترین غذاها با مواد مغذی مهم است ، از فیبر گرفته تا اسید فولیک ... علاوه بر مفید بودن در اسیدهای چرب ، مهمترین آنها امگا 3 و همچنین افزودنیهای اکسیداتیو بسیار مفید ، ویتامین B6 و دیگران ...

اما همه اینها به چه معناست؟ این عناصر پیری را به تأخیر می اندازند و از کاهش توانایی های مغزی جلوگیری می کنند ، یعنی از مغز شما در برابر وخیم شدن که با افزایش سن اتفاق می افتد محافظت می کنند ، علاوه بر این ویتامین B6 عامل مهمی در بهبود و افزایش اثربخشی ارتباط بین سلول های مغز است.

علاوه بر نقش آنتی اکسیدان ها در محافظت از سلول ها در برابر عفونت ها و عفونت هایی که می توانند بر روی مغز تأثیر بگذارند ، چه ویروسی و چه باکتریایی ... به طور خلاصه ، کره بادام می تواند از مغز شما محافظت کرده و سلامت آن را حفظ کند.


9 - باکتریهای مفید روده از فرم خوبی برخوردار هستند

آیا برای خوردن کره بادام بیش از این چیزی می خواهید که بتواند باکتری های مفید روده را در شرایط بهتری ایجاد کند ، و این به نوبه خود موارد زیادی مانند: تقویت ایمنی و افزایش قدرت دفاعی بدن را تضمین می کند ، علاوه بر این برای حفظ وزن سالم و همچنین هضم سالم و بدون مشکل.

کره بادام به حفظ تعادل قند خون کمک می کند ، که باعث کاهش عفونت ها و تحریکات روده می شود ، علاوه بر این حاوی فیبر غذایی و پروبیوتیک هایی است که برای تغذیه باکتری های مفید روده به روش سالم کار می کنند.

روزه داری متناوب: انواع ، فواید و نقش آن در کاهش وزن

بهترین چیز این است که بادام بو داده و خام هم حاوی پروبیوتیک است ، به این معنی که کره بادام باکتریهای خوب روده را صرف نظر از نوع ، فقط با یک شرط تضمین می کند: این ماده حاوی مواد فرآوری شده یا قند اضافه نیست.

شاید برایتان جالب باشد: باکتری های خوب ... شما با تریلیون میکروارگانیسم تنها نیستید!


8 - کره بادام و کاهش میزان کلسترول مضر

کره بادام غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده غیر اشباع است و به ویژه این چربی ها علاوه بر محتوای آنتی اکسیدانی بدن ، برای تأمین انرژی مورد نیاز بدن هستند.

این علاوه بر کاهش میزان کلسترول LDL مضر که در رگها تجمع یافته و باعث مشکلات قلبی عروقی و بیماریها می شود ، در کاهش میزان تری گلیسیرید نیز مفید است و فقط در حد پایین آمدن کلسترول مضر متوقف نمی شود! بلکه کره بادام تضمین می کند سطح خوبی از کلسترول خوب را حفظ کنید.

برای اطمینان از این امر می توانید روزانه یک یا دو قاشق غذاخوری کره بادام را با یک تکه نان سبوس دار ، نان جو دوسر یا جو میل کنید.


7 - کره بادام و تعادل قند خون

کره بادام به لطف محتوای غذایی ، به ویژه فیبر ، دارای شاخص گلیسمی کم (شاخص گلیسمی پایین) است ، به این معنی که باعث افزایش سطح قند خون پس از خوردن نمی شود ، و متعادل بودن قند خون به معنای ایمنی بهتر در علاوه بر کنترل اشتها و حفظ وزن ، اما در این حد متوقف نمی شود.

از آنجا که کره بادام پاسخ انسولین را بهبود می بخشد ، همراه با مقدار زیادی منیزیم ، همه اینها به معنی کاهش خطر دیابت ، همچنین برای بیماران دیابتی است ، جایگزینی غذاهای شیرین و میان وعده با کره بادام به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می کند.

این بدان معناست که شما می توانید از طعم شیرین کره بادام بدون قند و سایر شیرین کننده هایی که باعث افزایش سطح قند خون شما می شوند لذت ببرید.


6 - اشتها را کنترل کرده و با گرسنگی مقابله کنید

کره بادام اگرچه یکی از غذاهایی است که حاوی مقدار زیادی کالری است ، اما یکی از غذاهایی است که کالری زیادی دارد ، به این معنی که علاوه بر کالری حاوی بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن است ، علاوه بر اینکه یکی از آنها است غذاهایی که بیشتر قادر به کنترل اشتها و مقابله با گرسنگی هستند.

چربی های غیر اشباع سالم علاوه بر محتوای پروتئین ، که در مهار هورمون گرسنگی و تحریک هورمون آلوم مفید است ، در مقایسه با چربی های اشباع نشده قادر به احساس سیری هستند.

علاوه بر این که فیبر و پروتئین در فرآیند هضم غذا به مدت طولانی تری نیاز دارند ، این بدان معنی است که شما به سرعت گرسنه نخواهید رفت ، بنابراین باید به کره بادام به عنوان یک قسمت اساسی در رژیم غذایی خود اعتماد کنید ، چه در وعده های غذایی ، به ویژه یک وعده غذایی برای صبحانه یا میان وعده هنگام احساس گرسنگی.

شاید برایتان جالب باشد: رژیم کره بادام ... خوشمزه است و فواید زیادی برای کاهش وزن دارد


5- کره بادام برای استخوان های شما مفید است

یک قاشق غذاخوری کره بادام تقریباً 50 میلی گرم کلسیم به همراه 45 میلی گرم منیزیم دارد.

فواید شگفت انگیز کنجد برای سلامت بدن و مضرات خوردن آن

کلسیم و منیزیم نه تنها برای تقویت استخوان ها بلکه برای محافظت از قلب و حفظ سلامتی آن همراه با عملکردهای حیاتی دیگر لازم است ، نگران نباشید ، اگر مطلع باشید این مقدار کالری زیاد نیست از آنچه می خورید و به رژیم آهسته بستگی دارد.


4- کره بادام به معنای پوستی جوان است

ویتامین E موجود در بادام علاوه بر نقش آن در مقابله با نقایص پوستی که با افزایش سن اتفاق می افتد ، علاوه بر تقویت مولکول های کلاژن ، از تجزیه آن محافظت می کند (کلاژن مسئول کشش پوست است).

نقش آنتی اکسیدان هایی که با رادیکال های آزاد مقابله می کنند نیز ظاهر می شود (رادیکال های آزاد مولکول های حریص اکسیژن هستند که با سلول های زنده وارد تعامل می شوند و اکسیژن را از آنها گرفته و آسیب می بینند). این برای سلول ها از هر نوع اتفاق می افتد ، اما در سلول های پوست ظاهر می شود با آسیب و پیری ...

با وارد کردن کره بادام به رژیم غذایی به میزان متوسط ​​و مقادیر مناسب می توانید فواید آن را بدست آورید و همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری کره بادام را با چند قطره روغن زیتون و روغن نارگیل مخلوط کرده و مخلوط را روی پوست پخش کنید و 20 دقیقه صبر کنید. ، سپس آن را با آب تمیز کرده و هفته ای یک یا دو بار موضوع را تکرار کنید.

ممکن است برای شما جالب باشد: 15 عادت شامل مبارزه با چین و چروک قبل از پیدا شدن آنها


3 - کره بادام خداحافظی از حلقه های تیره

نقش ویتامین E در حد برخورد و محافظت در برابر پیری پوست متوقف نمی شود ، بلکه در روشن شدن پوست و خلاص شدن از لکه های تیره ، برنزه شدن و رنگدانه سازی نیز مثر است! روغن های موجود در کره بادام به عمق پوست نفوذ کرده و به سلول های رنگی (تیره) رسیده و با استفاده مداوم از کره بادام آن را سبک می کنند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کره بادام را خوب مخلوط کنید تا به بافت صاف تبدیل شود و سپس آن را روی پوست اطراف چشم پخش کنید (مراقب باشید کره به چشم نریزد) ، منتظر یک دوره 15-20 دقیقه ، و سپس آن را با آب تمیز کنید و دستور را به صورت روزانه تکرار کنید.

توجه: پوست اطراف چشم لطیف و ظریف است و بنابراین ترجیح داده شود به کره بادام خالص اعتماد کنید یا اینکه خودتان آن را تهیه کنید (مواد طبیعی با اندازه ذرات کوچک مشخص می شوند تا پوست به راحتی جذب آن کند)

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: راهنمای جامع شما برای درمان سریع و قطعی سیاهی تیرگی زیر چشم


2 - کره بادام برای پاکسازی پوست

تجمع سبوم ، عرق ، ناخالصی ها و باقی مانده مواد آرایشی در منافذ و تمیز نکردن خوب پوست دلیل اصلی 90٪ مشکلات آن است! از این رو ، تمیز کردن عمیق آن می تواند م effectiveثرترین راه حل و مطمئن ترین روش پیشگیری باشد.

برای تمیز کردن پوست می توانید به فواید کره بادام اعتماد کنید زیرا خاصیت پاکسازی عمیق پوست را دارد ، یعنی می تواند از پاکسازی عمیق منافذ ، از بین بردن روغن ها ، بقایای محصول ، ناخالصی ها ، سلول های مرده و ... اطمینان حاصل کند.

کره را روی پوست بمالید و آن را به مدت چند دقیقه خوب بمالید و سپس پوست خود را با آب گرم تمیز کرده و به خوبی و به آرامی خشک کنید.

طرز تهیه کریسپی چیکن؛ طعمی عالی و جدید

توجه: اگر پوست شما بسیار چرب است ، بهتر است کره را روی آن بمالید.

ممکن است علاقه مند باشید: مراحل اشتباه در مقابل مراحل صحیح پاک سازی پوست (15 درست و غلط)


1 - کره بادام برای موهای سالم

بادام رشد مو را تحریک می کند ، زیرا روغن های موجود در آن به پوست سر نفوذ می کند و به فولیکول ها می رسد و از تقویت آنها سود می برد و بنابراین ریزش مو را محدود می کند ، علاوه بر این ، یکی از مهمترین مزایای کره بادام این است که قادر به درمان عفونت است. و مشکلاتی که روی پوست سر تأثیر می گذارد و بنابراین می تواند بیشترین درمان برای درمان شوره سر باشد.

  • برای تغذیه ، تقویت و تحریک رشد مو باید کره بادام را با کمی ماساژ به موها بمالید و بعد از آن حدود 20 دقیقه صبر کنید ، موها را طبق معمول با شامپو بشویید.
  • در مورد درمان مشکلات پوست سر و خلاص شدن از شر شوره سر ، باید چند قطره آب لیمو به کره بادام اضافه کنید ، سپس این مخلوط را روی پوست سر پخش کنید و 15-20 دقیقه صبر کنید ، پس از آن موها را به طور معمول با شامپو تمیز کنید.

کره بادام را چگونه می خورید؟

| مجله زنان ایران

وقتی صحبت از فواید کره بادام ، نحوه خوردن آن و ورود آن به رژیم غذایی می شود ، آن را به خلاقیت خود بسپارید ، می توانید آن را جداگانه با یک برش نان سبوس دار بخورید و به عنوان ماده اصلی در آب میوه ها اضافه شود. ، پای ، کالاهای پخته شده ، جو دوسر ، ماست و غیره

می توانید علاوه بر بیسکویت و بستنی سالم ، دسرهایی را که به آن وابسته اید نیز تهیه کنید ... می توانید کاکائو یا شکلات سیاه اضافه کنید ...

تهیه کره بادام در خانه

شما می توانید در فروشگاه ها به کره بادام اعتماد کنید ، مشروط بر اینکه انواع سالم را انتخاب کنید که فاقد هرگونه مواد تولیدی ، شکر اضافه شده یا سایر شیرین کننده ها باشد ... یعنی باید به انواع خوب آلی کره که معمولاً در بالاتر هستند اعتماد کنید. قیمت ، در عوض می توانید کره بادام را خودتان تهیه کنید!

شما نیاز دارید: کمی عسل (اختیاری) - بادام تفت داده نشده - نمک ، ممکن است این مواد را در مخلوط کن برقی مخلوط کنید تا زمانی که مخلوط خامه ای شود سپس آن را در یک ظرف مناسب بسته شده با سوسپانسیون قرار دهید.


عوارض جانبی کره بادام

این بی خطر و سالم است و اگرچه فواید کره بادام بسیار است ، با این وجود خوردن بیش از حد آن می تواند عوارض جانبی ایجاد کند:

  • افزایش مقدار و تجمع مواد معدنی در بدن ، که می تواند باعث ایجاد مشکل در سیستم گوارش شود.
  • حالت تهوع ، استفراغ و اسهال.
  • برخی از افراد به طور خاص از آلرژی به مغزها و بادام رنج می برند و این حساسیت را می توان از طریق: بثورات پوستی - سرفه - تورم - اختلالات گوارشی - دشواری در تنفس ...
  • استفاده زیاد کره روی مو و پوست باعث چربی بیشتر آن می شود.

منابع

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه آبگوشت مرغ خوشمزه با لپه و ایجاد طعم 310x165 - طرز تهیه آبگوشت مرغ خوشمزه با لپه و ایجاد طعم عالی در آن

طرز تهیه آبگوشت مرغ خوشمزه با لپه و ایجاد طعم عالی در آن

آبگوشت مرغ به خاطر جایگزینی گوشت مرغ با گوشت گوسفندی غذای نسبتاً رژیمی محسوب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 18 =