قبل از انجام جراحی بای پس معده از مجله خود مطلع شوید

قبل از انجام جراحی بای پس معده از مجله خود - قبل از انجام جراحی بای پس معده از مجله خود مطلع شوید


جراحی بای پس معده

گاسترکتومی یکی از انواع جراحی هایی است که برای کاهش وزن و رسیدن به نتیجه مهمی یعنی رسیدن به وزن ایده آل انجام می شود ، با استفاده از آن می توانید به بدن مطلوب و لاغری مطلوب در طولانی مدت دست پیدا کنید.

در این مقاله ، ما در مورد شرایط عمل بای پس معده یاد خواهیم گرفت که شخصی که مایل به انجام این عمل است باید از آن آگاه باشد و آماده سازی قبل از انجام این عمل چیست ، بنابراین با ما همراه باشید:

جراحی بای پس معده چیست؟

عمل بای پس معده

هدایت است عمل بای پس معده و سایر جراحی های کاهش وزن در بیمارستان با استفاده از بیهوشی عمومی برای انجام این روش ، به این معنی است که شما در حین جراحی کاملاً بیهوش می شوید.

مشخصات گاسترکتومی به شرایط فرد ، نوع جراحی انجام شده و بیمارستان و دکتر انجام می شود.

برخی از جراحی های کاهش وزن به روش سنتی انجام می شود ، از جمله عمل بای پس معده ، که از طریق آن شکاف های بزرگی بر روی شکم ایجاد می شود و این جراحی امروزه به روش لاپاراسکوپی انجام می شود و لاپاراسکوپ ابزاری است که یک لوله کوچک مجهز به دوربین متصل به سر او در جایی که آندوسکوپی از داخل شکم وارد می شود از طریق برش های کوچک ، دوربین کوچک متصل به لاپاراسکوپ به جراح اجازه می دهد تا بدون ایجاد یک برش بزرگ و باز ، جراحی را مشاهده کند. این روش لاپاراسکوپی اجازه می دهد تا دوره نقاهت بعد از جراحی کوتاه تر و سریعتر ، اما این روش برای همه مناسب نیست.

این جراحی معمولاً ساعتها به طول می انجامد و پس از جراحی شما در اتاق ریکاوری که کادر پزشکی شما را کنترل می کنند به هوش می آیید تا از بروز مشکلی جلوگیری کنید.

شرایط جراحی بای پس معده

چگونه معده را برش دهیم

قطع معده برای کاهش وزن آخرین راه حل در کاهش وزن تلقی می شود و بسیاری از افراد تقاضا برای انجام چنین عملیاتی را افزایش داده اند ، به ویژه در موارد چاقی و عدم تمایل به پیروی از یک رژیم خاص یا تمرینات مختلف برای کاهش وزن.

در شرایط انجام عمل بای پس معده تفاوتی بین یک پزشک و پزشک دیگر وجود ندارد زیرا یکسان است ، اما بین افرادی که می خواهند آن را انجام دهند تفاوت دارد ، زیرا برای کسانی که می خواهند چند کیلوگرم وزن کم کنند عمل جراحی مناسبی نیست از نظر وزن ، بلکه بیشتر برای کسانی است که از چاقی رنج می برند زیرا این یک عمل جراحی بزرگ است و عوارض جانبی دارد و عوارضی نیز ممکن است در بعضی موارد جدی باشد.

میزان موفقیت در پیوند قرنیه .. علایم رد قرنیه پیوندی چیست؟

بنابراین ، پزشکی که این عمل را انجام می دهد باید علاوه بر سلامت روان از مهمترین نکات این فرایند از نظر سلامت جسمی بیمار نیز آگاه باشد. از جمله مهمترین شرایط جراحی بای پس معده عبارتند از:

BMI خود را پیدا کنید:

BMI

زیرا این یکی از مهمترین اقداماتی است که جراح می تواند بداند این روش برای شما مناسب است یا خیر.

و نشانه ایده آل برای این عمل این است که وزن شما 45 کیلوگرم یا بیشتر از وزن ایده آل است.

دانستن بیماری هایی که هنگام چاقی از آن رنج می برید:

به عنوان مثال ، علاوه بر افزایش وزن ، ممکن است از برخی بیماری های قلبی عروقی (مانند فشار خون بالا ، تصلب شرایین ، کلسترول بالا) ، دیابت نوع 2 ، آرتروز یا آپنه خواب رنج ببرید.

اگر چاقی با یکی از این بیماری ها مرتبط باشد ، به خوبی نشان می دهد که جراحی بای پس معده برای شما مناسب است و می توانید تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

انجام برخی از آنالیزها و آزمایشات لازم قبل از عمل

زیرا از طریق این آزمایشات پزشک می تواند از طریق نتایج این تجزیه و تحلیل ها ، موارد زیر را بداند که آیا این روند برای شرایط شما مناسب است یا خیر.

آزمایش خون: این شامل تجزیه و تحلیل گروه خونی ، شمارش کامل خون CBC ، آنالیز هورمونهای تیروئید ، سطح کلسترول ، علاوه بر تری گلیسیرید خون است.

همچنین ممکن است پزشک آزمایشات مختلف دیگری را برای شما تجویز کند.

سایر شرایط جراحی بای پس معده:

مشاوره پزشک

برخی شرایط نیز وجود دارد که پزشک قبل از انجام عمل بای پس معده مورد توجه قرار می دهد ، یعنی:

 • سن بیمار در جوان یا پیر بودن متفاوت است.
 • جنسیت یک زن یا مرد است.
 • آیا شخصی که تحت عمل جراحی قرار می گیرد سیگاری است یا خیر؟
 • عادت های روزانه خوردن و آشامیدن و ماهیت فعالیت و قدرت فرد یا نه
 • گاستروسکوپی
 • سونوگرافی شکم را انجام دهید.

چگونه برای جراحی بای پس معده آماده شویم؟

یکی از شرایط جراحی بای پس معده این است که فقط در شرایطی است که فرد نتواند از طریق رژیم غذایی یا ورزش لاغر شود.

در هفته های قبل از جراحی معمولاً توصیه می شود که از طریق پیروی از یک رژیم غذایی خاص که توسط پزشک یا متخصص تغذیه تجویز شده یا با مصرف برخی از داروها ، مقداری از وزن خود را کاهش دهید ، زیرا قرار است این روش روند کار را آسان تر کند ، از جمله اینکه به کبد کمک می کند تا تا حدی کوچک می شود. این کار انجام عمل را در محل اتصال مری و معده آسان می کند.

بعد از عمل بای پس معده ... بین دستورالعمل ها و دستورالعمل ها و مواردی که باید بخورید و از آنها اجتناب کنید »مجله شما

معاینات مختلفی قبل از عمل انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیل پزشکی مانع از آن نمی شود یا انجام چنین عملیاتی که می تواند مناسب افراد باشد و مناسب افراد دیگر نباشد.

معاینه روانشناختی همچنین می تواند مفید باشد ، به عنوان مثال ، اختلال خوردن به دلایل روانشناختی وجود داشته باشد.

وقتی تصمیم به جراحی بای پس معده می گیرم با چه کسی صحبت کنم؟

جراحی چاقی یا کاهش وزن یک روش اساسی است که به تغییرات طولانی مدت در زندگی و زندگی روزمره نیاز دارد ، بنابراین قبل از تصمیم به انجام این کار منطقی است که در مورد اثرات یا عوارضی که می تواند قبل ، حین یا بعد از آن اتفاق بیفتد تحقیق کنید. روش بای پس معده. لیست سوالات می تواند به شما کمک کند. در آماده شدن برای جلسات مشاوره.

بهتر است در مورد مزایا و معایب روش های مختلف بای پس معده و همچنین تغییرات بعد از عمل با متخصصانی که در درمان مهارت کافی دارند ، از جمله متخصصان رژیم درمانی ، جراحان ، مراکز پزشکی تخصصی ، روان درمانگران و کلینیک های جراحی چاقی ، بحث کنید. .

از جمله سوالات احتمالی می توان به عنوان مثال:

 • آیا جراحی گزینه خوبی برای من است؟
 • بررسی های لازم قبل از عمل چیست؟
 • خطرات و عوارض جانبی چیست و مزایای جراحی بای پس معده چیست؟
 • شانس موفقیت در عمل چقدر خوب است؟ و چند بار باید جراحی را تکرار کنید؟
 • بعد از عمل چه کاهش وزنی را می توان انتظار داشت؟
 • چه مزایای سلامتی را می توان انتظار داشت؟
 • رژیم من چگونه بعد از عمل تغییر می کند؟
 • چه غذاهایی را نمی توانم بعد از عمل تحمل کنم؟
 • برای تأمین نیازهای تغذیه ای خود پس از عمل به چه مکمل غذایی نیاز دارم؟
 • چند بار انجام آزمایش بعد از عمل ضروری است؟
 • چه کسی پس از عمل از من مراقبت خواهد کرد؟

افراد همیشه حمایت و مشاوره مورد نیاز قبل و بعد از عمل را دریافت نمی کنند و این می تواند منجر به انتظارات نادرست و در نتیجه مشکلات زندگی روزمره شود.

تیم پزشکی در مورد چگونگی آمادگی برای عمل به شما دستورالعمل می دهد زیرا شما باید چندین آزمایش را قبل از عمل انجام دهید.

تشخیص آسم در دوران کودکی ... علل و نشانه های آن »مجله شما

قبل از جراحی بای پس معده حتی می توانید غذا و نوشیدنی خود را کنترل کنید.

همچنین باید مصرف برخی داروها را متوقف کنید.

یک برنامه فعالیت بدنی خاص را شروع کنید.

مصرف سیگار را محدود یا قطع کنید.

به طور کلی ، شما باید از قبل برای بهبودی بعد از عمل برنامه ریزی کنید ، به عنوان مثال در انجام تکالیف در دوره قبل و بعد از عمل از یکی از نزدیکان خود کمک بگیرید تا بعد از عمل خودتان این کار را انجام ندهید.

بعد از جراحی بای پس معده

معالجه در بیمارستان حدود سه تا پنج روز طول خواهد کشید زیرا به طور کلی برای بهبود معده و سیستم هضم به مدت دو روز اجازه غذا نخواهید داشت و سپس تا 12 هفته رژیم ویژه ای را دنبال خواهید کرد.

رژیم فقط با مایعات شروع می شود ، سپس به تدریج غذاهای نرم و خرد شده اضافه می شود و سپس به غذاهای معمولی برمی گردد.

پس از جراحی بای پس معده ، با محدودیت های زیادی در خوردن و نوشیدن و مقادیر خوراکی روبرو خواهید شد زیرا در ماه های اول پس از عمل ، باید تحت نظارت منظم پزشک باشید تا از بروز مشکلی جلوگیری کنید.

بعد از عمل ، بیماران می توانند با خوردن مقدار کمی غذا به راحتی احساس سیری کنند و پس از مدتی این سیری به از دست دادن اشتها تبدیل می شود.

مصرف کل غذا نیز بسیار کاهش می یابد.

به دلیل کوچک بودن معده تازه شکل گرفته و جذب کم غذا ، باید دستورالعمل های جراح و یک متخصص تغذیه برای استفاده از مکمل های ویتامین و مواد معدنی لازم رعایت شود و بدین ترتیب بیمار می تواند بدون از دست دادن ویتامین ها و مواد معدنی وزن کم کند.

سرانجام ….

در گاسترکتومی ، بخشی از معده بریده و بخیه می شود تا زمانی که به روده کوچک برسد ، جایی که هدف از برش معده کاهش اندازه معده است ، همانطور که در سایر جراحی های چاقی اتفاق می افتد و برخی از غذاهای مصرفی بدون جذب را با ایجاد اختلال در قسمت خارج می کند. از روده و در نتیجه بیماران با مقدار کمتری غذا اشباع می شوند و مقداری از غذایی که می خورند جذب می شود.

حتماً بخاطر داشته باشید که چنین جراحی هایی برای همه مناسب نیست ، زیرا این جراحی ها بسیار خطرناک تلقی می شوند و سیستم طبیعی بدن را تغییر می دهند و شرایط پذیرش این رژیم بسیار ویژه است.

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

یازده + سه =