قیمت نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک

قیمت نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ مخصوص نقاشی روی - قیمت نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک


وقتی صحبت از نقاشی ساختمان می‌شود، ذهن همه ما به سمت رنگ‌آمیزی دیوارها می‌رود. اگر بخواهیم خارج از جعبه فکر کنیم، احتمالا رنگ‌آمیزی سقف را نیز در نظر می‌گیریم. با این حال، نقاشی ساختمان گزینه‌های متعددی برای تغییر دکوراسیون با حداقل بودجه را پیش پای ما می‌گذارد.

یکی از این گزینه‌ها رنگ کردن کاشی یا سرامیک کف خانه و یا قسمت‌های مختلف آن مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی است. احتمالا همین ابتدای کار سوالات متعددی برایتان به‌وجود آمده است. آیا رنگ‌آمیزی چنین نقاطی دوام بالایی دارد؟ با رنگ‌های معمولی می‌توان اینکار را انجام داد یا چیزی به نام رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک داریم؟ قیمت نقاشی ساختمان در این حالت چگونه است؟ و … .

رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک

برای رنگ کردن کاشی‌ها دو راه وجود دارد. یکی رنگ‌آمیزی داغ روی سرامیک‌های دیواری که هنوز نصب نشده‌اند، و دیگری سرامیک‌های که نصب شده‌اند. در رنگ‌آمیزی داغ از رنگ‌های مخصوص و براقی استفاده می‌شود که ساختار آکریلیک با پایه آب دارند. این رنگ‌های مخصوص نقاشی روی سرامیک به سطوح صاف و غیر متخلخل سرامیک و کاشی می‌چسبند و بعد از اینکه خشک می‌شوند، آنها را براق و در برابر خش مقاوم می‌کنند.

جالب است بدانید که استفاده از این روش برای کاشی‌هایی که قرار است در معرض آب گرم باشند (مثلا حمام)، و یا پاخور زیادی دارند (مانند سالن و آشپزخانه)، چندان مناسب نیست. اگر احیانا قصد خرید چنین کاشی‌هایی دارید و می‌خواهید آنها را جایگزین سرامیک قدیمی کنید، سراغ نمونه‌هایی بروید که ضمانت دارند.

نقاشی ساختمان با رنگ سرامیک کف

شاید بخواهید قبل از تماس با نقاش برای رنگ‌آمیزی سرامیک، کمی با روند اینکار و نحوه استفاده از رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک آشنا شوید. البته منظورمان از نقاشی کف لزوما یک رنگ ساده نیست. شما حتی می‌توانید از نقاش بخواهید طرح‌های مختلف با شابلون و … را برای شما اجرا کند. در ادامه مراحل اصلی اینکار را می‌بینید:

انواع لوازم آشپزخانه ارزان قیمت مناسب جهیزیه

سمباده‌زنی با دستگاه

در اولین مرحله، متخصص سطح کاشی را با دستگاه سمباده‌زنی برقی سمباده می‌زند. این کار برای جذب بهتر پرایمر و رنگ مخصوص کاشی انجام می‌شود. سمباده‌زنی دستی با کاغذ سمباده هم امکان‌پذیر است؛ اما هم زحمت بیشتری دارد، و هم نتیجه کار با دستگاه را ندارد.

پاکسازی سطح مدنظر

بعد از سمباده‌زنی با دستگاه، سطح سرامیک باید از گردوغبار و ذرات ناشی از مرحله قبل به‌طور کامل پاک شود. نقاش ساختمان برای اینکار از پاک‌کننده‌های قوی استفاده می‌کند. این ماده باید زمانی خاص روی سطح بماند و بعد پاک شود. در آخر نیز سطح با آب گرم شستشو می‌شود تا کاملا عاری از ذرات اضافی باشد.

بتونه‌کاری و بازسازی

بعد از پاکسازی سطح، نقاش با استفاده از بتونه به بازسازی و تعمیر قسمت‌های آسیب‌دیده می‌پردازد. اینکار سطوح قدیمی و آسیب‌دیده را برای رنگ‌آمیزی کاملا آماده می‌کند؛ طوری‌که پس از اعمال رنگ مخصوص موزاییک هیچ‌چیز مشخص نیست. این مرحله به کمی زمان برای خشک شدن بتونه احتیاج دارد.

زیرسازی برای نقاشی کف

آماده‌سازی برای نقاشی یکی از مراحل مهم پیش از زدن رنگ سرامیک کف است. فرد نقاش ابتدا با چسب نقاشی لبه دیوار و کف را می‌پوشاند تا رنگی نشود (بدون اینکه کاشی را بپوشاند). سپس، چند لایه پرایمر روی سطح اعمال می‌شود. بعد از خشک شدن پرایمر به‌طور کامل، نوبت به استفاده از رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک می‌رسد.

اجرای رنگ مخصوص کاشی

اجرای رنگ سرامیک کف هم به قلم‌مو (برای گوشه‌ها) نیاز دارد و هم به غلطک (برای کف). مطمئنا متخصص برای افزایش کیفیت چند لایه رنگ را روی کاشی‌ها اعمال خواهد کرد. البته این مورد به نمای کاشی و رنگ مدنظر شما بستگی دارد. پیش از اعمال هر لایه جدید از رنگ، لایه قبلی باید کاملا خشک شده باشد.

۷۰ تزیین شب یلدا ۹۹ برای دیزاین انواع خوراکی های شب یلدا

در آخر نیز پس از خشک شدن رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک به‌طور کامل، متخصص چند لایه سیلر پلی اورتان نیز روی سطح کاشی‌ها اعمال می‌کند تا رنگ اعمال شده با گذشت زمان کدر و زرد نشود.

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

اولین موردی که در محاسبه قیمت نقاشی ساختمان تاثیر دارد، متراژ فضاست. بعد از آن نیاز یا عدم نیاز به بازسازی بررسی می‌شود. فاکتور بعدی نوع رنگ برای کف زمین است. رنگ مدنظر شما می‌تواند رنگ گچ باشد. این رنگ دکوراتیو بر پایه آب است و با رنگ سفید گچی مات‌اش نمایی آنتیک به کاشی‌ها می‌بخشد. این رنگ به پرایمر هم اختیاج ندارد.

گزینه دیگر رنگ‌های لاتکس هستند که قیمتی بسیار اقتصادی دارند. اگر این رنگ را انتخاب می‌کنید، هنگام خرید رنگ مخصوص کاشی سراغ نمونه‌های براق یا نیمه‌براق آن بروید. رنگ‌های با پایه روغنی هم به‌عنوان رنگ سرامیک کف مناسب هستند؛ زیرا ورقه ورقه نمی‌شوند. البته این رنگ نسبت به رنگ لاتکس گران‌تر است؛ اجرای آن بیشتر طول می‌کشد، با محیط زیست سازگار نیست؛ و برای فضاهای بزرگ هم توصیه نمی‌شود.

از قیمت نقاشی ساختمان در بازار اطلاعی ندارید؟ اصلا جای نگرانی نیست. پس از اینکه درخواست‌تان برای نقاشی ساختمان را در خدمت از ما ثبت کنید، درخواست شما برای چند نفر از بهترین متخصصان شهرتان ارسال می‌شود. آنها قیمت پبشنهادی خود را به شما اعلام می‌کنند، و شما می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

بدین ترتیب، هم از قیمت نقاشی ساختمان مطلع می‌شوید، و هم می‌توانید پیشنهادی را که بیشتر از بقیه با بودجه شما تطابق دارد انتخاب کنید. نکته مطلوب این است که این مرحله به نهایی کردن سفارش احتیاج ندارد؛ و شما می‌توانید تنها قیمت نقاشی ساختمان را بررسی کنید.

مدل کابینت mdf شیک و جدید برای آشپزخانه های ایرانی

بازار آنلاین خدمات

درخواست نقاشی را در اپلیکیشن و وبسایت www.khedmatazma.com ثبت کنید؛ پیشنهاد قیمت متخصصان را ببینید؛ و فرد مناسب را انتخاب کنید. همین سه مرحله کوتاه تمام فاصله‌ای است که شما با بهترین متخصص هر خدمتی در شهرتان دارید. اگر هم در انتخاب متخصصی تردید داشته باشید، پروفایل حرفه‌ای او و نظرات مشتریانی که قبلا از خدمات او استفاده کرده‌اند، به شما کمک می‌کند.

منبع : آرگا

برچسب :

منبع : arga-mag.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

6 + سیزده =