مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود

مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید - مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود


دریافت پوستی که همیشه آرزوی آن را داشتید ، نیاز به مراقبت منظم دارد ، حتی اگر به طور منظم به سالن زیبایی مراجعه کنید ، پزشک از شما می خواهد روزانه صورت را تمیز کنید ، زیرا این یک مرحله ضروری برای سالم نگه داشتن و تغذیه مناسب پوست است. با ما در مورد مراحل تمیز کردن صحیح پوست در خانه با ما آشنا شوید:

مراحل پاکسازی پوست در خانه گام به گام

پیروی از این مراحل ساده پاکسازی پوست باعث می شود که پوست شما همیشه و بدون نیاز به مراجعه به مراکز زیبایی و پرداخت مبالغ هنگفت ، سالم و درخشان باشد.

مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید - مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود

مرحله اول: ابتدا دستان خود را بشویید ، سپس شروع به پاک کردن آرایش کنید

برای اطمینان از عدم وجود میکروب و آلودگی بسیار مهم است که دستان خود را قبل از استفاده از آن بشویید ، هنگامی که صورت خود را با دستهای ناپاک می شوید ، این آلودگی را بر روی پوست صورت خود پخش می کنید که باعث تحریک و ایجاد جوش می شود. همچنین مهم است که قبل از شروع آماده سازی پوست برای مراحل تمیز کردن ، آرایش را به خوبی پاک کنید.

مرحله دوم: لوسیون

مهمترین مرحله برای دستیابی به پوستی بی عیب ، تمیز کردن و شستشوی صحیح آن است. می توانید از لوسیون شیری یا همانطور که بسیاری توصیه می کنند از لوسیون روغنی استفاده کنید ، سپس آن را با آب ولرم بشویید و از آب گرم خودداری کنید ، زیرا برای پوست مضر است.

مرحله سوم: تمیزکاری مضاعف

تمیز کردن دوتایی فواید فراوانی را به همراه دارد زیرا باعث صاف شدن و تمیزتر شدن پوست می شود و همه آلودگی ها مانند باقی مانده آرایش و برخی ضد آفتاب ها با یک تمیز کردن پاک نمی شوند. علاوه بر این ، تمیز کردن مضاعف به جذب بهتر محصولات مراقبت کمک می کند ، مطمئن شوید که در این مرحله از لوسیون مناسب پوست خود استفاده کنید.

مرحله سوم: از بین بردن سلولهای مرده

لوسیون معمولی نمی تواند سلول های مرده ، جوش های سرسیاه و آلودگی های داخل منافذ را از بین ببرد ، بنابراین ما باید پوست را با اسکراب مناسب مالش دهیم ، اسکراب های پوستی زیادی در بازار موجود است و شما می توانید اسکراب طبیعی خود را به روش های ساده درست کنید.

پس از اتمام این مرحله ، انتخاب یک حوله نرم برای خشک کردن صورت بسیار مهم است ، زیرا پوست بسیار ظریف و لطیف خواهد بود.

حذف تارتار از دندان به طور طبیعی و با مواد اولیه ساده »مجله شما

مرحله چهارم: استفاده از تونر برای آرام سازی پوست

پس از دو مرحله تمیز کردن و لایه برداری ، پوست ممکن است مستعد قرمزی یا تحریک شود ، بنابراین ما برای آرام کردن پوست و حفظ تعادل آن از تونر استفاده می کنیم.

مرحله پنجم: تغذیه پوست

اکنون که سلول های مرده پوست را از بین بردیم و پوست آماده جذب محصولات به راحتی است ، تغذیه سلول های جدید بسیار مهم است. شما می توانید از سرم های مغذی یا ماسک های آماده استفاده کنید و می توانید ماسک خود را در خانه تهیه کنید.

آخرین مرحله: آبرسانی مناسب

آب بندی مراحل تمیز کردن با مرطوب کننده مناسب یک مرحله بسیار مهم است ، علاوه بر مرطوب نگه داشتن پوست و مقابله با کمبود آب ، این مرحله به قفل شدن مواد مغذی در داخل پوست کمک می کند تا برای طولانی ترین مدت از آنها بهره مند شوید ، که باعث می شود صورت شما برای مدت طولانی درخشان باشد. برای پوست های خشک از کرم های مرطوب کننده با پایه چرب و برای انواع پوست های چرب از کرم های آب استفاده می کنیم.

مهمترین اشتباهاتی که باید هنگام تمیز کردن پوست از آنها اجتناب شود کدامند؟

1611006286 780 مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید - مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود

آرایش را پاک نکنید:

بسیاری از ما با فرض تمیز شدن آرایش هنگام شستن صورت با لوسیون ، این مرحله را نادیده می گیریم ، اما در واقع پاک نکردن آرایش به خوبی باعث می شود پوست با لوسیون به خوبی تمیز نشود ، بنابراین ابتدا باید آرایش با استفاده از پاک کننده آرایش یا روغن پاک شود.

از دستمال مرطوب کننده آرایش استفاده کنید:

بسیاری از خانم ها به دلیل کافی بودن دستمال مرطوب برای پاک کردن صورت ، به استفاده از دستمال مرطوب متوسل می شوند و این یک باور غلط است.استفاده از این دستمال ها روشی موقتی است که پس از آن نیاز به تمیز کردن صحیح پوست دارد.

پوست را به شدت و برای مدت طولانی ماساژ دهید:

مالش پوست به مدت طولانی و به مدت طولانی بیش از آنکه به پوست کمک کند به آن آسیب می رساند ، بنابراین توصیه می کنیم حرکات دایره ای و ملایم را انجام دهید تا تمام صورت را بپوشاند.

برای شستن صورت از صابون استفاده کنید.

همچنین صابون مضرتر از خوب است ، بنابراین هرگز حتی هنگام دوش گرفتن روی پوست صورت از صابون استفاده نکنید ، زیرا در نهایت به پوست لطیف صورت شما آسیب می رساند.

فواید اسطوخودوس برای مو و استفاده از روغن اسطوخودوس برای مو

پاک کننده ای انتخاب کنید که برای نوع پوست شما مناسب نباشد.

انتخاب لوسیون متناسب با نوع پوست بسیار مهم است ، لوسیونی را انتخاب کنید که روی پوست ملایم باشد ، کف کافی ایجاد کند و تعادل سطح ph را در پوست حفظ کند بدون اینکه خشک شود.

از حوله های خشن روی پوست صورت استفاده کنید:

استفاده از حوله حمام معمولی برای صورت نیز اشتباه است ، اما شما باید یک حوله مخصوص برای صورت خود اختصاص دهید و مطمئن شوید که آن را نرمتر از حوله های معمولی انتخاب کنید ، این تغییر ساده می تواند به طور کلی در سلامت پوست شما تفاوت زیادی ایجاد کند.

کف زیاد:

کف بیشتر به معنای پاک سازی بهتر پوست نیست ، بسیار بد است ، بنابراین پاک کننده های ملایم یا خامه ای بهتر از مواد پاک کننده پوست هستند.

از تونر استفاده نکنید و یا مرطوب کردن را فراموش نکنید.

تونر گام بسیار مهمی در حفظ تعادل پوست است و مرطوب سازی مهمترین مرحله در برنامه مراقبت از پوست است که نباید بعد از هر بار پاکسازی فراموش شود.

شستشوی بیش از حد پوست:

شستن بیش از حد یا زیاد پوست یکی از مواردی است که به آن آسیب می زند ، بنابراین شستن صورت بیش از دو بار در روز (یک بار صبح و یک بار قبل از خواب) توصیه نمی شود ، مگر اینکه متخصص پوست توصیه دیگری داشته باشد.

چگونه می توان جایگزین های طبیعی برای محصولات پاک کننده پوست ایجاد کرد

1611006286 189 مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید - مراحل پاکسازی پوست در خانه و مهمترین اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود

جایگزینی لوسیون پوست:

برای پوست خشک: یک قاشق غذاخوری بادام آسیاب شده را با دو قاشق غذاخوری ماست تازه مخلوط می کنیم تا خمیر غلیظی بدست آوریم ، مخلوط را به طور یکنواخت روی پوست صورت پخش می کنیم و می گذاریم 5 دقیقه قبل از شستن با آب ولرم.

برای پوست چرب: همان مقدار عسل را با همان مقدار آب لیمو مخلوط می کنیم ، همچنین آن را روی پوست صورت پخش می کنیم و می گذاریم 5 دقیقه بماند ، سپس قبل از شستن صورت با آب سرد ، آن را با یک پارچه نرم یا یک دستمال نرم پاک می کنیم.

جایگزین اسکراب:

برای پوست خشک: سه قاشق غذاخوری جو دوسر خام را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و مخلوط را به مدت پنج دقیقه به آرامی و با حرکات دورانی روی پوست صورت بمالید ، بعد از آن آن را با آب ولرم شستشو می دهیم.

مولتیپل اسکلروزیس: علل ، علائم و روشهای درمانی »مجله شما

برای پوست چرب: در مورد پوست چرب ، شکر قهوه ای را با مقدار مساوی آب لیمو مخلوط کنید ، مخلوط را به آرامی و با حرکات دورانی مالش دهید ، سپس آن را با آب ولرم بشویید.

جایگزینی تونر طبیعی:

برای پوست خشک: برای افرادی که پوست خشک دارند ، می توانید به راحتی تونر را با گلاب جایگزین کنید ، چند قطره گلاب روی قطعه پنبه بریزید و پوست را با آن پاک کنید و بعد از این مرحله دیگر نیازی به شستن پوست نیست.

برای پوست های چرب: تونر طبیعی پوست های چرب سرکه سیب است ، زیرا یک پوست قابض است که آن را برای این کار ایده آل می کند. کمی سرکه سیب را با همان مقدار آب پهن کرده و ضمن جلوگیری از دور چشم ، آن را روی صورت پاک کنید و دیگر نیازی به شستن پوست بعد از استفاده از سرکه نیست و در آخر می توانید جای سرکه را با خیساندن برگ های نعناع و چای سبز جایگزین کنید.

ماسک مرطوب کننده با مواد طبیعی:

برای پوست خشک: ابتدا با له شدن یک موز کوچک شروع کنید ، سپس یک قاشق غذاخوری ماست را با نصف قاشق غذاخوری عسل و چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و این مواد را با هم مخلوط کنید تا به یک خمیر غلیظ دست پیدا کنید ، ماسک را به طور مساوی روی کل صورت توزیع کنید و بگذارید حداقل 15 دقیقه بعد بگذارید بنابراین دستان خود را کمی خیس کرده و روی صورت خود فشار دهید تا ماسک مرطوب شود تا بتوانیم آن را از بین ببریم ، ماسک را مالش ندهیم یا آن را به شدت پاک نکنیم بلکه به آرامی آن را برداریم و در آخر صورت را با آب سرد بشوییم تا باقیمانده ماسک پاک شود.

برای پوست های چرب: ما از خاک رس mulitani mitti با مقدار مناسب گلاب استفاده می کنیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم تا یک خمیر نرم بدست آوریم ، ماسک را روی صورت و گردن توزیع می کنیم و می گذاریم خشک شود و سپس آن را با آب سرد می شویم ، بعد از آن مرطوب کردن صورت را با چند قطره روغن نارگیل با روغن اسطوخودوس یا اسطوخودوس یا چند قطره روغن درخت چای.

منابع

https://www.wikihow.com/Clean-Your-Skin WikiHow.

https://www.healthline.com/health/beauti-skin-care/face-washing-how-to وب سایت خط سلامت.

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

پانزده − 6 =