شنبه , فروردین 21 1400
مرطوب کننده پوست چرب آیا پوست چرب به مرطوب کننده 660x330 - مرطوب کننده پوست چرب ... آیا پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارد؟

مرطوب کننده پوست چرب … آیا پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارد؟

آیا پوست شما چرب است؟ فکر می کنید پوست چرب نیازی به مرطوب شدن ندارد؟ اگر پاسخ شما "بله" است ، من به شما تبریک می گویم که پوست خود را خراب کردید و مشکلات آن را تشدید کردید! مرطوب سازی پوست چرب مسئله بسیار مهمی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد ، اما در عین حال باید به روش صحیح انجام شود ، در غیر این صورت وارونه می شود و به یک مشکل بزرگتر تبدیل می شود.

اگر پوست شما چرب است ، پس باید از مشکلات زیادی مانند آکنه ، درخشش و روغن هایی که روی پوست را می پوشانند و بین منافذ جمع می شود ، رنج می برد و باعث خفگی می شود ... اما آیا انتظار داشتید که مرطوب نکردن آن دلیل اصلی باشد از این مشکلات!

به زبان ساده ، مرطوب کننده بخشی اساسی از هر روال مراقبت از پوست است.

فهرست مطالب

آیا پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارد؟

| مجله زنان ایران

پوست چرب با مقدار زیادی سبوم (روغن های طبیعی) مشخص می شود. روغنهای طبیعی پوست بسیار مهم هستند که دقیقاً باعث مرطوب نگه داشتن پوست ، کند شدن پیری و تاخیر در ایجاد چین و چروک می شوند ...

اما مشکل از زمانی شروع می شود که مقدار چربی بیش از حد شود! این ممکن است در نتیجه ژن ها ، یا در نتیجه توزیع زیاد غدد چربی در پوست ، یا در نتیجه قرار گرفتن در معرض پوست در یک شرایط خاص که میزان روغن ترشح شده را افزایش می دهد ، رخ دهد.

مشکل در روغنها نیست و مقدار زیاد آنها به خودی خود مشکل در این است که این روغنها هنگام جمع شدن در منافذ با ناخالصی ها ، عرق ، گرد و غبار ، باقی مانده لوسیون ها و غیره ایجاد می کنند ... و این همان چیزی است که باعث ایجاد پوست چرب می شود یکی از مستعدترین انواع پوست برای مشکل آکنه.


آیا پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارد؟

در اینجا اشتباه مشترک و سو mis تفاهم بزرگ نهفته است! چربی بودن پوست شما به این معنی نیست که هرگز به رطوبت احتیاج ندارد ، فقط بی توجهی به آن ممکن است مشکل را تشدید کند!

به سادگی پوست چرب روغن های بیشتری نسبت به انواع دیگر پوست تولید می کند ، اما توجه داشته باشید که اگر از مرطوب کردن آن چشم پوشی کنید یا به روش اشتباه آن را مرطوب کنید ، مشکل اصلی حتی بیشتر خواهد شد.

مرطوب نشدن به این معنی است که پوست باید خود را مرطوب کند و این ترشح سبوم بیشتر را تحریک می کند و مرطوب سازی آن با محصولات به روش اشتباه باعث تجمع روغن در منافذ ، آلرژی ها ، جوش ها و موارد دیگر می شود. ..

بنابراین پوست چرب باید مرطوب شود اما باید از راه درست آبرسانی شود!

چگونه شخصیت مردان را بشناسیم؟ 17 چیزی که زنان باید درمورد آقایان بدانند

مرطوب کننده پوست چرب

| مجله زنان ایران

حتما در مورد روشی برای مرطوب سازی پوست چرب تعجب می کنید که می تواند بهترین نتیجه را برای پوست شما تضمین کند ، بدون افزایش مشکلات ، به یادداشت های زیر و 10 نکته بستگی دارد:

10 - کرم های مرطوب کننده پوست چرب

از هیچ کرم مرطوب کننده ای نمی توان استفاده کرد! این کرم باید سبک ، دارای آب و حاوی ترکیبات طبیعی باشد.

سبک و مبتنی بر آب است ، به طوری که خفه نمی شود و منافذ پوست را مسدود نمی کند و دو مورد بسیار مهم را تضمین می کند: اول حفظ رطوبت پوست و دوم گرفتن رطوبت از هوای اطراف.

در مورد اهمیت وجود مواد طبیعی ، این واقعیت نهفته است که ترکیبات طبیعی دارای اندازه ذرات کمتری هستند ، بنابراین جذب پوست برای آنها آسان تر است ، در مقابل ، ترکیبات تولید شده می توانند در سطح پوست و علاوه بر این که ماندن آنها در سطح به معنای عدم استفاده از آنها است ، باعث مسدود شدن منافذ نیز می شود.

بنابراین ، شما باید به دنبال کرم هایی با عبارت "برای پوست چرب" بگردید و حتما مواد تشکیل دهنده را بخوانید ، از روغنهای حاوی روغن خودداری کنید و بدنبال همان ترکیب طبیعی و پایه آبکی باشید.


9 - مقدار زیادی آب بنوشید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

مراقبت از پوست از خارج کافی نیست ، بلکه پوست چرب باید از داخل نیز مرطوب شود ، به ویژه به دلیل اینکه رژیم غذایی ممکن است مهمترین علت مشکلات پوستی چرب باشد.

نوشیدن مقدار کافی مایعات سالم و به ویژه آب مهم است ، در صورتی که شما یکی از افرادی هستید که نوشیدن آب را فراموش کرده اید یا به آن عادت ندارید ، می توانید به این اعتماد کنید: چگونه می توانید در هر لیتر دو لیتر آب بنوشید روز؟

به طور کلی ، میزان آب مورد نیاز شما از 1.5 تا 2.5 لیتر در روز بسته به وزن شما متغیر است (البته با در نظر گرفتن مایعاتی که در رژیم غذایی خود دریافت می کنید) و می توانید از میزان آب دریافتی خود اطمینان حاصل کنید. با رنگ ادرار ، که باید زرد کم رنگ یا شفاف باشد.

رژیم غذایی نقش زیادی دارد ، زیرا میزان چربی در پوست با اتخاذ یک رژیم غذایی نامتعادل غنی از چربی های ناسالم به میزان قابل توجهی افزایش می یابد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی از سبزیجات ، میوه ها ، پروتئین ها و چربی های سالم استفاده کنید و از مصرف قندها و اشباع و ترانس خودداری کنید. چربی ها ...

شاید برایتان جالب باشد: غذای متعادل ... همه چیز به بشقاب شما بستگی دارد ، پس آن را بیاورید


8 - پوست را به خوبی و به روشی صحیح تمیز کنید

موضوع فقط مربوط به کرم مرطوب کننده مورد استفاده نیست ، بلکه توانایی پوست شما در بهره گیری و جذب این کرم است ، از این رو اهمیت تمیز کردن پوست به طور منظم و به خصوص قبل از استفاده از کرم ها برای مراقبت از آن اهمیت دارد.

اصولاً پوست باید از مواد آرایشی تمیز شود تا با عرق ، گرد و غبار و ناخالصی ها در بین منافذ جمع نشود و این کار با استفاده از مواد پاک کننده آرایش یا روی آب انجام می شود ، می توانید از آب و نمک استفاده کنید اما بسیار ملایم.

شما باید پوست خود را پس از تمیز کردن با حوله نخی تمیز و نرم خشک کنید و از خشک شدن خود به خود جلوگیری کنید زیرا این به این معنی است که پوست رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد.

استفاده از قهوه با شامپو برای مو و فواید چندگانه آن

علاوه بر تمیز کردن روزانه پوست ، باید هفته ای یک یا دو بار لایه برداری و از سلول های آسیب دیده برداشته شود ، بسته به محصول یا دستورالعمل مناسب مانند: اسکراب مخصوص پوست چرب - ماست با نمک - ماست با شکر ...


7 - برس ها و اسفنج های آرایش را تمیز کنید

آیا شما عصبی دارید که از نزدیک به برس یا اسفنج آرایش خود نگاه کنید (از طریق ذره بین)! من فکر نمی کنم این چنین باشد ، اگر از تمیز کردن آن غافل شوید واقعاً ترسناک است ، به طور خلاصه مناسب ترین محیط برای رشد و تولید مثل باکتری ها و گسترش قارچ ها و چانه زدن ... همراه با بقایای مواد آرایشی است.

بنابراین لازم است این وسایل هفته ای یک مرتبه تمیز شوند و این کار با خیساندن آنها در محلول شامپو و آب انجام می شود (شامپو در تمیز کردن و نگهداری آنها م effectiveثر است) ، و سپس آنها را فقط با آب بشویید و بگذارید برای اطمینان از از بین بردن باکتری ها ، در یک مکان آفتابی خشک کنید.

اگر مشکل پوستی مانند جوش بدون دلیل مشخص دارید ، ممکن است برس های کثیف یا اسفنج های آرایش دلیل آن باشد ، به آن نگاه کنید.

شاید برایتان جالب باشد: ساده ترین و بهترین راه برای شستن و تمیز کردن قلم موهای آرایش خود به صورت گام به گام با مهمترین نکات


6 - آرایش را به روش صحیح انتخاب کنید

تمام محصولاتی که روی پوست خود می زنید باید به درستی انتخاب شوند. استفاده از یک محصول نامناسب روی آنها می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند ، بنابراین نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 • از انتخاب روغن های حاوی روغن خودداری کنید ، زیرا باعث مسدود شدن و مسدود شدن منافذ پوست می شود.
 • از محصولات ضخیم و ضخیم پرهیز کنید و در عوض به محصولات سبک تر اعتماد کنید.
 • محصولی را انتخاب کنید که دارای خاصیت مرطوب کنندگی باشد ، زیرا می تواند اثر مرطوب کنندگی پوست چرب را افزایش دهد.
 • حتی اگر مواد آرایشی و بهداشتی که به آنها وابسته هستید مرطوب کننده باشند ، اما این به معنای کنار گذاشتن کرم مرطوب کننده نیست.

ممکن است برای شما جالب باشد: چگونه یک آرایش کامل بخرم ... شما فقط باید همه آن را به 6 مرحله بسپارید


5- از پوست در برابر اشعه خورشید محافظت کنید

نادیده گرفتن موضوع محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید به این معنی است که شما در معرض بسیاری از مشکلات از آسیب ، خشکی و از بین رفتن رطوبت طبیعی آن تا چین و چروک و پیری زودرس قرار دارید و ممکن است به سرطان پوست تبدیل شود!

بنابراین شما باید با استفاده از کرم ضد آفتاب 365 روز در سال ، از پوست خود محافظت کرده و رطوبت آن را حفظ کنید ، یعنی هر روز در روزهای آفتابی ، ابری و نیمه ابری ، هنگامی که ظهر ، صبح یا کمی قبل از آن بیرون می روید غروب آفتاب

کرم مرطوب کننده باید حدود 20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده شود و سپس در صورت قرار گرفتن در معرض آن برای بیش از دو ساعت تکرار شود.


4- کرم مرطوب کننده روز و شب

یکی از مهمترین مواردی که باید مراقب آن باشید ، کرم مرطوب کننده ای است که خودتان روی پوست خود می مالید!

همه روشها برای درمان کمردرد در زنان »مجله شما

به طور کلی ، دو نوع کرم مرطوب کننده وجود دارد (مناسب پوست شما) ، کرم های روزانه که دارای SPF هستند و کرم های شبانه که تمایل به تغذیه پوست دارند و حاوی SPF نیستند.

اما سردرگمی آنها یک مشکل است! استفاده از کرم روز در شب معنی ندارد ، اما استفاده از کرم شب در طول روز و قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید فاجعه است ، زیرا اثر آن در نقطه ای متوقف نمی شود که نه تنها از اشعه خورشید محافظت نمی کند ، بلکه بلکه وجود آن اغلب باعث سوختگی می شود.


3 - کرم ها را با دست روی پوست مرطوب پخش کنید

نحوه مرطوب سازی پوست چرب و همچنین انتخاب کرم مناسب نقش مهمی دارد! پیروی از یادداشت های صحیح می تواند اثر هیدراتاسیون را افزایش دهد که عبارتند از:

 • ترجیح داده می شود که پوست شما کمی مرطوب باشد (با چند قطره آب روی آن) ، یعنی هنگام تمیز کردن آن قبل از مرطوب کردن ، آن را کاملا خشک نکنید.
 • قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده ، پوست شما باید تمیز باشد تا بتواند ذرات فعال را بیشتر جذب کند.
 • کرم مرطوب کننده دست باید به پوست زده شود زیرا گرمای دست باعث افزایش اثر کرم ها و تحریک پوست برای جذب آن می شود.
 • به جای استفاده از مقدار زیاد در یک نوبت ، باید مقدار کمی را اعمال کنید و تکرار کنید تا درجه مرطوب شدن بدن به دست آید.

2 - بهترین مرطوب کننده پوست چرب

آنچه به دوست دخترتان نتیجه عالی می دهد حتی اگر پوست او نیز چرب باشد ممکن است متناسب با پوست شما نباشد ، بنابراین بهترین مرطوب کننده پوست چرب را برای خود انتخاب کنید و نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

 • کرم مرطوب کننده را باید در ناحیه کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا اطمینان حاصل کند که هیچ حساسیتی برای شما ایجاد نمی کند.
 • خرید بسته کوچک کرم برای اولین بار ترجیح داده می شود و اگر مناسب شما باشد می توانید بزرگترین آن را خریداری کنید.
 • درصورتی که پس از استفاده از کرم متوجه هرگونه تظاهرات آلرژیک روی پوست خود شوید ، و اگر از علت آن اطمینان دارید ، باید مستقیماً آن را قطع کنید.

1 - دستورالعمل ها و کرم های طبیعی را امتحان کنید

شما می توانید به مرطوب کننده های طبیعی اعتماد کنید ، زیرا ممکن است متناسب با پوست شما باشد و از آبرسانی ، تغذیه و مشکلات مختلف جلوگیری کند.

 • گلاب به قدری سبک است که می توانید چند بار در روز آن را روی پوست بمالید.
 • آلوئه ورا یا ژل خالص آلوئه ورا پوست را تصفیه و تغذیه می کند.
 • عسل با آب لیمو پوست را تصفیه و مرطوب می کند ، اما پوست باید پس از استفاده تمیز شود.
 • برش های خیار نه تنها پوست را مرطوب و تغذیه می کنند بلکه با برنزه شدن ، لکه های تیره و تیرگی چشم نیز مقابله می کنند.

به یاد داشته باشید که پوست چرب خود را به طور منظم چندین بار در روز مرطوب کنید ، اما با کرم مناسب و روش درست!

اطلاعاز اطلاعات ذکر شده نمی توان به عنوان جایگزینی برای مشاوره با یک متخصص پوست استفاده کرد ، خصوصاً اگر از مشکلات پیشرفته پوستی رنج می برید.

منابع

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

آیا بی حسی پوست سر یک بیماری جدی را نشان 310x165 - آیا بی حسی پوست سر یک بیماری جدی را نشان می دهد؟

آیا بی حسی پوست سر یک بیماری جدی را نشان می دهد؟

بی حسی پوست سر! به نظر شما ممکن است کمی متفاوت باشد ، زیرا بی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =