مضرات طلای نسکافه … 15 عوارض جانبی خوردن طلای قهوه

مضرات طلای نسکافه 15 عوارض جانبی خوردن طلای قهوه - مضرات طلای نسکافه ... 15 عوارض جانبی خوردن طلای قهوه


ممکن است شما به نسکافه طلا عادت نداشته باشید و یا هرگز آن را مصرف نکرده باشید و ممکن است بدون مصرف چندین فنجان از آن روز خود را شروع و کامل کنید اما مهمترین سوال در مورد مضرات نسکافه بین این و آن باقی مانده است. طلا و اثرات خطرناک آن ، بنابراین آیا باید آن را بخورید یا از آن خودداری کنید؟

علی رغم مزایای فراوان Nescafé Gold ، به خصوص هنگامی که صحبت از کاهش وزن می شود ، هنوز یک طرف دیگر نیز وجود دارد ، این 15 اثر جانبی احتمالی است!

Harms Nescafe Gold
 • 1 - قهوه بد ممکن است سمی باشد
 • 2 - اگر قهوه زیادی می نوشید مراقب باشید
 • 3- حساسیت به کافئین
 • 4 - مقدار زیاد طلای نسکافه به معنای بی خوابی زیاد است
 • 5 - نسکافه طلایی و مبتلا به عصبی و اضطراب
 • 6 - نسکافه آسیب خوبی به زنان باردار وارد می شود
 • 7 - اگر مقادیر زیادی کلسترول مضر دارید ، قهوه نخورید
 • 8 - نسکافه می تواند باعث ادرار غیر ارادی کودکان شود
 • 9 - قهوه فوری حاوی آکریل آمید است
 • 10 - کافئین زیاد می تواند باعث اسهال شود
 • 11 - Nescafe Gold می تواند باعث GERD شود
 • 12 - رابدومیولیز اسکلتی یا رابدومیولیز
 • 13 - اعتیاد یکی از آسیب های Nescafé Gold است
 • 14 - فشار خون بالا
 • 15 - احساس خستگی و خستگی

Harms Nescafe Gold

Harms Nescafe Gold

شما در شرف آگاهی از مضرات 15 Nescafé Gold هستید ، بنابراین آماده هستید!

1 - قهوه بد ممکن است سمی باشد

در صورت نوشیدن ضعیف قهوه ، احتمال وجود ناخالصی در قهوه یا تهیه آن از دانه های قهوه نامناسب یا خراب وجود دارد و بنابراین ممکن است خسارات زیادی به همراه داشته باشد ، از جمله خستگی و خستگی ، و گاهی ممکن است به حدی برسد که این قهوه سمی است.

از طرف دیگر ، اگر روی قهوه خوب سرمایه گذاری می کنید ، نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نیست زیرا اکثر انواع قابل اعتماد ، دانه های قهوه را به طور دقیق انتخاب ، تفت داده و آسیاب می کنند.

شاید برای شما جالب باشد: 17 نوع طلای نسکافه ... طلای قهوه ، اما به روشی متفاوت


2 - اگر قهوه زیادی می نوشید مراقب باشید

در واقع ، این فقط در مورد قهوه صدق نمی کند ، بلکه در مورد هر مایعی ، حتی آب صدق می کند! خوردن مقدار زیادی ، تا 23 لیتر ، می تواند کشنده باشد و نه تنها خطرناک است ، و اگر آنچه می نوشید نسکافه و به طور کلی قهوه است ، خطر افزایش می یابد ، زیرا خوردن 23 لیتر به این معنی است که در حدود 80-100 فنجان می نوشید. دوره و بنابراین بدن خود را با کافئین تأمین خواهید کرد. این ماده بین 10 گرم - 13 گرم است و این مقدار کشنده است!

شاید برای شما جالب باشد: زمان های نوشیدن آب و زمان عدم نوشیدن آب چه زمانی است؟


3- حساسیت به کافئین

البته ، شما در مورد آلرژی به کافئین و اینکه برخی از مردم از آن رنج می برند ، شنیده اید ، فقط با مصرف مقدار کمی کافئین ، ممکن است حتی به یک فنجان هم نرسد ، اما آیا می دانید همه به این بیماری آلرژیک مبتلا هستند!

بله ، همه ما به کافئین حساسیت داریم و تنها تفاوت در حساسیت ماست. برخی از افراد حساسیت بالایی دارند. مقدار کمی می تواند علائم ناخوشایندی ایجاد کند و مقدار کمی بیشتر ممکن است خطرناک باشد. از طرف دیگر ، برخی از آنها وجود دارد افرادی که مقاومت بالاتری دارند و بنابراین می توانند کافئین بیشتری را بدون علائم آلرژی مصرف کنند.

نسکافه دکاف یا نسکافه بدون کافئین دکاف قهوه مزایا و مضرات قهوه در انتظار شما است

اما به طور کلی میزان متوسط ​​دریافت کافئین در حدود 400 میلی گرم است که برابر با 4 فنجان در روز است.

حساسیت به کافئین می تواند با علائمی مانند ضربان قلب سریع - تنش - اضطراب - لرز - سردرد - درد ، خستگی و خستگی همراه باشد ... و می تواند سیر خطرناک تری مانند ضربان قلب سریع و فشار خون بالا را طی کند ...

شاید برایتان جالب باشد: درصد کافئین در نسکافه و انواع نوشیدنی ها چقدر است؟ درصد مجاز آن چقدر است؟


4 - مقدار زیاد طلای نسکافه به معنای بی خوابی زیاد است

بی خوابی در تمام اشکال Nescafé Gold از جمله مضرات آن نیست ، زیرا انواع غیر کافئین یا بدون کافئین بی گناه شناخته می شوند و می توانید غذای خود را آزادتر کنید ، زیرا می دانید که کاملاً فاقد کافئین هستند ، اما حاوی درصد کمی از آن هستند. .

با اشاره به Nescafe Gold معمولی ، تأثیر آن بر خواب به حساسیت بدن شما به کافئین بستگی دارد ، اما به طور کلی ، شما نباید از مقدار مجاز قهوه روزانه که بین 4 تا 5 فنجان است ، بیشتر کنید و باید از نوشیدن قهوه خودداری کنید. 3 - 4 ساعت قبل از خواب.

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: نکاتی و روشهایی برای خلاص شدن از بی خوابی و به خواب رفتن


5 - نسکافه طلایی و مبتلا به عصبی و اضطراب

کافئین اثر آدنوزین (آدنوزین ماده ای شیمیایی است که باعث احساس خستگی و خواب آلودگی می شود) را مسدود می کند و همچنین باعث آزاد شدن آدرنالین می شود (آدرنالین هورمونی است که با افزایش انرژی بدن همراه است و هورمون جنگ یا پرواز است).

بنابراین ، مقادیر زیاد قهوه کافئین دار حالت اضطراب و عصبی شدن بیش از حد ایجاد می کند و برای افرادی که مقاومت کمتری در برابر کافئین دارند ، یعنی کسانی که از حساسیت به آن رنج می برند ، می توانند با مقدار متوسط ​​قهوه با همان حالت عصبی روبرو شوند.

شاید برایتان جالب باشد: درمانی برای عصبی شدن شدید ... شما می توانید آتشفشان عصبانیت را متوقف کنید


6 - نسکافه آسیب خوبی به زنان باردار وارد می شود

تأثیر قهوه بر روی زنان باردار هنوز بحث برانگیز است و تحقیقات مداوم در این زمینه وجود دارد ، اما آنچه مهم است حساسیت جنین به کافئین است و بنابراین در صورت بارداری ، باید تا حد ممکن میزان قهوه به طوری که بیش از یک فنجان در روز نباشد و در صورت وابستگی به قهوه بدون کافئین ، ترجیح داده می شود.

ممکن است علاقه مند باشید: نسکافه دکاف یا نسکافه بدون کافئین دکاف قهوه مزایا و مضرات قهوه در انتظار شما است


7 - اگر مقادیر زیادی کلسترول مضر دارید ، قهوه نخورید

در واقع ، شما می توانید قهوه فیلتر شده بنوشید ، و خطر در قهوه فیلتر نشده است زیرا دانه های قهوه حاوی کافستول و الکل هستند که دو ترکیب مرتبط با کلسترول LDL بالا هستند.

اما اگر سطح کلسترول مضر شما طبیعی است ، نیازی به نگرانی نیست ، زیرا مصرف یک فنجان اسپرسو یا نسکافه طلا تأثیر قابل توجهی نخواهد داشت ، علاوه بر این مطالعات نشان می دهد که ترکیبات کافستول و الکل نقش خوب در پیشگیری از سرطان علاوه بر مفید بودن برای کبد.

Tammis روش سالم کار - هر روز اطلاعات پزشکی

شاید برای شما جالب باشد: مزایا ، معایب و روش سالم خوردن نسکافه طلا چیست؟


8 - نسکافه می تواند باعث ادرار غیر ارادی کودکان شود

در شناسایی مشخص شد كه بین مصرف نسكافه در كودكان بین 5-7 سال با مورد خیس شدن در خواب یا بی اختیاری ادرار ارتباط زیادی وجود دارد.

به طور کلی ، دستورالعمل های پزشکی توصیه می کند که کودکان بین 4-6 سال از مصرف مقدار کافئین بیشتر از 45 میلی گرم در روز خودداری کنند و این مقدار معادل مقدار کافئین موجود در یک بطری 220 میلی لیتر آب نرم است و برای کودکان بین سنین 7-9 سال حداکثر مقدار مجاز کافئین 62 میلی گرم در روز و برای کودکان بین 10-12 سال این مقدار 85 میلی گرم در روز است.


9 - قهوه فوری حاوی آکریل آمید است

آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی مضر است که علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان ، می تواند به سیستم عصبی آسیب برساند. این ترکیب هنگام بو داده شدن دانه های قهوه تشکیل می شود. این ترکیب فقط در قهوه یافت نمی شود ، بلکه در بسیاری از غذاها و در دود موجود است. علاوه بر برخی از ابزارها ، آماده سازی و محصولات مراقبت شخصی.

قهوه فوری حاوی دو برابر قهوه تازه آکریل آمید است ، اما با این وجود نباید ترسید زیرا میزان اکریل آمید شما از غذا در مقایسه با میزان آسیب رساندن بسیار ناچیز است.


10 - کافئین زیاد می تواند باعث اسهال شود

بسیاری متوجه می شوند که نوشیدن قهوه صبح به دلیل تأثیر هورمون گاسترین (هورمون گاسترین هورمونی است که توسط معده ترشح می شود و روده بزرگ را تحریک می کند) به تحریک روده کمک می کند و این اثر مربوط به قهوه حاوی کافئین نیست ، همچنین قهوه بدون کافئین نیز اثری مشابه دارد.

و از آنجا که قهوه این تأثیر را دارد ، مقادیر زیاد می تواند در برخی افراد حالت اسهال ایجاد کند و این اثر از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به میزان پاسخ سیستم گوارش متفاوت است.


11 - Nescafe Gold می تواند باعث GERD شود

در یک مطالعه مشخص شد که مصرف کافئین باعث آرامش عضلات قلب یا دهان می شود ، که نشانه اصلی ریفلاکس است (مطالعه 1)

بنابراین ، درصورتی که همراه با نوشیدن قهوه از دل درد یا اسیدیته رنج می برید ، باید مقدار نوشیدنی خود را بررسی کرده و سعی کنید بدون کافئین به Nescafé Gold اعتماد کنید ، همچنین عمداً از نوشیدن قهوه با معده خالی خودداری کنید.

شاید برایتان جالب باشد: درمان سوزش معده و دل درد و خلاص شدن از شر این همه ناراحتی و درد


12 - رابدومیولیز اسکلتی یا رابدومیولیز

این یک وضعیت خطرناک است که در آن فیبرهای عضلانی آسیب دیده حل می شوند و وارد جریان خون می شوند که باعث نارسایی کلیه و بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر می شود!

شرایط میولیز می تواند در نتیجه چندین دلیل ایجاد شود ، مهمترین آنها عبارتند از: ضربه - داروها - خستگی عضلات - حشرات سمی - نیش مار - عفونت ... علاوه بر وجود چندین گزارش که وقوع را نشان می دهد از رابدومیولیز در نتیجه مصرف مقدار زیادی کافئین ، در یک مورد زنی آسیب دیده است این نتیجه نوشیدن یک لیتر قهوه است که حاوی حدود 550 میلی گرم کافئین است ، بنابراین ترجیح داده می شود مقدار کافئین شما کاهش یابد مصرف روزانه تا 250 میلی گرم به منظور کاهش خطر انحطاط عضلانی.

فواید شیر بدون چربی و خواص آن

13 - اعتیاد یکی از آسیب های Nescafé Gold است

نه تنها از Nescafé Gold ، بلکه از کافئین استفاده می شود ، اما اگرچه روی شیمی مغز تأثیر می گذارد ، اما باعث ایجاد اعتیاد کلاسیک ناشی از داروها و داروها نمی شود ، اما منجر به وابستگی روحی و جسمی می شود.

در صورت پرهیز از مصرف طولانی مدت آن ، ممکن است فرد علاوه بر اینکه از علائم ترک نیز رنج می برد ، اشتیاق به کافئین نیز افزایش دهد.

شاید برایتان جالب باشد: اعتیاد به قهوه ... جادوی طلای سیاه


14 - فشار خون بالا

کافئین خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش نمی دهد و منجر به سکته نمی شود اما سیستم عصبی را تحریک می کند!

فشار خون بالا عاملی است که خطر حملات قلبی و مغزی و همچنین آسیب شریانی را افزایش می دهد که بر جریان خون به مغز و قلب تأثیر می گذارد.

اما خوشبختانه این همه ماجرا نیست! اثر کافئین بر فشار خون به عنوان یک اثر موقتی در نظر گرفته می شود ، زیرا با عادت به آن و گذشت زمان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


15 - احساس خستگی و خستگی

شاید تعجب کنید که چطور مصرف نسکافه حاوی کافئین باعث حالت خستگی و خستگی می شود! با این حال ، این اتفاق می افتد به دلیل اثر مخالف هنگامی که اثر تحریک کننده کافئین از بدن از بین می رود.

بنابراین ، نوشیدن کافئین زیاد منجر به احساس هوشیاری و حالت روحی بهتری می شود ، اما بعد از ساعت ها این حالت برمی گردد و حالت برگشتی ایجاد می کند که می تواند شما را بیش از گذشته خسته کند.

البته با نوشیدن منظم قهوه در طول روز می توان با این مسئله مقابله کرد ، اما این امر ممکن است شما را در معرض بی خوابی قرار دهد و بر خواب شما تأثیر بگذارد و باعث خستگی و خستگی مجدد شود.


خوردن مقدار متوسط ​​نسکافه فواید زیادی را که بدن به آن احتیاج دارد تضمین می کند ، اما وقتی از مقدار مناسب و با دوزهای بیش از حد فراتر بروید ، اثر خطرناک آن شروع می شود و آسیب Nescafe Gold شروع به ظهور می کند ، بنابراین همه چیز با مقدار مصرفی شما کنترل می شود!

اطلاعات بیشتر در مورد Nescafe Gold:

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

سیزده + پانزده =