موارد منع مصرف بعد از کاشت مو … 20 موردی که باید کاملاً از آنها اجتناب کنید »مجله خود

موارد منع مصرف بعد از کاشت مو 20 موردی که - موارد منع مصرف بعد از کاشت مو ... 20 موردی که باید کاملاً از آنها اجتناب کنید »مجله خود


اگر می خواهید از بهترین نتیجه اطمینان حاصل کنید و به دور از آسیب و از بین رفتن فولیکول های کاشته شده ، موهای سالم و قوی داشته باشید ، 20 مورد وجود دارد که باید مراقب آنها باشید و کاملاً از آنها اجتناب کنید. این موارد منع مصرفی پس از کاشت مو است که می تواند خطرناک تر از آنچه شما تصور کنید

ممکن است فکر کنید این لیست طولانی است ، اما باور کنید پایان دادن به روند کار و سپس طبق برنامه مراقبت صحیح برای رسیدن به نتیجه ای که می خواهید کاری است که شایسته توجه بیشتر شماست ، فقط از 20 مورد اجتناب کنید.

موارد منع مصرف بعد از کاشت مو

موارد منع مصرف بعد از کاشت مو

موارد منع مصرف بعد از کاشت مو

اطلاع! اطلاعات ذکر شده در اینجا را نمی توان جایگزین دستورالعمل ها یا توصیه های پزشک دانست و هیچ درمان یا دارویی از طریق آن بدون مراجعه به پزشک تأیید نمی شود.

20 – انجام کارهایی که نیاز به تمرکز زیادی دارند

در بیشتر مواقع ، کاشت مو تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود و بنابراین پس از پایان عمل و در طی روز اول ، باید از انجام تمام کارهایی که به غلظت بالایی نیاز دارند ، اجتناب کنید. خطا می تواند یک مشکل بزرگ ایجاد کند.

یکی از مهمترین نمونه های این اقدامات رانندگی با اتومبیل است و بنابراین اجتناب از نشستن پشت فرمان پس از عمل ، همچنین ترجیح داده می شود که کارهای خطرناک یا ظریف خود را انجام ندهید ، مخصوصاً اگر مربوط به زندگی دیگران.


19 – اصطکاک محل کاشت با بالش

مطمئناً ، شما باید بخوابید ، مخصوصاً بعد از عمل ، اما آنچه در میان موارد منع مصرف بعد از کاشت مو وجود دارد ، خوابیدن به خودی خود نیست ، بلکه روش خواب است که حول ایجاد فشار زیاد به سر ، به ویژه روی پیشانی است. .

بنابراین ، شما باید از خوابیدن در وضعیتی که به سر شما فشار می آورد یا باعث اصطکاک پوست سر با بالش می شود ، طی هفته اول پس از پیوند خودداری کنید. دلیل آن این است که فشار بر روی سر می تواند افزایش یابد تورم و شدت درد ، علاوه بر این ممکن است به فولیکول های کاشته شده آسیب برساند و باعث شکست عمل شود.

می توانید به چندین بالش یا بالش برآمده تکیه کنید تا در اولین دوره پس از پیوند ، سر شما بلند باشد و کمرتان راحت باشد.


18 – نسخه خود را نادیده بگیرید

داروها را نادیده بگیرید … این نه تنها منع مصرف نیست ، بلکه خطرناکترین ممنوعیت پس از کاشت مو است ، در این مرحله باید در مورد نسخه ای که پزشک از نظر شما تعیین می کند مراقب باشید:

  • زمان مصرف داروها ، مقدار و روش آن ، بنابراین نباید تعیین داروی خاصی را به تأخیر بیندازید یا آن را نادیده بگیرید یا قبل از انقضا exp مقدار توصیه شده توسط پزشک ، مصرف آن را متوقف کنید ، همچنین باید به دستورالعمل ها عمل کنید ، یعنی بعد از خوردن غذا یا در طول آن دارو مصرف کنید و همچنین باید آن را با آب ببلعید و نه با هر نوشیدنی دیگری …
  • بعضی از داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند كه پزشك در مورد آنها به شما بگوید و شما می توانید آنها را با مطالعه بروشور ضمیمه شده بر روی داروها پیدا كنید. این عوارض می تواند خواب آلودگی – خستگی – سرگیجه – از دست دادن تمركز باشد. بنابراین ، با استفاده از این داروها ، باید از انجام فعالیت هایی که خطرناک یا نیاز به تمرکز دارند ، خودداری کنید.

17 – فراموش کردن سفارش کمپرس سرد یا یخ

تورم یکی از رایج ترین عوارض پس از عمل است ، اما لزوماً در همه افراد به یک میزان دیده نمی شود ، اما برای مقابله با این تورم ، حتی اگر مشخص نباشد ، باید به کمپرس سرد یا یخ اعتماد کنید.

راه های مقابله با یک بیمار افسرده برای غلبه بر مشکل ؛ مجله شما

لازم است کمپرس سرد را برای مدت 5-10 دقیقه استفاده کنید و چهار روز اول بعد از عمل هر دو یا یک ساعت این کار را تکرار کنید.


16 – قرار دادن کمپرس و یخ مستقیم روی سر

بله ، کمپرس و یخ بسیار مهم است ، اما مراقب باشید! نباید به سختی روی سر فشار دهید و کمپرس را به آرامی بزنید ، همچنین باید از طولانی شدن مدت زمان کمپرس بیش از 10 دقیقه خودداری کنید تا سرمای یخ به بافت آسیب نرساند.

این همه چیز نیست! درست است که تورم ، درد و خارش را درمان می کند و درست است که نباید اغراق کنید و کاربرد آن را طولانی نکنید ، اما مسئله دیگری وجود دارد که ممکن است خطرناک باشد ، استفاده از آن در 72 ساعت اول بعد از عمل است.

در این دوره باید مراقب باشید تا به پوست سر خود به خصوص اهداکننده و مناطق پیوندی دست نزنید ، خلاصه اینکه بعد از 72 ساعت بعد از عمل باید کمپرس بزنید و از قرار دادن کمپرس برای مدت طولانی یا فشار زیاد خودداری کنید.


15 – مستقیماً با شامپو دوش گرفته و مالش دهید

به یاد داشته باشید که در 48 ساعت اول پس از کاشت مو نمی توانید موهای خود را بشویید و از روز سوم می توانید موها را تمیز کنید ، اما به طور مستقیم با شامپو مالیدن را شروع نکنید ، لازم است که دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید معمولا:

موها باید به آرامی بر اساس محلول مشخص شده و سپس با استفاده از شامپوی PH مناسب که توسط پزشک انتخاب شده شسته شود و نباید از آب با فشار زیاد استفاده کنید بلکه موها را با آب ملایم تمیز کنید ، مانند اتکا به ریختن آب از فنجان یا ظرف …


14 – دوش گرفتن و تأخیر انداختن آن

من سعی نمی کنم شما را بین دوش گرفتن و دوش نداشتن در یک سردرگمی قرار دهم ، تنها چیزی که وجود دارد این است که شما باید حدود 72 ساعت بعد از عمل صبر کنید و سپس می توانید دوش بگیرید و دوش گرفتن بسیار ضروری خواهد بود.

اجتناب از آن می تواند شما را در معرض بسیاری از مشکلات قرار دهد ، مهمترین آنها فیستول موی سر است ، اما به یاد داشته باشید که همیشه در مورد تعداد دوش گرفتن ، مدت زمان و محصول مورد استفاده با پزشک خود مشورت کنید.


13 – رنگ آمیزی مو در هفته های اول پس از کاشت مو

اگر در هفته های اول پس از کاشت مو امکان ماندن بدون رنگ مو برای شما وجود ندارد ، انجام این کار قبل از عمل ترجیح داده می شود!

رنگ آمیزی مو قبل از عمل ممکن است مشکلی ایجاد نکند ، اما بعد از آن بسیار خطرناک است ، چرا؟ زیرا فولیکول های کاشته شده در اولین دوره قاعدگی از حساسیت و شکنندگی بیشتری برخوردار هستند و برای حفظ آنها تا زمان قدرت گرفتن و رسیدن به نتیجه نهایی به تمام توجه و مراقبت نیاز خواهید داشت.

از طرف دیگر ، مواد شیمیایی موجود در رنگ می تواند بر روی این فولیکول ها تأثیر منفی بگذارد و آنها را ضعیف و مقاوم کند!

شاید برایتان جالب باشد: رنگ موی بدون آمونیاک


12 – حالت دهی مو و وابستگی به لوسیون ها

در 48 ساعت اول پس از عمل و سپس در دوره ای که به دنبال آن می توانید موها را خیلی ملایم شانه و شانه کنید ، باید از حالت دادن به موها جلوگیری کنید!

علاوه بر این که از استفاده از محصولات و مواد آماده کننده مو در سه ماه اول پس از پیوند خودداری کنید ، باید از استفاده از سشوار و قرار دادن پوست سر در معرض گرما خودداری کنید.

فرمول شناختی ، کپسول های تقویت کننده حافظه ، یک بررسی کامل

11 – نوشیدن آب کافی را فراموش کنید

آب اساس زندگی است و فواید شگفت انگیزی برای سلامتی جسمی ، روحی و روانی شما به همراه دارد ، اما آیا می دانید هنگام کاشت مو چه قبل و چه بعد از آن ، اهمیت بسیار زیادی دارد!

مطمئناً ، هرچه بدن شما بیشتر هیدراته باشد ، سرعت آن بهبود می یابد و عوارض جانبی آن نیز کاهش می یابد ، چه تورم ، درد ، خارش و غیره باشد … بنابراین فراموش کردن نوشیدن آب یکی از بیشترین موارد است موارد مهمی که باید از آنها مراقب باشید.

آب بیشتری بنوشید ، یعنی در اولین دوره بعد از عمل ، حدود 10٪ آب بیشتر بنوشید و نوشیدنی های دیگری را که ممکن است مضر و حاوی مقادیر زیادی قند باشند ، جایگزین نکنید و اگر در به خاطر سپردن آب مشکل دارید ، سعی کنید: چگونه می توانید روزانه دو لیتر آب بنوشید؟

میزان مورد نیاز روزانه بدن در افراد مختلف بسته به عوامل مختلفی متفاوت است ، اما اگر می خواهید به میزان کافی بنوشید مطمئن شوید ، باید به رنگ ادرار نگاه کنید که باید شفاف یا زرد کم رنگ باشد.


10 – انتظار داشته باشید که مو هرگز نمی ریزد!

اگر انتظار دارید که موهای شما بلافاصله بعد از عمل به حداکثر سرعت رشد خود برسند و هرگز نمی ریزند ، اشتباه می کنید!

ممکن است در طی دوره زمانی بین هفته سوم و چهارم و حتی بعد از آن متوجه ریزش ناگهانی مو شوید ، این چرخه طبیعی زندگی فولیکول های مو است و لازم نیست از ترس و آسیب دیدن این فولیکول ها ترس و نگرانی داشته باشید ، بلکه دوباره برمی گردند. در طی چند ماه آینده


9 – قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از کاشت مو منع مصرف است ، به ویژه در دو هفته اول ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در ساعات اوج مصرف ، یعنی بین 11 صبح تا 2 بعد از ظهر بیرون نروید.

در مواردی که باید بیرون بروید ، خیلی دور نروید و زیر آفتاب نروید و به داشتن چتر با خود تکیه کنید ، به خصوص در اولین دوره قاعدگی که پوشاندن سر امکان پذیر نیست.

شاید برایتان جالب باشد: 13 ماده ضد آفتاب از پوست شما در برابر بدترین دشمن محافظت می کند


8 – تعریق زیاد

این فقط مربوط به قرار گرفتن در معرض آفتاب نیست ، بلکه به طور کلی در گرما است. تعریق یکی از مواردی است که باید در طول یا 48-72 ساعت بعد از عمل از آن اجتناب کنید.

بنابراین ، شما باید در مکانی با دمای مناسب باشید و از آفتاب یا مکان های شلوغ و گرم مانند ساحل یا سونا و غیره خودداری کنید.


7 – پوشیدن کلاه های تنگ در اولین دوره بعد از عمل

در طول 72 ساعت اول ، هیچ چیز نباید با پوست سر شما ، به خصوص محل پیوند ، تماس پیدا کند و بنابراین پوشیدن پوشش سر یا کلاه تنگ یکی از موارد ممنوع بعد از کاشت مو است که باید انجام دهید با احتیاط از.

بعداً ، پس از چند هفته ، می توانید هر نوع کلاهی را که دوست دارید بپوشید ، اما به یاد داشته باشید که باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید!


6- پوشیدن لباس تنگ

می توانید هر لباسی متناسب با خود بپوشید ، مشکل مربوط به خود لباس تنگ نیست بلکه مربوط به نحوه پوشیدن آن است. یعنی باید به پوست سر خود تنش و فشار وارد کنید!

از این رو ، باید از اتخاذ لباس با یقه باریک خودداری کنید و لباس و پیراهن دکمه دار را انتخاب کنید که دور از پوست سر خود می پوشید.

درمان اگزما با روغن چریش 4 دستورالعمل طبیعی برای یک درمان فوری

5 – رکورد خود را در ایروبیک بشکنید

در 48 ساعت اول پس از کاشت مو ، مجبور خواهید شد از هرگونه تلاش اجتناب کرده و به استراحت کامل از جمله کمبود ورزش بپردازید.

در مورد هفته های اول بعد از عمل ، می توانید تمرینات سبک و متوسطی را انجام دهید ، بنابراین این دوره هرگز زمان مناسبی برای شکستن رکورد و تمرین تمرینات خسته کننده ای نیست که به تلاش زیاد نیاز دارند.

شاید برایتان جالب باشد: نکات ورزش … 15 نکته ای که می تواند شما را در ورزش چسبناک کند


4- نوشیدنی های الکلی و سیگار کشیدن

به یاد داشته باشید که گردش خون و جریان خون سالم زمینه موفقیت در کاشت مو است و بنابراین الکل و استعمال دخانیات از مهمترین مواردی است که باید از آنها خودداری کنید.

آنها به طور کلی سلامتی را تهدید می کنند ، و وقتی صحبت از کاشت مو می شود ، تأثیر آنها می تواند مخرب باشد ، که با فشار خون بالا – فولیکول های آسیب دیده – افزایش خونریزی در محل عمل – تاخیر در بهبودی نشان داده می شود …


3 – طعم ناسالم بخورید و غذای بی ارزش مصرف کنید

می توانید اطمینان حاصل کنید که به فست فود در طول دوره پس از کاشت مو مناسب است ، زیرا آسان است و به هیچ تلاشی و در عین حال خوشمزه نیاز ندارد ، اما برای یک لحظه!

اهمیت غذا نسبت به دارو ، راحتی و جلوگیری از موارد منع مصرف پس از کاشت مو از اهمیت کمتری برخوردار است. برعکس ، یک رژیم غذایی متعادل و سالم که با ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده باشد می تواند مبنایی باشد که به شما اطمینان دهد پس از آن موهایی ضخیم ، قوی و سالم دارید. .

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: آیا از اعتیاد به فست فود رنج می برید .. پس راه حل چیست؟


2 – غذاهایی که حاوی مقدار زیادی قند هستند

آیا می دانید مشکل قند در دوره پس از پیوند کجاست؟ مشکل این است که قند ایمنی بدن را از بین می برد و مدت زمان و توانایی بهبودی بدن را به تأخیر می اندازد.

بنابراین ، در این دوره ، شما باید از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی مقدار زیادی قند هستند و باعث افزایش قند خون می شوند خودداری کنید. مهمترین نمونه ها عبارتند از: آب نرم – شیرینی ها و غذاهای ساخته شده از آرد سفید – شکلات حاوی شکر اضافه شده …

شما ممکن است مراقبت کنید: 16 مرحله برای کاهش اعتیاد به قند و شیرینی


1 – خودتان پوست سر را از بین نبرید

این احتمال وجود دارد که شوره سر در روزهای اول پس از عمل ظاهر شود و طبیعتاً این شوره به تدریج خود به خود می ریزد و از بین می رود و اگر این اتفاق نیفتد باید به پزشک مراجعه کنید!

اما هرگز خودتان به فکر لایه برداری و از بین بردن شوره سر نباشید ، زیرا این امر علاوه بر اینکه ناحیه پیوند شده و اهدا کننده را در معرض عفونت یا التهاب قرار می دهد ، باعث ایجاد زخم در پوست سر نیز می شود و در نهایت فولیکول ها آسیب می رسانند.

موارد منع مصرف بعد از کاشت مو ممکن است کمی زیاد باشد ، اما شما به سرعت به آن عادت خواهید کرد و به یاد داشته باشید که این موفقیت پیوند یا عدم موفقیت آن را تعیین می کند! ارزش تلاش دارد.


شاید برای شما جالب باشد: دستورالعمل های کاشت مو پس از آن … دستورالعمل ها و دستورالعمل های اساسی طبق برنامه

منابع

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

چهار × 5 =