نحوه رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه ، با مواد طبیعی و سالم برای مو

نحوه رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه ، با - نحوه رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه ، با مواد طبیعی و سالم برای مو


تاریخچه رنگ آمیزی مو با حنا به دوران باستان برمی گردد و زنان مسن ما راهی برای به دست آوردن رنگ قرمز با استفاده از حنا کشف کرده اند ، اما با تمام آنچه حنا به عنوان یک گیاه طبیعی از یک رنگ متمایز برای مو می دهد ، افزودن برخی مواد طبیعی دیگر به آن باعث تغییر رنگ به رنگ زیباتر می شود.

از این رو ایده افزودن زردچوبه ، قهوه یا خون گوزن به پودر حنا فراهم می شود تا یک زن بتواند رنگ مشخصی برای موهای خود بدست آورد. در مقاله ما ، در مورد نحوه رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه یاد خواهیم گرفت ، بنابراین با ما همراه باشید:

رنگ قهوه ای با نسکافه و حنا

موها را با حنا و نسکافه رنگ کنید

در این مقاله می توانید بیاموزید که چگونه مو به راحتی در خانه رنگ می شود آسان و عملی است این یک رنگ طبیعی مو است ، یک رنگ گیاهی از موادی است که در خانه دارید از قهوه نسکافه اضافه شده به پودر حنا طبیعی

رنگرزی مو با روش های ساده نسکافه

نسکافه یک ماده طبیعی و بی ضرر است که می توانید با استفاده از آن تغییرات مثبتی در رنگ مو ایجاد کنید.

اگر می خواهید از نسکافه برای رنگ آمیزی موهای خود استفاده کنید ، می توانید آن را با حنا با مواد طبیعی مانند عسل ، روغن زیتون ، تخم مرغ و سرکه ترکیب کنید تا رنگ موی جذاب تری به خود بگیرد.

بنابراین اگر شما هرگز به فکر استفاده از حنا و نسکافه برای تغییر رنگ موهای خود افتاده اید؟ نسکافه یکی از طبیعی ترین موادی است که به تغییر رنگ مو کمک می کند ، بنابراین با ما همراه باشید و با نکاتی قبل و بعد از استفاده از این رنگ ، با روش های رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه آشنا شوید:

روش های رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه

رنگ شکلاتی حنا نسکافه ای:

بسته به طول موهایتان ، این روش را تهیه می کنید و اگر موهای شما کوتاه است ، از موادی که شناسایی کرده ایم راضی باشید ، اما اگر موهای شما بلند است ، باید مقدار آن را متناسب با طول موهای خود افزایش دهید و آن را کاملا از مواد رنگ مو بپوشانید.

مواد لازم برای رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه به رنگ شکلاتی:

رنگ رنگ شکلاتی
 • یک فنجان بزرگ پودر حنا.
 • آب یک لیمو کامل.
 • دو قاشق غذاخوری قهوه نسکافه.
 • 3 قاشق غذاخوری سرکه سفید.
 • نصف فنجان آب گرم.

نحوه تهیه و استفاده از رنگ:

اول از همه ، شما باید به پوست سر خود توجه داشته باشید تا از هر گونه بیماری ، عفونت یا زخم در امان باشید ، زیرا آب لیمو و سرکه مشکل را تشدید می کند.

ماسک صورت زردچوبه ، روش آن و فواید آن برای پوست

مقدار نسکافه را در آب گرم مخلوط کنید تا نسکافه حل شود و این مقدار را برای مدت 3 ساعت بگذارید تا قهوه نسکافه به خوبی تخمیر شود و نتیجه دلخواه را بدست آورید.

مقدار حنا و سرکه سفید را در یک کاسه شیشه ای عمیق بریزید و مخلوط را خوب مخلوط کنید و بگذارید نیم ساعت بماند.

مقدار نسکافه را به مخلوط حنا و سرکه اضافه کنید ، مواد را خوب مخلوط کنید و بگذارید یک ساعت کامل بماند.

بعد از گذشت یک ساعت ، مقدار آب لیمو را به مواد اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا مخلوط صافی مانند مخلوط رنگ بدست آید ، سپس موهای خود را شانه کرده و رنگ را به طور یکنواخت روی موهای خود بمالید ، سپس موهای خود را با کلاه پلاستیکی دوش بپوشانید.

مواد را برای مدت 3 تا 4 ساعت روی موهای خود بگذارید ، سپس موهای خود را با آب گرم بشویید تا از مواد موجود در مو خلاص شوید ، سپس موها را با شامپو برای نوع موهای خود بشویید.

موها را با حنا و نسکافه به رنگ قهوه ای رنگ کنید:

حنا و نسکافه

برای تهیه رنگ موی قهوه ای با استفاده از حنا و نسکافه به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک فنجان پودر حنا.
 • دو قاشق غذاخوری قهوه نسکافه با کمی آب گرم حل شده است.
 • آب لیمو.
 • یک تخم مرغ.

روش تهیه رنگ و کاربرد:

همه مواد به جز آب لیمو را در یک کاسه شیشه ای عمیق خوب مخلوط کنید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند.

بعد از گذشت دو ساعت ، آبلیمو را اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا زمانی که مخلوط خامه ای تهیه کنید که دارای بافت صافی باشد که هنگام تهیه آن شبیه قوام رنگ باشد ، سپس رنگ را به طور مساوی به موهای خود بمالید.

بعد از پوشاندن موهای خود با کلاه دوش پلاستیکی ، مواد را برای 2 تا 3 ساعت در موهای خود بگذارید.

پس از گذشت زمان ، موهای خود را با آب ولرم بشویید تا از مواد تشکیل دهنده رنگ خلاص شود ، سپس موهای خود را با شامپو برای نوع مو خود بشویید.

چرا قهوه نسکافه با حنا برای رنگ آمیزی مو؟

تنتور نسکافه ای

شاید تعجب کنید که چرا نسکافه را برای افزودن حنا به عنوان رنگ مو انتخاب کردیم و ما نیز به نوبه خود حقیقت را به شما نشان خواهیم داد:

 • اول و مهمترین ، ترکیب نسکافه یک ماده طبیعی است که هنگام افزودن حنا به موهای شما آسیب نمی رساند.
 • قرن هاست که در بسیاری از جوامع حنا به عنوان یک ماده آرایشی طبیعی در بسیاری از جوامع استفاده می شود. این ماده کاملا طبیعی است و به مو آسیب نمی رساند ، همچنین به لطف مواد طبیعی موجود در آن باعث تغذیه مو می شود ، سلامت پوست سر را بهبود می بخشد و به مو کمک می کند تعادل چربی موجود در آن را حفظ کند.
 • استفاده از نسکافه و حنا در رنگ آمیزی مو باعث می شود مو از رنگ آمیزی رنگ های شیمیایی موجود در بازار که حاوی ترکیبات مضر برای مو مانند آمونیاک است که باعث آسیب یا ریزش مو می شود ، نجات دهد.
 • روش رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه آسان و ارزان است.
 • رنگرزی مو با حنا و نسکافه یک رنگ طبیعی مو است ، زیرا این قهوه (نسکافه) حاوی رنگی است که باعث نفوذ آن در ساختار و منافذ موی شما می شود تا رنگ آن به نسکافه نزدیک شود.
 • علاوه بر این ، کافئین موجود در قهوه نسکافه و با ماساژ پوست سر با آن هنگامی که به عنوان رنگدانه با حنا استفاده می شود ، فولیکول های مو را تغذیه می کند و تقویت می کند ، و موهای شما سریعتر رشد می کند و ظاهر سالمی به آن می بخشد ، همچنین باعث صاف و صاف شدن آن می شود و از پیچ خوردگی رشته های مو خلاص می شود.
 • کافئین موجود در نسکافه روغن های موجود در موهای شما را حفظ می کند ، نه باعث خشکی مو می شود ، بلکه باعث حفظ رطوبت و درخشندگی مو می شود ، علاوه بر این کافئین گردش خون را تحریک می کند ، این امر باعث افزایش سرعت رسیدن مواد مغذی به فولیکول های مو می شود ، بنابراین موهای شما سالم و براق می شوند.
 • رنگ آمیزی مو با استفاده از نسکافه و حنا نسبت به سایر مراحل رنگرزی آسان تر است ، زیرا موها توسط خود شما در خانه رنگ می شوند و شما به سالن زیبایی نیازی ندارید.
 • شما برای موهای قرمز تیره خود یک رنگ قهوه ای یا نزدیک به رنگ قهوه نسکافه یا یکی از سایه های آن که با رنگ طبیعی موی شما مطابقت دارد ، یک رنگ قهوه ای دریافت می کنید.
 • از طرف دیگر ، اگر می خواهید رنگ موهای شما تیره تر از حد معمول و به روشی طبیعی باشد ، این روش دقیقاً همان راهی است که به دنبال آن می گردید.
 • به طور کلی ، قهوه گیاهی است که از مدت ها قبل به عنوان رنگ موی طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و نسکافه نیز نوع دیگری از قهوه است که می توانید از آن برای رنگ آمیزی موهای خود به تنهایی یا با ماده دیگری مانند حنا استفاده کنید.
 • جز N نسکافه حاوی حنا به تقویت درخشش و نرمی مو کمک می کند ، به احیای ظاهر مو کمک می کند زیرا نسکافه حاوی یک ترکیب آنتی اکسیدانی است که به رشد مو یعنی فلاونوئید کمک می کند.
10 مورد از مهمترین مزایای حنا برای موهای خشک

نکاتی قبل از رنگ کردن مو با حنا و نسکافه

 • شما باید رنگ را به موهای خشک و تمیز بزنید.
 • برای به دست آوردن رنگی با سایه های نسکافی ، حداقل یک بار در ماه از این روش استفاده کنید.
 • در صورتی که بوی مخلوط را دوست ندارید ، می توانید پس از تمیز کردن مو چند قطره روغن اسطوخودوس یا هر روغن ضروری دیگری روی آن قرار دهید.
 • یک حوله استفاده نشده را روی شانه های خود قرار دهید تا از رنگ آمیزی لباس هنگام رنگ آمیزی مو جلوگیری کند.
 • با استفاده از نسکافه می توانید موهای خود را به طور طبیعی تیره کنید.
 • از قرار دادن مواد در یک کاسه فلزی خودداری کنید ، اما مواد را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید تا با مواد مغایرت نداشته باشد.
 • با قرار دادن کمی پشت گوش مطمئن شوید که به مواد تشکیل دهنده حساسیت ندارید و اگر حساسیت ندارید می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از رنگ آمیزی قسمت جلوی سر یا اطراف گوش ، می توانید این مناطق را با کمی روغن زیتون مالش دهید.
 • برای به دست آوردن رنگی که شما را راضی کند ، می توانید رنگ مو را روی رشته ای از موهایتان امتحان کنید و موهای خود را با آن رنگ کنید ، اگر احساس می کنید رنگ مناسب است ، می توانید آن را روی کل موهای خود بمالید.
 • هنگام رنگ آمیزی مو ، در یک اتاق با دمای 37 درجه سانتیگراد بمانید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
روغن خراطین برای صورت + روش استفاده از روغن خراطین برای زیبایی پوست

آیا با نسکافه می توان موهای خاکستری را با حنا پوشاند؟

رنگ موی سفید

البته می توان با رنگ آمیزی موهای خاکستری یا خاکستری موها را با استفاده از روش حنا با نسکافه در سایه های قهوه ای تیره و نسکافه ای پوشاند.

اگر موهای شما شروع به سفید یا خاکستری شدن می کند و می خواهید موهای خود را با رنگ مو بپوشانید ، بهتر است از روش های طبیعی و گیاهی استفاده کنید زیرا این روش ها به مو آسیب نمی رسانند و همچنین هزینه کمی نیز دارند ، بنابراین استفاده از حنا با نسکافه یکی از روش های ترجیحی برای از بین بردن موهای خاکستری با مواد طبیعی است.

علاوه بر این ، رنگ آمیزی مو با حنا و نسکافه فقط به رنگ آمیزی موهای سفید یا خاکستری محدود نیست ، بلکه برای زنان جوان و دختران از گروه های سنی مختلف که می خواهند رنگ موهای خود را تغییر دهند ، مناسب است.

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

2 × 4 =