نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین … جزئیات غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین »مجله شما

نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین جزئیات غذا خوردن - نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین ... جزئیات غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین »مجله شما


هدف اصلی گاسترکتومی آستین کاهش میزان غذای خورده شده و نتایجی است که به طور کامل به دست خواهید آورد به نحوه خوردن شما بعد از عمل آستین معده بستگی دارد ، بنابراین هرگونه اشتباه یا الگوی غذایی نامناسب می تواند مشکلات اساسی ایجاد کند جدی تر از آنچه انتظار دارید!

اگر نحوه خوردن شما بعد از گاسترکتومی آستین و انواع غذاهایی که باید به آنها تکیه کنید و از آن اجتناب کنید ، همان چیزی است که ذهن شما را به خود مشغول می کند ، در اینجا همه مواردی است که باید بدانید و همه مواردی که می توانند به سوالات شما پاسخ دهند.

نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین

نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین

نحوه غذا خوردن بعد از گاسترکتومی آستین

نکته مهم: اطلاعات ذکر شده در اینجا را نمی توان جایگزین مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه دانست و همچنین برای مصرف هر دارو یا مکمل غذایی قابل تأیید نیست ، زیرا پزشک شما به بهترین وجه می تواند از وضعیت سلامتی شما و آنچه برای شما مناسب است مطلع شود.

10 – از پرخوری پرهیز کنید

به طور کلی ، بعد از گاسترکتومی آستین ، معده قبل از عمل حدود یک چهارم اندازه خود است و این به این معنی است که با غذای کمتری احساس سیری خواهید کرد ، اما در عین حال این به معنای غیرممکن بودن پرخوری نیست!

به یاد داشته باشید که خوردن بیش از اندازه ای که احساس سیری می کنید ، پرخوری محسوب می شود ، اما مسئله بعد از آهسته زدن به بیش از حد زیاد ختم نمی شود که باید از آن اجتناب کنید ، بلکه خطرات و عواقب منفی زیادی دارد که مهمترین آنها هستند:

 • احساس درد به طوری که بدن شما علاوه بر تأخیر در بهبود معده ، می تواند در برابر خوردن مقدار زیادی غذا همراه با درد در شکم واکنش نشان دهد.
 • استفراغ: رد مقدار زیاد غذا یا غذاهای غلط و نامناسب می تواند استفراغ داشته باشد.
 • اسهال: بیماری دیگری که ممکن است تجربه کنید ممکن است شما را در معرض کم آبی ، کمبود جذب و در نتیجه کمبود عناصر مورد نیاز بدن قرار دهد.

خطر قرار گرفتن در معرض چنین اثرات و عواقبی با گذشت زمان پس از عمل و پس از بهبود معده کاهش می یابد ، و این دقیقاً همان چیزی است که اجازه بازگشت و غرق شدن در رفتارهای غلط غذا خوردن و دور شدن از روش غذا خوردن را بعد از عمل ، که به نوبه خود بر نتایج و کاهش وزن تأثیر منفی می گذارد و یا باعث تأخیر می شود.

ممکن است برای شما جالب باشد: علائم ، علل و درمان پرخوری و مقابله با پرخوری


9 – وعده های غذایی کم و مقدار کمی غذا بخورید

به جای اینکه یک وعده غذایی بزرگ بخورید و زیاد بخورید ، باید مقداری را که می خورید به مقادیر کمتری تقسیم کنید و در طول روز روی وعده های غذایی کم تقسیم کنید ، البته پزشک مقدار مجاز غذا را به شما می گوید و این مقدار را برای شما پیگیری می کند. و تأثیر آن …

درصورتي كه در مكاني باشيد كه وعده هاي غذايي بزرگ مانند رستوران ، يك رويداد اجتماعي يا ديدار را سرو مي كند … اين بدان معنا نيست كه بايد اين قانون را كنار بگذاريد! لازم است مقداری را که به شما ارائه می شود به مقادیر کمتری تقسیم کنید که مربوط به آنچه برای شما مناسب است و بقیه را برای مدتی بعد بگذارید یا آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید … شما نباید از رد مقدار ارائه شده به شما خجالت بکشید ، زیرا خوردن زیاد بعد از تعیین مقدار می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و ما در حال حاضر مهمترین آنها را ذکر کردیم.

فواید سلنیوم برای سلامتی 7 مورد است که آن را به یک ماده معدنی بسیار مهم تبدیل می کند

اگر فردی هستید که عاشق غذا خوردن هستید ، برای شما جالب خواهد بود که باید مقادیر کمی را که در طول روز توزیع می شود ، بخورید ، اما در صورتی که برای انجام این کار وقت کافی در کار خود ندارید ، غذای مناسب را با خود ببرید در جعبه های کوچک


8 – حتما غذا را آرام و آرام بخورید

در حقیقت ، رفتارهای غلط غذایی غلط نه تنها در مقدار خورده نشان داده می شوند ، بلکه سبک غذایی غلط که سریع غذا خوردن همراه با خوردن مقادیر زیاد است ، ایجاد می شود!

سریع غذا خوردن باعث می شود قبل از رسیدن ضربه عصبی مقدار زیادی غذا بخورید که به مغز شما می گوید معده پر است یا احساس سیری می کنید ، این بدان معناست که شما عملا بیش از مقدار مورد نیاز خود غذا خواهید خورد.

موضوع قبل از آستین گاسترکتومی به راحتی عبور کرده و ممکن است باعث افزایش وزن شود ، اما خوردن مقدار زیادی بعد از عمل باعث می شود که اغلب از درد و استفراغ رنج ببرید.

بنابراین مطمئن شوید که آهسته غذا بخورید ، می توانید با خوردن لقمه های کوچک تمرین کنید و مطمئن شوید که هر لقمه را حداقل 25 بار می جوید.

شاید برایتان جالب باشد: ترفندهای کاهش وزن بدون رژیم یا ورزش ساده ترین راه برای رسیدن به وزن ایده آل


7 – از خوردن مایعات همراه با غذا خوردن و یا بلافاصله قبل و بعد از غذا خودداری کنید

شاید این یکی از مهمترین رفتارهایی باشد که متخصصان تغذیه غالباً به آن اشاره می کنند ، اما این یک قسمت اساسی در راه غذا خوردن ما بعد از آستین معده است.

ممکن است فکر کنید اگر همراه غذا خوردن مایعات بنوشید چه اتفاقی می افتد؟ آنچه اتفاق می افتد این است که مایعات علاوه بر ایجاد استفراغ ، می توانند غلظت آب های گوارشی را نیز رقیق کنند زیرا حجم معده کمتر از قبل است.

اگر من یکی از افرادی باشم که فقط نمی توانم بدون نوشیدن غذا بخورم؟ در این صورت ، باید به تدریج از این امر خودداری کنید ، شروع به کاهش مایعاتی که می نوشید کنید و سپس زمان نوشیدن را از زمان صرف غذا دور نگه دارید ، یعنی ابتدا 10 – 15 دقیقه بین مایعات بگذارید و اگر قبل از آن غذا بخورید یا بعد از آن ، و سپس ساعت چهارم را 20 دقیقه و سپس 30 دقیقه و غیره را …


6- بین وعده های غذایی آب کافی بنوشید

صرف هشدار به شما در مورد نوشیدن مایعات در کنار وعده های غذایی یا نزدیک آنها به معنای مهم نبودن آنها نیست! برعکس ، نوشیدن آب بعد و بدون جراحی آستین معده بسیار مهم است.

معایب و عوارض کاشت مو در شرایط غیر تخصصی را بشناسید

نوشیدن آب در بین وعده های غذایی به این معنی است که برای مدت طولانی تری احساس سیری و سیری خواهید کرد. به سرعت گرسنه نخواهید ماند یا تمایل به خوردن غذاهای سبک را احساس نخواهید کرد ، این بدان معنی است که گرسنگی و کالری زیادی در خود صرفه جویی می کنید و بنابراین از شما پشتیبانی می کند گرفتن نتایج مورد انتظار از روند.

خودتان را مجبور نکنید ، زیرا مجبور نیستید مقدار زیادی آب بنوشید ، بلکه باید دستورالعمل های پزشک را در مورد مقدار صحیحی که برای شرایط سلامتی شما مناسب است بطور کامل اجرا کنید ، اما در عین حال اگر یکی از افراد هستید که به یاد آوردن نوشیدن آب مشکل دارند ، می توانید اعتماد کنید: چگونه می توانید روزانه دو لیتر آب بنوشید؟


5- ممکن است بعد از عمل جراحی آستین به مکمل های غذایی نیاز داشته باشید

اندازه معده به یک چهارم آنچه که داشته اید تبدیل شده است و بنابراین میزان خوردن شما علاوه بر کاهش توانایی جذب معده ، کمتر است ، همه اینها احتمال ابتلا به کمبود و فقر در مواد مغذی را دارد. که بدن نیاز دارد امکان پذیر است.

به طور کلی ، شما می توانید تجزیه و تحلیل لازم را انجام دهید ، و مکمل های غذایی باید تحت نظارت یک پزشک متخصص مصرف شوند ، و نمی توان از دستورالعمل های وی صرف نظر کرد یا در این زمینه با او مشورت کرد زیرا مصرف اشتباه مکمل ها می تواند شما را بیشتر در معرض خطر قرار دهد مشکلات حتی از کمبود آنها!

همچنین ، میزان و ماهیت کمبود بسته به نوع پاسخ بدن به روند گاسترکتومی آستین و الگوی غذایی که به آن تکیه می کند ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است و این مکمل ها می توانند به صورت قرص خوراکی مصرف شده و تزریق شوند. مانند تزریق ویتامین B 12.


4- از غذاهایی که کالری خالی دارند خودداری کنید

چه غذاهایی حاوی کالری خالی هستند؟ آنها غذاهایی هستند که در مقایسه با اندازه نسبتاً کمی حاوی کالری زیادی هستند (یعنی کالری زیادی را تضمین می کنند) و در عین حال حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن نیستند (یعنی مواد مغذی بدن را تأمین نمی کنند) نیاز دارد).

بنابراین ، دقیقاً مانند نام آن ، کالری خالی هستند و اگر می خواهید از عمل جراحی بای پس معده نتیجه دلخواه خود را بگیرید ، پس آخرین چیزی که فکر می کنید خوردن چنین کالری است.

کالری خالی کجاست؟ این ماده معمولاً در غذاهایی یافت می شود که حاوی کربوهیدراتهای تصفیه شده یا فرآوری شده هستند (یعنی آنهایی که در طول تولید ارزش غذایی خود را از دست داده اند) و مهمترین نمونه ها عبارتند از: قندها – شیرینی ها – آرد سفید – بستنی – نوشابه – شیرین کننده های مصنوعی. ..


3 – از غذاهایی که شاخص گلیسمی بالایی دارند خودداری کنید

غذاهایی که کالری خالی دارند اغلب به عنوان غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا مشخص می شوند مانند: بستنی – شیرینی – غذاهایی که با آرد سفید درست می شوند … اما این به چه معناست و چرا باید از آنها اجتناب کرد؟

در حقیقت ، از چنین غذاهایی نه تنها به عنوان بخشی از روش غذا خوردن پس از جراحی آستین معده ، باید خودداری شود ، بلکه باید کاملاً از آنها پرهیز کنید ، زیرا شاخص گلیسمی بالا به این معنی است که غذاهایی هستند که باعث می شوند سطح قند خون به سرعت بالا برود. .

حقیقت استفاده از شاهدانه و فواید روغن شاهدانه برای مو

سطح بالای قند خون باعث ترشح انسولین بیشتر می شود که با انتقال قند از خون به سلولهای چربی و ذخیره آن در آنجا ، قند خون را به حالت طبیعی برمی گرداند!

این پیامدهای منفی زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از: افزایش وزن – احساس سریع گرسنگی به دلیل ناگهانی بالا و پایین بودن سطح قند خون – خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تهدید می کند …

شما ممکن است مراقبت کنید: 16 مرحله برای کاهش اعتیاد به قند و شیرینی


2- رژیم متعادل و غنی از پروتئین را تصویب کنید

رژیم غذایی شما باید متعادل باشد و علاوه بر دستیابی به بهترین نتیجه از عمل آستین گاسترکتومی ، مواد مغذی مورد نیاز بدن را نیز تأمین کند ، بنابراین حتماً:

 • غذاهایی را که می خورید متنوع کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که غذای شما سرشار از پروتئین است زیرا باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و مشکلاتی در روند هضم غذا ایجاد نمی کند.
 • شما باید از خوردن غذاهایی که ممکن است باعث مشکلات گوارشی و نفخ شکم شوند ، خودداری کنید و بنابراین از جویدن آدامس – نوشیدن آب گازدار پرهیز کنید … (توجه داشته باشید که غذاهایی که باعث نفخ می شوند از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند ، بنابراین از مواردی که دستگاه گوارش شما را ناراحت می کند اجتناب کنید).
 • رژیم غذایی شما باید سرشار از فیبر باشد ، بنابراین حتما از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید.
 • غذاهای چرب را تا حد ممکن کاهش دهید و تمام چربی های موجود در غذای خود را جایگزین چربی های سالم کنید.

1 – به تدریج به رژیم خود برگردید

شما نمی توانید مستقیماً به رژیم خود برگردید یا طبق سیستم نهایی قدم بزنید ، اما باید طبق دستور پزشک و برنامه غذایی که وی تنظیم می کند و به طور کلی رژیم طبق برنامه بعد از آستین گاسترکتومی به تدریج به آن برسید. عملیات به شرح زیر است:

 • در روزهای اول و دوم پس از عمل ، باید به مایعات شفاف اعتماد کنید ، به شرطی که در دمای اتاق باشند.
 • از روز 3 تا 7 بعد از عمل ، می توانید غذاهای مایع مانند: شیر ، ماست … بخورید.
 • در هفته اول و دوم بعد از عمل: می توانید غذاهای پوره مانند: سوپ – سبزیجات و میوه های پوره – ماست و پنیر بدون چربی …
 • از هفته سوم تا یک ماه: می توانید غذاهای نرم ، لطیف و کمی ترد بخورید ، مانند: تخم مرغ آب پز – میوه – سبزیجات.
 • بعد از یک ماه از عمل: می توانید خوردن غذاهای جامد را شروع کنید: حبوبات – نان – غلات …
 • دو ماه پس از عمل: می توانید به رژیم غذایی نهایی که توسط یک متخصص تغذیه تنظیم شده است اعتماد کنید.

متأسفانه شما بعد از عمل یک شبه لاغر نخواهید شد و همه اینها به رژیم شما و نحوه غذا خوردن شما بعد از گاسترکتومی آستین بستگی دارد ، بنابراین حتما 10 قانون قبلی را رعایت کنید.

منابع

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

پنج + 17 =