نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله

نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله - نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله


پوست شما هر از چند گاهی باید زمان ویژه ای را برای استراحت و خلاص شدن از شر سموم به آن اختصاص دهید ، به خصوص پس از یک دوره کار پرتحرک یا مطالعه ، پوست شما شایسته مراقبت و توجه است ، اما این به معنای صرف هزینه های هنگفت برای محصولات گران قیمت مراقبت از پوست یا جلسات تمیز کردن نیست ، بنابراین نیازی به درمان پیشرفته نیست. برای پوست شما هنگامی که می توانید همان اثر را در خانه باشید. پاکسازی عمیق یک روال مراقبت از پوست است که هدف آن پاک کردن حتی منافذ عمیق و از بین بردن سلول های مرده پوست و سایر آلودگی ها است ، اگرچه ممکن است برای انجام صحیح آن زمان و تلاش بیشتری لازم باشد ، اما این یک مرحله عالی مراقبت از پوست است و برای انواع پوست لازم است.

مواردی که برای انجام یک پاکسازی عمیق در خانه باید بدانید

در اینجا مواردی وجود دارد که شما برای انجام یک پاکسازی عمیق در خانه نیاز دارید:

 • لوسیون صورت روغنی.
 • صورتتان را بشویید.
 • تراشنده صورت.
 • گلدان + حوله برای مرحله بخارپز.
 • ماسک صورت متناسب با نوع پوست شما.
 • تونر
 • مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست شما.
 • یک حوله نرم صورت.
 • پاک کننده سر سیاه و سفید.
 • پد پنبه.

نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله

نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله - نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله

در اینجا نحوه تمیز کردن عمیق پوست در خانه به همان روش مراکز زیبایی آورده شده است:

1. پوست را با لوسیون تمیز کنید

کمی شستشوی صورت روغنی بر روی دستان خود قرار داده و ماساژ آن را به آرامی و با حرکات دورانی شروع کنید ، انگشتان خود را کمی با آب گرم مرطوب کنید و بعد از آن صورت را با آب شست وشو داده و ماساژ را ادامه دهید و مطمئن شوید که برای از بین بردن روغن باقیمانده آن را به خوبی بشویید. پاکسازی با روغن با حل کردن هرگونه آرایش باقیمانده ، سلولهای مرده یا حتی روغن هایی که به طور طبیعی روی آن ایجاد می شوند ، آلودگی صورت شما را از بین می برد.

اکنون ، با استفاده از کمی شستشوی صورت روزانه یا هر نوع لوسیون ملایم مانند شستشوی عسل ، به عنوان مثال صورت خود را بشویید تا روغن باقیمانده از بین برود ، سپس پس از اتمام شستشو ، پوست خود را با یک حوله صورت تمیز و نرم لمس کنید ، اما آن را کاملا خشک نکنید ، زیرا برای مرحله بعد لازم است صورت خود را مرطوب نگه دارید.

2. لایه برداری

لایه برداری مهمترین مرحله در مراقبت و تمیز کردن پوست است ، زیرا یک روش عالی برای روشن کردن پوست و یکسان سازی رنگ آن است زیرا سلولهای مرده پوست موجود در لایه خارجی پوست را از بین می برد ، علاوه بر این ، لایه برداری به جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست کمک می کند زیرا روی سلول های جدید پوست قرار می گیرد و شما قادر به نفوذ خواهید بود. پوست راحت تر.

آیا لیزر فرکشنال بی خطر است؟ هزینه آن چقدر است؟

در حالی که صورت شما هنوز مرطوب است ، کمی اسکراب صورت بزنید و آن را به آرامی با حرکات دورانی مالش دهید. اطمینان حاصل کنید که حین انجام این کار حرکتی ملایم دارید زیرا فشار بیش از حد باعث آسیب به پوست شما می شود تا سود آن ، و بعد از اتمام صورت با آب گرم آب را بشویید.

3. مرحله تبخیر

بخارپز کردن یک مرحله ضروری برای از بین بردن سموم پوست و آلودگی جمع شده در داخل منافذ است. پوست پوست را عمیقا تمیز می کند و از بین بردن سر سیاه و سفید کار می کند زیرا از خشک شدن پوست جلوگیری می کند و به جذب محصولات مراقبت از پوست کمک می کند.

اگر دستگاه بخور در خانه دارید ، می توانید از آن استفاده کنید ، اما درصورتی که در دسترس شما نباشد ، چگونه می توان جایگزینی برای اواپراتور ایجاد کرد: ابتدا یک گلدان را پر از آب کنید و می توانید چند قطره از روغن ضروری مورد علاقه خود اضافه کنید ، به عنوان مثال اسطوخودوس و بابونه چیزهای فوق العاده ای برای استراحت هستند ، قابلمه را روی آتش بگذارید و بگذارید تا شروع به جوشیدن می کند و هنگامی که بخار شروع به بالا آمدن می کند ، صورت خود را روی بشقاب قرار داده و آن را با حوله بپوشانید. حداقل پنج دقیقه ادامه دهید ، سپس با استفاده از ابزار حذف جوش های سرسیاه ، جوش های سرسیاه یا جوش های سفید را از روی پوست خود پاک کنید یا می توانید به راحتی از یک پنبه پنبه ای استفاده کنید و محل های جمع آوری را مالش دهید جوش های سرسیاه برای خلاص شدن از شر

4. ماسک پوست

ماسک های پوستی در انواع مختلف متناسب با انواع پوست و رفع همه مشکلات آن از خشکی تا تیرگی پوست و سایر موارد موجود است ، بنابراین ماسکی را انتخاب کنید که متناسب با پوست شما باشد و مشکل مورد نظر شما را برطرف کند و ضمن جلوگیری از چشم ، بسته را به صورت یکنواخت روی صورت خود پخش کنید. آرام شوید و ماسک را بگذارید تا خشک شود ، یعنی حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت و پس از خشک شدن ، صورت خود را با آب سرد بشویید.

5. مرحله تونر

از تونر برای تعادل سطح PH پوست استفاده می شود ، بسیار با طراوت است ، منافذ پوست را می بندد و پوست را مرطوب نگه می دارد. قرار داده شده تونر روی یک سواب پنبه ، صورت را پاک می کنیم یا آن را در بطری اسپری قرار می دهیم و مستقیماً روی پوست اسپری می کنیم.

6. و در آخر هیدراتاسیون

این مرحله آخرین و ضروری است. همچنین باید مراقب باشید که مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست شما انتخاب شود ، به عنوان مثال ، برای افرادی با پوست ترکیبی یا چرب ، ما یک مرطوب کننده ژل مانند و برای افرادی که پوست بسیار خشک دارند ، کره صورت یا مرطوب کننده شدید تر را انتخاب می کنیم.

بررسی و بوی بد بدن صورتی ویکتوریا سکرت (بدن تازه و تمیز نیویورک)

تمیز کردن عمیق برای پوست چه مزایایی دارد؟

1609596430 384 نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله - نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله

تمیز کردن عمیق پوست باعث حفظ سلامتی و شادابی پوست می شود و فواید بسیاری از جمله:

 • درخشش و درخشش سالم پوست را بازیابی می کند.
 • به خلاص شدن از شر لکه ها ، جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید و سایر مشکلات کمک می کند.
 • گردش خون را در صورت تحریک می کند ، که به نوبه خود سلامت و درخشندگی پوست را نشان می دهد.
 • پوست را مرتبا تمیز و مرطوب نگه می دارد.
 • رنگ پوست را یکدست کرده و لکه های تیره یا اثرات آفتاب را کاهش می دهد.

چگونه می توانید محصولات مراقبت از پوست را با مواد طبیعی جایگزین کنید؟

اگر شما نوعی هستید که استفاده از مواد طبیعی را ترجیح می دهید ، می توانید لوازم آرایشی خود را برای استفاده در تمیز کردن صورت در خانه تهیه کنید ، اما ابتدا باید مواد را روی پوست خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید به هیچ یک از آنها حساسیت ندارید ، می توانید این کار را با استفاده از مقدار کمی از مواد تشکیل دهنده انجام دهید. روی ناحیه کوچکی از پوست خود بمانید و مدتی آن را بگذارید ، سپس مطمئن شوید که ناحیه قرمز یا تحریک نشده باشد.

1609596430 16 نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله - نحوه پاکسازی عمیق پوست در خانه ، مرحله به مرحله

در اینجا نحوه تهیه برخی از محصولات مورد نیاز و نحوه استفاده از آنها برای پاکسازی صورت آمده است:

1. آماده سازی شستشوی صورت:

در مورد شستشوی صورت روغنی ، در صورت داشتن پوستی طبیعی یا خشک ، می توانید از روغن زیتون یا روغن نارگیل ارگانیک به عنوان جایگزین استفاده کنید و اگر پوستی چرب دارید ، از روغن جوجوبا استفاده کنید ، همچنین می توانید یک قطره از روغن اساسی مورد علاقه خود را اضافه کنید تا از بوی معطر آن لذت ببرید.

در مورد تهیه جایگزینی برای لوسیون حاوی عسل ، اگر پوست خشک یا طبیعی دارید ، نصف قاشق چای خوری شیر یا خامه را با نصف قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و برای افرادی که پوست چرب دارند عسل را با نصف قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید و در آخر برای پوست های حساس ما مخلوط می کنیم. عسل با نصف قاشق چای خوری گلاب.

2. آماده سازی اسکراب صورت:

تهیه اسکراب خانگی صورت بسیار آسان است ، تنها چیزی که نیاز دارید یک قاشق چای خوری شکر معمولی است یا شکر قهوه ای و دو قطره آب یا روغن (روغن نارگیل یا روغن زیتون) را ترجیح می دهید.

3. ماسک صورت خود را آماده کنید:

ما یک قاشق غذاخوری نشاسته را با یک و نیم قاشق غذاخوری گلاب مخلوط می کنیم همچنین می توانید یک قاشق چای خوری عسل به این مخلوط اضافه کنید ، بعد از اینکه خمیر یکدستی بدست آوردیم مطمئن می شویم که هیچ توده ای وجود ندارد.

ماسک پاک کننده عمیق مواد طبیعی و کاربرد آن آسان است

4. تهیه تونر خانگی:

می توانید تونر را با گلاب جایگزین کنید ، که یک تونر طبیعی است ، یا می توانید مخلوط خود را که از گلاب تشکیل شده است با مقدار مساوی آب خیار درست کنید و آن را در یک بطری اسپری ذخیره کنید.

5. تهیه یک مرطوب کننده طبیعی صورت:

می توانید مرطوب کننده صورت را با ژل آلوئه ورا جایگزین کنید.برای بدست آوردن ژل ، برگ آلوئه ورا را با استفاده از چاقو از طول برش داده و ژل را استخراج می کنیم ، سپس آن را با مخلوط کن مخلوط کرده و آماده استفاده می کنیم.

پرسش و پاسخ

در اینجا س mostالات متداول در مورد نحوه تمیز کردن عمیق صورت در خانه وجود دارد:

1. چند بار باید فرایند پاکسازی عمیق تکرار شود؟

برای بهترین نتیجه ، توصیه می شود هر دو هفته یک تمیز کردن صورت عمیق انجام دهید.

2. آیا تمیز کردن عمیق پوست می تواند عوارض جانبی داشته باشد؟

اگر مراحل با دقت و به روش صحیح به کار نرود ، به ویژه در مراحل لایه برداری و جوش های سرسیاه ، پاک سازی صورت می تواند عوارض جانبی داشته باشد. به ویژه در طی این دو مرحله ، باید محکم و در عین حال ملایم باشید. می تواند باکتری ها را روی خود حمل کند ، در این صورت باعث ایجاد جوش می شود. بهتر است حداقل 24 ساعت پس از تمیز کردن ، آرایش نکنید ، به خصوص در صورت لایه برداری یا از بین بردن جوش سرسیاه.

در مورد دارندگان پوست چرب ، بسیار مهم است که مطمئن شوید محصولاتی که استفاده می کنید برای پوست های چرب مناسب است. درصورت عدم انتخاب صحیح محصولات ، ممکن است روغن ها روی پوست شما جمع شوند و در نتیجه نتایج معکوس را بدست آورند. همچنین برای دارندگان پوست خشک ، حساس یا مخلوط ، حتماً باید از محصولات استفاده کنید. این برای نوع پوست شما مناسب است ، در غیر این صورت ممکن است نتیجه ای پیدا نکنیم یا پوست شما به این روند واکنش بدی نشان دهد.

نتیجه

روش تمیز کردن عمیق پوست در خانه یک روش درمانی واقعی است ، زیرا روشی برای خودآموزی و در عین حال گامی برای نگاه داشتن پوست شما به طراوت و درخشان است ، اگر قصد دارید این مرحله را خودتان انجام دهید ، بهتر است از محصولات طبیعی استفاده کنید زیرا دقیقاً می دانید چه موادی را روی پوست خود قرار می دهید ، فراموش نکنید که هرگز دستان خود را بشویید شروع کنید و با روشن کردن تعدادی شمع معطر و پخش کمی موسیقی آرامش بخش ، فضای آرامش بخشی ایجاد کنید.

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

13 − 1 =