نزدیکترین ستاره به زمین کدام است؟

نزدیکترین ستاره به زمین کدام است؟ - نزدیکترین ستاره به زمین کدام است؟


پاسخ این س isال بسیار ساده است ، نزدیکترین ستاره به سیاره خورشید است ، خورشید 93 میلیون مایل با زمین فاصله دارد ، اما این پاسخی نیست که با اطمینان به دنبال آن هستید ، شما پس از حذف خورشید در مورد نزدیکترین ستاره به سیاره می پرسید.

وقتی خورشید ما کنار گذاشته شود ، نزدیکترین ستاره ما سیستم آلفا قنطورس است. این یک سیستم ستاره ای است ، یک ستاره نیست و از سه ستاره ساخته شده است که توسط گرانش به هم متصل شده اند. دو ستاره درخشان آلفا قنطورس A و آلفا قنطورس B هستند ، با یک ستاره کم نور به نام پروکسیما قنطورس.

ستاره های آلفا قنطورس A و آلفا قنطورس B با چشم غیر مسلح به عنوان یک ستاره به نظر می رسند و آنها به عنوان سومین درخشان در آسمان شب ظاهر می شوند.

پروکسیما قنطورس
تصویر تلسکوپ هابل از ستاره پروکسیما قنطورس ، که نزدیکترین ستاره به خورشید است (منبع تصویر: ESA / هابل و ناسا)

این منظومه ستاره ای در فاصله 4.35 سال نوری از خورشید قرار دارد. کم نورترین پروگزیما قنطورس نزدیکترین ستاره ماست زیرا تنها 4.25 سال نوری از ما فاصله دارد.

اگرچه این سیستم ستاره ای به ما نزدیکترین است ، اما بسیار دور است و تصور فاصله وسیعی که ما را از آن جدا می کند دشوار است و برای درک این فاصله ، خورشید را به اندازه یک گریپ فروت تصور کنید. و اینکه شما می خواهید از خورشید به اندازه گریپ فروت ما به یک سیستم آلفا قنطورس به اندازه یک گریپ فروت تغییر وضعیت دهید ، باید مسافتی معادل 2500 مایل را طی کنید که تقریباً فاصله بین سواحل شرقی و غربی ایالات متحده آمریکاست. این نزدیکترین همسایه به خورشید است.

اطلاعات از راه دور

ستاره پروکسیما قنطورس نزدیکترین ستاره به خورشید ما است و از ما 4.25 سال نوری (40،208،000،000،000،000 کیلومتر) فاصله دارد یا حدود 268،770 واحد نجومی است.

واحد نجومی میانگین فاصله سیاره از خورشید است و اتحادیه نجوم از این واحد برای اندازه گیری فاصله بین سیارات استفاده می کند ، اما وقتی در مورد فاصله ستاره ها صحبت می کنیم ، از واحد نجومی استفاده نمی کنیم بلکه سال نوری استفاده می شود. سال نوری مسافتی است که نور طی یک سال طی می کند و برابر آن با 46/9 تریلیون کیلومتر است. ستاره های آلفا قنطورس A و آلفا قنطورس B تقریباً 4.35 سال نوری با ما فاصله دارند. فراتر از ستاره پروکسیما قنطورس.

بهترین پایه برای پوست خشک

فاصله ستاره ها چگونه محاسبه می شود؟

روش هایی که ستاره شناسان برای اندازه گیری فاصله بین ستارگان استفاده می کنند ، یک زمینه گسترده و اساسی در نجوم است و تأثیر مهمی در نحوه درک جهان پیرامون خود دارد.

یکی از دقیق ترین روشهایی که ستاره شناسان برای اندازه گیری فاصله تا ستارگان استفاده می کنند ، اختلاف منظر نامیده می شود. اگر انگشت خود را جلوی صورت خود قرار دهید ، یکی از چشمان خود را ببندید و دیگری را به انگشت خود نگاه کنید و سپس چشم های خود را تغییر دهید ، خواهید دید که انگشت شما در مقایسه با اجسام دور پشت آن حرکت کرده است. این به این دلیل است که چشمان شما چند اینچ از یکدیگر فاصله دارند ، بنابراین هر چشم انگشت مقابل خود را از زاویه کمی متفاوت می بیند. به مسافتی که انگشت شما به آن منتقل شده است "نمای" گفته می شود.

ستاره شناسان می توانند اختلاف منظر را با اندازه گیری دقیق موقعیت یک ستاره نزدیک در مقایسه با ستارگان دوردست در پشت آن اندازه بگیرند ، و سپس شش ماه بعد که زمین در آن طرف مدار خود قرار دارد ، دوباره آن مکان ها را اندازه گیری کنند. اگر ستاره به اندازه کافی به ما نزدیک باشد ، آنگاه اختلاف اختلاف منظر مشاهده می شود ، موقعیت ستاره نسبت به ستاره های پس زمینه دور تغییر می کند. تغییر حداقل است.

چرا این فاصله ها برای ستاره شناسان مهم است؟

ستارگان در واقع اجسام ساکن نیستند ، کهکشان می چرخد ​​و ستارگان به دور مرکز کهکشان می چرخند. هر ستاره با سرعت و جهت یکسانی حرکت نمی کند ، سرعت چرخش آن به مکانی که ستاره در کهکشان بستگی دارد بستگی دارد. از آنجا که خورشید ما از مرکز کهکشان بسیار دور است ، بیش از 200 میلیون سال طول می کشد تا یک بار به دور مرکز کهکشان بچرخد. برخی از ستارگان نزدیک مرکز کهکشان سریعتر از خورشید ما حرکت می کنند و برخی دیگر سرعت کمتری دارند.

حرکت ستاره بارنارد از سال 1985 تا 2005 بر فراز آسمان (تصویر بدون مالکیت و مالکیت عمومی است)
حرکت ستاره بارنارد از سال 1985 تا 2005 بر فراز آسمان (تصویر بدون مالکیت و مالکیت عمومی است)

این تصویر متحرک که توسط رصدخانه Frog Rock گرفته شده ، حرکت ستاره بارنارد را از سال 1985 تا 2005 بر فراز آسمان نشان می دهد. ستاره بارنارد آنقدر سریع به خورشید نزدیک می شود که در 11700 میلادی ، بیش از 9000 سال بعد ، 3.8 سال نوری از ما فاصله دارد خورشید ، و بنابراین به نزدیکترین ستاره به خورشید ما تبدیل خواهد شد.

مراحل رشد کودک و مهمترین اطلاعات در مورد روشهای مراقبت و توجه به او

چه مدت سفر به سیستم آلفا قنطورس؟

فضاپیمای ویجر 1 در سال 1977 با مأموریتی بین ستاره ای به فضا پرتاب شد. اکنون با سرعت 17.3 کیلومتر در ثانیه از خورشید دور می شود. این سرعت برای ما بسیار زیاد است ، اما اگر ویجر با این سرعت به پروکسیما قنطورس سفر کند ، رسیدن به آنجا بیش از 73000 سال طول می کشد.

حتی اگر وسیله نقلیه ای داشته باشیم که بتواند با سرعت نور حرکت کند ، که با توجه به نسبیت خاص غیرممکن است ، رسیدن به آنجا 25/4 سال طول می کشد.

چرا نمی توانیم با سرعت نور یا سریعتر از سرعت نور حرکت کنیم؟

طبق نظریه نسبیت خاص ، جرم یک جسم با افزایش سرعت آن افزایش می یابد و با نزدیک شدن سرعت جسم به سرعت نور ، به بی نهایت نزدیک می شود. این بدان معنی است که برای شتاب بخشیدن به هر جسم به سرعت نور ، مقدار بی نهایت انرژی لازم است.

هیچ چیزی مانع از نزدیک شدن به سرعت نور نمی شود ، ما فقط برای رسیدن به این هدف به انرژی کافی نیاز داریم. چنین قدرت عظیمی در دسترس نیست ، به این معنی که توسعه یک وسیله نقلیه نزدیک به نور یک هدف دور است.

آیا می توان به سیستم آلفا قنطورس دسترسی داشت؟

در حال حاضر ، با توانایی های فنی که داریم ، سیستم آلفا قنطورس غیرقابل دسترسی است. سریعترین فضاپیمایی که اکنون داریم هزاران سال طول می کشد تا با حداکثر سرعت خود را به آنجا برسانیم. بنابراین ، باید منتظر فن آوری های آینده ای باشیم که بشر برای ایجاد موتورهایی قادر به تولید خواهد ساخت. رانش بالا و سرعت بیشتر. دانشمندان اکنون برخی از فناوری ها را می دانند که ممکن است به ما کمک کنند ، اما توسعه آنها نیاز به زمان و هزینه زیادی دارد که در حال حاضر در دسترس نیست. بنابراین ، بیشتر تحقیقات فنی ایجاد شده توسط آژانس ها و شرکت های فضایی بر روی تولید وسایل نقلیه ای است که قادر به بازدید از سیارات و اجسام مجاور در منظومه شمسی و فرود بر روی آنها هستند. و در مورد تحقیقات مربوط به مطالعه فضای خارج از منظومه شمسی ، این تمرکز بر ایجاد تلسکوپ های پیشرفته است که تصاویر دقیق تری از جهان اطراف ما را به ما می دهد و ما را قادر می سازد. از نظارت و کنترل اجسام موجود در منظومه شمسی با جزئیات بیشتر.

10 دوره رایگان رایگان برای یادگیری مکالمه انگلیسی به صورت آنلاین

آیا دانشمندان به سیستم آلفا قنطورس اهمیت می دهند؟

مطمئناً ، این سیستم نزدیکترین سیستم به ما است و با تلسکوپ های روی زمین و فضاها به راحتی دیده می شود و ستاره شناسان دو سیاره را پیدا کرده اند که به دور ستاره ضعیف پروکسیما قنطورس می چرخند. اگرچه بعید به نظر می رسد که دو سیاره قابل سکونت باشند ، اما مطالعه سیاره هایی که در خارج از منظومه شمسی به دور ستاره های دیگر می چرخند ، بسیار سرگرم کننده و آموزنده نیز مهم و ضروری است.

منابع

نزدیکترین ستاره چقدر فاصله دارد؟ وب سایت آسمان و تلسکوپ

نزدیکترین ستاره - وب سایت آژانس فضایی ایالات متحده ناسا

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

چهارده + 3 =