نکاتی درباره باردار شدن در دوران شیردهی برای شما و کودک بعدی »مجله شما

نکاتی درباره باردار شدن در دوران شیردهی برای شما و - نکاتی درباره باردار شدن در دوران شیردهی برای شما و کودک بعدی »مجله شما


بارداری در دوران شیردهی

تبریک می گویم! در حالی که شما هنوز شیر می دهید ، نوزادی در راه است و جادوی بارداری از ابتدا دوباره آغاز می شود و مطمئناً هیجان انگیز خواهد بود زیرا در حال حاضر از شیر مادر تغذیه می کنید زیرا در این حالت ، س questionsالات کاملاً جدیدی بوجود می آیند که حتی در طول آن نیز رخ نداده اید. بارداری قبلی شما

به طور کلی ، یک زن شیرده پس از زایمان می تواند نسبتاً سریع بار دیگر به باروری برگردد ، زیرا بارداری می تواند بدون هیچ آمادگی برای آن اتفاق بیفتد ، یا بارداری می تواند در طول دوره شیردهی به یکی از راه هایی که به این کمک می کند ، حتی اگر اکثر شیردهی وجود دارد ، رخ دهد. زنان آنها نمی خواهند باردار شوند و تمایل به داشتن فرزند دیگر برای مدت طولانی در دوران شیردهی برطرف نمی شود ، بنابراین اگر بارداری در دوران شیردهی اتفاق افتاده است ، در اینجا چند نکته مهم برای شما ، فرزند بعدی و کودک شیرده شما آورده شده است. ، و این همان چیزی است که ما در این مقاله یاد خواهیم گرفت:

فهرست مطالب

نکاتی درباره باردار شدن در دوران شیردهی

به طور کلی در نظر گرفته می شود شیردهی در دوران بارداری برای زنان بی خطر است ، اگرچه مقدار کمی هورمون بارداری در شیر مادر وجود دارد ، اما این به سلامتی کودک شما که از شیر مادر تغذیه می کند آسیب نمی رساند ، اما با وجود همه موارد ، در اینجا برخی از نکاتی که باید در دوران بارداری در دوران شیردهی استفاده شود ، ذکر شده است: س questionsالات و حقایقی که باید در این موارد شناخته شود دوره حساس بارداری شما:

آیا باردار شدن در دوران شیردهی خطرناک است؟

این اولین سوالی است که مادر شیرده و زن باردار می خواهند درباره آن سوال کنند.

اساساً ، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که شیردهی در دوران بارداری بی خطر است ، با این وجود باید پیش از این با یک متخصص زنان یا ماما مشورت کنید.

از شیر گرفتن اغلب به دلیل احتیاط توصیه می شود ، به عنوان مثال برای محافظت از کودک متولد نشده یا سلامت مادر یا تسهیل انتقال به شیردهی غیر کودک برای کودکی که قبل از تولد برادرش از شیر مادر تغذیه می کند.

برخی از زنان شیرده پرخاشگری غیرمعمولی نسبت به کودک شیرده خود تجربه می کنند یا نسبت به این وضعیت متناقض وضعیت خود حساس می شوند.

اگر می خواهید به شیردهی ادامه دهید و بارداری سالم و بدون مشکل است ، ادامه شیردهی مشکلی ندارد.

همانند بارداری قبلی ، لازم است مقدار کافی اسید فولیک در بدن با مشورت با ماما یا متخصص زنان تأمین شود.همچنین در صورت لزوم می توانید از مکمل های غذایی دیگر مانند روی یا آهن نیز استفاده کنید و همچنین می توانید مواد مغذی کافی اضافه کنید. نوشیدنی های سالم همراه با رژیم غذایی سالم و متعادل برای مراقبت. برای جنین ، کودک شیرده و مادر دو فرزند مفید است.

آیا در صورت بارداری مجدد می توانم به شیردهی ادامه دهم؟

به عنوان یک قانون کلی ، ادامه دادن شیردهی در دوران بارداری دیگر هیچ مشکلی ندارد.

تفاوت بین انحراف مسیر و سوئیچ مینی مسیر ... و بهترین چیست؟

اگر قبلا سقط کرده اید یا در معرض خطر زایمان زودرس شدید هستید ، ممکن است از شیر گرفتن توصیه شود زیرا این متخصص زنان مستقیماً با شما صحبت خواهد کرد تا در دوران بارداری دچار سوourتغذیه یا خستگی و خستگی نشوید.

به طور کلی ، اکسی توسین (هورمونی است که علاوه بر این که در روند زایمان نیز اهمیت دارد ، در رابطه مادر با فرزند تازه به دنیا آمده نقش دارد و علاوه بر سایر وظایف ، در روابط صمیمانه بین مرد و همسرش نیز نقش زیادی دارد. آن را هورمون عشق بنامید) که در اثر شیردهی در نتیجه رابطه مادر با فرزندش آزاد می شود فقط وقتی رحم را تحت تأثیر قرار می دهد که کودک و مادر برای تولد آماده باشند نه در زمان دیگری ، بنابراین ترس از آن وجود ندارد برای زن باردار

مشاوره با متخصص را ادامه دهید:

حاملگی را در دوران شیردهی کنترل کنید

مشاوره با پزشک متخصص شما در دوران بارداری هنگام شیردهی به شما آرامش می دهد ، زیرا وی در مورد تمام اتفاقاتی که در این دوره برای شما رخ می دهد به شما مشاوره بهداشتی می دهد.

پزشک ممکن است از شما بخواهد در این دوره از رابطه جنسی خودداری کنید ، خصوصاً اگر از درد یا خونریزی در رحم رنج می برید ، یا این بارداری برای شما و سلامتی شما خطرناک است ، یا اگر در معرض سقط جنین هستید ، شیردهی را متوقف کنید ، یا شیردهی را ادامه دهید ، زیرا این موارد در این دوره از موارد مهم هستند. این دوره مخصوص شما و نوزادان است ، چه در معده و چه در شیردهی.

رژیم غذایی خود را به دقت رعایت کنید ، زیرا مهم است:

تغذیه زنان باردار

بعد از اینکه از اهمیت ایجاد تغییر در رژیم غذایی کودک خود که شیرده هستید و اهمیت آن برای سلامتی کودک ، چه در دوران بارداری و چه بعد از زایمان ، دانستید ، باید به رژیم خود توجه بیشتری کنید. بارداری در دوران شیردهی نیاز دارد انرژی از شما گرفته می شود ، و این بدان معنی است که شما کالری کافی برای حفظ سلامتی و انرژی خود برای ادامه بارداری سالم در دوران شیردهی می خورید.

هنگام شیردهی ، به گونه ای استراحت کنید که به شما آرامش دهد:

نحوه شیردهی در دوران بارداری

شناخته شده است که روند شیردهی به انرژی زیادی از مادر شیرده نیاز دارد و اگر یک زن شیرده باردار باشد این کار دشوار است ، اما شما می توانید با نشستن در یک موقعیت راحت در حالی که شیر می دهید یا دراز می کشید بر این مشکل غلبه کنید. بارداری پیشرفت می کند ، موقعیت هایی متناسب با شکم بزرگ شما و شیردهی فرزندتان پیدا خواهید کرد به گونه ای که شما و کودک شما را آرام کند.

ادامه مراقبت از پستان در دوران بارداری هنگام شیردهی:

مراقبت از سلامتی پستان و پستانک شما ضروری است زیرا شما برای استراحت وقت نخواهید گرفت ، کودک اول با شیر مادر تغذیه می شود و فرزند دوم نیز به دنبال او می آید ، بنابراین باید مراقب باشید تا به عفونت نوک پستان مبتلا نشوید ترک خوردن.

شما باید از نوک پستان خود مراقبت دقیق کنید زیرا افزایش میزان استروژن و پروژسترون علاوه بر شیردهی ممکن است منجر به التهاب پستانک شود که در برخی موارد شما را در معرض عفونت ، خشک یا ترک خوردگی پستانک قرار می دهد و می توانید با استفاده از این مشکل برطرف شوید. پماد در این موارد تحت نظارت پزشک شما.

نحوه استفاده از اسکراب صورت ... 9 مرحله ، اطلاعات و اسرار فراوان

میزان شیر خود را کنترل کنید:

شناخته شده است که تولید شیر بسیاری از مادران شیرده از حدود 4 یا 5 ماه پس از تولد شروع به کاهش می کند ، بنابراین مهم است که مواد مغذی جدید را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید.

با قرار دادن مواد مغذی به همراه شیر در رژیم غذایی کودک ، تفاوت سلامتی کودک را از نظر وزن و شاخص رشد مشاهده خواهید کرد و در اینجا شما و فرزندتان ایمن هستید و تغذیه سالم جدید هر کمبودی را که ممکن است ایجاد کند جبران می کند به شیر شما ، خواه دائمی باشد یا موقت.

قبل از افزودن هر ماده غذایی به فرزندتان ، باید در این دوره با پزشک وی مشورت کنید.

در مورد فرزند بعدی شما ، او باید شیر بکر یا اصطلاحاً آغوز را مصرف کند حتی اگر تصمیم گرفته شود فرزند اول خود را با آن شیر دهید ، اما اولویت برای کودک جدید باید خصوصاً در روزهای اول تولد او باشد.

آیا جنین من هنگام شیردهی به برادرش مواد مغذی کافی دریافت می کند؟

در دوران بارداری جنین در حال رشد ابتدا با تمام مواد مغذی مهم تأمین می شود ، مرحله بعدی شیر دادن به کودک شما است زیرا شکل گیری شیر مادر به طور کامل ادامه می یابد و تنها در این صورت بدن شما را از داشتن شرایط بدنی مناسب اطمینان می دهد.

شما به عنوان یک زن باردار و شیرده قطعاً باید:

  • خود را با یک رژیم غذایی خوب ، متعادل و مقوی پذیرا کنید
  • وقفه های برنامه.
  • در مورد سطح صحیح اسیدفولیک ، روی و آهن در بدن و احتمال مصرف سایر مکمل ها در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید.

شیردهی پس از تولد فرزند دوم:

در اصل ، شما می توانید بلافاصله پس از تولد ، و فرزند بزرگتر خود که در دوران بارداری نیز از شیر مادر تغذیه می کند ، به او شیر دهید ، زیرا شیر مادر شما کاملاً با نوزاد تازه متولد شده شما سازگار است و این بدان معنی است که شیر شما به ویژه مغذی است و پر از همه چیزهایی است که نوزاد تازه متولد شده نیاز دارد و مطمئناً فرزند بزرگتر شما که از شیر مادر تغذیه می کند نیز از شما بهره مند خواهد شد.

با این حال ، ممکن است که مقدار شیر فقط برای یک کودک کافی باشد ، بنابراین قانون زیر در مورد شیردهی اعمال می شود:

  • در مرحله اول ، یک نوزاد تازه متولد شده مجاز به شیر دادن است ، زیرا او در این دوره بیش از برادرش به شیر مادر احتیاج دارد.
  • سپس اگر گرسنگی آنها سیر شود ، کودک بزرگتری که شیرده است نیز می تواند شیر بخورد.
  • برخی از مادران به هر کودک پستان می دهند تا از آن تغذیه کند در حالی که دیگران ترجیح می دهند که تعویض کنند که این خود قدردانی آنهاست.
تجربه من با بالن معده .. مزایا و معایب بر اساس تجربیات واقعی

رابطه جنسی در دوران شیردهی:

به تازگی پس از تولد ، تمایل به نزدیک بودن از نظر جسمی به همسر معمولاً کم است زیرا شما خسته و خسته شده اید و انرژی شما تقریباً رو به اتمام است ، اما شما باید با خستگی دست و پنجه نرم کنید زیرا مجاورت جسمی با شریک زندگی به سرعت قربانی روزانه جدید می شود زندگی با کودک ، علاوه بر این که نزدیک بودن با شریک زندگی به شما آرامش روانی می دهد شما در این دوره با وجود تمام خستگی و خستگی که به آن مبتلا هستید ، به آن نیاز دارید.

اما این در مورد همه افراد صدق نمی کند ، و اگر احساس تناسب و سلامتی می کنید ، هر مورد ناشی از زایمان به خوبی بهبود یافته و تمایل وجود دارد ، اما:

  • از کاندوم می توان در حین رابطه هفتگی استفاده کرد نه تنها به این دلیل که یک روش پیشگیری از بارداری است بلکه برای محافظت از شما در برابر عفونت است زیرا رحمی که اخیراً بهبود یافته باید از میکروب ها محافظت شود.
  • به دلیل تغییرات هورمونی پس از زایمان و شیردهی ، ممکن است در ابتدا ناحیه گردنی کمتر از حد معمول شود و این کمبود آب بدن بسیاری از مادران را می ترساند ، اما جای نگرانی نیست ، زیرا با تثبیت وضعیت هورمونی این وضعیت نیز از بین خواهد رفت از مرطوب کننده و ماده مفیدی می توان استفاده کرد.

ورزش در دوران بارداری هنگام شیردهی:

ورزش در دوران بارداری در دوران شیردهی برای تقویت عضلات و تأمین انرژی لازم در طول روز مهم است ، به شرطی که این یک ورزش مناسب برای وضعیت شما باشد ، مانند پیاده روی سبک و دوری از ورزش های خشن که می توانید زیر آن ورزش کنید. نظارت بر یک مربی تخصصی

بدن خود را مرطوب نگه دارید و از تشنگی جلوگیری کنید:

در دوران شیردهی آب بنوشید

شیردهی مایعات زیادی در بدن شما می گیرد ، بنابراین باید از تشنگی شدید جلوگیری کرده و این کمبود را جبران کنید و بدن خود را به مرحله کم آبی نکشید ، به خصوص که باردار هستید و با نوشیدن مقدار زیادی آب ، آب میوه های طبیعی و شیردهی شیردهی می کنید. شیر ، به خصوص در تابستان.

از استعمال سیگار خودداری کنید:

سیگار کشیدن

برای سلامتی خود و فرزندان خود از سیگار کشیدن در این دوره خودداری کنید ، زیرا سیگار کشیدن نقش زیادی در سقط جنین دارد.

بدن خود را راحت نگه دارید:

برای اینکه انرژی شما به نفع شما باشد ، همانطور که انرژی در دوران بارداری کاهش می یابد و همزمان با دیگری شیر می دهید ، که این کار به تلاش بیشتری نیاز دارد ، بنابراین باید استراحت کافی داشته باشید و آرام بخوابید.

حالت تهوع در دوران بارداری هنگام شیردهی:

یکی از علائم بارداری حالت تهوع است و این امر منجر به کمبود مواد مغذی به بدن شما می شود ، بنابراین مهم است که کمبود آن را با غذای سالم و متعادل جبران کنید تا غذای لازم را برای کودک شیرده و کودک خود تهیه کنید. در رحم شماست

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

2 × 5 =