شنبه , فروردین 21 1400
همه چیز در مورد خودآموزی 7 منبع آموزشی و 15 660x330 - همه چیز در مورد خودآموزی ... 7 منبع آموزشی و 15 نکته طلایی

همه چیز در مورد خودآموزی … 7 منبع آموزشی و 15 نکته طلایی

آموزش چیزی به خودتان واقعاً یک تجربه عالی است! به خصوص در روزگار ما ، که خودآموزی هرگز مانند گذشته نبوده است ، همانطور که امروز اساس زندگی ما است ، یا حداقل این چیزی است که باید باشد ، خواه دانش آموز مدرسه باشید ، دانشگاه ، حرفه ای ، دانشگاهی ، یا حتی شرکتی که می خواهد سطح کارمندان خود را بالا ببرد ...

بنابراین خودآموزی چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟ به چه منابع آموزشی می توانید اعتماد کنید؟ و اگر می خواهید خود یاد بگیرید و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید ، باید به مهمترین 15 نکته ای که این امر را برای شما تضمین می کنند اعتماد کنید.

فهرست مطالب

خودآموزی چیست؟

| مجله زنان ایران

خودآموزی عبارت است از کسب مهارت و دانش به صورت فردی بدون اینکه شخص دیگری به شما بیاموزد ، به این معنی که شما کسی هستید که به خودتان آموزش می دهید و تنها کسی هستید که به شما کمک می کند بدون کسب هیچ گونه آموزش حضوری با معلم ، اطلاعات را به دست آورید. .

خودآموزی راهی است برای اطمینان از اینکه در خط مقدم باقی می مانید زیرا پایان ندارد و به زندگی آکادمیک شما ارتباطی ندارد. این به معنای پیشرفت مداوم است ، چه در زمینه های دانشگاهی و چه در زمینه های شغلی ، یا حتی وقتی چیزهایی را که دوست دارید یاد بگیرید و استعدادها و توانایی های خود را رشد دهید.


منابع خودآموزی

| مجله زنان ایران

خودآموزی امروز به این معنی نیست که آنچه را که باید یاد بگیرید کشف خواهید کرد! این در گذشته های دور قبل از کشف علم بود ، امروز خودآموزی در ساده ترین ، بهترین و لذت بخش ترین روش در دسترس است.

با تکیه بر بهترین منابع خودآموزی می توانید چیزهای زیادی را کشف کنید و یاد بگیرید وقتی که در خانه هستید ، پشت میز ، میز کار ، تخت قبل از خواب یا حتی در حمل و نقل هستید. :

1 - یادگیری رسمی از طریق اینترنت

یادگیری رسمی از طریق اینترنت یکی از وقت گیرترین و گران ترین گزینه ها است و در عین حال فرصت های زیادی در اختیار شما قرار می گیرد ، زیرا مشهورترین دانشگاه های دنیا به آموزش آنلاین اعتماد می کنند و می توانید عضو شوید و گواهینامه بگیرید. از آنها ، علاوه بر امکان دریافت کمک هزینه.

شاید برایتان جالب باشد: یادگیری از راه دور ... رویایی تحقق می یابد ، بنابراین زمانی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد ، دستگاه خود را بیاورید و آنلاین شوید


2 - دوره ها یا کارگاه های آنلاین

گزینه های آنلاین بی شماری وجود دارد که توسط موسسات یا دانشگاه های بین المللی یا از وب سایت های تخصصی در دوره ها و دوره های آنلاین ارائه می شوند.

شما می توانید دوره هایی را در همه زمینه هایی که مورد علاقه شما هستند و تجربه شما در یادگیری زبان ، خیاطی ، دوره های آموزشی ، مدیریت بازرگانی و سایر موارد را افزایش می دهد ، پیدا کنید.

15 نکته ... ممکن است ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی باشد ، و همه آنها ممکن است باشد

این منابع آموزشی مهمترین ، ممکن ترین و انعطاف پذیرترین در نظر گرفته می شوند ، زیرا شما می توانید به دوره های کوتاه مدت یا طولانی مدت یا رایگان اعتماد کنید ، یا حتی دوره های پولی را که علاوه بر گواهینامه تأیید شده به بسیاری از سایت ها ارائه می شود ، به صورت رایگان دریافت کنید. آنها

ممکن است علاقه مند باشید: Udemy بیش از 130،000 دوره و کوپن رایگان دارد و دوره های خود را به شما ارائه می دهد


3 - کتاب و مجله

اینها می توانند مهمترین منبع و اغلب دقیق ترین مرجع برای به دست آوردن اطلاعات موردنیاز و مورد علاقه شما باشند ، هر نوع کتاب و مجله کاغذی یا دیجیتالی باشند.


4 - کلیپ های صوتی یا پادکست ها

زمانهایی که نمی توانید روی لپ تاپ یا تلفن خود بخوانید و بنویسید یا حتی در دوره های آنلاین شرکت کنید یا در جاده ها و وسایل حمل و نقل عمومی هستید ... با تکیه بر کلیپ های صوتی و پادکست ها می توانید از آنها استفاده کنید ، تمام کاری که باید انجام دهید هدفون قرار داده ، کلیپ صوتی را روشن کرده و روی آنچه می شنوید تمرکز کنید.


5 - فیلم ها

امروز ، پلتفرم های ویدیویی به عنوان معروف ترین در سراسر جهان در حال برنده شدن هستند که مهمترین آنها YouTube است. شما می توانید کلیپ های آموزشی زیادی را در رابطه با یک ایده خاص یا یک زمینه خاص پیدا کنید که بدون گذراندن دوره کامل و بدون سرعت ، سریع یاد می گیرید ثبت نام در یک موسسه یا عضویت در یک دانشگاه آنلاین ...

این پلتفرم های ویدئویی در صورت استفاده صحیح می توانند مفیدترین باشند. تکیه بر آنها می تواند بهترین روش تسلط بر هر چیزی باشد که می خواهید ، زیرا به سادگی با توانایی دسترسی به اطلاعات موردنیاز خود در همان زمان مورد نظر خواهید رسید. آن را به طور مداوم هر زمان که شما به آن نیاز دارید یا من بخشی از آن را فراموش کردم.


6 - وبلاگ ها و وب سایت ها

امروز به سادگی هر چیزی که می خواهید بدانید می توانید به سایت Google بروید و با تایپ کلمات کلیدی در مورد موضوع در جعبه جستجو از آن س askال کنید و هزاران یا میلیون ها نتیجه را از مقاله ها و اطلاعاتی در مورد آن پیدا خواهید کرد ، می توانید به تخصصی برسید ، مقالات کوتاه ، طولانی یا حتی زنجیره ای دنباله ای درباره این موضوع.


7 - گفتگوها

خودآموزی لزوماً به این معنی نیست که تنها خواهید بود و نمی توانید روی کسی حساب کنید! بلکه منظور از خودآموزی امروز این است که شما تنها شخص کنترل کننده هستید و به خود کمک می کنید.

برنامه های زیادی وجود دارد که به یادگیری مکالمه با سایر افراد در سراسر جهان بستگی دارد و اهمیت این روش به ویژه در یادگیری و تمرین زبان مشهود است و همچنین می توانید به دوره های مستقیم یا مستقیم اعتماد کنید تا بتوانید درباره سایر زبان آموزان بحث کنید ، مربی ، یا خود معلم.

ممکن است علاقه مند باشید: 10 سایت برتر مکالمه انگلیسی the زبان انگلیسی را تمرین کنید


نکاتی برای اطمینان از خودآموزی مثر

| مجله زنان ایران

یادگیری از خود بسیار آسان ، در دسترس و لذت بخش است ، اما در واقع به تلاش ، تمرکز و پیگیری توسط خود یادگیرنده نیاز دارد و به احتمال زیاد هرگونه تعلل ، تأخیر و یا حتی عدم مسئولیت کافی است! اگر با مشکلاتی روبرو هستید یا به نتیجه دلخواه خود نرسیدید ، در اینجا 15 نکته زیر برای اطمینان از رسیدن به هدفی که آرزو می کنید آورده شده است:

توسعه مهارت ضروری برای کودکان

1 - شما باید یک هدف تعیین کنید

هدف شما از خودآموزی چیست؟ قبل از هر چیزی ، شما باید پاسخی برای این سوال داشته باشید و برای اینکه بتوانید به آن برسید ، هدف مشخصی تعیین کنید. ممکن است در حال نوشتن یک تحقیق متشکل از هزار کلمه در مورد یک موضوع خاص یا تسلط بر بازاریابی الکترونیکی یا یادگیری باشد. نواختن ساز مورد علاقه خود را ... مهم نیست که وجود آن مهم است که شما بدانید که چه می خواهید.


2 - یک روال مطالعه ایجاد کنید

شما نباید یادگیری خود را به شانس واگذار کنید یا اگر زمان مناسبی پیدا کردید ، بلکه باید اهمیت آن را بیشتر کنید و به آن وابستگی بیشتری داشته باشید ، بنابراین باید یک برنامه روزانه مطالعه مشخص ایجاد کنید و باید به آن پایبند باشید.

شاید برایتان جالب باشد: چگونه می توان با ساده ترین و موفق ترین مراحل زمان را سازماندهی و مدیریت کرد


3 - برنامه های خود را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی به این معنی است که شما وظایف خود را از نظر مدت زمان مورد نیاز و زمان بندی یعنی محدوده زمانی در زمان مناسب سازمان خواهید داد ، و این اطمینان می دهد که می توانید زمان کافی برای یادگیری خود اختصاص دهید.

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: دیگر در آشفتگی درس نخوانید ... فقط بهترین برنامه مطالعه روزانه را دنبال کنید


4- مطالعه تشریفات

یکی از مهمترین راه ها برای اطمینان از داشتن حداکثر تمرکز به علاوه به شما کمک می کند تا به روال مطالعه خود که ایجاد کرده اید پایبند باشید! به عنوان مثال ، سعی کنید دوره مطالعه را با تهیه و تنظیم وسایل و یا با تهیه یک فنجان قهوه یا چای شروع کنید.


5- محل تحصیل

تصور کنید اگر محل تحصیل شما منظم نباشد و شما نیاز داشته باشید بروید و هر آنچه را که نیاز دارید به صورت جداگانه بیاورید ، یا اگر هرج و مرج و چیزهای زیادی در اطراف شما وجود دارد که حواس شما را پرت می کند ... این یک فاجعه است! بنابراین قبل از هر کاری حتما محل تحصیل خود را مرتب کنید.


6 - یادداشت برداری کنید

برای اینکه بتوانید یادداشت برداری کنید ، عملاً آنچه را که مطالعه می کنید و به خوبی و عمیق درک می کنید ، تجزیه و تحلیل می کنید ، مهمترین و اولویت ترین را انتخاب می کنید و سپس آن را در یادداشت یادداشت می کنید ... همه این بدان معنی است که مطالعه شما بیشتر است تاثیر گذار.

همچنین ، یادداشت ها به شما در هنگام بررسی کمک می کنند و راهی برای دستیابی آسان به اطلاعات در صورت نیاز هستند.


7 - تمرکز بر مطالعه

تمرکز بهتر یعنی یادگیری بهتر و در نتیجه نتیجه بهتر! بنابراین اطمینان حاصل کنید که روی مطالعات خود تمرکز کرده اید و از همه حواس پرتی ها دور هستید ، تلفن خود را بیرون از اتاق بگذارید ، اعلان ها را غیرفعال کنید و به سایت های شبکه های اجتماعی وارد نشوید. می توانید به برنامه هایی اعتماد کنید که همه این موارد را مسدود کرده و اینترنت را قطع می کنند از تلفن در طول دوره تحصیل.

ممکن است علاقه مند باشید: 10 وب سایت برتر یادگیری مفید ... 10 سایت که می توانند سبک یادگیری شما را برای همیشه تغییر دهند


8 - منابع مختلف

متنوع سازی منابع باعث می شود تا شما از اطلاعاتی که مطالعه می کنید بیشتر آگاه شوید! برخی از منابع علاوه بر مواردی که افق دانش شما را درباره یک موضوع خاص گسترش می دهند ، برای ساختن اصول شما و برخی دیگر برای بهبود آنها کار می کنند ، بنابراین مطمئن شوید که انواع مختلفی از منابع را انتخاب می کنید ، و همچنین سرگرم کننده خواهد بود.

تمام آنچه در مورد گواهینامه حرفه ای PMP Project Management باید بدانید

9 - ابزارهای مختلف مطالعه

برخی با نوشتن ، دیگران با گوش دادن یا با خواندن آنچه که با صدای بلند یاد می گیرند و تکرار آن بهتر یاد می گیرند ، برخی دیگر به تست ها و ارزیابی ها اعتماد می کنند از طرف دیگر افرادی هستند که باید مرتباً آن را مرور کنند ...

شما نیز باید ابزارها و روش های مطالعه را که برای شما بیشترین تأثیر را دارند کشف و به آنها اعتماد کنید.

شاید برایتان جالب باشد: سی قانون مطالعه


10 - با معلمان ارتباط برقرار کنید

در صورتی که به دوره آنلاین پیوسته باشید ، یا اگر در یک کلیپ صوتی یا تصویری شرکت کرده باشید ، نمی توانید از طریق نظرات یا پیام های خصوصی با معلمان ارتباط برقرار کنید ، یعنی در مورد اطلاعات با او بحث کنید یا س questionsالات و سوالات خود را بپرسید که شما دارید


11 - با فراگیران ارتباط برقرار کنید

شما همچنین می توانید از بحث در مورد اطلاعاتی که با سایر زبان آموزان مطالعه کرده اید بهره مند شوید ، این باعث می شود که شما دقت بیشتری داشته باشید علاوه بر این که شما نه تنها از تحصیلات خود بهره مند می شوید ، بلکه از مطالعات آنها ، س questionsالات آنها و یادداشت ها نیز بهره مند خواهید شد. که آنها مالک و مشترک هستند.


12 - نقاط ضعف شما

هر کس نقاط قوت و ضعف دارد ، بنابراین می توانید مطالعه ، یادگیری و تسلط بر یک موضوع خاص را بسیار آسان و سرگرم کننده بدانید ، در عوض ممکن است به یک فصل خاص برسید و در آن مشکل پیدا کنید! شما باید با خود صادق باشید و بدانید نقاط ضعف کجاست ، زیرا این امر باعث می شود شما بهتر بتوانید بر آنها غلبه کنید.


13- علاقه به مرور

بازبینی بسیار مهم است حتی اگر در آنچه اکنون مطالعه می کنید تسلط داشته باشید ، هیچ کس قادر نیست اطلاعات را فقط با یک بار مرور به خاطر بسپارد!

مرور اطمینان می دهد که اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل می شوند ، علاوه بر اینکه همان اطلاعات را پس از مدت کوتاهی منتقل می کنید ، باعث منظم تر شدن شما و همچنین شفافیت بیشتری می شود ، بنابراین برای تحصیل خود وقت بگذارید مرور کنید و هرگز آن را رها نکنید!


14. به خودتان پاداش دهید

مهم است که یادگیری خود را با چیز مثبتی در مورد مغز مرتبط کنید و این امر با تکیه بر پاداش امکان پذیر است! می توانید با یک فنجان قهوه با یک تکه شکلات یا یک فنجان بستنی به خودتان پاداش دهید یا حتی بیرون بروید و کمی قدم بزنید ... همه اینها باعث تمرکز و ادامه کار شما می شود!


15 - ارزیابی عملکرد

مهم است که شما هر از چندگاهی عملکرد را ارزیابی کنید تا بدانید چه چیزی به درستی به دست آورده است و با چه مشکلاتی روبرو هستید و به طور پیش فرض برای جلوگیری از اشتباهات و ضعف ها اطمینان حاصل می کنید.

به علاوه ، دانستن میزان دستاوردهای خود و پیشرفتی که دارید ، شما را به جلو سوق می دهد.


امروز می توانید از طریق یادگیری خود ، همه چیز از زبان برنامه نویسی گرفته تا جغرافیا و تاریخ را به روشی آسان و سرگرم کننده بیاموزید.

منابع

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

تمام آنچه در مورد ارتباطات معنوی باید بدانید چیست؟ با 310x165 - تمام آنچه در مورد ارتباطات معنوی باید بدانید ... چیست؟  با چه کسی؟  چطور؟

تمام آنچه در مورد ارتباطات معنوی باید بدانید … چیست؟ با چه کسی؟ چطور؟

این شخص ممکن است یک دوست ، عاشق ، خویشاوند یا همکار باشد ... و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =