سه شنبه , اردیبهشت 21 1400
چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و - چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی تفاوت قائل شد

چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی تفاوت قائل شد

چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و - چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی تفاوت قائل شددوره قبل از قاعدگی ممکن است علائم زیادی را ایجاد کند که شبیه علائم اولیه بارداری است و در نتیجه ، برخی از خانم ها ممکن است در تشخیص اینکه این علائم به دلیل بارداری است یا به دلیل نزدیک شدن به چرخه قاعدگی مشکل دارند و این ما را به این فکر سوق می دهد که آیا بین این علائم تفاوتی وجود دارد؟ این همان چیزی است که ما خواهیم شناخت و همچنین پاسخ یک سوال را می دانیم چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی تفاوت قائل شد ؟ ما در مورد علائم مشابه بین این دوره ها یاد خواهیم گرفت.

شباهت های بین علائم PMS و علائم بارداری

ممکن است شبیه هم باشند علائم اولیه بارداری با علائم قبل از قاعدگی برای برخی از خانمها ، بنابراین تأیید سلامت بارداری فقط با توجه به علائم ممکن نیست ، بنابراین یک زن باید آزمایش بارداری را انجام دهد تا سلامت بارداری را تضمین کند و علائم مشترک بین شروع بارداری و چرخه قاعدگی عبارتند از:

 • نوسانات خلقیبرخی از تغییرات خلقی مانند اضطراب ، استرس و طلسم گریه ممکن است برای زنان رخ دهد و این تغییرات قبل از قاعدگی و در ابتدای بارداری معمول است.
 • یبوست: پروژسترون می تواند باعث اختلالات گوارشی ، از جمله یبوست شود ، و از آنجا که در نیمه دوم چرخه قاعدگی سطح پروژسترون افزایش می یابد ، در هنگام نزدیک شدن قاعدگی ، در زنان یبوست ایجاد می شود ، و همچنین تغییرات هورمونی در ابتدای بارداری باعث یبوست می شود. هنگام بارداری
 • سردردسردرد می تواند یکی از علائم بارداری باشد ، اما بسیاری از زنان قبل از پریود نیز دچار سردرد یا میگرن می شوند.
 • کمردرداین علامت می تواند در طی دوره نزدیک شدن ظاهر شود ، اما در ابتدای بارداری نیز توسط زنان قابل مشاهده است.
 • افزایش ادرارممکن است در ابتدای بارداری یا قبل از قاعدگی بیشتر دفع ادرار کنید.
علت بزرگ شدن کلیه ها در جنین چیست

.

چگونه می توان درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی را تشخیص داد؟

زنان ممکن است نتوانند تفاوت بین درد پستان در ابتدای بارداری و درد قبل از چرخه قاعدگی را تشخیص دهند ، زیرا درد پستان در هر دو مورد یکسان است و هیچ تفاوتی بین درد پستان در ابتدای بارداری و درد قبل از دوره قاعدگی وجود ندارد ، در هر دو مورد زنان متوجه می شوند:

 • درد پستان
 • تورم پستان
 • لاغری پستان
 • بزرگ شدن پستان
 • حساسیت به پستان.

این علائم ممکن است از زنی به زن دیگر متفاوت باشد و درد پستان معمولاً با نزدیک شدن دوره قاعدگی همراه است و این درد در طی یا بعد از قاعدگی فروکش می کند و ممکن است در اوایل دوره بارداری پستان هموارتر شود و اغلب بزرگتر از دوره قاعدگی است.

برخی از خانم ها نیز ممکن است در اوایل بارداری ، بر خلاف دوره قاعدگی ، تغییر رنگ پستانک به رنگ تیره تر را مشاهده کنند و ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در نوک سینه شود و برخی از رگهای آبی در ابتدای بارداری در برخی از زنان در نزدیکی سطح پستانها ظاهر شود و علائم درد پستان در دوران بارداری شروع شود. بعد از یک یا دو هفته از شروع بارداری و ممکن است تا زمان تولد ادامه یابد.

تفاوت بین علائم بارداری و علائم قاعدگی

علائم بسیاری وجود دارد که از نظر ظهور قبل از قاعدگی یا ابتدای بارداری متفاوت است و علائمی وجود دارد که فقط در اوایل دوره بارداری ظاهر می شوند ، از جمله:

 • خونریزی سادهخونریزی جزئی در حین بارداری در نتیجه کاشت تخمک بارور شده در دیواره رحم اتفاق می افتد و خونریزی کاشت نامیده می شود و این با خونریزی در شروع چرخه قاعدگی متفاوت است.
 • حالت تهوعحالت تهوع و استفراغ بیشتر در بارداری دیده می شود و تقریباً در زمان قاعدگی اتفاق نمی افتد.
 • انقباضاتبرخی از گرفتگی های شدید شکم یا لگن ممکن است در بسیاری از خانم ها قبل یا حتی در طول دوره قاعدگی رخ دهد ، اما برخی از گرفتگی های خفیف ممکن است در مراحل اولیه بارداری رخ دهد.
معده درد در بارداری و آنچه باید در مورد آن بدانید

در پایان ، خواننده گرامی ، بعد از اینکه جواب یک سوال را دانستید چگونه می توان بین درد پستان در اوایل بارداری و درد قبل از قاعدگی تفاوت قائل شد به ما یادآوری کنیم که بهترین روش برای تأیید بارداری انجام معاینات پزشکی است که می توانید آنها را شناسایی کنید از اینجا.

.

درباره ی زهرا عصمتی

مطلب پیشنهادی

نقاشی جنگل و درخت برای کودکان 310x165 - نقاشی جنگل و درخت برای کودکان

نقاشی جنگل و درخت برای کودکان

نقاشی برای کودکان همیشه همراه با تخیل بوده است و به دلیل بهترین شیوه برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =