کالری موجود در روغن زیتون و فواید آن برای سلامتیروغن زیتون یکی از روغن های بسیار مفیدی است که برای بدن مفید است و بسیاری از افراد وقتی رژیم لاغری خاصی را دنبال می کنند آن را می خورند و ما در این مقاله تعدادی را برجسته می کنیم کالری موجود در روغن زیتون و فواید شگفت آور سلامتی آن ، بنابراین با ما ، خواننده گرامی ، مقاله زیر را دنبال کنید.

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از قدیمی ترین روغن هایی است که مردم هزاران سال از آن استفاده می کنند و یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است.

از میوه های یک درخت بدست می آید زیتونکه یک محصول درختی سنتی در منطقه مدیترانه است ، جایی که زیتون فشرده می شود تا این روغن سالم تولید شود که می تواند در مواد غذایی ، مواد آرایشی و داروهای پزشکی نیز استفاده شود.

رنگ و طعم روغن زیتون بسته به رسیدن زیتون ، آب و هوا و نوع خاک متفاوت است و رنگ آن به فرآیند تصفیه بستگی دارد. روغن زیتون حاوی کربوهیدرات یا پروتئین نیست و تمام کالری موجود در روغن زیتون فقط از چربی های اشباع نشده تک موجود در آن است.

کالری موجود در روغن زیتون

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) حدود یک قاشق غذاخوری روغن زیتون (معادل تقریباً 15 گرم) حاوی 119 کالری است.

همین مقدار حاوی 14 گرم چربی اشباع نشده غیر اشباع است که از چربی های سالم به حساب می آیند در حالی که حاوی چربی های اشباع بسیار کمی است و روغن زیتون حاوی کربوهیدرات ، فیبر ، قند یا پروتئین نیست.

اما با وجود کالری کم در روغن زیتون و حاوی چربی های سالم ، باید مقادیری را که از آن می خورید نیز کنترل کنید ، زیرا باید فقط یک قاشق چای خوری روغن زیتون را در یک وعده بخورید.

اکنون می توانید از طریق این لینک ، توده بدن خود را محاسبه کرده و از وزن ایده آل خود مطلع شوید: اکنون محاسبه کنید.

.

فواید روغن زیتون

https://www.youtube.com/watch؟v=OIspg9aFp4M

مطالعات زیادی برای تحقیق در مورد فواید روغن زیتون انجام شده است و آنها دریافتند که این روغن فواید شگفت انگیز زیادی برای سلامتی دارد ، به شرح زیر:

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم روغن زیتون می خورند کمتر به بیماری های قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا مبتلا می شوند و همچنین به کاهش التهاب کمک می کند. اختلال عملکرد اندوتلیال و ترومبوز.

پیشگیری از سکته مغزی

مطالعات نشان می دهد که روغن زیتون از عفونت با محافظت می کند حمله مغزی در افراد مسن 41٪ بیماری کمتری نسبت به افرادی دارند که به هیچ وجه آن را مصرف نمی کنند.

پیشگیری از افسردگی

مشخص شده است که غذاهای حاوی چربی های اشباع نشده مانند روغن زیتون به کاهش افسردگی کمک می کند ، همچنین به لطف کالری کم روغن زیتون ، که به افراد کمک می کند رژیم غذایی سالم را دنبال کنند.

کاهش بروز سرطان پستان

برخی مطالعات ثابت کرده اند که روغن زیتون برخلاف سایر روغن های گیاهی از سرطان پستان محافظت می کند ، زیرا باعث کاهش فعالیت p2aRas می شود که یکی از مواد سرطان زا است.

سطح کلسترول را حفظ کنید

به دلیل کالری کم روغن زیتون ، به کاهش غلظت کمک می کند کلسترول مضر ، که با مطالعه ای روی 28 بیمار که به مدت 6 هفته یک بار در روز مکمل روغن زیتون مصرف کردند ، اثبات شد.

پیشگیری از بیماری آلزایمر

تحقیقات ثابت کرده است که روغن زیتون به دفع پروتئین ها کمک می کند بیماری آلزایمر ناهنجاری های خارج از مغز.

پیشگیری از پانکراتیت حاد و بیماری کبدی

روغن زیتون سرشار از اسیدهای اولئیک و هیدروکسی تیرول است که از عفونت با A محافظت می کند.برای پانکراتیت همچنین ممکن است از کبد در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند.

پیشگیری از کولیت اولسراتیو

روغن زیتون به دلیل داشتن محتوای زیاد در محافظت در برابر کولیت اولسراتیو اسید اولئیک.

.

در پایان ، بعد از اینکه برای شما خواننده گرامی ، میزان کالری موجود در روغن زیتون و فواید شگفت انگیز آن را توضیح دادیم ، اگر س otherال دیگری دارید ، در این مورد دریغ نکنید با یکی از پزشکان ما مشورت کنید.

.

مطالب مرتبط

Leave a Comment

پنج × چهار =