کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

کلاژن برای مو فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو - کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو


بسیاری از ما از مزایای کلاژن برای پوست آگاه هستیم ، اما کلاژن می تواند فواید زیادی نیز برای موهای ما داشته باشد. کلاژن علاوه بر حفظ قدرت و درخشش مو می تواند به بهبود رشد مو کمک کرده و ریزش مو را کاهش دهد. با افزایش سن ، بدن درصد زیادی از کلاژن را از دست می دهد ، که ممکن است منجر به پیری زودرس شود ، علاوه بر این بر روی استخوان ها ، مفاصل و حتی موهای ما نیز تأثیر دارد. خوشبختانه ، مصرف کلاژن می تواند به تقویت موهای ما کمک کند و بدن سالم به ما بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از کلاژن برای مو و اینکه چگونه کلاژن می تواند به درخشش و رشد موهای شما کمک کند ، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

کلاژن برای مو: فواید کلاژن برای سلامتی چیست؟

روش های زیادی وجود دارد که کلاژن بر روی مو تأثیر می گذارد که ارتباط زیادی با تأثیر آن بر روی پوست ما دارد که بزرگترین اندام بدن است. کلاژن 70٪ پوست ما را تشکیل می دهد ، و این را می توان در درم یافت ، جایی که درم لایه میانی داخل پوست انسان است و همچنین این لایه است که حاوی فولیکول های مو است و وظیفه تنظیم رشد موهای ما را دارد. کلاژن با سالم نگه داشتن درم به فولیکول های مو و در نتیجه خود موهای شما کمک می کند.

به عبارت دیگر ، کلاژن با پشتیبانی از ریشه تا انتهای آن به مو کمک می کند ، بنابراین یک مکمل کلاژن می تواند مزایای اصلی زیر را برای مو فراهم کند:

  • کلاژن می تواند رشد ، ضخامت و طول مو را بهبود بخشد.
  • کلاژن ممکن است به کاهش ریزش مو کمک کند.
  • کلاژن می تواند به حفظ درخشش موهای شما کمک کند.

تمام مزایای سلامتی زیر که می خواهید بخوانید حول یک ایده ساده می چرخد: پودر کلاژن برای موهای شما عالی است!

1. کلاژن ضخامت و طول مو را بهبود می بخشد و ریزش مو را کاهش می دهد.

کلاژن برای مو فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو - کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

آنچه بیشتر افراد با افزایش سن از آن می ترسند این واقعیت است که هر ساله موهایشان بیشتر و بیشتر می شود. کلاژن به لطف خواص آنتی اکسیدانی خود می تواند از رشد و بازسازی مو پشتیبانی کند. محققان در ژاپن در سال 2016 دریافتند که کاهش سطح کلاژن در نزدیکی سلول های بنیادی فولیکول مو باعث ریزش بیشتر مو می شود. آزمایش های دیگر روی موش ها نیز همین نتیجه را نشان داد - موش ها همچنان کلاژن تولید می کنند و ریزش موی کمتری نسبت به کسانی که نبودند تجربه می کنند. علاوه بر این ، پرولین ، یک آمینو اسید مهم موجود در کلاژن نوع 1 و نوع 3 ، به جلوگیری از آسیب دیدن سلول توسط رادیکال های آزاد کمک می کند. گرچه رادیکال های آزاد به طور طبیعی در بدن تولید می شوند ، اما با آسیب رساندن به فولیکول های مو می توانند منجر به ریزش مو شوند و از آنجا که کلاژن علاوه بر حمایت از فولیکول های مو ، می تواند به کاهش آسیب رادیکال های آزاد نیز کمک کند ، مصرف کلاژن می تواند به نفع موهای شما باشد. به طور قابل ملاحظه.

با حفظ کیفیت فولیکول های مو ، موها به بازسازی و رشد طبیعی خود ادامه می دهند. کلاژن همچنین می تواند موها را ضخیم کند زیرا مشخص شده است که می تواند قطر رشته ها را گسترش داده و به موهای شما حالت و جلوه کامل تری بدهد. در نتیجه ، با توجه به استحکامی که از کلاژن به دست می آورد ، احتمال ریزش مو شما کمتر خواهد بود.

از بین بردن چین و چروک پیشانی + روش های خانگی و تخصصی موثر

اکنون که دانستید می توانید از کلاژن برای رشد مو استفاده کنید ، برای حفظ ضخیم و سالم بودن مو آماده شوید!

2. کلاژن به موهای شما کمک می کند تا نشاط و درخشندگی پیدا کنند.

هیچ کس دوست ندارد که موهای او خشک ، شکننده یا فاقد جهش و درخشندگی باشد. با افزایش سن ، حفظ یکپارچگی مو دشوار می شود ، اما کلاژن برای کمک به آن وجود دارد ، در لایه های پوست انسان غدد سباسه وجود دارد ، غدد چربی به قسمت داخلی به بالای غده های مو متصل می شوند و عملکرد آنها کمک به حفظ رطوبت مو و پوست است ، این غده ها این کار را انجام می دهند با ترشح سبوم ، که نوعی ماده چرب است و تارهای مو را روان می کند ، سبوم رسوب می کند و بنابراین می توان آن را روی مو و پوست سر پیدا کرد. این کت خاص همان چیزی است که باعث درخشندگی مو می شود.

البته تعادل کلید اصلی است ، زیرا تولید بیش از حد سبوم می تواند منجر به عفونت ، کاهش وزن و در نتیجه ریزش مو شود ، اما از طرف دیگر ، تولید کم سبوم منجر به کدر شدن و محافظت نکردن مو می شود و در اینجا اهمیت شستن به موقع موها و شستن بیش از حد آنها وجود ندارد. کلاژن می تواند با حمایت از درم و در نتیجه عملکرد کلیه بافت ها و غدد موجود در لایه پوست ، به این عملکرد کامل کمک کند. نرم کننده شگفت انگیز تنها محصولی نیست که به موهای شما درخشش سالم و همچنین کلاژن می بخشد.

نکته اینجاست که کلاژن به موهای شما در همه جا کمک می کند. ابتدا به محافظت از ریزش مو کمک می کند و سپس به سالم ، زیبا و براق نگه داشتن آن کمک می کند.

کلاژن چگونه به رشد موهای سالم کمک می کند؟

1603392961 862 کلاژن برای مو فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو - کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

بیایید بیشتر در مورد نقش کلاژن صحبت کنیم و اینکه در هنگام کمک به موهای شما چه مکانی مهم است. برای رشد مو ، فولیکول های مو و غدد چربی باید در یک لایه پوستی کاملاً مقاوم قرار بگیرند و بین تراکم مو و آبرسانی به مو و همچنین تعداد کل فولیکول های مو با میزان کلاژن در بدن رابطه مشخص وجود دارد ، بنابراین کاهش کلاژن در بدن ما که با افزایش سن اتفاق می افتد ممکن است دلیلی باشد به دلیل ریزش مو با افزایش سن.

از آنجا که کلاژن بخشی جدایی ناپذیر از لایه اساسی پوست است ، جایی که همه فولیکول های مهم مو در آن قرار دارند ، اطمینان از کلاژن هایی که بدن شما روزانه از دست می دهد می تواند به رشد و نگهداری موهای شما کمک کند.

مکمل های کلاژن برای مو

برای اینکه این مزایای شگفت انگیز را که کلاژن برای سلامتی مو فراهم می کند ، تجربه کنید ، باید مکمل های کلاژن را امتحان کنید. یک یا دو وعده در روز می تواند باعث ضخیم شدن و قویتر شدن موها در عرض 4 تا 8 هفته شود. می توانید پودر کلاژن را با نوشیدنی ها یا اسموتی های روزانه خود مخلوط کنید ، یا می توانید دستور العمل های دیگر را امتحان کنید.

کلاژن را بیش از موهای شما بهبود می بخشد

همه کلاژن را دوست دارند و ما همیشه مشتاقانه توضیح می دهیم که دلیل آن را فقط می توان با یادگیری کلاژن یافت. کلاژن نقش ساختاری را برای قسمت هایی از بدن مانند استخوان ها ، تاندون ها ، مفاصل و همچنین پوشش معده انجام می دهد و همچنین می تواند در قسمت های خارجی بدن از جمله در آن مژه ها ، ناخن ها ، دندان ها و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، موها.

از اسکراب قهوه ترک برای صورت و بدن استفاده کنید

کلاژن از یک زنجیره نسبتاً طولانی از اسیدهای آمینه تشکیل شده است که بافت همبند و همچنین پوست و استخوان را متصل و می سازد. متأسفانه ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، توانایی بدن در تولید کلاژن در اواخر دهه بیست کاهش می یابد ، به همین دلیل علائم پیری هنگام عبور از بیست سالگی شروع می شود ، مانند ایجاد چین و چروک و درد مفاصل.

فواید مکمل های کلاژن فقط به موهای شما محدود نمی شود ، بلکه فواید زیادی برای پودر کلاژن برای کل بدن شما دارد. کلاژن می تواند به شما در ساختن استخوان های محکم تر ، کاهش درد و سفتی مفاصل ، کاهش التهاب در بدن ، پشتیبانی از دستگاه گوارش و موارد دیگر کمک کند. اگر به بسیاری از مزایای کلاژن علاقه مند هستید ، قطعاً مقالات ما در مورد کلاژن را بررسی کنید زیرا این پروتئین ضد پیری ویژه در اینجاست تا به شما در داخل و خارج کمک کند.

مهمترین سوالات و پاسخها در مورد کلاژن:

کلاژن چیست؟

کلاژن نوع خاصی از پروتئین است که 70٪ از پوست شما را تشکیل می دهد. این ماده را می توان در مکان های دیگر از جمله توده استخوانی آلی علاوه بر مو یافت. این پروتئین فراوان ترین در بدن است و به دلیل اثرات ضد پیری شناخته شده است. کلاژن را به عنوان چسبی که استخوان ها ، پوست ، تاندون ها ، رباط ها و عضلات را به هم متصل می کند ، تصور کنید.

کلاژن چگونه می تواند برای مو مفید باشد؟

همانطور که قبلا ذکر شد ، کلاژن اکثر پوست ما را تشکیل می دهد. این ماده را می توان در درم یافت ، که لایه میانی پوست انسان است و در آنجا می توان فولیکول های مو را نیز پیدا کرد. فولیکول های مو اندامی هستند که رشد مو را تنظیم می کنند. کلاژن با سالم نگه داشتن درم قادر است به فولیکول های مو کمک کند. به نوعی کلاژن از ریشه تا انتها به موهای شما کمک می کند.

فواید کلاژن برای مو چیست؟

کلاژن برای موهای شما بسیار مفید است. با افزودن کلاژن به رژیم غذایی ، می توانید ضخامت و طول موهای خود را بهبود بخشید و حتی ریزش مو را کاهش دهید. کلاژن همچنین با حمایت از غدد سباسه که به مرطوب نگه داشتن مو و پوست کمک می کند ، می تواند به درخشش موهای شما کمک کند. این پروتئین ضد پیری برای سالم ، جوان و زیبا نگه داشتن موهای سر وجود دارد.

چگونه می توانم کلاژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنم؟

مکمل های کلاژن روشی آسان و آسان برای درج پروتئین کلاژن در رژیم غذایی برای دریافت مزایای شگفت انگیز مو هستند. شما فقط باید یک یا دو وعده در روز بخورید و طی 4 تا 8 هفته متوجه خواهید شد که موهای شما ضخیم ، ضخیم و محکم شده است. چیزی که این پودر کلاژن را متمایز می کند این است که بی مزه است و می توان آن را تقریباً در هر مایع سرد یا گرم حل کرد ، بنابراین آماده باشید تا آن را به دستور العمل های مورد علاقه خود اضافه کنید.

آیا می توان کلاژن را از منابع طبیعی تهیه کرد؟

1603392961 499 کلاژن برای مو فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو - کلاژن برای مو: فواید کلاژن و اهمیت آن برای مو

کلاژن تولید شده طبیعی در بیست سالگی شروع به کاهش می کند ، به همین دلیل خوردن غذاهای غنی از کلاژن می تواند به تولید آن کمک کند. در حالی که دیدن نتایج با مکمل های کلاژن به ویژه آنهایی که فقط حاوی پپتیدهای کلاژن هستند ممکن است ، ما لیستی از غذاهایی را برای شما تهیه کرده ایم که می توانید در رژیم غذایی خود نیز بگنجانید. مطمئناً ممکن است فروشگاه مواد غذایی به اندازه Sephora سرگرم کننده نباشد ، اما برای دیدن نتایج راهی کم هزینه و سالم خواهد بود. در اینجا لیستی از 8 ماده غذایی حاوی کلاژن آورده شده است که به کند شدن روند پیری بدن کمک می کند:

بیوتین شامپو JASON از یک بررسی کامل سود می برد

آب قلم، آبگوشت استخوان:

ثابت شده است که آبگوشت استخوان یکی از غذاهای غنی از کلاژن است. آبگوشت استخوان با پخت مرغ ، گوشت گاو یا سایر استخوان های حیوانات برای استخراج کلاژن و مواد معدنی ساخته می شود ، این یک فرآیند زمان بر است ، بنابراین بسیاری از شرکت ها محصولات آبگوشت استخوان با کیفیت بالا ایجاد کرده اند که می توانید آن را از فروشگاه ها یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

ژلاتین:

ژلاتین منبع دیگری از کلاژن است که بسیاری از مردم برای اطمینان از دریافت کلاژن در رژیم غذایی خود به عنوان پودر برای افزودن به آب میوه ها یا سایر وعده های غذایی خریداری می کنند. سعی کنید ژلاتین را به یک اسموتی کم کالری اضافه کنید تا این ماده در برنامه صبحانه شما فعال شود.

تخم مرغ:

تخم مرغ حاوی گلیسین و پرولین است که اسیدهای آمینه اصلی تشکیل دهنده کلاژن هستند. اما بدون زرده تخم مرغ این کار را نکنید ، زیرا آنها پر از ویتامین D و چربی های سالم هستند که به سلامت پوست ، استخوان ها ، عضلات و همچنین مو کمک می کنند. چه تخم مرغ های آب پز یا ترکیبی را ترجیح می دهید ، آنها بهترین روش پروتئین برای شروع روز هستند.

میوه های خانواده مرکبات:

شما می توانید به میوه های مرکبات تازه اعتماد کنید تا کلاژن را تقویت کنید ، زیرا حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است که به تولید کلاژن کمک می کند. به علاوه این واقعیت که چیزی تازه تر از یک سالاد میوه ای خوشمزه یا حتی یک تکه میوه مرکبات در سالاد وجود ندارد.

کلم بروکلی:

کلم بروکلی همچنین یکی از محبوب ترین منابع ویتامین C است و مانند تخم مرغ روش های بی شماری برای طبخ کلم بروکلی وجود دارد (به غیر از خوردن تازه آن) به طوری که کاملا با جوانه های چشایی شما مطابقت دارد.

سبزیجات برگ دار:

و صحبت از سالادها ، سبزیجات برگ دار نیز در لیست غذاهای غنی از کلاژن هستند زیرا سرشار از ویتامین C هستند. اما با یک کاسه خسته کننده از سبزیجات ضروری اذیت نشوید و در عوض یک سالاد خوش رنگ انتخاب کنید و تمام مواد مورد علاقه خود را اضافه کنید.

آجیل:

مواد معدنی دیگر مانند روی نیز برای تولید مقادیر کلاژن مورد نیاز ما مهم هستند. غذاهایی مانند آجیل پر از روی است و از آنجا که از نظر پروتئین بسیار غنی هستند ، یک مشت کوچک آجیل شما را سیر نگه می دارد. این دلایل باعث می شود که آجیل مورد علاقه جدید شما در هنگام میل به یک میان وعده نیمه شب باشد.

قارچ:

آخرین و نه مهمترین ، قارچ ها ماده مغذی دیگری هستند که همراه با روی کلاژن ساز است. علاوه بر این ، قارچ ها باید از قبل در آشپزخانه شما وجود داشته باشند ، زیرا طعم عالی به تمام غذاهایی که با آنها هستند می دهند.

منابع:

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

شانزده − 14 =