یک جایگزین کرم پنیر برای کیک پنیر … 10 انتخاب خوشمزه و سالم

یک جایگزین کرم پنیر برای کیک پنیر 10 انتخاب خوشمزه - یک جایگزین کرم پنیر برای کیک پنیر ... 10 انتخاب خوشمزه و سالم


خامه یک ماده اساسی در بسیاری از دستور العمل ها است ، به خصوص هنگامی که صحبت از کیک پنیر می شود ، اما اگر در دسترس نباشد ، برای شما مناسب نباشد یا ناسالم باشد چه می کنید! نگران نباشید ، شما مجبور نیستید به طور کامل از ایده چیزکیک صرف نظر کنید ، اما شما باید به گزینه دیگری برای کرم پنیر کیک پنیر اعتماد کنید

لازم نیست هر دستور العمل حاوی خامه را کنار بگذارید ، به هر دلیلی ، باید خود کرم را کنار بگذارید و یکی از 10 گزینه زیر را اضافه کنید و از همان دستورالعمل لذت ببرید ، اما این بار به روش دیگری ، ممکن است بسیار خوشمزه تر و سالم تر باشید.

یک جایگزین برای زدن خامه در چیزکیک
  • 10- شیر و کره
  • 9 - شیر سویا و روغن زیتون
  • 8- شیر و نشاسته ذرت
  • 7 - نیم و نیم و کره کره
  • 6- شیر توفو و سویا با شیر سویا غلیظ
  • 5- شیر کامل با ماست و شیر یونانی
  • 4- شیر تبخیری یا شیر تغلیظ شده
  • 3 - پنیر کلبه و شیر
  • 2 - کرم نارگیل
  • 1 - پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای

یک جایگزین برای زدن خامه در چیزکیک

آماده شوید تا 10 گزینه برای خامه زدن را کشف کنید!

10- شیر و کره

10- شیر و کره

شما می توانید به مخلوط شیر و کره به عنوان جایگزین خامه زدن در چیزکیک و دستور العمل های مختلفی که در آن شما باید خامه را بپزید یا آن را بپزید ، تکیه کنید ، یعنی در معرض حرارت قرار دهید.

افزودن کره به شیر هم از قوام خامه صاف و هم از طعم قوی اطمینان حاصل می کند و همچنین از این واقعیت که درصدی از چربی نزدیک به کرم خمیر معمولی بدست می آید ، اطمینان خاطر دارید. هنگام مخلوط کردن این مخلوط که همان شلاق زدن خامه نخواهد بود.

بنابراین ، می توانید یک چهارم فنجان 57 گرم کره را با سه چهارم فنجان 177 میلی لیتر شیر مخلوط کنید ، به این ترتیب که این مخلوط به جای یک فنجان خامه مخصوص سنگین با حجم 237 میلی لیتر استفاده شود.

ترجیح داده می شود کره را خوب هم بزنید و شیر را به تدریج به آن اضافه کنید ، علاوه بر این در صورت استفاده از شیر کم چربی یا اگر می خواهید قوام کرم را بیشتر کنید ، می توانید یک قاشق آرد اضافه کنید. .

شاید برایتان جالب باشد: چگونه کره را با وانیل - شکلات - توت فرنگی - قهوه - کارامل خامه بزنیم ... آماده هستید؟


9 - شیر سویا و روغن زیتون

9 - شیر سویا و روغن زیتون

در مواردی که از آلرژی به محصولات شیر ​​رنج می برید یا اگر فرد گیاهخوار هستید ، حتما بدنبال جایگزینی برای خامه زدن در کیک پنیری هستید ، اما این بار گزینه کاملاً فاقد محصولات لبنی و حیوانی است.

به سادگی می توانید به مخلوطی از شیر سویا با روغن زیتون تکیه کنید. شیر سویا طعم متمایزی دارد ، علاوه بر این روغن مقدار چربی مناسبی را ایجاد می کند که باعث می شود مخلوط نهایی از کرم تقلید شود.

بنابراین ، برای جایگزینی یک فنجان خامه سنگین 237 میلی لیتری ، باید یک سوم فنجان 79 میلی لیتر روغن زیتون را به دو سوم فنجان شیر سویا 159 میلی لیتری اضافه کنید.

طرز تهیه سوپ اسفناج خوشمزه و مقوی

به یاد داشته باشید که این خامه برای دستور العمل هایی که در آن کرم در معرض دمای بالا قرار دارد بسیار مناسب است ، یعنی نیاز به پخت و پز دارد ، اما برای مثال مناسب نیست که کیک با آن پوشانده شود.

شاید برای شما جالب باشد: شیر سویا چیست ... خواص ، ارزش غذایی و موارد منع مصرف آن


8- شیر و نشاسته ذرت

8- شیر و نشاسته ذرت

اگر آنچه شما به دنبال آن هستید یک کرم کم کالری و کم چرب باشد ، در واقع این کرم می تواند همان کرم مورد نظر شما باشد!

شما فقط از شیر استفاده خواهید کرد و برای بدست آوردن بافتی خامه ای باید به آن نشاسته ذرت اضافه کنید.شما می توانید از هر نوع شیر که ترجیح می دهید استفاده کنید ، چه شیر کامل باشد ، چه بدون چربی و یا حتی شیر گیاهی مانند شیر سویا ، زیرا میزان کالری موجود در آنها بین 70 تا 120 کالری در هر فنجان است.

برای جایگزینی یک فنجان خامه فرم دهنده ، به یک فنجان شیر با همان ظرفیت اعتماد خواهید کرد و 2-3 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت به آن اضافه خواهید کرد و باید حتما آن را خوب هم بزنید تا ذوب شود و به شیر خامه ای شود. بافت و به توده های آزار دهنده شیر تبدیل نمی شود.

به یاد داشته باشید که این گزینه برای استفاده در دستورالعمل هایی که به پخت نیاز دارند مناسب است اما ممکن است باعث تغییر طعم شود و با افزودن کمی وانیل پودر شده به خامه می توانید از این امتیاز استفاده کنید.


7 - نیم و نیم و کره کره

7 - نیم و نیم و کره کره

نصف و نیم خامه یا نصف نصف خامه ای با محتوای چربی کم در نظر گرفته می شود ، اما در عین حال سبک و غیر لرزان است و معمولاً در تهیه قهوه و چای استفاده می شود ، اما امروزه جایگزینی برای خامه زدن در کیک پنیر

نقطه ضعف کرم نیمه به نصف بافت مایع و محتوای کم چربی است ، بنابراین می توانید با افزودن کره به آن مقابله کنید ، زیرا بافت منسجم تر ، طعم غنی و درصد چربی مناسب به آن می دهد. .

بنابراین ، اگر می خواهید جایگزین یک فنجان خامه 237 گرمی شوید ، 30 گرم کره را پس از خوب مخلوط کردن به مقدار 230 میلی لیتر نصف خامه به نصف اضافه کرده و مطمئن شوید که آنها را خوب مخلوط کرده اید.

این کرم به عنوان یک جایگزین برای کرم زدن در اکثر دستور العمل ها مناسب است ، چه کرم را با آن بپزید و چه فقط از کرم برای پوشاندن استفاده کنید ، علاوه بر این می توانید از کرم نصف به نصف به تنهایی به طور مستقیم در برخی از دستورالعمل ها مانند کسانی که به سس احتیاج دارند.


6- شیر توفو و سویا با شیر سویا غلیظ

6- شیر توفو و سویا با شیر سویا غلیظ

شیر سویا یا توفو تغلیظ شده ، که یک شیر با بافت خامه ای غلیظ و طعم قوی ، شیرین و شیرین است ، اگر به دنبال دور شدن از محصولات لبنی هستید یا اینکه آنچه می خواهید یک کرم سالم و کم کالری است ، انتخاب خوبی است. و چربی

طرز تهیه خورش شامی ترش (تورشه شامی) با طعم واقعی

می توانید بلافاصله بعد از زدن از شیر سویا تغلیظ شده استفاده کنید و همچنین می توانید با مخلوط کردن مقدار مساوی شیر سویا و شیر تغلیظ شده و مخلوط کردن آنها ، آنرا رقیق کنید تا بافت نرم تری به دست آید و همچنین می توانید برای طعم بیشتر وانیل یا شکر اضافه کنید.

با تغییر نسبت می توانید ضخامت کرم حاصل را کنترل کنید ، اگر می خواهید خامه غلیظی داشته باشید ، شیر غلیظ شده بیشتری اضافه کنید و اگر می خواهید مخلوط نرم و صاف شود ، شیر سویا بیشتری اضافه کنید ...

به طور کلی ، این یک جایگزین عالی برای همه دستورها است: کیک های پنیری که پخته می شوند یا آنهایی که نیازی به پخت ندارند و همچنین به عنوان خامه برای پوشش دستور العمل ها و غیره استفاده می شوند.


5- شیر کامل با ماست و شیر یونانی

5- شیر کامل با ماست و شیر یونانی

ماست یونانی یک انتخاب سالم است که سرشار از پروتئین و کم چربی و کالری است ، علاوه بر این ، بافت ضخیم تری دارد. شیر کامل علاوه بر داشتن محتوای چربی متوسط ​​، آن را نرم می کند.

شما باید مقادیر مساوی شیر و ماست یونانی را مخلوط کنید تا یک بافت صاف و خامه ای که از خامه تقلید تقلید می کند بدست آورید و می توانید بافت را طبق روشی که آماده می کنید تنظیم کنید تا یا نسبت ماست را افزایش دهید یا نسبت شیر ​​را افزایش دهید. .

در مورد ماست یونانی توجه زیادی به ماست یونانی وجود دارد ، آن اتكا به انواع غیر نمكی است ، زیرا بعضی از شركت ها به آن نمك اضافه می كنند و همچنین می توانید با افزودن كمی وانیل ، دارچین یا شكر طعم خوشمزه را پشتیبانی كنید. ...


4- شیر تبخیری یا شیر تغلیظ شده

4- شیر تبخیری یا شیر تغلیظ شده

شیر تبخیر شده یا شیر تغلیظ شده ، شیر حاوی 50٪ - 60٪ آب کمتر از شیر مایع است و بنابراین این شیر است که دارای قوام ضخیم تر و در عین حال عطر و طعم قوی تر و غلیظ تری است.

این همان چیزی است که آن را به مهمترین گزینه برای زدن خامه در کیک پنیر تبدیل می کند ، به خصوص اگر آن را با کمی وانیل مخلوط کنید تا طعم بهتری به آن ببخشد ، به طور کلی می توانید در اکثر دستور العمل ها از شیر تغلیظ شده استفاده کنید ، اما خوب شلاق نمی خورد ، اما این امکان استفاده از آن را در پوشش از بین نمی برد.

اگر می خواهید محتوای چربی موجود در شیر تغلیظ شده را افزایش داده و قوام آن را افزایش دهید ، می توانید آن را با کمی کره مخلوط کنید ، اما اگر می خواهید بافت آن را نازک کنید ، باید آن را با کمی مایع شیر کامل یا چربی مخلوط کنید. .

طرز تهیه کاپ کیک‌های ۲ دقیقه‌ای

3 - پنیر کلبه و شیر

3 - پنیر کلبه و شیر

پنیر دلمه نوعی پنیر است که از شیر گاو تهیه می شود و علاوه بر سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن ، سرشار از پروتئین است و همین امر آن را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

برای پنیر دلمه می توانید به تنهایی به عنوان جایگزین خامه با شلاق زدن برای چند لحظه پنیر را با هدف ایجاد یک بافت صاف و بدون توده تکیه کنید و می توانید آن را رقیق کنید تا با افزودن کمی شیر مایع به آن ، یک بافت صاف بدست آورید. ، چه شیر خامه ای باشد و چه بدون چربی.

در مورد مقداری که باید اضافه کنید ، با توجه به آنچه ترجیح می دهید و با توجه به نیاز دستور غذا به شما بستگی دارد ، اما به طور کلی ، و برای شبیه سازی خامه معمولی ، باید مقادیر مساوی را مخلوط کنید.

توجه: اکثر انواع پنیر دلمه ای سرشار از سدیم است و بنابراین اگر از آلرژی به آن رنج می برید ، باید بدنبال انواع فاقد آن و یا مقدار کمی آن باشید.


2 - کرم نارگیل

2 - کرم نارگیل

جایگزین خامه زدن در کیک پنیر وگان و فوق العاده ترین! از نظر همه کارها عالی است ، علاوه بر بافت خامه ای و سهولت استفاده و دست زدن به آن طعم عالی نیز دارد.

به سادگی می توانید کرم نارگیل آماده تهیه کنید ، اما تهیه آن کار دشواری نیست که شیر نارگیل را درون یخچال قرار دهید و یک شب بگذارید ، صبح متوجه می شوید که قسمت مایع از مواد غلیظ جدا شده است قسمت کرم ، و در اینجا شما مایع را ریخته و قسمت خامه ای ضخیم را بدست می آورید.

می توانید مستقیماً از آن استفاده کنید و می توانید آن را برای چند لحظه در مخلوط کن بزنید تا بافت صافی به دست آید و می توانید کمی وانیل یا طعم دهنده های دیگری که ترجیح می دهید اضافه کنید.


1 - پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای

1 - پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای

پنیر خامه ای نوعی پنیر است که از شیر با محتوای خامه زیاد تهیه می شود (در بسیاری از انواع پنیر خامه ای با غلظت بیشتری به آن افزوده می شود) و همین امر آن را به گزینه ای ایده آل در دستور العمل های کیک پنیری تبدیل می کند.

می توانید مستقیماً استفاده کنید و می توانید کمی هم بزنید.همچنین می توانید با افزودن کمی شیر مایع ، با افزودن وانیل ، پنیر را رقیق کنید ...

به یاد داشته باشید که از نظر بافت جایگزین مناسبی است اما ممکن است طعم را تغییر داده و کیک پنیر را بسیار غنی از پنیر کند.


حتماً دیدگاه خود را نسبت به کرم تغییر داده اید یا احساس تاریکی کرده اید! کدام گزینه را برای کیک پنیر خامه ای انتخاب می کنید ... انتخاب با شماست.

منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

دو × 2 =