یک زمان تصفیه مناسب برای نوزاد پسر و مراقبت های بعد از ختنه

یک زمان تصفیه مناسب برای نوزاد پسر و مراقبت های - یک زمان تصفیه مناسب برای نوزاد پسر و مراقبت های بعد از ختنه


یک زمان تصفیه مناسب برای نوزاد پسر و مراقبت های بعد از ختنه

بسیاری از مادران در مورد زمان خلوص مناسب کودک و نحوه مراقبت از کودک پس از این روش س askال می کنند. روند تصفیه یا ختنه یک روش جراحی ساده است که در آن یک قطعه اضافی که سر آلت تناسلی نوزاد را می پوشاند برداشته می شود ، که به آن پوست ختنه گاه نیز گفته می شود. و یک کودک تازه متولد شده به دلایل پزشکی وارد فرآیند ختنه می شود ، جایی که کودک تازه متولد شده ممکن است از بیماری به نام پوست ختنه گاه تنگ رنج می برد یا از عفونت در سر آلت تناسلی یا پوست ختنه گاه رنج می برد ، در حالی که دلیل دیگر و شایع آن یک دلیل شرعی است و اعتقادی که در کشورهای عربی ما به ارث رسیده است ، و شما همچنین این عمل را انجام می دهید. برخی از جوامع آفریقایی ، چون در حال حاضر در جهان گسترش یافته است ، بنابراین پدر و مادر همیشه در مورد تاریخ مناسب برای روش تصفیه یا ختنه برای نوزاد پسر.

زمان مناسب تصفیه چیست؟

نظرات متخصصان و جراحان بهداشت نشان می دهد که زمان ایده آل برای انجام ختنه برای یک کودک پسر در طی 1 تا 3 روز پس از تولد است ، بنابراین پدر و مادر اغلب با یک متخصص زنان و زایمان توافق می کنند که قبل از ترك بلافاصله پس از تولد روند ختنه را آماده كنند. بیمارستان

سرم ویتامین C و فواید بسیار آن برای پوست

در حالی که از نظر مذهبی ، نظراتی وجود دارد که نشان می دهد ختنه نوزاد باید برای یک هفته پس از تولد به تعویق بیفتد ، تا خطر خونریزی یا برخی مواد افزودنی دیگر به روند کاهش یابد. و این موضوع در برخی کشورهای دیگر و فرهنگهای مختلف کمی متفاوت است ، زیرا آنها توصیه می کنند این عمل را برای کودک حداکثر از یک ماه تا 3 ماه انجام دهند ، زیرا بعد از 3 ماه احساس درد کودک افزایش می یابد و عمل سخت تر می شود از انجام آن بلافاصله پس از تولد.

مراحل فرآیند تصفیه برای یک نوزاد پسر چیست؟

ختنه یا خلوص یک فرآیند نسبتاً ساده است ، که در آن پوست اضافی سر آلت تناسلی مرد با استفاده از چاقوی جراحی یا قیچی جراحی برداشته می شود. پس از آن ، پزشک با استفاده از کوتراسیون حرارتی ، هرگونه خونریزی را متوقف می کند و لبه های باقی مانده پوست با استفاده از بخیه های پزشکی محلول ، روی هم بخیه می شوند.

مرحله بهبودی پس از فرآیند تصفیه

بعد از جراحی برای محافظت از زخم ، باندی روی آلت تناسلی قرار داده می شود که قبل از رفتن کودک به خانه برداشته می شود و در بعضی موارد ممکن است پزشک در عرض 24 ساعت اجازه دهد خود به خود بریزد. برخی از عفونت ها تا چند روز پس از عمل در آلت تناسلی مرد رخ می دهد که ممکن است باعث درد و گریه کودک شود ، بنابراین ممکن است پزشک برای شما پمادی تجویز کند که از آن به صورت محلی استفاده کنید تا التهاب و درد را کاهش دهد و به بهبود زخم کمک کند.

درمان سرفه ناشی از GERD و چقدر درمان موثر است؟ مجله شما

همچنین ممکن است پزشک داروهای مسکن خوراکی مانند قطره پاراستامول برای شما تجویز کند که در صورت نیاز استفاده شود – اگر کودک بدون هیچ دلیل مشخصی زیاد گریه می کند. کودک می تواند یک روز بعد از عمل حمام کند ، اما بهتر است از مالیدن ناحیه با دست خودداری کنید.

چه زمانی ممکن است زمان تصفیه به تعویق بیفتد؟

برخی از دلایل پزشکی وجود دارد که ممکن است باعث شود روند تصفیه نوزاد تازه به دنیا آمده تا زمانی که کودک شما از سلامتی بهتر و آمادگی بیشتری برای انجام این جراحی برخوردار باشد ، و این دلایل شامل موارد زیر است:

 • اندازه کوچک آلت تناسلی نوزاد ، که انجام عمل را برای جراح دشوار می کند.
 • اگر کودک شما کاملا رشد نکرده و برای یک دوره پس از تولد به مهد کودک نیاز دارد.
 • تولد زودرس و ضعف نوزاد.
 • اگر کودک از نقص مادرزادی در اندام مرد رنج می برد.

خطرات و عوارض فرآیند تصفیه برای یک نوزاد تازه متولد شده چیست؟

روند تصفیه کاملاً ایمن و آسان است و هیچ عارضه ای ندارد. اما برخی از خطرات مربوط به روند ممکن است ظاهر شود ، که در موارد نادر ظاهر می شود ، که شامل موارد زیر است:

 • عفونت عفونت تا حدود زیادی نادر در نظر گرفته می شود زیرا پزشکان از ابزار استریل در جراحی استفاده می کنند. حتی بیشتر عفونت های مرتبط با ختنه بسیار خفیف بوده و به راحتی قابل درمان هستند. علائم عفونت شامل قرمزی ، چرک و تورم در اطراف زخم و تب است. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بر روی کودک خود ، بلافاصله با جراح تماس بگیرید.
 • خونریزی در محل جراحی این اتفاق بیشتر وقتی کودک دچار اختلال خونریزی می شود اتفاق می افتد ، به همین دلیل مهم است که در مورد هرگونه سابقه خانوادگی خونریزی یا لخته شدن خون به پزشک بگویید. در موارد بسیار نادر ممکن است یک رگ خونی کوچک در حین عمل آسیب ببیند. این خونریزی به خودی خود متوقف می شود ، اما گاهی اوقات برخی از بخیه ها لازم است.
سلول بنیادی پوست: سلول درمانی سلول بنیادی پوست

 • برداشت ناقص پوست ختنه گاه گاهی اوقات پوست زیادی روی آلت تناسلی مرده باقی می ماند و با بزرگتر شدن کودک این مسئله کمتر مشخص می شود. اگر پوست آلت تناسلی ناهموار باشد ، ممکن است کودک بعداً به جراحی اصلاحی نیاز داشته باشد.
 • آسیب به آلت تناسلی مرد این یک بیماری بسیار نادر است ، زیرا پزشک در حین جراحی همیشه اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهد تا از بروز آن جلوگیری کند.

پس از انجام مراحل تصفیه چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در برخی موارد نادر ، ممکن است لازم باشد که شرایط کودک با پزشکی که جراحی را انجام داده است ، مشورت کند:

 • خونریزی شدید که مقدار زیادی خون را در پوشک نشان می دهد.
 • کودک 12 ساعت پس از ختنه ادرار نمی کند ، این ممکن است نشان دهنده انسداد مجرای ادرار باشد.
 • قرمزی و تورم در آلت تناسلی مرد که حتی با استفاده از کرم ها و ضد عفونی کننده ها نیز افزایش می یابد.

هنگامی که یک نوزاد پرستار تحت عمل جراحی قرار می گیرد ، این امر ممکن است والدین را دچار اضطراب کند. اما فرآیند تصفیه یکی از عملیات های دشوار یا خطرناک محسوب نمی شود ، بلکه بسیار آسان است و کودک معمولاً به طور مستقیم و سریع از آن بهبود می یابد بدون اینکه هیچ گونه عارضه یا مشکل سلامتی بر او وارد شود.

مطالب مرتبط

Leave a Comment

چهار + 17 =