شنبه , مرداد 2 1400
10 نوع غیر منتظره غذای کتو 660x330 - 10 نوع غیر منتظره غذای کتو

10 نوع غیر منتظره غذای کتو

برخلاف سایر رژیم ها ، رژیم کتو متکی به چربی های سالم با پروتئین کم و همچنین کربوهیدرات های محدود کننده است ... این بدان معنی است که آنچه شما دیگر از خوردن خودداری خواهید کرد نه تنها غذاهایی است که فکر می کنید ناسالم هستند ، بلکه لیست متفاوت و غیرمنتظره ای از ممنوعیت ها وجود دارد غذا روی کتو

رژیم کتو مبتنی بر این است که میزان کربوهیدرات هایی را که می خورید به حداقل برسانید (بین 30-50 گرم کربوهیدرات خالص) ، در مقابل ، ما به چربی های سالم و مقدار کمی پروتئین اعتماد می کنیم.

کاهش کربوهیدرات ها به این معنی است که بدن از چربی و نه کربوهیدرات انرژی دریافت می کند و به این حالت کتوز می گویند.

| مجله زنان ایران

این بدان معناست که بدن قادر خواهد بود به جای ادامه ذخیره چربی های ذخیره شده و چربی هایی که می خورید ، مصرف کند ، که مزایای زیادی از کاهش وزن تا پیشگیری از بیماری های مختلف به دنبال دارد.

اما این بدان معنی است که لیست غذاهای ممنوع رژیم کتو متفاوت خواهد بود و شامل انواع غذاهای سالم خواهد بود که تصور نمی کنید که آنها ممنوع باشند و نمی توانید آنها را بخورید!

| مجله زنان ایران

چه چیزی در رژیم کتوژنیک ممنوع است؟

رژیم کتو بر اساس کاهش کربوهیدرات ها به حداقل یا حدود 50 گرم کربوهیدرات به صورت روزانه است و این همان مبنایی است که توسط آن تعیین می شود که آیا غذای خاصی از طریق keto forbidden ممنوع یا مجاز است. یعنی شما می توانید غذاهایی - حتی ممنوع - بخورید به شرطی که از مقدار مجاز کربوهیدرات بیشتر نشوید تا از حالت کتوژنیک خارج نشوید.

فهرست مطالب

10 - نان

چه نان سبوس دار باشد و چه نان تهیه شده با آرد تصفیه شده ، نان ، رول یا برش .... این منبع بسیار غنی از کربوهیدرات است ، اگرچه مقدار کپور در انواع نان متفاوت است ، اما بیشتر آنها شما را از رژیم کتو خارج می کنند!

 • یک برش نان سفید حاوی 13 گرم کربوهیدرات خالص و 1 گرم فیبر غذایی است.
 • یک برش نان سبوس دار (گندم) به طور متوسط ​​حاوی 15 گرم کربوهیدرات خالص و 2 گرم فیبر غذایی است.
 • یک برش 10 اینچی تورتیلا حاوی 34 گرم کربوهیدرات خالص و 2 گرم فیبر غذایی است.

از طرف دیگر ، می توانید به عنوان جایگزین نان کتو به نان کم کربوهیدرات اعتماد کنید.

9 - انواع میوه ها

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی همراه با کاهش وزن و کاهش خطر بیماری های قلبی ، سرطان و غیره است ... اما با رژیم کتو ، لیست میوه های ممنوع می تواند طولانی باشد ... زیرا میوه ها منبع غنی کربوهیدرات هستند!

بخشی از میوه 120 گرم یا یک قطعه کوچک است به عنوان مثال ، یک وعده سیب تقریباً حاوی 21 گرم کربوهیدرات است و 4 گرم از آنها فیبر غذایی است.

بهترین کرم های ضد لک

در کتو به طور خاص و رژیم های کم کربوهیدرات به طور کلی ، مانند lo-carb ، انواع میوه های غنی از کربوهیدرات مانند میوه های شیرین و خشک باید کاهش یابد یا از آنها اجتناب شود.

 • یک موز با اندازه متوسط ​​حاوی 25 گرم کربوهیدرات خالص + 3 گرم فیبر غذایی است.
 • 28 گرم کشمش تقریباً 21 گرم کربوهیدرات + 1 گرم فیبر غذایی دارد.
 • دو خرما بزرگ حاوی 32 گرم کربوهیدرات خالص + 4 گرم فیبر غذایی است.
 • یک فنجان انبه خرد شده ، معادل 165 گرم ، حاوی 25 گرم کربوهیدرات + 3 گرم فیبر غذایی است.

در مقابل ، توت از جمله میوه هایی است که در مقایسه با انواع دیگر میوه ها حاوی قند کمتری و مقدار بیشتری فیبر غذایی است ، بنابراین می توانید نصف فنجان آن را میل کنید.

شاید برایتان جالب باشد: آیا میوه ها باعث افزایش وزن و تجمع چربی در بدن می شوند؟

8- سبزیجات نشاسته ای

در رژیم های کتو و رژیم های کم کربوهیدرات ، می توانید به مقدار نامحدودی از سبزیجات لذت ببرید ، اما فقط به شرطی که کربوهیدرات کمی داشته باشد.

اکثر انواع سبزیجات غنی از فیبر غذایی هستند که به حفظ تعادل قند خون و کاهش وزن کمک می کند ، از طرف دیگر انواع دیگری از غنی از کربوهیدرات بیش از فیبر وجود دارد و بنابراین مهمترین مواردی که در رژیم کتو سبزیجات ممنوع است :

 • ذرت: یک فنجان (175 گرم) حاوی 36 گرم کربوهیدرات خالص + 5 گرم فیبر غذایی است.
 • سیب زمینی: هر سیب زمینی متوسط ​​شامل 33 گرم کربوهیدرات خالص + 4 گرم فیبر غذایی است.
 • سیب زمینی شیرین: هر قطعه با اندازه متوسط ​​حاوی 20 گرم کربوهیدرات خالص + 4 گرم فیبر غذایی است.
 • چغندر پخته: هر فنجان (150 گرم) حاوی 12 گرم کربوهیدرات خالص + 4 گرم فیبر غذایی است.

می توانید از خوردن سبزیجات بدون کربوهیدرات یا نشاسته ای (حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات خالص نیستند) لذت ببرید مانند: سبزیجات برگ سبز ...

7 - ماکارونی

خوردن انواع ماکارونی با رژیم های کم کربوهیدرات ایده خوبی نیست ، زیرا جایگاه ثابتی را در لیست موزهای رژیم کتو اشغال می کند!

 • هر فنجان ماکارونی پخته شده (250 گرم) حاوی معادل 40 گرم کربوهیدرات خالص به علاوه 3 گرم فیبر غذایی است.
 • برای ماکارونی غلات کامل ، همین مقدار (250 گرم) حاوی 30 گرم کربوهیدرات خالص با 6 گرم فیبر غذایی است.

ما در مورد 40 گرم از 50 گرم در روز صحبت می کنیم و فقط در ماکارونی یا حدود 80٪ ماهی کپور وجود دارد ، قبل از اینکه غذاهای دیگر یا مواد اضافی را در نظر بگیریم.

اما اگر اشتیاق به ماکارونی دارید چه باید کرد؟ در این حالت ، نظر شما در مورد برش سبزیجات به طریقی شبیه به اسپاگتی چیست؟ این یک ایده سالم ، جدید و خوشمزه است که در رژیم کتو منعی ندارد.

6- ماست میوه ای شیرین

ماست یکی از مهمترین غذاهای سالم و جز essential اساسی رژیمهای مختلف از جمله رژیم کتو محسوب می شود ، اما منع رژیم کتو ماست شیرین یا ماست میوه ای است!

هورمون استروژن برای زنان چقدر مهم است؟

یک فنجان ماست شیرین بدون چربی (245 گرم) حاوی معادل 47 گرم کربوهیدرات است و این مقدار نزدیک به مقدار بستنی است!

اما این پایان کار نیست ، شما می توانید ماست یونانی را به مقدار نیم فنجان با نصف فنجان توت بخورید ، به طوری که در حد مجاز دریافت کربوهیدرات باقی بماند ، یعنی کمتر از 10 گرم.

شاید برایتان جالب باشد: دستور العمل های ماست و شکمبه ... 14 دستورالعمل دفع چربی های شکم بدون خستگی و خستگی

5- آب میوه

متأسفانه ، آب میوه یکی از بدترین مواردی است که ممکن است در رژیم کتو بخورید ، زیرا در کربوهیدرات خالص (کربوهیدرات های قابل هضم) بسیار زیاد است که سطح قند خون شما را بالا می برد و از کتوز خارج می شود.

هر فنجان آب سیب (355 میلی لیتر) تقریباً 48 گرم کربوهیدرات دارد ، در حالی که آب انگور حاوی 60 گرم کربوهیدرات است ، در مقابل یک فنجان نوشابه فقط 39 گرم کربوهیدرات دارد!

آب سبزیجات ممکن است مانند آب میوه حاوی کربوهیدرات نباشد ، اما با این وجود مقدار زیادی از آنها را برای بدن تأمین می کند. یک فنجان آب سبزیجات تقریباً 16 گرم ماهی کپور دارد که 2 گرم آن فیبر غذایی است.

آب میوه در حد کربوهیدرات ها متوقف نمی شود ، اما این کربوهیدرات ها کربوهیدرات های مایع هستند و بنابراین مراکز سیری را تحریک نمی کنند ، به این معنی که کالری ، کربوهیدرات و ... زیادی دریافت خواهید کرد.

4- سس های خامه ای و چربی دار

شما می توانید از خوردن انواع سالادها و غذاهایی که به سس احتیاج دارند لذت ببرید ، اما آنچه در رژیم کتو ممنوع است برخی از انواع سس است که می تواند منبعی بیش از غنی از کربوهیدرات در نظر گرفته شود!

بنابراین ، می توانید تصور کنید که دو قاشق غذاخوری سس فرانسوی (بدون چربی) حاوی تقریباً 10 گرم کربوهیدرات باشد و همین مقدار سس مرتع حاوی 11 گرم کربوهیدرات باشد!

ما در حال صحبت کردن در مورد 10 گرم کربوهیدرات در دو قاشق غذاخوری هستیم و البته افراد زیادی هستند که بیش از دو قاشق غذاخوری اضافه می کنند ، این فقط در سس است و ما به آنچه در بقیه ظروف وجود دارد اشاره نکردیم.

بهترین انتخاب نسبت به این نوع اعتماد به سرکه و روغن های سالم مانند روغن زیتون است ...

3 - حبوبات

بله ، حبوبات منبع مهمی از مواد مغذی ، به طور عمده پروتئین و فیبر غذایی هستند ، اما در عین حال منبعی از کربوهیدرات های محلول هستند که بدن می تواند آنها را جذب کند (کربوهیدرات های خالص) ، و بنابراین می تواند شما را از رژیم کتو خارج کند!

هر فنجان (200 گرم) حبوبات پخته شده حاوی:

 • عدس: 26 گرم کربوهیدرات خالص + 16 گرم فیبر غذایی.
 • نخود فرنگی: 16 گرم کربوهیدرات خالص + 6 گرم فیبر غذایی.
 • لوبیای سیاه: 25 گرم کربوهیدرات خالص + 15 گرم فیبر غذایی.
 • لوبیا: 27 گرم کربوهیدرات خالص + 13 گرم فیبر غذایی.
 • لوبیا: 25 گرم کربوهیدرات خالص + 15 گرم فیبر غذایی.
 • نخود: 28 گرم کربوهیدرات خالص + 12 گرم فیبر غذایی.
فواید شیر نارگیل برای مو و پوست سر

بستگی دارد به منابع پروتئین سالمو حتماً موارد مناسب را برای رژیم کتوژنیک انتخاب کنید.

2 - عسل و قندها

مطمئناً می دانید که حبه های قند ، شیرینی ها ، بستنی و بیسکویت ... از جمله غذاهایی است که در رژیم کتو ممنوع است ، اما آیا می دانید آنچه که واقعاً ممنوع است شکر به تمام اشکال آن است؟ اشکال آن همه قابل مشاهده ، پنهان و حتی سالم است!

یعنی شما باید از هرچیزی که قند است یا به قند در بدن تبدیل می شود و منجر به افزایش قند خون می شود ، دوری کنید.

از جمله مهمترین نمونه های این قندها می توان به موارد زیر اشاره کرد: شکر تصفیه شده - شکر قهوه ای - عسل - شربت ذرت - عسل - میوه های شیرین مانند خرما و میوه های خشک ...

در ابتدا ممکن است دشوار به نظر برسد ، اما می توانید با این کار کنار بیایید: 16 مرحله برای کاهش اعتیاد به قند و شیرینی با سهولت

1 - شیر

شیر مهمترین منبع پروتئین ها ، ویتامین ها و مواد معدنی است که ساختار عضلانی بدن را تقویت کرده و از اسکلت آن حمایت می کند ، اما در آنجا متوقف نمی شود ، زیرا شیر همچنین از نظر کربوهیدرات بسیار غنی است!

شیر گاو پرچرب حاوی 12-13 گرم کربوهیدرات در یک فنجان است. این مقدار زیادی نیست ، بنابراین اگر یک یا دو قاشق شیر به فنجان قهوه خود اضافه کنید ، این امکان وجود دارد و می توانید به عنوان بخشی از آن لذت ببرید. رژیم کتو

در واقع ، مقدار مواد مغذی شیر از جمله کربوهیدرات ها بسته به نوع شیر متفاوت است. انواع مختلفی که روی کتو وجود دارد کاملاً مجاز هستند ، در مقایسه با انواع نیمه محدود و کاملاً ممنوع ، و در اینجا یک لیست دقیق وجود دارد: شیر در رژیم کتوژنیک است ... آیا می توانید شیر داشته باشید یا باید از آن خودداری کنید؟

آیا انواع قبلی خوردن ممنوع را در رژیم کتوژنیک مشاهده می کنید؟ در واقع ، مجاز بودن و واقعیت ممنوع در رژیم کتو فقط مربوط به نوع آن نیست ، بلکه کمیت نیز مهمترین عامل است!

حتی در صورتی که از حد کربوهیدرات روزانه فراتر نروید ، انواع ممنوعه نیز خورده می شوند و باید هنگام خوردن غذاهای ممنوع نیز مراقب باشید زیرا تنها با چند مورد از آنها می توانید به راحتی از رژیم کتو خارج شوید.

سلب مسئولیت: به اطلاعات فوق نمی توان به عنوان جایگزین مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه در پیگیری ، تغییر یا ترک رژیم یا رژیم خاص استفاده کرد.

منابع

.

منبع: magltk.com

درباره ی جواد عصمتی

مطلب پیشنهادی

ماسک نسکافه برای پوست چرب 4 ماسک برای هر مشکل 310x165 - ماسک نسکافه برای پوست چرب: 4 ماسک برای هر مشکل پوستی

ماسک نسکافه برای پوست چرب: 4 ماسک برای هر مشکل پوستی

شناخته شده است که قهوه یا نسکافه محرک مورد علاقه همه است ، زیرا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =