14 موردی که می تواند دهان شما را از باکتری های مضر پاک کند و از دندان های شما در برابر خطرات محافظت کند »مجله شما

14 موردی که می تواند دهان شما را از باکتری - 14 موردی که می تواند دهان شما را از باکتری های مضر پاک کند و از دندان های شما در برابر خطرات محافظت کند »مجله شما


نترسید اما دهان شما پر از باکتری است! و اگر می خواهید دهان باکتری ها را به طور کامل پاک کنید ، این مقاله را ببندید ، زیرا هدف اینجا از بین بردن همه باکتری ها نیست ، بلکه شما باید تلاش کنید تا کنترل خود را بر روی آنها تحمیل کنید ، همانطور که برای روش کار است ، موضوع را به ما بسپارید.

در دهان میلیون ها باکتری ، میکروب و حتی قارچ وجود دارد ، بیش از 700 نوع وجود دارد ، اما این بدان معنی نیست که همه آنها کاملا مضر هستند و باید از بین بروند ، برخی از آنها برای سلامت دهان شما مفید ، مهم و ضروری هستند ، اما متاسفانه باکتری های بد می توانند دلیل بسیاری از بیماری ها باشند.

باکتری های موجود در دهان خود را از نزدیک درک کنید

باکتری های موجود در دهان خود را از نزدیک درک کنید

سلامت دهان شما به طور کلی به باکتری های خوب موجود در آن و باکتری های بد آن بستگی دارد و مانند جنگ بقا است ، زیرا باکتری های خوب به مبارزه با باکتری های بد کمک می کنند ، در عوض ، رشد و افزایش باکتری های بد به ازای باکتری های خوب است.

باکتری های بد دهان

اگر دهان شما بوی بدی شبیه بوی تخمهای فاسد یا بوی گوگرد می دهد ، متأسفانه این بدان معناست که در هزینه باکتری های خوب در تعداد باکتری های بد دهان منفجر شده اید.

در حد بوی دهان متوقف نمی شود و این بو می تواند ساده ترین مشکل باشد ، زیرا کنترل باکتری های بد پوسیدگی دندان و بیماری های مختلف لثه را تهدید می کند که مهمترین آن التهاب است.

در اینجا یک راز دیگر وجود دارد ، این که باکتری های مضر در محیطی رشد می کنند که علاوه بر محیط اسیدی اکسیژن زیادی ندارند (pH پایین کمتر از 7) ، این مکان ها در دهان شما کجاست؟ آنها بسیار هستند ، به ویژه آهک و پلاک.


باکتری های مفید دهان

باکتری های خوب دهان چه می کنند؟ در درجه اول ، نقش مهمی در تجزیه و هضم غذایی که می خورید ، همچنین مبارزه با باکتری های بد و دفاع از شما دارد و در محیط PH متوسط ​​و بالا ، یعنی محیط قلیایی (pH 7 یا بیشتر) رشد و نمو می کند.

داشتن یک محیط خوب باکتریایی غنی از باکتری های مفید به معنای بوی بهتر دهان و روند هضم خوب است و موارد کمتری از خشکی دهان خواهید داشت و دندان های شما از پوسیدگی و مشکلات لثه محافظت می شوند.


دهان را از باکتری های مضر پاک کرده و باکتری های خوب را متعادل کنید

دهان را از باکتری های مضر پاک کرده و باکتری های خوب را متعادل کنید

از بین بردن باکتری های مضر و محافظت از باکتری ها کار سختی نیست ، همه اینها به روال مراقبت از دندان و دهان و دندان و همراه با برخی مراحل و عادت ها بستگی دارد.

1- خمیر دندان و مسواک برای مبارزه با باکتری ها و خلاص شدن از شر پلاک ها

به طور معمول ، دندان ها با یک لایه پلاک پوشانده می شوند (پلاک ماده ای چسبنده است که حاوی باکتری است).

این باکتری های موجود در پلاک ، همه چیزهایی را که می خورید و می نوشید ، به ویژه غذاها و نوشیدنی های حاوی قند با شما شریک می شوند.شکر باعث می شود باکتری ها اسیدهایی تولید کنند که می توانند به مینای دندان آسیب برسانند.

اگر کاری در مورد آن انجام نشود ، چه اتفاقی برای پلاک روی دندان می افتد؟ درصورتی که پلاک را نادیده بگیرید و کاری برای آن انجام ندهید ، سفت می شود و به تارتار تبدیل می شود که کنار آمدن با آن دشوار است و دندان ها و لثه های شما را در معرض خطرات زیادی قرار می دهد.

بریس های دندانی چه کاری انجام می دهند و مکانیسم عملکرد آنها برای اصلاح 12 مورد چیست؟ مجله شما

در اینجا دقیقاً نقش تمیز کردن دندان ها با تکیه بر خمیر دندان حاوی فلوراید وجود دارد که به نوبه خود دهان را از باکتری ها پاک می کند و پلاک ها را از بین می برد. در مورد نقش برس ، تمیز کردن و رسیدن به باریک ترین و دقیق ترین مکان های دهان است.

چند وقت یک بار مسواک می زنی؟ اصولاً باید دندان های خود را روزی دو بار صبح و قبل از خواب مسواک بزنید و می توانید تعداد آنها را زیاد کنید تا بعد از غذا مخصوصاً بعد از خوردن شیرینی ، آنها را مسواک بزنید.

روش صحیح مسواک زدن را بیابید


2 – اعتماد به نخ دندان روزی یک بار

در مورد فضای محدود قلم مو نمی تواند به آن برسد؟ آیا می خواهید پلاک را روی آن بگذارید تا به ترشح برسد و روی دندان های شما جمع شود؟

البته نه ، نمی توان اینگونه رها کرد و در اینجا اهمیت نخ دندان کشیده می شود ، که به جاهای ریزتر و بین دندان ها می رسد و تمام پلاک ها و باقی مانده های مواد غذایی و غیره را از بین می برد.


3 – دهانشویه همچنین می تواند یک دست کمک کننده باشد

اگر احساس می کنید که توانایی خمیردندان ، مسواک و حتی نخ دندان در ضد عفونی دهان باکتری ها محدود است ، فکر شما در مورد اعتماد به دهانشویه چیست! بنابراین همه چیز اینجاست که روزانه یک یا دو بار بعد از مسواک زدن با آن غرغره کنید.

یادتان باشد که همه دهان شویه ها شبیه هم نیستند! بعضی از آنها برای ایجاد بوی دهان بهتر به شما استفاده می شوند و برخی در واقع دهان را از باکتری پاک می کنند ، اما این کار را با تکیه بر الکل آنها انجام می دهند که باعث تحریک دهان ، دندان ها و لثه ها می شود ، بنابراین شما باید به انواع مقابله با باکتری ها اعتماد کنید بدون ایجاد آلرژی یا هرگونه مشکل در دهان در عوض.


4- از تمیز کردن زبان در بین همه اینها غافل نشوید

زبان شما ممکن است بهترین مکان برای باکتری های مضر باشد ، خصوصاً اگر غالباً از پاکسازی آن غافل می شوید.

تمیز کردن زبان بسیار مهم است ، اما چه کاری باید انجام دهید؟ همه چیز برای خوب مالیدن آن است ، چه با تکیه بر پشت مسواک مخصوص زبان و یا با تکیه بر ابزاری که برای تمیز کردن زبان طراحی شده است ، با کمی خمیر ، و فراموش نکنید که گونه های خود را از داخل کمی تمیز کنید.


5 – چرا آب نمی نوشید؟ آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب فواید زیادی را برای بدن تضمین می کند و یکی از این فواید حفظ فعالیت غدد بزاقی است ، زیرا بزاق به نوبه خود با رشد باکتری ها مبارزه می کند و این از دهان و دندان شما محافظت می کند و شما را از بوی بد دهان نجات می دهد.

مقدار آب مورد نیاز بدن چقدر است؟ مقدار آبی که باید بنوشید با توجه به وزن ، فعالیتی که انجام می دهد و دمای مکانی که در آن قرار دارد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و اگر زرد تیره باشد با مشاهده رنگ ادرار ، که باید زرد کم رنگ باشد ، می توانید به اندازه کافی بنوشید یا نمی نوشید. به این معنی است که کمبود آب دارید.

برای رفع سیاهی دندان کودک چه اقداماتی انجام دهیم؟

به طور متوسط ​​، روزانه باید حدود دو لیتر آب بنوشید ، که به صورت زیر توزیع می شود: هر دو یا سه ساعت یک لیوان آب و صبح و ظهر دو فنجان آب برای جوان سازی.

اگر در نوشیدن آب مشکل دارید: چگونه می توانید روزانه 2 لیتر آب بنوشید؟


6- می توانید یک فنجان قهوه بدون شکر میل کنید

البته این را قبلاً شنیده اید ، این که قهوه تأثیر خطرناکی روی دندانهای شما دارد و دلیل زرد شدن رنگ آنهاست ، اما واقعیت این است که درست است که کمی روی رنگ دندان تأثیر دارد ، اما در ازای آن مزایای زیادی دارد.

قهوه ، به ویژه قهوه بدون شکر ، دهان را از باکتری ها پاک می کند و رشد آنها را محدود می کند ، بنابراین هر وقت کسی به شما گفت نوشیدن قهوه را به خاطر دندان خود کنار بگذارید ، به او بگویید که این قهوه از آنها محافظت می کند.

همراه فنجان قهوه خود: مزایای شگفت انگیز قهوه … ما شما را عاشقانه قهوه می نوشیم


7 – آدامس بخورید ، اما هیچ لثه ای نخورید!

هیچ آدامس نمی تواند دهان را از باکتری ها پاک کند ، بنابراین فقط آدامس های بدون قند یا حاوی قند طبیعی توسط باکتری ها قابل هضم نیستند و فقط خود قادر به انجام این کار است.

اما آدامس چه می کند؟ آدامس غدد بزاقی را تحریک می کند تا بزاق آزاد کنند ، که به نوبه خود به طور طبیعی با باکتری ها مقابله می کند.علاوه بر این ، آدامس به شما نفس تازه و نفس راحتی می دهد.

موضوع آدامس در اینجا متوقف نمی شود ، بلکه به شما بستگی دارد: فواید و مضرات آدامس برای سلامت بدن اطلاعات مهمی است


8 – برای باکتری های خوب چه بخورید؟

یک محیط دهان سالم تمایل به قلیایی بودن دارد ، بنابراین تکیه بر یک رژیم غذایی قلیایی می تواند نقش مهمی در محافظت از دندان ها و پاکسازی دهان از باکتری ها داشته باشد و نه تنها این ، بلکه باعث تغذیه باکتری های خوب نیز می شود.

در مورد مهمترین غذاهای قلیایی ، آنها عبارتند از: میوه ها – سبزیجات – ریشه ها – حبوبات – مغزها – آب قلیایی … علاوه بر قلیایی بودن ، مفید هستند زیرا غذاهای سرشار از فیبر هستند که دندان ها را تمیز می کنند.

نظر شما چیست: غذای متعادل … همه چیز به بشقاب شما بستگی دارد ، پس آن را بیاورید


9 – متأسفانه باید از مصرف برخی غذاها خودداری شود

ما به لیست ممنوعیت های غذایی و مواردی که باید آنها را کاهش دهید رسیده ایم. اساساً ، باید مصرف قندها و شیرینی ها را محدود کنید. شکر غذای ترجیحی باکتری های مضر است که باعث تحریک آنها در تولید اسیدهایی می شود که به مینای دندان آسیب می رسانند.

در مورد غذاهایی که به طور طبیعی اسیدی هستند و حاوی مقدار زیادی قند هستند ، که باید آنها را کاهش دهید و مطمئن شوید که دندان های خود را تمیز کنید ، اینها عبارتند از: گوشت قرمز – تخم مرغ – لبنیات – آرد سفید …

اگر معتاد قند هستید ، 16 مرحله برای خلاص شدن از شر اعتیاد به قند و شیرینی در اینجا آورده شده است


10 – شما باید تصمیم خود را برای ترک سیگار بگیرید

سیگار کشیدن تأثیرات مخربی بر سلامتی شما و به طور خاص بر سلامت دهان و دندان دارد ، و آنچه من در اینجا به طور خاص در مورد آن صحبت خواهم کرد ، تأثیر سیگار کشیدن بر روی لثه ها است زیرا احتمال قرار گرفتن آنها در معرض بیماری ها و عفونت ها را افزایش می دهد و توانایی ترمیم آنها را ندارد.

آیا کپسول Natrol Biotin 1000 را برای طولانی شدن مو و جلوگیری از ریزش مو امتحان کرده اید؟

بیماری لثه باعث بوی بد دهان می شود و علاوه بر این ، باکتری ها در حفره ها ، جیب ها و فضاهای بین لثه و دندان جمع می شوند و بنابراین شما باید از لثه ها ، دندان ها ، دهان و سلامتی خود محافظت کنید بنابراین تصمیم خود را بگیرید.

آیا تاکنون در مورد فواید سیگار شنیده اید؟ اگر سیگار می کشید یا می خواهید شروع کنید ، در اینجا فواید شگفت انگیز سیگار کشیدن آورده شده است


11 – از جویدن پوست برخی میوه ها لذت ببرید

پوست مرکبات (لیمو – پرتقال – گریپ فروت …) را تمیز کرده و بجوید ممکن است طعم آن کمی تلخ باشد اما در ازای آن چیزهای زیادی می دهد.

پوست میوه نه تنها به شما نفس تازه و بوی خوبی از دهان می دهد بلکه اسید سیلیسیک موجود در آن باعث تحریک غدد بزاقی برای ترشح بزاق و مقابله با باکتری ها می شود.


12 – آب و نمک برای از بین بردن باکتری های دهان

یکی از ساده ترین راه ها برای خلاص شدن از شر باکتری های دهان یکی از ساده ترین راه ها برای خلاص شدن از شر باکتری های دهان است ، زیرا آب و نمک نه تنها با باکتری های دهان مقابله می کند ، بلکه اگر از آبسه دهان یا عفونت رنج می برید قادر است چرک را شکسته و احساس درد ، ناراحتی و تورم را تسکین دهد ، یک قاشق نمک به یک فنجان اضافه کنید از آب گرم و چندین بار با آن غرغره کنید.


13 – کمی به دندانپزشک اعتماد کنید و آن را به او بسپارید

پلاک های سفت شده که قبلاً تبدیل به تارتار شده اند ، التهاب لثه مزمن یا عودکننده ای است که نمی توان با آن کنار آمد ، دندان ها با فاصله هایی بین آنها قرار می گیرد که دستیابی به آنها دشوار است و تمیز کردن آنها ، و سایر شرایطی که از خلاص شدن از شر باکتری های دهان جلوگیری می کند … اما در مورد آن چه کاری باید انجام دهید؟

تمام آنچه وجود دارد این است که این کار را به متخصص بسپارید ، زیرا دندانپزشک قادر است تارتار را برداشته ، داروی مناسب بیماری لثه را تجویز کند و دندان های شما را با ارتودنسی اصلاح کند …


14 – از دهان خود در برابر عود باکتری ها محافظت کنید

اکنون که روش هایی را که می توانید از طریق آن از شر باکتری های دهان خلاص شوید ، دانستید ، لازم است که روش اطمینان حاصل شود که این باکتری ها مجدداً بازگشت نمی کنند!

در وهله اول ، شما باید به مراقبت های معمول و تمیز کردن دندان ها و دهان با خمیر دندان ، برس ، نخ دندان و لوسیون ، و همچنین یک رژیم غذایی سالم و جلوگیری از قندها ، با اهمیت معاینه دوره ای دندانپزشکی ، پایبند باشید.


باکتری های دهان بسیار ظریف هستند ، اما تأثیر بسیار بزرگی دارند ، می توانند دندان های شما را تهدید کنند یا آنها را تحت فشار قرار دهند ، می توانند باعث ایجاد یا درمان بیماری های لثه شوند و بوی بد دهان را بد یا خوب تشخیص می دهند.


منابع

.

منبع: magltk.com

مطالب مرتبط

Leave a Comment

هشت − 7 =