15 روش شگفت انگیز که دانش آموزان می توانند فراموشی را درمان کنند

15 روش شگفت انگیز که دانش آموزان می توانند فراموشی - 15 روش شگفت انگیز که دانش آموزان می توانند فراموشی را درمان کنند


فراموشی مشکلی است که همه با آن روبرو هستند! یا اطلاعاتی را که شنیده اید ، اطلاعاتی را که در واقع مطالعه کرده اید ، فراموش می کنید ، یا آن را در هنگام امتحان فراموش می کنید ، یا صفحه و قالب پاسخ را به خاطر می آورید ، اما نمی توانید آن را بازیابی کنید ... موضوع تا حدودی پیچیده است ، اما بدون توجه به نحوه فراموش کردن ، روش های درمان فراموشی برای دانش آموزان می تواند راه حل باشد.

بنابراین در اینجا 15 روشی آورده شده است که می تواند به شما کمک کند اطلاعات را به راحتی درک کنید ، ذخیره کنید ، مرور کنید و آنها را به طور دقیق به خاطر بسپارید ... آماده باشید زیرا مطالعه شما قبل از این نکات با روشی که دنبال می کنید کاملاً متفاوت خواهد بود!

روش های درمان فراموشی دانش آموزان

روش های درمان فراموشی دانش آموزان

آماده شوید که در شرف یادگیری مهمترین داروهای فراموشی دانش آموزان هستید که می تواند هزاران بار حافظه شما را تقویت کند.


15 - برای تغییر هدف مطالعه تلاش کنید

آیا انتظار داشتید که این هدف در درمان فراموشی دانش آموزان و بهبود حافظه نقش مهمی داشته باشد؟ من آن را توضیح نمی دهم پس چرا خودتان امتحان نمی کنید؟ به جای مطالعه روش های زیر برای جستجوی یک روش آسان و موفق ، تسلط کامل بر روش ها را هدف خود قرار دهید ... ما توافق کردیم!

اطلاعات معمولاً دشوارتر و آسانتر می شوند ، زیرا هدف از مطالعه آنها صرفاً آزمون و پیشرفت تحصیلی است ، در مقابل ، وقتی هدف تسلط و یادگیری همان اطلاعات اما برای استفاده و کاربرد آنها باشد ، کل وضعیت تغییر می کند.


14 - تنظیمات مکان را تغییر دهید

وارد منوی تنظیمات نخواهید شد و تنظیمات تأیید شده را تغییر نمی دهید! آنچه شما انجام می دهید این است که به جای اینکه در محل تحصیل معمول خود بنشینید ، در محیط اطراف خود تغییراتی ایجاد کنید! این تغییر توانایی یادآوری شما را افزایش می دهد زیرا اطلاعات جدید را با چیزها و مکان های جدید مرتبط خواهید کرد.

می توانید درس جدید ریاضیات را با صدای اتومبیل به صحنه جلوی پنجره اتاق نشیمن و درس تاریخ پیوند دهید ... موضوع به قدری م effectiveثر است که بعداً با گذراندن همان وضعیت یا شنیدن همان صدا ، آنچه را مطالعه کرده اید به یاد می آورید ، همچنین می توانید در چیدمان وسایل اتاق خود تغییراتی ایجاد کنید.


13 - قبل از شروع دروس خود را آماده کنید

ممکن است هنگام خواندن عنوان این روش "آماده سازی درس قبل از استفاده از آنها" صدای کسی در گوش شما به گوش شما خورده باشد ، اما براساس تجربه شخصی ، این روش موثرترین است!

در ابتدا لازم نیست که دروس را کاملاً بفهمید و تسلط یابید ، اما دانستن آنها و اطلاعات موجود در آنها پایه محکمی ایجاد می کند و به شما کمک می کند بعداً هنگام شرکت در درس ، آنها را بفهمید و بخاطر بسپارید. همچنین قادر خواهید بود سخت ترین پاراگراف هایی را که نمی توانید خودتان درک کنید شناسایی کنید و س questionsالاتی را که معلم برای پاسخ دادن به آنها نیاز دارد ، یادداشت کنید. او باعث می شود تا هنگام درس دادن بیشتر به او توجه کنید.

در اینجا متوقف نمی شود! آیا می دانید درسهایی را که تهیه کرده اید دوست خواهید داشت و احساس می کنید این درسها برای شما آشنا و دوستانه هستند؟


12 - بلافاصله بعد از گذراندن درس مطالعه کنید

همچنین ، شما قبلاً این توصیه را زیاد شنیده اید اما آیا آن را دنبال می کنید؟ اگر این کار را انجام ندهید و مطالعه برخی اطلاعات را به بعد موکول کنید چه می کنید! خواهید فهمید که دوباره برگشته است مثل اینکه قبلاً از آن عبور نکرده اید و معلم آن را به شما یاد نداده است ، چرا؟

اضطراب ذهنی چیست؟ علائم و انواع آن چیست؟

از آنجا که اگر اطلاعات را نصب نکنید ، به مرور فراموش می شود ، مطالعه آن در روز اول به شما امکان می دهد 90٪ از توضیحات معلم را به خاطر بسپارید ، در حالی که مطالعه آن بعد از یک هفته به معنای به خاطر سپردن بیش از 25٪ از توضیحات و به تأخیر انداختن موضوع بیش از این است که به این معنی است که از ابتدا باز خواهید گشت. .


11 - پس از یک دوره زمانی ، دروس را مرور کنید

آماده سازی قبل از شروع درس و سپس مطالعه مستقیم ، بنابراین از درجه بالایی از تمرکز و تأیید اطلاعات اطمینان حاصل کرده اید.

و از آنجا که اطلاعات به طور مکرر در حافظه پایدارتر می شوند ، زمانی که به طور مکرر به خاطر می آورند و به یاد می آورند ، اینجاست که بررسی مهم است.

شما باید بخشی از روز خود را به مرور دروس قدیمی اختصاص دهید ، خوبی این است که آنها در حافظه شما هستند و بنابراین بررسی آنها این بار زمان زیادی از شما نمی گیرد!


10 - حفظ کردن کافی نیست ... بیشتر بدانید

حفظ اطلاعات بدون درک آنها اشتباه بزرگی است ، و اگر دلیل فراموشی نباشد ، دلیل دشواری به خاطر سپردن است ... و البته شما وظیفه یادآوری مواردی را که برای شما فهمیده نمی شوند ، کاری دشوار یا تقریباً غیرممکن می دانید ، اما مجبور به انجام آن هستید!

امروز ما این قابلیت ها را داریم که درک هر موضوع و هر اطلاعاتی را بسیار آسان می کند ، حتی اگر توسط معلم نباشد ، می توانید در اینترنت و به طور خاص در YouTube پیدا کنید ، پاسخ به بسیاری از موارد و توضیح اطلاعات عجیب و جدید برای شما.


9 - از بیش از یک حس استفاده کنید ... فقط یک مورد کافی نیست

هرچه بیشتر روی چیزی تمرکز کنید ، سهولت آن بیشتر است و بنابراین استفاده از حواس بیشتر در این مطالعه می تواند مهمترین روش برای درمان فراموشی دانش آموزان باشد

اگر فقط یک درس تاریخ ، جغرافیا ، فلسفه ، و غیره را بخوانید یا گوش دهید ... باید حفظ کردن را برای شما دشوار بداند که به زمان زیادی نیاز دارد ، علاوه بر این اطلاعات را به راحتی و سریع فراموش می کنید.

بنابراین سعی کنید از تمام حواس خود استفاده کنید ، بله بخوانید ، اما با صدای بلند تا زمانی که خودتان را نشنودید ، قلم به دست بگیرید و ایده هایی بنویسید ، بکشید یا سازماندهی کنید تا از دست و چشم خود استفاده کنید. همچنین می توانید تصور کنید ...


8 - هنگام تحصیل از چندین زبان استفاده کنید

این در درجه اول برای یادگیری زبان موثر است ، اما می توانید از آن برای مطالعه هر چیز استفاده کنید.

اگر لازم است یک پاراگراف را به زبان دیگری به خاطر بسپارید ، آن را همانطور که هست ذخیره نکنید و گیج کننده خواهد بود ، پس چه می کنید؟

به سادگی به دنبال کلمات ساده ای که در این پاراگراف می دانید بگردید و آنها را به زبان عربی تبدیل کنید ، بنابراین فقط کلمات جدیدی در پیش رو دارید که باید آنها را بخاطر بسپارید ، روی آنها تمرکز کنید و پاراگراف جدید را بخاطر بسپارید (همان پاراگراف اما حاوی کلماتی در زبان عربی است).

چگونه شک و تردید را از بین ببریم؟ 5+6 راه غلبه بر شک و تردید

ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد: بهترین روشهای یادگیری زبان ... 19 روش و زبان جدید شما در انتظار شماست ، دیر نکنید


7 - اطلاعات را با تصاویر و صداهای تصورات خود مرتبط کنید

یکی از راه هایی که به شما اطمینان می دهد که اطلاعات را برای مدت طولانی به خاطر می سپارید ، بنابراین اگر تصور گسترده ای دارید این عالی است ، و در غیر این صورت ، باید توسعه آنها را تمرین کنید.

شما می توانید هر چیزی را به معنای واقعی کلمه هر چیزی تصور کنید - لازم نیست که اطلاعات و معنی آن را تصور کنید - می توانید یک جریان آب یا دریا یا فضا را تصور کنید ، نکته مهم این است که شما این چیزها را به وضوح تجسم می کنید در حالی که هر چیز جدیدی را ذخیره می کنید انگار که اطلاعات را در این تصاویر ذخیره می کنید.

بعداً ، وقتی می خواهید اطلاعات را به خاطر بسپارید ، باید آن تصاویری را که تصور کرده اید به خاطر بسپارید و متوجه خواهید شد که اطلاعات به راحتی به شما برگشته اند.


6 - هوشمندانه بخوانید ... برجسته کنید ، زیر خط بکشید و یادداشت کنید

وقتی اطلاعات را می خوانید ، فقط آنها را نخوانید ، بلکه هوشمندانه آنها را انجام دهید ، باید آنها را تجزیه و تحلیل کنید ، عناوین و پاراگرافهای مهم و مهم را رنگ آمیزی کنید و زیر موارد متمایزی که علاوه بر اهمیت نوشتن یادداشت ها در کنار پاراگراف ها ، باید بخاطر بسپارید ، یک خط قرار دهید.

این نه تنها درک عمیقی از آنچه می خوانید را تضمین می کند ، بلکه هر بار که این پاراگراف را می خوانید یا آن را مرور می کنید به شما کمک می کند زیرا قسمت ها و یادداشت های مهم را به راحتی شناسایی خواهید کرد.


5- مراحل را با جزئیات توضیح دهید و زیاد کوتاه نکنید

ممکن است خوب باشد که سریع به پایان برسیم ، اما مراقب باشید! از آنجا که باید از اختصار و حذف جزئیات خودداری کنید ، جزئیات در درک دقیق اطلاعات شما م effectiveثر و مهم هستند و علاوه بر این ، بررسی آسان و سریع اطلاعات را برای شما تضمین می کند زیرا همه چیز پیش روی شماست و هیچ چیز مبهمی وجود نخواهد داشت.

اطمینان حاصل کنید که جزئیات را در همه موارد و همه دروس ، به ویژه دروس مانند ریاضیات ، فیزیک و شیمی بنویسید ، زیرا حل مسائل نیاز به طی مراحل زیادی دارد و برای نوشتن جواب نهایی کافی نیست.


4- برخی اطلاعات جغد شب و برخی دیگر مرغ است

این بدان معنی است که مواد مطالعه ای وجود دارد که در شب و در مقایسه با سایر موضوعاتی که مطالعه آنها در صبح ترجیح داده می شود ، کارایی بیشتری دارند! چرا؟

مواد عملی که شامل محاسبات و درک مطلب هستند ، آخرین چیزی هستند که شما قبل از خواب مطالعه می کنید ، ترجیح داده می شوند زیرا مغز شما در هنگام خواب به درک آنها ادامه می دهد ، در ازای مطالبی که باید بخاطر بسپارید ، ترجیح داده می شود وقت صبح را به حافظه اختصاص دهید ، جایی که حافظه و تمرکز شما در بهترین حالت است.


3 - هر 40 دقیقه و به مدت 5 دقیقه استراحت کنید

اگر نشسته اید 6 یا 7 ساعت به طور مستقیم مطالعه کنید و سپس یک یا دو ساعت استراحت کنید ، باید این استراتژی را کاملاً تغییر دهید!

چرا؟ قبل از اینکه به شما بگویم چرا به من می گویید ، آیا پس از اولین ساعت تحصیل خود از بین رفته اید؟

چگونه با طرز فکر (مایندست) به موفقیت برسیم؟ 7 طرز فکر برای موفقیت پایدار

استراتژی ای که من به شما می گویم اطمینان حاصل خواهد کرد که تمرکز شما هر 40 دقیقه یکبار تجدید می شود و بنابراین شما در طول دوره تحصیل در یک حالت مطالعه فعال خواهید ماند که در آن می توانید آنچه را که در چند روز استراتژی قدیمی خود انجام می دهید به انجام برسانید.

روش مغز خود را درک کنید ، زیرا تمرکز به صورت چرخه هایی در حدود 40-45 دقیقه در هر زمان انجام می شود (که در طی آن تمرکز شما به اوج می رسد و سپس از حواس پرتی رنج خواهید برد) ، در مقابل ، یک وقفه کوتاه 5 دقیقه ای می تواند چرخه را تمدید کرده و دوباره تمرکز کند.


2 - برای قبولی در آزمون آزمایشی کار کنید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید شرکت در آزمون آزمایشی یا آزمون آزمایشی است ، چرا؟

از آنجا که این آزمون علاوه بر ارزیابی واقعی از اثربخشی روش مطالعه شما ، اطلاعات را تأیید می کند و اگر قادر به تکمیل موفقیت آمیز باشید ، به این معنی است که مسیر درستی را دنبال می کنید ، اما اگر با مشکلی روبرو شدید ، این به معنای ضعف یا عدم درک اطلاعات است و نیاز به بازیابی دارد.

موضوع در اینجا متوقف نمی شود ، بنابراین اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید نیز چیزهای زیادی به شما یاد می دهد و در حافظه شما فرو می رود تا اگر در آزمون واقعی حضور داشتید ، دیگر مرتکب آنها نخواهید شد.


1 - برای خود و خود یک مرجع یا چکیده ایجاد کنید

این رازی است که من برای 5 سال تحصیل در دانشگاه و حتی قبل از آن به آن اعتماد کردم و این راز است که به من کمک کرد تا به نمرات بسیار بالایی دست پیدا کنم ... امروز من در مورد آن به شما می گویم! این مسئله صرفاً ایجاد خلاصه و مرجع دست نویس خودتان است.

این خلاصه به شما در طول تحصیل کمک خواهد کرد و راهی سریع برای به خاطر سپردن موارد مهم ، قوانین و قوانین خواهد بود و در اینجا متوقف نخواهد شد!

بعداً ، در شب امتحان ، شما فرصتی برای تکرار برنامه درسی از صفحه اول تا صفحه آخر ندارید ، اما این خلاصه می تواند انجام دهد زیرا حاوی مهمترین اطلاعاتی است که باید بررسی کنید.

و صادقانه بگویم ، پس از فارغ التحصیلی ، من از خلاصه این خلاص نشدم و حتی در کار خود به آنها نیاز داشتم ، و بنابراین ارزش آنها بسیار زیاد است و شما باید به آنها اعتماد کنید.


سرانجام و مهمتر از همه ، پس از پایان روشهای درمانی برای فراموشی در بین دانش آموزان ... شما نیازی به احساس فشار ندارید و یا مجبور هستید اطلاعات را به خاطر بسپارید ، این احساس می تواند تلاش های شما را از بین ببرد ، حتی اگر 100٪ صداقت نداشته باشید. ایده مطالعه او.

علاوه بر روش های درمان فراموشی دانش آموزان ، شما:

  • چگونه انگلیسی بخوانیم ... وقتی متوجه می شوید که یادگیری زبان انگلیسی کار آسانی نیست ، راه شما این است
  • مطالعه کل شب بدون خستگی و خستگی .. 19 ترفند برای مطالعه شب بدون قهوه
  • چگونه بدون خسته شدن درس بخوانم؟ ... 15 مرحله که جواب شما را می دهد و مطالعه را لذت بخش می کند

منابع

.

منبع: magltk.com

Leave a Comment

هشت + ده =